Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem asexuál?
#1
Ahoj. Je mi 19 let a v životě jsem neměl skutečnou přítelkyni-zažil jsem pouze takové ty krátkodobé úlety. Sex jsem měl jen jednou jedinkrát a musím říct, že to byla pěkná nuda-vůbec mě to nebavilo a doopravdy mě to vyloženě otravovalo. Dokonce mi to přišlo do jisté míry i odpuzující. Po tomto zážitku jsem nevěděl, co jsem vlastně zač, protože homosexuál nejsem-opačné pohlaví mě přitahuje, ale sex nemám rád. Bohatě mi stačí jen dotyky-maximálně líbání. Tak jsem na googlu zjistil, že jsem zřejmě asexuál...Nikomu o tom neříkám a mám kvůli tomu problém s navazováním vztahů. Kdyby totiž mělo dojít na sex, co bych přítelkyni řekl? Navíc můj vztah k lásce a opačnému pohlaví je vůbec dost zvláštní...moji vrstevníci pořád jen pějí ódy na sex-připadá mi, že je ani nic jiného nezajímá. Přitom já chci jen holku, se kterou by mi bylo dobře, kterou bych mohl obejmout a občas políbit. Jenže kde ji najít...
Měl bych na vás tedy pár otázek:
1) Jsem skutečně asexuál?
2) Jak reagovalo vaše okolí, když jste jim řekli, že jste asexuálové
3) Setkali jste se kvůli tomu někdy s diskriminací či posměchem?

Díky moc.
Petr
Odpovědět
#2
1) Ahoj Petře, vypadá to, že jsi....anebo možná pojímáš vztahy trochu jinak než vrstevníci a potřebuješ nejdřív lásku a potom i tu sexualitu, i to je možné. Nejspíš jsi tu dívku nemiloval, když píšeš, že jsi nikdy žádný skutečný vztah neměl, je to tak?
2) Nikomu cizímu bych nikdy neřekla, že nemám ten úplně tradiční postoj k sexu, také proč? Takové zážitky nebo spíše nezážitky jsou přece soukromou záležitostí, proč se někomu svěřovat?
3) Nikoliv, ačkoliv si myslím, že kdybych se se svým soukromím svěřila třeba běžné kamarádce, reagovala by nejspíš nevěřícně, nikoliv posměšně. Směje se odlišnosti jenom hlupák...
Mimochodem, očekávám právě co nejdříve narození dítěte, takže doufám, že už se mne nikdy nikdo na nic podobného dotazovat nebude. :D
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#3
To, jestli se považuješ za asexuála, je spíš osobní rozhodnutí, takové zhodnocení svého postoje k sexu a orientaci. Podle toho, co píšeš, k tomu máš slušně nakročeno :-) Ale když dokážeš aspoň cítit přitažlivost a zamilovávat se, možná bys měl sexu ještě dát šanci s někým, ke komu budeš mít opravdu hluboké citové pouto. Někdo bez hlubokého citu sex nedokáže prožívat jako příjemný.

Moje okolí zareagovalo velice vstřícně, koneckonců mi bylo 27, když jsem si to ujasnila, a nikdy jsem s nikým ani nechodila, tak to pro mé blízké bylo jen pojmenování něčeho, o čem stejně věděli. S posměchem jsem se nesetkala, nanejvýš s nedůvěrou nebo trochou zděšení :-) Ovšem holce, se kterou budeš případně chodit a ona bude čekat sex, se to bude asi vysvětlovat blbě, s tím počítej... Leda bys začal hledat rovnou asexuálku.
Odpovědět
#4
Ahoj,
je dost možné, že jsi asexuál. Ale taky je možné, že kdybys byl zamilovaný, tak by jsi sex opravdu chtěl a prožíval bys to jako něco příjemného. Někomu prostě sex bez lásky nic neříká. A někdo nemusí být v 19 letech na sex připravený, bez ohledu na to, že se zdá, že každý chce souložit ještě před legálním věkem. Lidi toho nakecají...
Odpovědět
#5
Díky za odpovědi. Taky jsem si říkal, že jsem zatím nenatrefil na tu pravou a až ji najdu, vše se třeba změní. Ale už jenom to, že jsem nikdy neměl přítelkyni a je mi skoro dvacet, je zvláštní. Někteří z mých kamarádů s někým chodí třeba jenom kvůli sexu. To já nikdy nepochopím. Mě to, jak jsem říkal, nebaví a trochu i odpuzuje. Asexuálku bych našel rád, ale nevím jak je poznat. Existují nějaká taková poznávací znamení asexuálů?
Odpovědět
#6
(25. 03. 2012, 10:50:47)Petr4 Napsal(a): Díky za odpovědi. Taky jsem si říkal, že jsem zatím nenatrefil na tu pravou a až ji najdu, vše se třeba změní. Ale už jenom to, že jsem nikdy neměl přítelkyni a je mi skoro dvacet, je zvláštní. Někteří z mých kamarádů s někým chodí třeba jenom kvůli sexu. To já nikdy nepochopím. Mě to, jak jsem říkal, nebaví a trochu i odpuzuje. Asexuálku bych našel rád, ale nevím jak je poznat. Existují nějaká taková poznávací znamení asexuálů?

černý prsten na prostředníčku
Hojotoho!
Odpovědět
#7
Počkej, až ti bude třicet a budeš na tom stejně, to je teprve zvláštní :-) Ale pochybuju, že to tak u tebe bude, zdá se, že tě představa nějakého vztahu celkem láká.

Poznávací znamení je fakt černý prsten na prostředníčku, ale ani moc z těch, kdo jsme tady, ho nenosí. Je nás hodně málo, takže nejlepší šance je dát si inzerát tady na fóru nebo přijít na některý sraz (těch ovšem moc není).
Odpovědět
#8
Jo jo vztah mě opravdu láká, ale stojím spíše o takovou platonickou lásku. Stojím spíše o spřízněnou duši-žádné fyzické povyražení nehledám, i když mazlení by mi vůbec nevadilo...Jenže hledejte si takovou že... :D
Odpovědět
#9
Ahoj Petře, ono je to těžké, já sám s tím také ještě zápasím. Je tu právě to riziko, že když někoho potkáš a bude to ta pravá v lásce, ovšem v sexu to zůstane stejné, co s tím. Miluješ ji a nechceš ji ublížit, ale přetvařovat se před ní také nehceš. Ony to holky berou hrozně osobně a nedokáží nebo nechtějí pochopit, že může existovat někdo, kdo k vyjádření lásky sex nepotřebuje. A jak AlineDaryen dobře poznamenala, vysvětlovat se to bude hodně těžko (já jsem nedokázal uhájit ani pravdivé odmítnutí z důvodu únavy...).
Ale záleží jen na tobě, já jsem si také vždycky představoval vztah jako držení za ruce, jemnůstky, ale sex mi do opravdového vztahu vlastně nikdy neseděl a asi nikdy sedět nebude. A být asexuálem se určitě nerozhodneš ze dne na den, buďto k tomu dospěješ a nebo potkáš partnerku se kterou to bude jiné, chce to čas.
Odpovědět
#10
Thori vypadá to, že na tom jsme dost podobně...Já se hodně bojím reakce svého okolí-odsoudí mě? Vysmějí se mi? Zatím jsem to ještě nikomu neřekl a popravdě se mi do toho moc nechce...ale jednou k tomu dojít musí...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex