Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problémy s okolím..
#1
Rozhodla jsem se zde stručně podělit o můj příběh, třeba je takových jako já víc..
Bude mi 18 let, nikdy jsem neměla přítele ačkoliv ostatní se balili už dávno..jako malá jsem navazovala platonické vztahy s klukama i holkama-u těch holek mi pravá podstata došla až pozdějc, když jsem si musela přiznat, že jsem pak na dotyčnou šíleně žárlila, nechtěla jsem, aby se bavila s někým jiným-hlavně s jinou holkou, brala jsem to jako hrdelní zradu, plánovali jsme si společnou budoucnost atd..samozřejmě jako ty nej kamarádky, že?ZmatenNo čím jsem byla starší, tím víc jsem si uvědomovala, že něco je jinak..tak například jsem nikdy neměla touhu po tom mít děti, ta představa mě po večerech dusila, už v 1. třídě jsem se děsila dospělosti, všichni mluvili o miminkách atd..mě to odpuzovalo a bála jsem se toho...ten nezájem v této oblasti mám dodnes(naopak miluju zvířata)..a batolata mne pořád děsí, nelíbí se mi atd..bohužel do života dost handicap, ale nechci, abych sobě pod nátlakem okolí ublížila, takže ať si říká kdo chce co chce, já to tak cítím a necítím potřebu mít děti a ani je nechci..vím, že dokážu navázat platonické zamilované vztahy, dokážu si představit nejrůznější příběhy, ale v praxi nic necítím, v citové rovině jo..v hlavě mám plno love story, ale končí to podáním ruky, všechno ostatní pro mě nesouvisí s láskou a jaksi podvědomě to striktně odděluju, jelikož neumím navazovat vztahy, protože asi vnímám jinak sexualitu..Už se mi párkrát stalo, že mě někdo, kdo mi chtěl většinou ublížít nazval buzerantkou, lesbou atd..je mi jedno, jestli si o mě někdo myslí, že jsem homosexuál, protože mě to neuráží, já ale vím, na čem jsem..necítím tu erotiku mezi dvěma lidmi, nepoznám, kdy mě někdo balí, nebo jak se mám v takové chvíly chovat..je to hrozné..mě nic nechybí, ale okolí je strašné..někteří mne mají za frigidní, nebo dětsky naivní-přitom já právě kvůli mému problému vím o vztazích a sexu hodně-akorát to jde mimo mě, nejhorší je, že nehcic mít manžela, ani děti, chci mít jen nejlepšího celoživotního přítele, se kterým budeme platonicky zamilovaní a budeme na tom stejně...ale moc v nic nedoufám, lidi jsou prostě posedlí sexem a vztahy..nedokáží snad ani věřit na vztahy na celý život natož pochopit zrovna mou duši...
Odpovědět
#2
Moje situace je celkem podobná- ve většině tebou zmíněných situací stejná.
Hojotoho!
Odpovědět
#3
Tohle se hodí i do mého krámu:
"Mně nic nechybí, ale okolí je strašné..někteří mne mají za frigidní, nebo dětsky naivní-přitom já právě kvůli mému problému vím o vztazích a sexu hodně-akorát to jde mimo mě, nejhorší je, že nehcic mít manžela, ani děti, chci mít jen nejlepšího celoživotního přítele, se kterým budeme platonicky zamilovaní a budeme na tom stejně...ale moc v nic nedoufám, lidi jsou prostě posedlí sexem a vztahy..nedokáží snad ani věřit na vztahy na celý život natož pochopit zrovna mou duši... "
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#4
to mě fakt pobavilo..díkyPán zelený ..každopádně si myslím, že mnoho lidí přikládá sexu moc velkou váhu-prý zdroj inspirace, spíš brzda..nevím, pokud vím, větší přínos měli lidé, kteří se zabývali i jinými věcmi než neustálým sexováním..mnoho umělců naopak preferovalo platonickou lásku, právě vnímání života tak, jak jej vnímá asexuál nemůže sexuál nikdy mít, já to neberu jako své prokletí ale jako dar, jsem taková, jaká jsem měla být a tak JSEM

Odpovědět
#5
(21. 03. 2012, 23:16:53)altec Napsal(a): právě vnímání života tak, jak jej vnímá asexuál nemůže sexuál nikdy mít, já to neberu jako své prokletí ale jako dar, jsem taková, jaká jsem měla být a tak JSEM
Jo, je to dar...ale danajský.
Odpovědět
#6
Ach bože, to je jako bych četla o svých vlastních teenagerských letech. Hlava plná zamilovaných příběhů, které končily tím, že se ti dva vzali za ruce a žili šťastně až do smrti jako bratr a sestra, nebo se rozešli, protože měli na práci něco lepšího; nesmyslné žárlení na kamarády i kamarádky; nulový zájem o mateřství a manželství...

Jestli tě to utěší, s věkem se to zlepšuje, a s odchodem ze střední školy zvlášť. Ty máš aspoň výhodu, že už teď víš o existenci asexuality a nemusíš se dlouhé roky trápit tím, co to proboha může být, a možná si tak ušetříš spoustu zmatku, nenávisti k sobě a sebeklamu. Hlavně se nenech od svého okolí zadupávat do země! Důležité je mít aspoň pár přátel, kteří tě přijímají se vším všudy a nekritizují tě, ostatní lidi si můžou říkat, co chtějí – posměšky jsou jen důkaz jejich vlastní nezralosti a pubertální netolerance.

Ty love story, co si vymýšlíš, píšeš si je nebo kreslíš? Doufám, že jo. Protože to je nejlepší prostředek, jak ostatním lidem přiblížit svůj svět. Lidi se často nedokážou vcítit do duše druhého a pochopit ji, ale skrz příběh nebo obraz je to pro ně snazší. Většina mých přátel mě naplno poznala až prostřednictvím mého psaní. Navíc jak správně píšeš, z asexuální pozice mnohdy víš o vztazích a sexu víc než ostatní, protože se na ně díváš z jedinečné perspektivy. Na světě je dost lidí, kteří tuhle jedinečnost umějí ocenit a váží si jí. Jde jen o to je najít :D
Odpovědět
#7
Ahoj,
skoro jako kdybych to psala já - co se týče nezájmu o děti a představy jak by měl vypadat vztah, aby to bylo pro mě příjemné, tak to vidím stejně. A taky nepoznám, že mě někdo balí, pokud to není úplně nechutně okaté.
Je super, že máš ve všem jasno a nenecháš se do ničeho vmanipulovat svým okolím jen proto, že je to považované za normální.
Odpovědět
#8
(22. 03. 2012, 11:30:52)MadRat Napsal(a): Ahoj,
skoro jako kdybych to psala já - co se týče nezájmu o děti a představy jak by měl vypadat vztah, aby to bylo pro mě příjemné, tak to vidím stejně. A taky nepoznám, že mě někdo balí, pokud to není úplně nechutně okaté.
Je super, že máš ve všem jasno a nenecháš se do ničeho vmanipulovat svým okolím jen proto, že je to považované za normální.
Představy jak by měl vypadat vztah mám stejné. Ale co se týká dětí tak já jsem jimi často okouzlená, zvláště těmi předškolními. Nedivím se , že výtvarní umělci tak často znázorňovali andělíčky nebo putti. Naštěstí mám dva bráchy, kteří mají celkem 5 dětí a ty už mají další děti - takže jsem si malých dětiček dost užívala. Děti se mi líbí jako ostatní mláďata, jsou hravá, mají legrační, roztomilý vzhled a jsou v základě dobrá. Já jsem jedna z těch, kdo kouká na každé malé dítě s něhou, protože oni jsou něhu vzbuzující. Sbírám jejich pohledy a hlavně úsměvy, které mi dělají dobře.Srdce

Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#9
(22. 03. 2012, 13:25:00)Dobra Napsal(a): Děti se mi líbí jako ostatní mláďata, jsou hravá, mají legrační, roztomilý vzhled a jsou v základě dobrá. Já jsem jedna z těch, kdo kouká na každé malé dítě s něhou, protože oni jsou něhu vzbuzující. Sbírám jejich pohledy a hlavně úsměvy, které mi dělají dobře.Srdce
Mi právě děti na rozdíl od jiných mláďat nepřipadají roztomilé, spíš ošklivé. Asi jako myší mládě, než otevře oči a než mu začne růst ta měkká, hebká srst. Možná je to fakt tou absencí srsti.:D A ještě mě irituje, jak jsou malé děti nečistotné, když jí. Tak neuvěřitelně se zamatlat žádné jiné zvíře nedokáže. LOL Člověk je prostě asi fakt nějaký omyl evoluce.
Odpovědět
#10
(22. 03. 2012, 13:49:30)MadRat Napsal(a): [quote='Dobra' pid='18826' dateline='1332415500']
Člověk je prostě asi fakt nějaký omyl evoluce.

Někde jsem četla že bůh stvořil člověka, protože ho opice zklamala. Ale poté na další experimenty rezignoval LOL LOL
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex