Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Je tento portál opravdu pro asexuály?
#1
Asexual 
Nejsem tady zrovna nějak dlouho, ale nešlo si nevšimnout, že na těchto stránkách je mnoho lidí, kteří podle mě asexuální prostě nejsou a jen si to namlouvají, případně se rovnou prezentují jako sexuálové a "vtírají" se se svými názory, na to mají ale prostor na většině jiných fór, je to od nich naprosto neohleduplné a začíná to tady pak působit spíš místama jako fraška, že si tady lidi vlastně jen na něco hrajou, aby byli zajímaví..není od věci si uvědomit, co to vlastně je asexualita a jestli je to fakt jejich případ, protože podle mě tyhle stránky vznikly za účelem navzájem se jako menšina podporovat a poradit skutečným asexuálům..za chvíli nebude mít asexuální člověk opravdu kam jít, protože se všude nacpou ostatní..
Odpovědět
#2
My o nich vime
Odpovědět
#3
altec: Nechceš konkrétněji vypsat, co Ti vadí? Mě třeba dost iritují prohlášení o tom, že dva asexuálové ve vztahu sex prostě vyzkouší, ať říkají, co říkají, protože co o tom sakra autor tohoto názoru může vědět. Na druhou stranu, možná si pod asexualitou představuješ něco užšího, než asexualita je - například někdo, koho sexuálně nepřitahují ostatní, ale stejně sex provozuje, je asexuál, protože chování neutčuje pohlavní orientaci (i lesbička může mít sex s muži apod.). Těžko můžeš určovat, kdo je a není asexuál - asexuál je prostě ten, kdo si tak říká, pokud tedy nechceme v diskusích sklouzávát k osobním útokům.
Odpovědět
#4
Já nechci nikomu ubližovat. Také si zde dělám jasno. Sex jsem vyzkoušel, ale nezůstal u něj. A ať se zde rozhlížím, jak se zde rozhlížím, nevidím tady nikde, že by se zde prezentovaly asexuální asexuálně žijící páry. Vidím zde jen volání po tom aby tomu tak bylo. A na základě všeho co jsem tady viděl si kladu otázku, proč by spolu asexuální pár spolu vlastně měl asexuálně žít? (zjednodušeně řečeno - proč by spolu vůbec měl žít). Na základě čeho? Jakými pojítky? To je otázka, která trápí mne. A na základě všeho co zde takřka denně čtu si myslím, že je to nemožné, ne-li nesmyslné. Ano, není to příjemné pomyšlení a jestli to někomu vadí, tak se za to omlouvám.
Odpovědět
#5
(06. 04. 2012, 15:44:35)Marek Parek Napsal(a): A na základě všeho co jsem tady viděl si kladu otázku, proč by spolu asexuální pár spolu vlastně měl asexuálně žít? (zjednodušeně řečeno - proč by spolu vůbec měl žít). Na základě čeho? Jakými pojítky?
Tím pojítkem nejspíš bude láska. Velmi šťastný Asexuálové ji jen prostě neprožívají na té fyzické úrovni.
Odpovědět
#6
Asexuální páry už nemají potřebu hledat někoho k sobě. Asexuálně vlídný slova slyší od svého partnera. A taky nemají čas sem chodit. Vytvářejí aktivity sami pro sebe.
Pokud jsou dva sehraní partneři:
- můžou se zásobovat informacemi z oblastí, které nemají sami čas sledovat,
- dostane se tomu druhému zdarma dovedností, kterými sám nevládne
- dohromady znají více lidí, kteří můžou zajistit různé služby snadněji
- vzájemně se můžou překvapovat vtipama, historkama, naschválama
- družba s rodinnými příslušníky partnera může být zábavná
- v partnerovi je určitá životní motivace
- partner nutí toho línějšího ke společenským aktivitám, hygieně, zdravotní péči
- některé společenské akce jsou vhodnější v páru
Hlavní rozdíl oproti sexuálům je v tom, že si toho druhého během dne nekupujeme, aby nám byl večer po vůli.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#7
(06. 04. 2012, 15:44:35)Marek Parek Napsal(a): A na základě všeho co jsem tady viděl si kladu otázku, proč by spolu asexuální pár spolu vlastně měl asexuálně žít? (zjednodušeně řečeno - proč by spolu vůbec měl žít). Na základě čeho? Jakými pojítky? To je otázka, která trápí mne. A na základě všeho co zde takřka denně čtu si myslím, že je to nemožné, ne-li nesmyslné.

Třeba z úplně jednoduchých praktických důvodů: protože nájem vyjde ve dvou levněji, protože je fajn večer s někým pokecat, když přijdeš domů z práce? :-) Co víc bys chtěl? Někdo je nerad sám, někdo chce děti...
Ale stejně jako ty tady marně hledám nějaké vzory pro společný život, mluvíme tu pořád jen teoreticky. Jako kdekoli jinde tu asi možnosti soužití ztroskotávají na rozdílných hodnotách: někdo je ti tu sympatický, ale třeba chce děti a ty ne, bydlí daleko a ani jeden z vás se nechce stěhovat, dává přednost jinému pohlaví, má jiný práh intimity... Máme zkrátka příliš malý "dating pool", je dost nepravděpodobné, že si tu dva lidé opravdu sednou. Proto většina dál loví mezi sexuály nebo je radši sama.

K původnímu tématu: Nevšimla jsem si, že by tu v poslední době bylo nějak příliš sexuálních narušitelů a hlasatelů tantry, nanejvýš bych si postěžovala na nudnou převahu lidí s heteroorientací :D Jinak to tu máme hezky pestré, snad všechny podoby asexuality jsou tu nějak zastoupené a to je dobře.
Odpovědět
#8
(06. 04. 2012, 14:52:47)Kamarád Napsal(a): My o nich vime

Já už nejspíš taky. Napadají mě minimálně tři nicky. Přitom je zajímavé, jak admini jakože dbají na nějakou komunikační etiku. Ale nevím, moc to asi neprožívají, jen za poslední týden tu naskákalo několik reakcí zralých na ban. A mezi nimi, kromě evideních urážek, napadání, zesměšňování jsou i názory vysloveně obhajující sex, flirt, atd. No dobře, opravdu jsou i tací, pro které je tohle zajímavé. Ale co dělají na tomhle fóru ? Baví je rýpat do ostatních, relativizovat každý názor i hodnoty, tvářit se že vše znají a vědí a ostatní jsou jen nic nechápající ubožáčci ?
Divné... A smutné. A motivující akorát k odchodu.
Odpovědět
#9
(06. 04. 2012, 16:23:23)Moravan Napsal(a): Já už nejspíš taky. Napadají mě minimálně tři nicky. Přitom je zajímavé, jak admini jakože dbají na nějakou komunikační etiku. Ale nevím, moc to asi neprožívají, jen za poslední týden tu naskákalo několik reakcí zralých na ban. A mezi nimi, kromě evideních urážek, napadání, zesměšňování jsou i názory vysloveně obhajující sex, flirt, atd. No dobře, opravdu jsou i tací, pro které je tohle zajímavé. Ale co dělají na tomhle fóru ? Baví je rýpat do ostatních, relativizovat každý názor i hodnoty, tvářit se že vše znají a vědí a ostatní jsou jen nic nechápající ubožáčci ?
Divné... A smutné. A motivující akorát k odchodu.

A no jo, však už si zakládám jiné fórum a pak tu bude klid Velmi šťastný
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#10
(06. 04. 2012, 15:44:35)Marek Parek Napsal(a): A ať se zde rozhlížím, jak se zde rozhlížím, nevidím tady nikde, že by se zde prezentovaly asexuální asexuálně žijící páry.
No, já když jsem si našla partnera, tak jsem odud zmizela, k čemu se taky prezentovat ;) Snad ne proto, aby někdo řešil, co dělám v ložnici LOL
(06. 04. 2012, 15:44:35)Marek Parek Napsal(a): A na základě všeho co jsem tady viděl si kladu otázku, proč by spolu asexuální pár spolu vlastně měl asexuálně žít? (zjednodušeně řečeno - proč by spolu vůbec měl žít).
Přátelství? Nesexuální intimita (třeba kamarády nelíbám...)? Společný smysl pro humor? Trvalý společník na výlety? Možnosti jsou různé. Třeba láska pro romantické asexuály, ale nedávno jsem si překvapeně přečetla, že i aromantičtí asexuálové hledají partnery. To je zase záhada pro mě.

(06. 04. 2012, 15:44:35)Marek Parek Napsal(a): A na základě všeho co zde takřka denně čtu si myslím, že je to nemožné, ne-li nesmyslné. Ano, není to příjemné pomyšlení a jestli to někomu vadí, tak se za to omlouvám.
Tohle je české minifórum, přece jenom tady je dost malý vzorek populace, navíc spousta lidí po najití parntera přestane být aktivní.

[Pozor, potenciální nechutnosti pro citlivé uživatele]
Víš, že existuje sexuální úchylka, jmenuje se koprofilie - záliba ve výkalech? A její podforma, koprofágie, neboli pojídání výkalů. Zkoušel jsi to? Máš to s partnerkou v plánu? Nebo se tomu při nejlepší vůli nevynhete, protože budete zvědaví? No, tak podobně se cítím, když tady pořád někdo uvažuje, že dva asexuálové sex vyzkouší.
Za prvé - kdyby ano, co je komu do toho. Třeba je na tom něco začne bavit, což je jedině důvod k oslavě.
Za druhé - pokud nejsou ani zvědaví, tak k tomu mají asi stejně důvodů, jako ty k provozování např. koprofágie nebo podobných mňamek, a že jich existuje. Spousta lidí má k sexu odpor, já třeba ještě trochu taky, i když to před rokem a víc bylo ještě horší, to jsem z pomyšlení na sebe oddávající se sexu skoro zvracela. Takže komentáře o tom, že sex určitě ve vztahu vyzkouším, mi přišly na stejné úrovni, jako že si zkusím sníst hovínko, protože co když se mi to bude líbit.
[konec nechutné části]
Čekala bych, že aspoň tady se lidé budou schopni na to podívat i z hlediska asexuálů, co mají k sexu odpor, a odpustí si kecy o tom, že taky skončí u sexu. Takhle je to jako na návštěvě u babičky "Však až najdeš toho pravého...". WTF.


(06. 04. 2012, 14:20:55)altec Napsal(a): Nejsem tady zrovna nějak dlouho, ale nešlo si nevšimnout, že na těchto stránkách je mnoho lidí, kteří podle mě asexuální prostě nejsou a jen si to namlouvají, případně se rovnou prezentují jako sexuálové a "vtírají" se se svými názory, na to mají ale prostor na většině jiných fór, je to od nich naprosto neohleduplné a začíná to tady pak působit spíš místama jako fraška, že si tady lidi vlastně jen na něco hrajou, aby byli zajímaví..není od věci si uvědomit, co to vlastně je asexualita a jestli je to fakt jejich případ, protože podle mě tyhle stránky vznikly za účelem navzájem se jako menšina podporovat a poradit skutečným asexuálům..za chvíli nebude mít asexuální člověk opravdu kam jít, protože se všude nacpou ostatní..

Mimochodem, pokud Ti vadí obsah zdejšího fóra, navrhuji psát víc asexuálních příspěvků. Takhle si může každý, kdo skoro nic nepíše a raději čte (proti čemuž nic nemám) stěžovat, že ti, co píší, píší věci, co se mu nelíbí.

Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Proč jsem se já sexuál přihlásil na portál asexuálů? Do-diskusni-forum-bra 13 39849 09. 08. 2012, 05:56:26
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex