Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reportáž ve Střepinách
#31
(18. 09. 2012, 07:34:48)AlineDaryen Napsal(a):
(17. 09. 2012, 22:06:29)MadRat Napsal(a): Proč jsi vůbec chtěla být inkognito, když jsi out?

Kvůli rodičům. To natáčení se uskutečnilo ze dne na den a já se s nimi nestihla domluvit, jak moc by jim vadilo, že mě někdo pozná a roznese to po vsi a širokém okolí. Můžu být stokrát out and proud sama za sebe, ale nemám právo vyoutovat svoje rodiče coby rodiče asexuála, aniž bych je na to připravila a dala jim čas rozmyslet si, jak se s takovou "publicitou" vyrovnají.

Samotnou mě to dost mrzí, protože to zakrývání obličeje jen podporuje představu, že je to nějaká hanba být áčko. Ale teď to s našima proberu a snad se nějak dohodneme :-)

A počkejte, jednou se naštvu, ostříhám se na ježka, přebarvím se na černo a bude po ptákách :D

Když jsem uviděla vlasy, tak to bylo jasné... :-)
...ale vzápětí mě zmátlo "normální" oblečení (jsem si z nějakých diskusí utvořila představu, že se, Aline, nebojíš ledasjakých módních výstřelků ;) )... a dorazily to přípěvky, které v nichž se tvrdilo, že došlo k záměně jména...
Vlasy si nestříhej a vůbec neuvažuj o tom, že bys šla do černé barvy Překvapený ... to by si nás potom mohli lidi plést LOL (naštěstí jen do okamžiku, než by došlo na komunikaci ;)...) ... nebo počkej aspoň do doby, kdy se mi podaří uzřít Tě na vlastní bulvy ;)...
Naprosto rozumím Tvému rozhodnutí, ochránit rodiče... často řeším podobné dilema: ochrana soukromí (nejen mého, ale i lidí v mém blízkém okolí) proti "být A-čkem není nic špatného" (hmm, ačkoli neoplývám tak pevnou jistotu, že jsem určitě A-čko, vůbec mi to nebrání, cítit se s touto skupinou silně spřízněna... :-) )
Odpovědět
#32
(18. 09. 2012, 15:38:49)Morwen Napsal(a): Když jsem uviděla vlasy, tak to bylo jasné... :-)
...ale vzápětí mě zmátlo "normální" oblečení (jsem si z nějakých diskusí utvořila představu, že se, Aline, nebojíš ledasjakých módních výstřelků ;) )

Ty mě máš přečtenou líp než moje vlastní rodina :D To je moje oblečení pro vynášení odpadků k popelnicím, výlety do rodné vsi a opravdu špatné dny, kdy se chci schovat. Odvahu jsem vyčerpala na souhlas s natáčením, pro výstřední obleček už energie nezbyla 8-)
Odpovědět
#33
(17. 09. 2012, 21:41:05)AlineDaryen Napsal(a): generalizace typu "asexuálové nechtějí děti a nikdy nemají sex" bohužel zazněla, ale co naděláme... Do takové kratičké reportáže se složitější pojetí nevešlo.

Složitější pojetí? Pojetí je úplně jednoduché, slovo asexuál už samo o sobě vyjadřuje absenci sexu, čili kdo ho (ať už za jakýmkoli účelem, s jakoukoli motivací) provozuje, ten je pro mě sexuál. Třeba ne "standardní", ale pořád sexuál.
Tím spíš když má někdo děti, které nepořídil adopcí nebo asistovanou reprodukcí. Ne všechno se člověku líbí, ale stejně to dělá pro ten výsledek, např. ne každý má rád svou práci a stejně tam chodí, protože z něčeho žít musí. Stejně tak dětný člověk "musí" mít ty děti, protože mu jeho pud (řekl bych že zčásti sexuální) velí se rozmnožit. To, že si až tak neužívá vlastní výrobu toho mimina je věc druhá a z toho člověka to nedělá asexuála. Jestli je takový člověk s dítětem sexuál co to dělá rád nebo něco jiného, ale provozuje sex a tváří se/chová se tak jako sexuál už je pak ve výsledku jedno. Oba to z nějakého důvodu dělají, čili vyhovují definici sexuál.

Jednou máme nějaké definice, které mají jasná vymezení už z názvu, tak když už sex provozuju, nemám se co nazývat asexuálem. Pokud provozuju a neužívám si, ale přesto jsem ochotný to nějak dát, tak to chce jiný název a ne, že se všichni kdo to nedělají 3x do týdne podle doporučení sexuologa Y nacpou do kategorie asexuál.
Takže bych to neoznačil za "zjednodušený pohled" ani "generalizace" a pokud to tam zaznělo tak, jak jsi to napsala, tak je to za mě +100 bodů pro Novu.
To, že nepasuju do nějaké jasně popsané kategorie lidí není důvod k tomu měnit definici, ale k tomu vymyslet si nový termín a jeho definici. Zvlášť když se tu mnozí tváří jak jim strašně jde o pochopení veřejnosti. Tak jim v tom nedělejte bordel, v opačném případě je to kontraproduktivní snaha, bohužel. :-/

Pak se není čemu divit, že když nějaké řeknu, že jsem A, tak tajně doufá, že se změním, trpělivě "čeká" apod, protože pod pojem asexuál se dneska už vyskytuje každý kdo není onen standardní sexuál co s tím moc nenadělá. :-/ Mně konkrétně to třeba hodně vadí, protože rozhodně nepatřím do stejné kategorie jako ti co to rádi jen jednou za měsíc, ti, co to nějak dají když chtějí děcko nebo snad ti co jsou tak velcí asexuálové že to aspoň zkusili (co je k tomu asi vedlo že..).

Určitě bych netvrdil, že je člověk buď sexuál nebo asexuál, niance tam rozhodně budou, ale pro ty by se v rámci pochopení okolí mělo vymyslet jiné označení.
Protože dokud jsou A i ti, kdo s radostí provozují sex jednou za měsíc, tak potom se nelze divit sexuální většině, že má názor typu asexualita neexistuje.


Odpovědět
#34
(18. 09. 2012, 16:55:54)Dark Knight Napsal(a): když už sex provozuju, nemám se co nazývat asexuálem. Pokud provozuju a neužívám si, ale přesto jsem ochotný to nějak dát, tak to chce jiný název a ne, že se všichni kdo to nedělají 3x do týdne podle doporučení sexuologa Y nacpou do kategorie asexuál.
Nesouhlas.
To, že někdo provozuje sex třeba z donucení nebo "donucení", protože třeba vůbec neví, že je asexuální, zoufale se snaží vyhovět partnerovi a předstírat, že je "normální", to přece nemění nic na jeho orientaci.
Je to stejné jako když gayové v době, kdy homosexualita nebyla uznávaná, uzavírali sňatky se ženama, měli s nima děti a celkově se snažili žít "normálně", i když to pro ně samotné normální nebylo.

(18. 09. 2012, 16:55:54)Dark Knight Napsal(a): Určitě bych netvrdil, že je člověk buď sexuál nebo asexuál, niance tam rozhodně budou, ale pro ty by se v rámci pochopení okolí mělo vymyslet jiné označení.
Amíci vymysleli gray-A (gray-asexual). ;) Tam se může zaškatulkovat každý, kdo je někde mezi naprostým asexuálem a naprostým sexuálem.

Odpovědět
#35
(18. 09. 2012, 17:35:03)MadRat Napsal(a): To, že někdo provozuje sex třeba z donucení nebo "donucení", protože třeba vůbec neví, že je asexuální, zoufale se snaží vyhovět partnerovi a předstírat, že je "normální", to přece nemění nic na jeho orientaci.
Je to stejné jako když gayové v době, kdy homosexualita nebyla uznávaná, uzavírali sňatky se ženama, měli s nima děti a celkově se snažili žít "normálně", i když to pro ně samotné normální nebylo.

Jak jsem psal už v prvním příspěvku, není pro mě rozdíl mezi tím kdo to dělá a užívá si to a mezi tím kdo to dělá a neužívá si to. To, že ještě třeba neví, že je asexuál a tak to dělá je mi líto, ale každý kdo to dělá je sexuál nebo se chová jako sexuál, což je ve výsledku pro lidi okolo totéž.
S orientací bych to nesrovnával, to už je ještě "jemnější" dělení s kým vlastně to chce někdo dělat.

(18. 09. 2012, 17:35:03)MadRat Napsal(a): Amíci vymysleli gray-A (gray-asexual). ;) Tam se může zaškatulkovat každý, kdo je někde mezi naprostým asexuálem a naprostým sexuálem.
To jsou šikovní. Jen škoda, že do pořadů o asexualitě pak chodí taková "gray A" (osobně bych takové nazval spíš "gray sexual") co si občas dají říct a umocňuje to představu, že asexualita není, každý přece chce, ale ten asexuál nějak míň. Ach jo.

Určitě to celý je jen o tom, kdo si jak vykládá slovo asexual, koho všechno tam je ochoten zařadit a to je to blbý, protože to slovo asexual už to samo o sobě říká a jestliže v televizi nějaký gray A řekne, že občas jako jo, tak je to v pytli.. :-/




Odpovědět
#36
(18. 09. 2012, 16:55:54)Dark Knight Napsal(a): Složitější pojetí? Pojetí je úplně jednoduché, slovo asexuál už samo o sobě vyjadřuje absenci sexu, čili kdo ho (ať už za jakýmkoli účelem, s jakoukoli motivací) provozuje, ten je pro mě sexuál. Třeba ne "standardní", ale pořád sexuál.

Respektuju tvůj názor, pokud rozlišuješ sexuální orientaci na základě chování, je to tvoje volba. Ale oficiální stanovisko AVENu říká, že asexualita je absence sexuální přitažlivosti a/nebo absence touhy mít partnerský sex. Takže lidé, kteří navzdory absenci sexuální přitažlivosti nebo touhy z nějakého důvodu sex přece jen provozují, jsou sice sexuálové u tebe, ale pro AVEN a tím pádem i širší veřejnost jsou asexuálové, pokud se tak sami identifikují.

Ráda bych připomněla, že definici asexuality neurčuje nějaký jeden člověk, ale je výsledkem dlouhodobých diskuzí a souhrnem prožitků samotných členů asexuální komunity. Především si ale svou identitu každý na základě svých autentických pocitů určuje sám a nikdo zvnějšku nemá právo mu říkat, co je a co není, protože do hlavy mu nevidí.

Podobná debata už se tu vedla v tomto vláknu http://asexual.cz/forum/thread-2037.html
Odpovědět
#37
(18. 09. 2012, 18:53:39)AlineDaryen Napsal(a): Respektuju tvůj názor, pokud rozlišuješ sexuální orientaci na základě chování, je to tvoje volba. Ale oficiální stanovisko AVENu říká, že asexualita je absence sexuální přitažlivosti a/nebo absence touhy mít partnerský sex. Takže lidé, kteří navzdory absenci sexuální přitažlivosti nebo touhy z nějakého důvodu sex přece jen provozují, jsou sice sexuálové u tebe, ale pro AVEN a tím pádem i širší veřejnost jsou asexuálové, pokud se tak sami identifikují.

Ráda bych připomněla, že definici asexuality neurčuje nějaký jeden člověk, ale je výsledkem dlouhodobých diskuzí a souhrnem prožitků samotných členů asexuální komunity. Především si ale svou identitu každý na základě svých autentických pocitů určuje sám a nikdo zvnějšku nemá právo mu říkat, co je a co není, protože do hlavy mu nevidí.

Podobná debata už se tu vedla v tomto vláknu http://asexual.cz/forum/thread-2037.html

Stejně jako není definice asexuality/čehokoliv daná názorem jednoho člověka, stejně tak není ani daná diskuzí lidí, kteří si myslí, že by se k dané definici mohli přiřadit a tak si definici přiohnou.
Tady vůbec nejde o něčí stanovisko, jak jsem psal už to slovo, resp "a" na začátku značí absenci toho co za ním následuje a na AVENu nebo někde na nádraží si o tom můžou vydávat stanoviska jaká chtějí.

Tyhle diskuze co tu vedeme na téma kdo ještě je asexuál a kdo ne nejsou výsledek názoru mýho, tvýho nebo nějaký skupiny lidí, jde o to slovo a to slovo si lidi neznalí problému najdou, dočtou se definici že je to absence sexu a pak na nově "zazáří" nějaký "asexuál" co to jednou do měsíce přetrpí. Myslíš, že to někdo bude zkoumat do hloubky? Nebude.

Proto si v rámci pochopení okolí myslím, že by se pro ty, kdo to občas vydrží a jiné kteří nevyhovují doslovnému překladu slova asexual mělo vymyslet něco jiného.

Ona když je ta asexuální komunita složená stejně nejmíň z poloviny z těch nestandardních sexuálů, tak se pak není co divit, že si taková skupina vydá stanovisko typu každý kdo není odvázaný ze sexu, i když šuká jak králík, je áčko.
Tímhle označováním lidí kteří mají do asexuality daleko (byť možná stejně daleko mají do "normální" sexuality) si jak se říká sami kálíme do hnízda.
Odpovědět
#38
(18. 09. 2012, 16:55:54)Dark Knight Napsal(a):
(17. 09. 2012, 21:41:05)AlineDaryen Napsal(a): generalizace typu "asexuálové nechtějí děti a nikdy nemají sex" bohužel zazněla, ale co naděláme... Do takové kratičké reportáže se složitější pojetí nevešlo.

Složitější pojetí? Pojetí je úplně jednoduché, slovo asexuál už samo o sobě vyjadřuje absenci sexu, čili kdo ho (ať už za jakýmkoli účelem, s jakoukoli motivací) provozuje, ten je pro mě sexuál. Třeba ne "standardní", ale pořád sexuál.
Tím spíš když má někdo děti, které nepořídil adopcí nebo asistovanou reprodukcí. Ne všechno se člověku líbí, ale stejně to dělá pro ten výsledek, např. ne každý má rád svou práci a stejně tam chodí, protože z něčeho žít musí. Stejně tak dětný člověk "musí" mít ty děti, protože mu jeho pud (řekl bych že zčásti sexuální) velí se rozmnožit. To, že si až tak neužívá vlastní výrobu toho mimina je věc druhá a z toho člověka to nedělá asexuála. Jestli je takový člověk s dítětem sexuál co to dělá rád nebo něco jiného, ale provozuje sex a tváří se/chová se tak jako sexuál už je pak ve výsledku jedno. Oba to z nějakého důvodu dělají, čili vyhovují definici sexuál.

Jednou máme nějaké definice, které mají jasná vymezení už z názvu, tak když už sex provozuju, nemám se co nazývat asexuálem. Pokud provozuju a neužívám si, ale přesto jsem ochotný to nějak dát, tak to chce jiný název a ne, že se všichni kdo to nedělají 3x do týdne podle doporučení sexuologa Y nacpou do kategorie asexuál.
Takže bych to neoznačil za "zjednodušený pohled" ani "generalizace" a pokud to tam zaznělo tak, jak jsi to napsala, tak je to za mě +100 bodů pro Novu.
To, že nepasuju do nějaké jasně popsané kategorie lidí není důvod k tomu měnit definici, ale k tomu vymyslet si nový termín a jeho definici. Zvlášť když se tu mnozí tváří jak jim strašně jde o pochopení veřejnosti. Tak jim v tom nedělejte bordel, v opačném případě je to kontraproduktivní snaha, bohužel. :-/

Pak se není čemu divit, že když nějaké řeknu, že jsem A, tak tajně doufá, že se změním, trpělivě "čeká" apod, protože pod pojem asexuál se dneska už vyskytuje každý kdo není onen standardní sexuál co s tím moc nenadělá. :-/ Mně konkrétně to třeba hodně vadí, protože rozhodně nepatřím do stejné kategorie jako ti co to rádi jen jednou za měsíc, ti, co to nějak dají když chtějí děcko nebo snad ti co jsou tak velcí asexuálové že to aspoň zkusili (co je k tomu asi vedlo že..).

Určitě bych netvrdil, že je člověk buď sexuál nebo asexuál, niance tam rozhodně budou, ale pro ty by se v rámci pochopení okolí mělo vymyslet jiné označení.
Protože dokud jsou A i ti, kdo s radostí provozují sex jednou za měsíc, tak potom se nelze divit sexuální většině, že má názor typu asexualita neexistuje.

Když se přítelkyně podívá se svým přítelem na fotbal, tak to z ní ještě nedělá fotbalovou fanynku. Dělá to, protože je mu s ním dobře a prostě pro něj ten seriál oželí, i když ji žádný gól (a tím méně ofsajd či pressing) nijak nerajcuje.
Odpovědět
#39
Reportáž jsem viděl a když uvážím, jak občas dokáží novináři (a nejen na Nově) věci poplést, tak to vyšlo velmi dobře. Sice na akceptování asexuality širokou veřejnosti je to málo, ale jak bylo v samotné reportáži řečeno, je to běh na dlouhou trat. Spíš to pomůže asexuálům, kteří ještě nevědí že jsou asexuálové a že v tom nejsou sami.

Jen by mně zajímalo, jestli je reakce doktora Weisse u českých psychologů a sexuologů spíš vyjímka nebo pravidlo ...
Odpovědět
#40
Tak reportáž jsem shlédla a až na to úvodní zevšeobecnění asexuálů (děti ne, panicem/pannou až do smrti), to byla docela pěkná seznamka s asexuály. Aktérům náleží obdiv za statečnost ;)...kdybych tam byla já, tak bych jim řekla asi něco v tom smyslu, že podstatné je pro mne duševně-duchovní splynutí v partnerství a sexualita je pro nás jen jakýsi málo významný doplněk vztahu, ale že se ráda mazlím. :) Ale stejně by mne zajímalo, zdali je tu ještě více asexuálů bez libida či s libidem jen zanedbatelným, jako to mám třeba já....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex