Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prozření
#1
Zdravím všechny, jen náhodou jsem narazila na toto fórum, když už jsem se opět (v totální depresi) snažila zjistit, co je se mnou v nepořádku. Je mi čerstvých 30 let a stále ještě hledám odpověď na to, co jsem. Dá se říci, že si až teď pomalu začínám připouštět svou asexualitu. Nějaký ten vztah jsem již měla, ale vždy vše dopadlo stejně, postupem času jsem se partnerům začala vyhýbat, nechtěla jsem s nimi mít fyzický kontakt. Mně osobně je strašně dobře samotné, věnuji se své báječné práci, učím na střední škole a práce se studenty mě naprosto naplňuje, mám pejska, kterého nesmírně miluji, mám přátele, se kterými ráda vyrazím ven. Nepřijdu si divná, ani "rozbitá". Ničí a ubíjí mě ale mé okolí. Neustálé otázky, kdy už budu mít partnera, kdy budu mít děti, proč jsem sama, jestli nejsem lesba, nebo jestli nejsem moc náročná a vybíravá, že jsem sama proto, že jsem tlustá a nikdo mě nechce... Občas umí být okolí zlé, tyhle řeči bolí a dokážou mě přinutit k myšlenkám na to, zda jsem opravdu divná nebo ne. Nevím z čeho pramení můj nezájem o sex, možná je to tím, že u nás doma byl vždy sex tabu, nikdy se o něm nemluvilo, nevím. Ale jsem ráda, že jsem nalezla tohle fórum, kde doufám najdu pochopení a spřízněné duše, které mě vezmou mezi sebe.
Odpovědět
#2
Vítej, Chansonierko!

Divná rozhodně nejsi. Jen nesdílíš názor většiny. To tak bývá, když je někdo rozdílnej. Ale asexualita rozhodně nikomu neubližuje, takže nemají právo vyčítat ti to. Nic než ignorovat to nezbývá.
Co se týče mě, tak já asexuály (včetně sebe) obdivuju. Jsou takoví čistší.
Odpovědět
#3
Děkuji za tvá milá slova. Něco na té čistotě možná bude. Vadí mi, jak se dnes všechno točí kolem sexu. Chybí mi mezi lidmi úcta, vzájemná důvěra, respekt, slušnost a galantnost. Vadí mi, že je všude přesexováno, reklamu na Argin Max by klidně narvali i před večerníček, ale když v práci muž pochválí kolegyni opravdu hezkou halenku, tak je hned vláčen před vedením za sexuální harašení a žena s halenkou se místo toho, aby byla polichocena a poděkovala, ještě cítí dotčena a sexuálně napadena. Proboha, kde to jsme?
Vadí mi to, jak se mi pořád moje okolí snaží někoho dohazovat a jsem úplně alergická na větu: "To ještě přijde, uvidíš." Nepřijde, nepřišlo to do třiceti, naopak, ještě mě to víc utvrdilo v tom, že to pro mě není. Úplně mě odrovnala kolegyně v bývalém zaměstnání, která další kolegyni radila, jak přimět manžela, aby jí pustil s kamarádkami na nějaký dámský víkend. Ta rada zněla: "Hele, dej mu čuchnout a máš to." Chtělo se mi z toho zvracet. Kam až můžou někteří lidé klesnout?
Odpovědět
#4
Zdravím Chansonierko,
a Vítej mezi námi :)
Proč se cítit v depresi? Na tomhle foru tě nikdo nebude považovat za divnou, ostatní ať si říkají co chtějí, je to tvůj život a tvoje rozhodnutí :).
Taky jsem byla ráda, když jsem narazila na tohle forum, konečně jsem byla mezi svýma :).
Se vztahy je to těžké...já měla vztah, ze začátku všechno skvělé, a potom přišly problémy...najednou se mi ten člověk znechutil, prostě mi spadly růžové brýle. Začalo mě to i pomalu psychicky ubíjet. On mi potom říkal že nebude žít v celibátu...ale já jsem se k "plemenitbě" prostě nedokázala přimět, nechtěla jsem to a prostě nepotřebovala, neměla jsem žádnou takovou potřebu aktu...přece to nebudu dělat, když to vědomě nechci, jen kvůli jeho uspokojení? To rozhodně ne. Tím se ze mě stala asexuálka, žiju už tak přes rok a jsem spokojená :). Samozřejmě vztah skončil, ale mě to bylo jedno.
Píšeš, že je ti dobře samotné, máš své zájmy, to je jen dobře. Divná vůbec nejsi, naopak :-).
Tady samozřejmě pochopení a porozumění najdeš :). To se mi tady líbí, člověk tu může otevřeně přiznat jak to s ním je, a nemusí se bát nějakých negativních reakcí.
Je to smutné, že ti ostatní ničí život těmi otázkami ohledně partnera, a dětí, proč pořád nemáš, a další otázky, které umí akorát ublížit. Oni neví, jak se pak musíš cítit a jaké to pro tebe je těžké.
Oni tohle nepochopí, asexualita je prostě pro ostatní "divná, špatná, nenormální..." nemá cenu jim to nějak vysvětlovat, prostě by to byla marná snaha.
Je to velký nátlak na psychiku, lidí dokážou být opravdu zlí...Myslím, že tohle forum je hlavně o té psychické podpoře, člověku je pak mnohem líp, když ví že takových lidí je víc. Doufám, že tobě bude po přečtení článků co jsou tady, určitě lépe :).
Důležité je nepřipouštět si zlé kecy ostatních a vnímat jenom to hezké :).

Jinak k dalšímu, tvému příspěvku
taky si myslím, že na tom rozhodně něco je, asexuálové jsou takoví nezkažení, nevím jak to přesně popsat, ale "duševně vyzrálí", rozumnější...
Také mi vadí všechny ty možné reklamy na potenci, zapnu televizi, (moc na ní teda nekoukám) běží reklama, a najednou tohle...a určitě ne jenom jednou...
Podívám se na internet na zprávy, co je nového, a všelijaké články o sexu...vidím titulek a je mi z toho zle...Mám v tu chvíli chuť vyběhnout někam na ulici a zařvat "My jsme tady taky!"
Vůči nám áčkům je to bezohlednost. Holt je nás prostě málo :-(.
Cítím to úplně stejně...často se ptám, kam se poděly tradiční lidské hodnoty, přesně jak popisuješ důvěra, respekt, slušnost...
Proč se v dnešní době všechno točí jen ohledně blbýho "sexu" ?
Proč si lidi nemůžou normálně v klidu posedět, popovídat, mít normální zájmy, chovat se prostě normálně a nevidět za vším jen to jedno.
Proč je prostě taková doba? Dřív tohle takhle nebývalo, určité věci byly zakázané a podle mě to bylo jen dobře. (I když jsem tu dobu nezažila, takže posuzuju, z vyprávění ostatních).
Je mi jasné, že tě to ještě více utvrdilo v tom, kdo jsi...mě také, čím více slyším negativní reakce lidí okolo, na otázky ohledně asexuality, tím více jsem na to hrdá.
Asexualita mi přijde jako vyjímečnost, nezkaženost...Těžko se mi ty pocity popisují, ale určitě to pochopíte :).
"Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká" (Seneca)
Odpovědět
#5
Také tě vítám, chansonierko,


sám jsem tu sice krátce, ale přijde, že tohle je opravdu zajímavé místo, kde se člověk cítí dobře a kde mi přijde, že jsou lidé tak nějak ještě normální :-). Naprosto souhlasím s tím a nejen s tím, že teď žijeme v takové době, kdy morální hodnoty nemají žádnou cenu a ta slušnost, ohled a vše ostatní zmiňované mi prostě chybí. A z jakéhosi mně záhadného důvodu se točí vše stále více kolem nemravností :-). Co na to říct? Rád bych, aby zase nastala doba, kdy si lidé začnou vážit těch duchovních hodnot, jenomže vidíme to všude kolem, teď jsou v módě vědy technického zaměření a nějaká morálka a podobné věci se na školách snad vůbec nevyučují. Je pak jasné, že společnost dospěla tam, kde je teď. Hodně tomu také jistě přispívá ten konzum a možnost mít téměř vše, tudíž si většina lidí už ničeho asi neumí vůbec vážit... Rád bych, aby byla řada věcí jako dříve. Ale osobně mi přijde, že naše společnost přišla do té nevyhnutelné fáze, kterou prožívají všechna společenství, do fáze, kdy má svůj vrchol rozkvětu za sebou a teď už začíná degenerovat. Proto asi tohle všechno... Zrovna včera jsem si říkal, jak by bylo poměrně skvělé, kdyby přinejmenším chlapi a s tím související společnost byli právě takoví, jak je líčí pan Foglar ve svých dílech! Ale společnost bohužel nezměníme. Co můžeme udělat, pokusit se vybudovat nějakou svou komunitu a vlastní svět, kde nebude všechno to, čím nás ta "normální" společnost obtěžuje. A aby to nebylo jen v tomto virtuálním prostředí, pokud možno. Jak to udělat? Netuším, ale byl bych ochoten se na takovém projektu aktivně podílet :-). Já myslím , že to dokázat můžeme, jsme přece mnohem čistší a asi i moudřejší než většina ostatních, tak proč bychom si nemohli poradit? :-)

Když tu pročítám příspěvky jiných, tak docela žasnu, jaké je potkávají problémy díky té své orientaci. Já mohu za sebe říct, že jsem na tom téměř naopak, mě se snad skoro nikdo nikdy neptal, kdy budu mít přítelkyni, založím rodinu a tak dále. Až mi to přijde podezřele divné, ale asi díky bohu, že jsem toho všeho ušetřen. Čím to je? Asi proto, že se jako samotář a člověk, který je prostě jiný než ostatní, od ostatních distancuji a oni se se mnou raději moc nebaví, zvláště ne o těchto důvěrnějších tématech. Překvapuje mě ale zejména, že to vůbec nezajímá ani mé nejbližší příbuzné. Asi taky dobře, nemusím si dělat starosti typu "jak jim to říct" :-)
Odpovědět
#6
(21. 02. 2015, 21:18:59)chansonierka Napsal(a): Děkuji za tvá milá slova. Něco na té čistotě možná bude. Vadí mi, jak se dnes všechno točí kolem sexu. Chybí mi mezi lidmi úcta, vzájemná důvěra, respekt, slušnost a galantnost. Vadí mi, že je všude přesexováno, reklamu na Argin Max by klidně narvali i před večerníček, ale když v práci muž pochválí kolegyni opravdu hezkou halenku, tak je hned vláčen před vedením za sexuální harašení a žena s halenkou se místo toho, aby byla polichocena a poděkovala, ještě cítí dotčena a sexuálně napadena. Proboha, kde to jsme?
Vadí mi to, jak se mi pořád moje okolí snaží někoho dohazovat a jsem úplně alergická na větu: "To ještě přijde, uvidíš." Nepřijde, nepřišlo to do třiceti, naopak, ještě mě to víc utvrdilo v tom, že to pro mě není. Úplně mě odrovnala kolegyně v bývalém zaměstnání, která další kolegyni radila, jak přimět manžela, aby jí pustil s kamarádkami na nějaký dámský víkend. Ta rada zněla: "Hele, dej mu čuchnout a máš to." Chtělo se mi z toho zvracet. Kam až můžou někteří lidé klesnout?

Dej šéfovi a nevyhodí tě z práce. To je dneska taky jeden trend. Mějte s šéfem poměr, nos mu pomluvy na kolegy a kolegyně a nebudeš trpět nedostatkem peněz. Fuj, to je teda věc (bliju z toho).
Odpovědět
#7
Opravdu jsou pricinou tvych depresi jen reakce okoli? Ja mam asi jinou povahu, asi si tolik nedelam hlavu z toho, ze uplne nepasuji do predstavy o norme, proto se mi tomu nechce verit. Nemas pocit, ze preci jenom ti neco chybi?
Fantazie života je neomezená, omezené jsou jen naše možnosti skutečně žít. (Ota Filip)
Odpovědět
#8
(22. 02. 2015, 15:33:09)Sosna Napsal(a): Dej šéfovi a nevyhodí tě z práce. To je dneska taky jeden trend. Mějte s šéfem poměr, nos mu pomluvy na kolegy a kolegyně a nebudeš trpět nedostatkem peněz. Fuj, to je teda věc (bliju z toho).

Tohle fungovalo vždycky. Jen nebyly takový možnosti. Těžko se vysvětlovalo jen tak vyhození soudružky sekretářky, tak to nebylo častý. Dneska jsou zaměstnanci skoro majetkem šéfa a ten může všechno.
Taky se o tom svobodněji mluví, kdekdo se rád chlubí, zveřejňujou fotky, vydírá se, špatně se to dnes utajuje a není ani proč.
Tyhle transakce probíhaly od pravěku a nezaniknou dokud se bude sex dělat.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#9
(22. 02. 2015, 10:03:40)d-kun Napsal(a): Co můžeme udělat, pokusit se vybudovat nějakou svou komunitu a vlastní svět, kde nebude všechno to, čím nás ta "normální" společnost obtěžuje. A aby to nebylo jen v tomto virtuálním prostředí, pokud možno. Jak to udělat? Netuším, ale byl bych ochoten se na takovém projektu aktivně podílet :-). Já myslím , že to dokázat můžeme, jsme přece mnohem čistší a asi i moudřejší než většina ostatních, tak proč bychom si nemohli poradit?
Máš o asexuálech poměrně nereálné představy. Pán zelený
Odpovědět
#10
(22. 02. 2015, 16:16:40)tangle1 Napsal(a): Opravdu jsou pricinou tvych depresi jen reakce okoli? Ja mam asi jinou povahu, asi si tolik nedelam hlavu z toho, ze uplne nepasuji do predstavy o norme, proto se mi tomu nechce verit. Nemas pocit, ze preci jenom ti neco chybi?
Jsem z malého města a reakce okolí jsou často dost vtíravé a nepříjemné. A na tvou druhou otázku: ne, opravdu nemám pocit, že mi něco chybí :-)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex