Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem asexuál?
#11
(25. 03. 2012, 17:25:36)Petr4 Napsal(a): Já se hodně bojím reakce svého okolí-odsoudí mě? Vysmějí se mi? Zatím jsem to ještě nikomu neřekl a popravdě se mi do toho moc nechce...ale jednou k tomu dojít musí...

Nech si to ještě projít hlavou, klidně pár let, na coming out máš dost času. Ještě si sám nejsi jistý, a co ty víš, třeba si najdeš stálou partnerku a navenek budete působit jako standardní pár, čímž nutnost svěřování se odpadne.
Říct to svým blízkým je celkem velká zátěž, bez ohledu na to, jaká jejich reakce je. Znamená to spoustu vysvětlování, zvědavých otázek, a hlavně pro rodiče to bývá tak trochu rána. Navíc v tvém věku ti většina lidí ještě nebude věřit a to je hodně bolestivé a frustrující. Pokud na tohle nejsi připravený, nech to zatím být.
Odpovědět
#12
Já jsem se nikomu (vyjma tohoto fóra) se svými pocity nesvěřoval. Jsem introvert a tak je mé okolí asi už trochu zvyklé, že o svém intimním životě nemluvím. Ale nevím, teď mluvím jen sám za sebe, ale kdyby na to došlo a já se měl rozhodnout, své okolí asi raději nechám v takové té blažené nevědomosti. Mé okolí nemusí vědět všechno a mít své malé tajemství, které bych sdílel třeba jen s osobou, která by mi byla nejbližší, proč ne? Člověk se pak v některých věcech cítí trošku nad věcí... Navíc bych především rodiče tímto možná ušetřil výčitek, že mě třeba špatně vychovali... Ale jak říkám, mluvím za sebe...
Odpovědět
#13
(24. 03. 2012, 18:07:06)Petr4 Napsal(a): Měl bych na vás tedy pár otázek:
1) Jsem skutečně asexuál?
2) Jak reagovalo vaše okolí, když jste jim řekli, že jste asexuálové
3) Setkali jste se kvůli tomu někdy s diskriminací či posměchem?

Díky moc.
Petr

Ahoj Petr4, :)

myslím, že absence nespočetných sexuálních zážitků v tvém věku nemusí nutně vypovídat o asexualitě, doporučila bych (stejně jako AlineDaryen) s definitivním závěrem ještě pár roků počkat.
S "vykřikováním" svých soukromých záležitostí do okolí bych tím pádem také nespěchala, zvláště pokud v tom není ještě zcela jasno. ;) Především u rodičů s tím opatrně, záleží, jak to máte... (to má thori pravdu)

Jsem také introvert. Na druhou stranu se mi osvědčilo informovat kandidáty na nové přátele o mém postoji k sexualitě už v počátcích seznamování. Reakce byly několikerého druhu - naprosto nechápali a chtěli mě (možná sebe?) přesvědčit, že je to jen módní záležitost, nebo se tvářili, že chápou a neřešili to (později se k tématu vraceli - leželo jim to v hlavě), nebo to naprosto vůbec neřešili... :)
Ať už byla reakce jakákoli, nesetkala jsem se s nějakým posměchem (Možná to také ale bude tím, že si vybírám ke svěřování kvalitní lidi. LOL )
V případě rozčarování jen došlo k závěru, že bude lépe jít každý svou cestou. :)
A pak si říkám, že je dobře, že jsme o tomto mluvili, protože dotyčný nebude tolik zaskočen, pokud narazí na někoho podobného, a třeba už jen tím, že ví, bude šířit "osvětu" dál. :) :)

Petře, ať to máš jakkoli, je dobře, že jsi sem zavítal, protože je tu řada zajímavých lidí a určitě tu najdeš něco, z čeho budeš mít užitek. Možná i někoho... ;)

Jo a ještě jeden "psychologický" poznatek: Každý se zabývá hlavně sám sebou, tedy nemá tolik času na ostatní, nebo-li jistě se nebude zabývat tvou asexualitou tolik jako ty (zvláště když to pro něho bude nepochopitelný nesmysl LOL ).
Odpovědět
#14
Nějak pořád nechápu, proč by se s tím člověk musel vůbec někomu svěřovat (s výjimkou tedy potencíálního partnera/patnerky). Já se sice osobně za asexuála nepovažuju, nicméně sexuálně nežiju, v podstatě jsem nikdy nežil a s největší pravděpodobností nikdy žít nebudu (je mi 26), a naprosto mi to vyhovuje:-) Nějaký zvláštní tlak okolí nepociťuju. Co je ostatně komu do toho, prostě nesexuju a tím to hasne. Je to naprosto jen moje věc, proč bych se o tom měl s někým vybavovat, pokud nechci?
Odpovědět
#15
(29. 03. 2012, 21:41:34)Eckhart Napsal(a): Nějak pořád nechápu, proč by se s tím člověk musel vůbec někomu svěřovat (s výjimkou tedy potencíálního partnera/patnerky). Já se sice osobně za asexuála nepovažuju, nicméně sexuálně nežiju, v podstatě jsem nikdy nežil a s největší pravděpodobností nikdy žít nebudu (je mi 26), a naprosto mi to vyhovuje:-) Nějaký zvláštní tlak okolí nepociťuju. Co je ostatně komu do toho, prostě nesexuju a tím to hasne. Je to naprosto jen moje věc, proč bych se o tom měl s někým vybavovat, pokud nechci?

Holt někdo se rád svěřuje:)
Já jsem pod tlakem vždy jen naznačila a tím je zřejmě spíš zmátla. Ať si to vyloží, jak chtějí:)
Odpovědět
#16
No, pokud se někdo zeptá mě klidně mu to řeknu. Třeba to povede k rozšíření povědomí o asexualitě, což se hodí vždycky...
Odpovědět
#17
nesmíš to brát takhle...prostě každej je nějakej..jako nám přijdou divný ty nadržený co by nejraději 3x denně...pro ně jsme zas divný my, že to nepotřebujeme...nevim jestli někoho najdeš...já jsem v tomhle světě taky dost ztracená...a přitom si mi věčně stěžujou kamarádky, že přítel nechce sex tak často ...a proč já takovýho nepotkám? Proč nemůžu mít normální šťastnej vztah bez hádek kvůli sexu...pro mě jsou víc důležitý jiný věci než nějakej sex..a přitom když se podíváš co lidi kvůli sexu dělají...nevěry, utíkaj od rodin..prostě jako v jinym světě



mimochodem...já svojí asexuality beru z humorem...a kamarádi si na to zvykli..a přitom mam kamárády opačných vlastností a probíráme vše normálně..neměl by ses bát to říkat..je to součást tebe..pokud máš ve svým okolí dobrý přátele, tak to nebude problém..každý znás má něco..kamarádky si myslí, že to bylo špatným chlapem..a že třeba ani asexuálka nejsem..ale kdo ví..jak to zjistíš?Musel bys najít toho pravého a to v dnešní době je celkem nemožný.Ale hlavu vzhůru, třeba vážně nejsi asexuál, jen nemáš potřebu se s každým tahat jako tvý vrstevníci a až se zamiluješ tak vše přijde samo..
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex