Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vztah se sexuálem?
#1
Zdravím všechny,

jsem tady nová a rovnou bych se ráda s něčím svěřila a případně poprosila o Vaše názory.

Více než před rokem jsem stratila veškerou chuť na sex - možná, že "pravý" asexuál je takový odjakživa, ale o tom se přece nemusíme hádat. Není mi znám žádný konkrétní důvod, proč se moje libido vytratilo, ale od té doby se skutečně nachází na totální nule.

Problém je, že mám přítele, který se samozřejmě milovat chce. Je velmi hodný a trpělivý, takže zatím to snaší, ale nemyslím si, že bude schopen takhle existovat donekonečna. Začínám se obávat, že to jednoho dne náš vztah rozbije. Hrát nějaké divadlo nepovažuju za dobré řešení a moje aktuální pocity mi říkají, že je moje asexualita spíš čím dál intenzivnější.

Nenapadá někoho, co si s tím tak počít? Myslíte si, že budu muset vztah ukončit?

Díky moc.
Odpovědět
#2
Vítej,

řekl bych, že tu, jako v podobných případech, jsou tři možnosti. Možná je ztráta libida jen dočasná, ale pokud máš pocit, že Tvá asexualita je čím dál intenzivnější, obávám se, že tak to pravděpoobně nebude.

Nemyslím si, že by existoval nějaký "pravý asexuál". Svou homosexualitu si také někde může uvědomit třeba ve středním věku. Každý je jiný, jinak se chová a i jeho vlastnosti se projevují svébytným způsobem. To platí o lidech obecně, stejně jako o skupině lidí, které něco spojuje.

Záleží na tom, co je pro Tebe menší zlo, jenže nakonec se patrně budeš muset rozhodnout, jestli Ti na něm záleží tolik, že něco strpíš, nebo je to pro Tebe už moc. Každopádně bych navrhoval si s ním o tom promluvit, jestliže tedy nemáš pocit, že se Tvůj vztah k sexu změní. Poslední možností, která však není dvakrát populární, je nějaká méně tradiční podoba vztahu. Jistě víš, co tím myslím.

Bohužel mě skutečně nenapadá jiné řešení. V každém případě držím palce, aby to dopadlo co možná nejlépe, tedy k co největší spokojenosti obou stran. :)
Odpovědět
#3
Ahoy,

děkuji za uvítání a názor.

Tak lehce už jsme o tom s partnerem mluvili. Já se snažím hledat řešení, ale moc to nejde. Sex se mu snažím dopřávat, ale jeho nebaví, že mě to nebaví. ... Já mu to můžu dopřát, ale předstírat opravdové nadšení to už je na mě moc a trochu i pod mou důstojnost. Dokonce jsem mu navrhla i tu netradiční podobu vztahu, protože vím, že on prostě potřebuje to, co já ne. Ale to prý taky nepřipadá v úvahu. Tak se mi zdá, že jsem tady jediná, která se to snaží řešit, ačkoliv mě v samé podstatě vlastně nic netrápí. (Mě osobně absence libida nijak nevadí). Čili si s ním promluvím ještě jednou a pořádně a uvidím a dám vědět. :)
Odpovědět
#4
Ty mu roztáhneš nohy a koukáš do stropu? Teda, nemyslím, to nijak zle, ale zřejmě se o rozchod nebudeš muset snažit dlouho. Tohle by fakt nebavilo nikoho.
Odpovědět
#5
Tak je dost poloh, při kterých se dají dělat jiné zajímavé věci, pak může být sex asi i zábava, nevím jak moc je sex pro ženu rozptylující.
Odpovědět
#6
Ježiš, co to tu je za lidi?

Já jsem myslela, že tady potkám inteligentní, chápající lidi, kteří se dokáží rozumně bavit na téma asexualita.

Poslední dvě odpovědi mi opravdu stačí jako známka kvality tohoto fóra.
Odpovědět
#7
Ještě nás nezatracuj. LOL
Rozumnou odpověď ti dal Incomplete, myslím, že docela kompletní.
Odpovědět
#8
(18. 11. 2014, 12:40:22)LaBohéme Napsal(a): ... ale jeho nebaví, že mě to nebaví. ...

Krásné :-) .

Jinak podle toho, co jsem četl, není u žen ztráta libida nic neobvylkého, každých pár měsíců čtu na podbné téma článek a americké farmaceutické firmy dokonce investují spousty peněz do výzkumu tohoto fenoménu, protože chtějí "ženskou viagru". Někdy to mají ženy po porodu dítěte, někdy až po počtu dětí, které považují za dostatečný, někdy po přechodu a někdy prostě jen tak, jak to napsal výš Incomplete.

Proto si myslím, že jediná rozumná možnost je pokusit se domluvit s manželem. Slyšel jsem od příbuzných o manželsví, kde ona "netradiční podoba vztahu" ve formě manželkou uznané a podporované milenky fungovala přes třicet let. Pokud o tom manžel nebude chtít mluvit a ani to nebude chtít řešit, tak je ještě možnost přestat se snažit. Manželovi by pak konečně mohlo dojít, že dopad problému je čístě na jeho straně a buď to začne sám řešit, nebo bude chtít vztah ukončit.
Odpovědět
#9
(18. 11. 2014, 03:33:21)LaBohéme Napsal(a): Nenapadá někoho, co si s tím tak počít? Myslíte si, že budu muset vztah ukončit?
Díky moc.

Ahoj, jsem tady taky nová. Já neporadím, roky jsem se snažila nalézt nějaký přijatelný způsob, který by vyhovoval oběma. Měli jsme děti a nechtěla jsem přijít o nejlepšího přítele a parťáka. Ale člověk se prostě nemůže v těhle věcech přetvařovat, je to pak nedůstojný pro obě dvě strany. Takže vztah byl z jeho strany ukončen. A asi jsem to měla navrhnout sama a dřív, ne až v době, kdy už jsme byli z neustálého řešení na téma sex oba unavení....
Odpovědět
#10
Jestli jsem někoho naštval, tak se omlouvám, reagoval jsem jen na škorpióna. O vztazích, sexu a lidech nic nevím. :D
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Manželství se sexuálem ba-diskusni-forum-nán 31 69849 24. 05. 2015, 01:00:53
Poslední příspěvek: Slečna XY

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex