Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nováček
#1
Přeju všem krásný večer,

již nějaký čas pasivně navštěvuju tento web a chvíli mi trvalo, než jsem se osmělil a řekl si, že bych se měl také představit a rozšířit zdejší mozaiku lidí a osobností.

Nejsem si zcela jistý, že jsem úplný asexuál, ale mám k asexualitě určitě blízko, či přinejmenším jevím o sex minimální zájem. Měl jsem x partnerek, dokonce mám za sebou dvě manželství, obě skončily zcela stejně, pro nedostatek sexu z mé strany. Obě mé ženy mě svým způsobem opouštěly nerady a byli jsme nadále kamarády. Všechno, zejména v tom druhém, bylo super, jen kdyby nemusel být ten sex.

Můj problém je však v tom, že se mi ženy líbí, jsem rád v jejich společnosti a aby toho nebylo málo, mám zjevně určitý sexappeal či charisma a přitahuji je a ony chtějí mne v očekávání něčeho, co bohužel nikdy nepřijde. Rád s nimi chodím do společnosti, třeba začneme spolu i chodit, všemožně však oddaluji onen kritický moment. Byl jsem tak rád za svou druhou ženu, která byla v tomto směru velmi tolerantní a měli jsme spolu přes čtyři roky skvělý vztah, založený na něžnostech, vzájemné podpoře a sdílení volného času, aktivit a zájmů. Vychutnávali jsme si všechny radosti, které život přináší s jednou jedinou výjimkou, a totiž sexu. Troufám si tvrdit, že v určitou dobu jsme měli úžasný vztah, který nám celé okolí závidělo. Pořád však doufala, že se to zlomí a že to přijde… No a nepřišlo…

Nemám k sexu odpor, jsem ho i schopen, jen mi přijde jako hrozně zbytečná aktivita, nebaví mě, nemám z něj žádný požitek a přijde mi i do jisté míry degradující (vůči ženě). Za vyjádření lásky a citu mnohem víc než vykonávání určitých pohybů považuji třeba objetí, pohlazení, vyslyšení toho druhého, jemný dotyk, určité gesto, sdílení všeho možného až po banality, že třeba uvařím oblíbené jídlo k večeři, tedy momenty, které – jsem si vždy naivně myslel – ženu potěší mnohem více, než kdybych jí někde jen „sklátil“.

Mám svůj věk a po dvou manželstvích, které zanechaly určité šrámy, jsem už hodně opatrný. Děsí mě však představa, že bych byl do konce života sám. A tak jsem tak nějak doputoval až sem. Při čtení řady příspěvků člověk získá určitou perspektivu, pocit sounáležitosti, že není se svým „problémem“ sám, za což jsem vděčný. Bohužel jsem konfrontován se svým okolím. Mám netradiční práci, v níž denně jednám s lidmi, jsem hodně komunikativní, živím se slovem a písmem, jsem výrazný extrovert, cestuji po světě a mou prací je s lidmi navazovat kontakt a komunikovat s nimi. O to spíš mé okolí nechápe, proč jsem sám, proč mě opouští jedna žena za druhou, když mám „všechno“ a vedu tak „úžasný“ život. Bohužel si mě lidé nemohou zaškatulkovat do kolonky „ten je divnej“, „ten je teplej“ apod., naopak řeší, proč nemám děti, proč nemám ženskou, když jsem tak „skvělá“ partie. Je to hodně únavné. Začínám si připadat jak schizofrenik, protože vedu jakýsi dvojí život, navenek jsem nějak vnímán a do jisté míry i tak musím vystupovat, přitom jsem někdo úplně jiný. A nejsmutnější je, že to je jen kvůli sexu. Jako kdyby to měla být alfa a omega všeho. Asi je.

Díky za vyslyšení.
Odpovědět
#2
Lidi z tvými zkušenostmi mě jen utvrzují v mém přesvědčení navazovat s osobami opačného pohlaví jen kamarádské vztahy, i když to někdy nemusí být lehké..
Tak tedy vítej do naší skromné, ale zároveň i pestré mozaiky, snad tady najdeš pochopení i pro svůj druhý život.
Odpovědět
#3
I po letech se sama sebe ptám, co to sakra na tom sexu je, že jsou lidé ochotní kvůli němu pohřbít hezké, harmonické vztahy. Už jsem se smířila s tím, že to tak je, že lidé radši budou mít dysfunkční neuspokojivý vztah se sexem než láskyplný a pěkný bez něj, ale pořád mě to tak nějak podvědomě štve... Co naděláme, že.

Vítej mezi námi!
Odpovědět
#4
Vítej :)
Tvůj příspěvek mne potěšil, neboť i já si sobecky ráda přečtu "něco o sobě"... :D
Vypadá to, že to cítíme podobně, mohla jsem to psát dost dobře i já, snad jen s rozdílem, že jsem absolvovala pouze jedno manželství a do vztahů obecně jsem se nikdy moc nevrhala, neboť jsem založením spíše introvertní (a také nechápu, co všichni na tom cestování mají ;) )...
Odpovědět
#5
(03. 04. 2014, 18:41:05)drummond Napsal(a): Přeju všem krásný večer,

již nějaký čas pasivně navštěvuju tento web a chvíli mi trvalo, než jsem se osmělil a řekl si, že bych se měl také představit a rozšířit zdejší mozaiku lidí a osobností.

Nejsem si zcela jistý, že jsem úplný asexuál, ale mám k asexualitě určitě blízko, či přinejmenším jevím o sex minimální zájem. Měl jsem x partnerek, dokonce mám za sebou dvě manželství, obě skončily zcela stejně, pro nedostatek sexu z mé strany. Obě mé ženy mě svým způsobem opouštěly nerady a byli jsme nadále kamarády. Všechno, zejména v tom druhém, bylo super, jen kdyby nemusel být ten sex.

Můj problém je však v tom, že se mi ženy líbí, jsem rád v jejich společnosti a aby toho nebylo málo, mám zjevně určitý sexappeal či charisma a přitahuji je a ony chtějí mne v očekávání něčeho, co bohužel nikdy nepřijde. Rád s nimi chodím do společnosti, třeba začneme spolu i chodit, všemožně však oddaluji onen kritický moment. Byl jsem tak rád za svou druhou ženu, která byla v tomto směru velmi tolerantní a měli jsme spolu přes čtyři roky skvělý vztah, založený na něžnostech, vzájemné podpoře a sdílení volného času, aktivit a zájmů. Vychutnávali jsme si všechny radosti, které život přináší s jednou jedinou výjimkou, a totiž sexu. Troufám si tvrdit, že v určitou dobu jsme měli úžasný vztah, který nám celé okolí závidělo. Pořád však doufala, že se to zlomí a že to přijde… No a nepřišlo…

Nemám k sexu odpor, jsem ho i schopen, jen mi přijde jako hrozně zbytečná aktivita, nebaví mě, nemám z něj žádný požitek a přijde mi i do jisté míry degradující (vůči ženě). Za vyjádření lásky a citu mnohem víc než vykonávání určitých pohybů považuji třeba objetí, pohlazení, vyslyšení toho druhého, jemný dotyk, určité gesto, sdílení všeho možného až po banality, že třeba uvařím oblíbené jídlo k večeři, tedy momenty, které – jsem si vždy naivně myslel – ženu potěší mnohem více, než kdybych jí někde jen „sklátil“.

Mám svůj věk a po dvou manželstvích, které zanechaly určité šrámy, jsem už hodně opatrný. Děsí mě však představa, že bych byl do konce života sám. A tak jsem tak nějak doputoval až sem. Při čtení řady příspěvků člověk získá určitou perspektivu, pocit sounáležitosti, že není se svým „problémem“ sám, za což jsem vděčný. Bohužel jsem konfrontován se svým okolím. Mám netradiční práci, v níž denně jednám s lidmi, jsem hodně komunikativní, živím se slovem a písmem, jsem výrazný extrovert, cestuji po světě a mou prací je s lidmi navazovat kontakt a komunikovat s nimi. O to spíš mé okolí nechápe, proč jsem sám, proč mě opouští jedna žena za druhou, když mám „všechno“ a vedu tak „úžasný“ život. Bohužel si mě lidé nemohou zaškatulkovat do kolonky „ten je divnej“, „ten je teplej“ apod., naopak řeší, proč nemám děti, proč nemám ženskou, když jsem tak „skvělá“ partie. Je to hodně únavné. Začínám si připadat jak schizofrenik, protože vedu jakýsi dvojí život, navenek jsem nějak vnímán a do jisté míry i tak musím vystupovat, přitom jsem někdo úplně jiný. A nejsmutnější je, že to je jen kvůli sexu. Jako kdyby to měla být alfa a omega všeho. Asi je.

Díky za vyslyšení.

Ahoj a příjemný den všem přeji :-) Po přečtení Tvého (mohu-li tykat:)) příspěvku mám pocit, jako bych ho (z větší části) psala sama, s většinou toho co píšeš se mohu ztotožnit. Ani já nebudu typický asexuál, ale mám k asexualitě blízko, sex mě nebaví, nic mi nepřináší. I já jsem rozvedená, mám dceru, můj bývalý manžel(první chlap v životě, byla jsem s ním 20 let) taky nebyl nijak moc sexuchtivý, tak mi to tak nějak nepřišlo, že jsem divná...jiná...
Až při dalších dvou vztazích mi došlo, že "to" nechci, že "to" prostě nepřijde. Více jak 3 roky jsem ale předstírala touhu, vášeň, orgasmus, abych svého partnera neztratila. Ale s tím jsem skončila, dnes nechápu, jak jsem to mohla tak dlouho vydržet. I mě pomohl tento web, když se člověk dozví, že v tom není sámVysmátý a především, že existují i takoví muži.

(03. 04. 2014, 18:41:05)drummond Napsal(a): Nemám k sexu odpor, jsem ho i schopen, jen mi přijde jako hrozně zbytečná aktivita, nebaví mě, nemám z něj žádný požitek a přijde mi i do jisté míry degradující (vůči ženě). Za vyjádření lásky a citu mnohem víc než vykonávání určitých pohybů považuji třeba objetí, pohlazení, vyslyšení toho druhého, jemný dotyk, určité gesto, sdílení všeho možného až po banality, že třeba uvařím oblíbené jídlo k večeři, tedy momenty, které – jsem si vždy naivně myslel – ženu potěší mnohem více, než kdybych jí někde jen „sklátil"
TAHLE TVOJE VĚTA MĚ OSLOVILA NEJVÍCE, PŘESNĚ TAKHLE TO CÍTÍM, LÉPE BYCH TO NEVYJÁDŘILAVysmátý

a propagace sexu všude kam se člověk podívá, to je děs, jenom člověk ráno otevře "seznam.cz" a už se to něj hrne...prsa, dekolty, zadečky, nožky, jak kdo koho na tohle ulovil atd., atd., dělá se mi z toho špatně, přesně jak píšeš, že to je alfa a omega všeho.
Já momentálně partnera mám, řekla jsem mu, jak to se mnou je, byl velice překvapen, jaká jsem byla dobrá herečka (na tohle rozhodně pyšná nejsemSmutný) nežijeme spolu, jenom se někdy vídáme, hlavně o víkendech, nechce se se mnou kvůli mému nezájmu o sex rozejít, ale on má sex moc rád, tak mu prostě někdy (jednou za týden, někdy 10 nebo i 14 dní) "vyhovím". Ale nevím, jak dlouho to vydržím já...nebo i on...necháváme tomu volný průběh, co jiného také dělat.

Tak jsem se vypovídalaVysmátý a přeji hodně štěstí ve Tvém hledání. Lída
Odpovědět
#6
(03. 04. 2014, 18:41:05)drummond Napsal(a): Bohužel si mě lidé nemohou zaškatulkovat do kolonky „ten je divnej“, „ten je teplej“ apod., naopak řeší, proč nemám děti, proč nemám ženskou, když jsem tak „skvělá“ partie. Je to hodně únavné. Začínám si připadat jak schizofrenik, protože vedu jakýsi dvojí život, navenek jsem nějak vnímán a do jisté míry i tak musím vystupovat, přitom jsem někdo úplně jiný. A nejsmutnější je, že to je jen kvůli sexu. Jako kdyby to měla být alfa a omega všeho. Asi je.

jj, žádný emočně inteligetní člověk to na světě nemá jednoduché. Právě proto, že je (tou) většinou nucený žít tak, jak žije ona, a která mu každou jinou možnost upírá pod hrozbou posměšků / vyhoštění ze středu / pronásledování / ...

Většina se tě nikdy nebude snažit pochopit, nikdy s tebou nebude diskutovat, namáhat mozkové závity atd., protože je líná, a většiou vidí kolem sebe stejné lidi, kteří žijí stejně - stejný (pomýlený) pudový způsob života.


Musíš si svoje pochopení světa obhájit (pokud ovšem není odchýlené ), ale nikoliv před nimi, ale v sobě, v nitru - nenechat si od nich kazit štěstí, náladu, život,...
Jenže mnozí si v nitru obhajují, ba hýčkají, sobectví. To je nebezpečí.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex