Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prozření
#11
(22. 02. 2015, 18:34:18)ChildFreeMan Napsal(a):
(22. 02. 2015, 15:33:09)Sosna Napsal(a): Dej šéfovi a nevyhodí tě z práce. To je dneska taky jeden trend. Mějte s šéfem poměr, nos mu pomluvy na kolegy a kolegyně a nebudeš trpět nedostatkem peněz. Fuj, to je teda věc (bliju z toho).

Tohle fungovalo vždycky. Jen nebyly takový možnosti. Těžko se vysvětlovalo jen tak vyhození soudružky sekretářky, tak to nebylo častý. Dneska jsou zaměstnanci skoro majetkem šéfa a ten může všechno.
Taky se o tom svobodněji mluví, kdekdo se rád chlubí, zveřejňujou fotky, vydírá se, špatně se to dnes utajuje a není ani proč.
Tyhle transakce probíhaly od pravěku a nezaniknou dokud se bude sex dělat.

Víš, co vůbec nepochopím, ChildFreeMane? Jak se tím ještě někdo někde může chlubit, že někoho vojel. Vždyť je to trapné. Nelíbí, vůbec se mi nelíbí ta honba za co největším počtem partnerů obecně. Čím víc toho vojedeš, tím jsi větší borec. Proč jako? Za to by se ti lidi měli spíš stydět. Promiskuita je hnus. Mělo by se stavět na jiných hodnotách, úspěch v profesi jmenuji jako namátku. Někdo si splní nějaký sen, třeba se proslaví, něčeho dosáhne - to je podle mě hodnotnější úspěch než nějaké pitomé orgie s miliardou partnerek (mluvím o chlapech). Ale podobně to platí u žen, nebo těch náctiletých - povídají si o tom v autobuse a ještě jsou na to hrdé - ale tohle jsou holky, co by se prostě měly stydět za to, že s nikým nevydrží dýl než jednu noc.
Pozn.: Fakt jsem nikdy nepochopila, proč je to sexování tak baví a úplně běžně se o něm baví. :)

(22. 02. 2015, 21:25:46)Asiel Napsal(a):
(22. 02. 2015, 10:03:40)d-kun Napsal(a): Co můžeme udělat, pokusit se vybudovat nějakou svou komunitu a vlastní svět, kde nebude všechno to, čím nás ta "normální" společnost obtěžuje. A aby to nebylo jen v tomto virtuálním prostředí, pokud možno. Jak to udělat? Netuším, ale byl bych ochoten se na takovém projektu aktivně podílet :-). Já myslím , že to dokázat můžeme, jsme přece mnohem čistší a asi i moudřejší než většina ostatních, tak proč bychom si nemohli poradit?
Máš o asexuálech poměrně nereálné představy. Pán zelený

Myšlenka je to ušlechtilá a sympatizující, ale fakt je, že dosti nereálná... Každej z nás je z jinýho koutu, dělí nás obrovské vzdálenosti...
Ale to, co můžeme udělat, je, že o sobě dáme vědět světu. Kdo máte blog nebo webové stránky, zkoušeli jste napsat něco takového? Je možné, že se tím pomůže mnoha nešťastníkům. Lidé budou zase o krapet víc informovaní o tom, co všechno existuje. A nemálo asexuálních lidí, kteří o asexualitě nic neví, ale jeví v sobě známky asexuality, by se dostalo mezi své vrstevníky na tomto našem asexuálním webu.
Jsem rozhodnuta šířit info o naší orientaci - a pomoci tak lidem, kteří o nás ještě nic nevědí.
Odpovědět
#12
Tak já vzhledem k tomu, že jsem nejen asexuálního přesvědčení, ale taky trpím psychickým postižením, nějak moc tyhle narážky od lidí neřeším. Jednak mi přijdou malicherné oproti spoustě jiných věcí, které musím se svojí "výbavou" překousnout, jednak se díky svému hendikepu cítím dost odlišný od běžných lidských měřítek, než abych je na sebe vztahoval (a leckdy je na mě nevztahují ani ostatní, tak mám aspoň pokoj od toho, abych se musel pořád někam "zařazovat"). Dělám si věci, které mě baví, píšu, kreslím, pěstuju rostlinky, snažím se být přátelský a užitečný sobě i druhým (ne že bych to vždycky stopro zvládal, nejsem světec...) - a jestli někomu udělá dobře, že mi dá nějaký rádobyvtipný cizojazyčný název nebo bude mít kecy o mé nevyzrálosti, tak ať si poslouží. Vždycky si říkám: až budu na konci života, přijde někdo a dá mi medaili za to, že jsem ho žil podle představ jiných? Leda prd. I kdyby dal, bylo by pochybné, jestli to za to stojí - a týrat se takhle zadarmo a za nic? Probůh, proč? A jestli budu divný, "rozbitý" - probůh, proč ne?

d-kun: Co můžeme udělat, pokusit se vybudovat nějakou svou komunitu a vlastní svět, kde nebude všechno to, čím nás ta "normální" společnost obtěžuje. A aby to nebylo jen v tomto virtuálním prostředí, pokud možno. Jak to udělat? Netuším, ale byl bych ochoten se na takovém projektu aktivně podílet :-). Já myslím , že to dokázat můžeme, jsme přece mnohem čistší a asi i moudřejší než většina ostatních, tak proč bychom si nemohli poradit?

(sorry, že to cituju takhle, nevím, jak se dělá ta automatická citace části příspěvku...)


Nevím, nemyslím, že by mě "normální" společnost nějak zásadně obtěžovala, aspoň co se týče sexuality. Ani si nepřipadám nějak čistší nebo moudřejší. Ale pro vytvoření té komunity bych taky byl - prostě proto, že člověk, který se rozhodne pro asexualitu (podle mého je asexualita spíš otázka životního názoru, přesvědčení a postojů než biologickou orientací, to je asi opravdu nesmysl) zákonitě uvidí spoustu věcí jinak, a nejen těch, co souvisí se sexem a se vztahy. Sexualita je prosáklá, nějak, nějakým způsobem, ve všem, co děláme, co cítíme, o čem přemýšlíme. Asexuální člověk může přinést spoustu nových pohledů, obohatit ostatní o to, co má jen on (což nakonec platí o komkoliv). Takže nápadu palec vzhůru...:-)
Stejně se všechno podělá, tak na co být ještě pesimista?
Odpovědět
#13
(22. 02. 2015, 22:22:10)Sosna Napsal(a): Pozn.: Fakt jsem nikdy nepochopila, proč je to sexování tak baví a úplně běžně se o něm baví. :)

Je to určitý druh seberealizace. Dnes je těžký se blýsknout nějakým objevem, vlastním výrobkem, věcma z Tuzexu, návštěvou toho a toho. Všechno se dá koupit, všechno každý má, všude každý byl, vše je vyfoceno, natočeno. Je to až nuda.
Přijít s něčím novým, do čeho by člověk zapojil sebe sama je už technologicky nedostupný. Tak mladí dávají z nudy svojí zručnost a mysl do seznamování a sexu. Taková primitivní jednoduchá levná z nouze cnost. A pochlubení ostatním je už přece normální. Soutěživost nikomu nechybí.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#14
Jergon Napsal(a):prostě proto, že člověk, který se rozhodne pro asexualitu (podle mého je asexualita spíš otázka životního názoru, přesvědčení a postojů než biologickou orientací, to je asi opravdu nesmysl)

To si tak trochu pleteš asexualitu s celibátem.

Kristý Napsal(a):Podívám se na internet na zprávy, co je nového, a všelijaké články o sexu...vidím titulek a je mi z toho zle...Mám v tu chvíli chuť vyběhnout někam na ulici a zařvat "My jsme tady taky!"
Vůči nám áčkům je to bezohlednost. Holt je nás prostě málo

Nezdá se ti, že chyba bude spíš na tvý straně, když pouhý titulky někde v novinách považuješ za bezohlednost? Sice jsem taky asexuál a články o sexu mě jaksi neberou, ale řvát někde, že je to bezohlednost nebo v posledních letech tolik populární slovíčko diskriminace, to je trochu moc. Přece tě nikdo nenutí ty články číst. Jinak by mě zajímalo, co bys s tim jako chtěla konkrétně dělat. Zavést cenzuru?
Odpovědět
#15
(22. 02. 2015, 10:03:40)d-kun Napsal(a): Co můžeme udělat, pokusit se vybudovat nějakou svou komunitu a vlastní svět, kde nebude všechno to, čím nás ta "normální" společnost obtěžuje. A aby to nebylo jen v tomto virtuálním prostředí, pokud možno. Jak to udělat? Netuším, ale byl bych ochoten se na takovém projektu aktivně podílet :-). Já myslím , že to dokázat můžeme, jsme přece mnohem čistší a asi i moudřejší než většina ostatních, tak proč bychom si nemohli poradit? :-)

Mě to docela láká nějaký takový společenství jako bývalo na intru, koleji, táborech, soustředěních nebo vojně. Nějaký rekreační středisko s kurtem, blízko do přírody, takových 20, 30 lidí, společenská místnost, přednášky, výlety, sportovní akce, oslavy..
Jenže psycholog by rozcupoval hned projekt, že to nemůže fungovat, po čase to začne skřípat, finančně se to neutáhne, rozdrolí se to, rozhádá a tak. Jakou organizaci zvolit, jak trestat, jak motivovat, úkolovat, účastníky vybírat, vylučovat ...
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#16
(23. 02. 2015, 01:25:33)UweFiltr Napsal(a):
Jergon Napsal(a):prostě proto, že člověk, který se rozhodne pro asexualitu (podle mého je asexualita spíš otázka životního názoru, přesvědčení a postojů než biologickou orientací, to je asi opravdu nesmysl)

To si tak trochu pleteš asexualitu s celibátem.

Kristý Napsal(a):Podívám se na internet na zprávy, co je nového, a všelijaké články o sexu...vidím titulek a je mi z toho zle...Mám v tu chvíli chuť vyběhnout někam na ulici a zařvat "My jsme tady taky!"
Vůči nám áčkům je to bezohlednost. Holt je nás prostě málo

Nezdá se ti, že chyba bude spíš na tvý straně, když pouhý titulky někde v novinách považuješ za bezohlednost? Sice jsem taky asexuál a články o sexu mě jaksi neberou, ale řvát někde, že je to bezohlednost nebo v posledních letech tolik populární slovíčko diskriminace, to je trochu moc. Přece tě nikdo nenutí ty články číst. Jinak by mě zajímalo, co bys s tim jako chtěla konkrétně dělat. Zavést cenzuru?

Kristý to, řekla bych, myslela s nadhledem, napsala jen svůj pocit z takových článků. Rozhodně by k ničemu nevedlo, kdyby šla řvát jako blázen na lidi, a Kristý to tak ani podle mého názoru nemyslela. Abych pravdu řekla, tak ta její věta: "Mám v tu chvíli chuť vyběhnout někam na ulici a zařvat: My jsme tady taky!" mě hodně oslovila. Ale diskriminace je silné slovo, ozývat by se mohli i třeba homosexuálové, že je opravdu nebaví číst, vidět a slyšet ty věčné kecy o intimním souznění muže se ženou. Stejně jako lidi nesnášející psy nebaví koukat na pořad nebo číst články o psech.
Lidi prostě nebudou brát ohled na tříprocentní menšinu. Články o sexu nepřestanou vycházet. Tolerantní vůči nám mohou být jen v tom, že nám naši orientaci nebudou vyčítat (pomlouvat, pošklebovat se a vnucovat sex).
Jinak, mě taky nudí debilní články o super orgasmu, jak si co nejvíc vychutnat plemenitbu a proč je nejlepší "furt se na někoho sápat". Trnem v oku jsou mi postelové scény z filmů a seriálů, kde konkrétní erotický moment není natočen, ale který nemá tak daleko do toho, abychom si ho mohli domyslet (čili představit si, co se děje pod peřinou). Zkrátka - vadí mi, když "po sobě lezou" - a to jinak než polibky a objímáním.
Odpovědět
#17
(23. 02. 2015, 14:33:25)Sosna Napsal(a): Kristý to, řekla bych, myslela s nadhledem, napsala jen svůj pocit z takových článků. Rozhodně by k ničemu nevedlo, kdyby šla řvát jako blázen na lidi, a Kristý to tak ani podle mého názoru nemyslela. Abych pravdu řekla, tak ta její věta: "Mám v tu chvíli chuť vyběhnout někam na ulici a zařvat: My jsme tady taky!" mě hodně oslovila.

Já nevim, jak to Kristý myslela nebo nemyslela. Prostě to napsala a já jsem na to reagoval.
Odpovědět
#18
(23. 02. 2015, 14:33:25)Sosna Napsal(a):
(23. 02. 2015, 01:25:33)UweFiltr Napsal(a):
Jergon Napsal(a):prostě proto, že člověk, který se rozhodne pro asexualitu (podle mého je asexualita spíš otázka životního názoru, přesvědčení a postojů než biologickou orientací, to je asi opravdu nesmysl)

To si tak trochu pleteš asexualitu s celibátem.

Kristý Napsal(a):Podívám se na internet na zprávy, co je nového, a všelijaké články o sexu...vidím titulek a je mi z toho zle...Mám v tu chvíli chuť vyběhnout někam na ulici a zařvat "My jsme tady taky!"
Vůči nám áčkům je to bezohlednost. Holt je nás prostě málo

Nezdá se ti, že chyba bude spíš na tvý straně, když pouhý titulky někde v novinách považuješ za bezohlednost? Sice jsem taky asexuál a články o sexu mě jaksi neberou, ale řvát někde, že je to bezohlednost nebo v posledních letech tolik populární slovíčko diskriminace, to je trochu moc. Přece tě nikdo nenutí ty články číst. Jinak by mě zajímalo, co bys s tim jako chtěla konkrétně dělat. Zavést cenzuru?

Kristý to, řekla bych, myslela s nadhledem, napsala jen svůj pocit z takových článků. Rozhodně by k ničemu nevedlo, kdyby šla řvát jako blázen na lidi, a Kristý to tak ani podle mého názoru nemyslela. Abych pravdu řekla, tak ta její věta: "Mám v tu chvíli chuť vyběhnout někam na ulici a zařvat: My jsme tady taky!" mě hodně oslovila. Ale diskriminace je silné slovo, ozývat by se mohli i třeba homosexuálové, že je opravdu nebaví číst, vidět a slyšet ty věčné kecy o intimním souznění muže se ženou. Stejně jako lidi nesnášející psy nebaví koukat na pořad nebo číst články o psech.
Lidi prostě nebudou brát ohled na tříprocentní menšinu. Články o sexu nepřestanou vycházet. Tolerantní vůči nám mohou být jen v tom, že nám naši orientaci nebudou vyčítat (pomlouvat, pošklebovat se a vnucovat sex).
Jinak, mě taky nudí debilní články o super orgasmu, jak si co nejvíc vychutnat plemenitbu a proč je nejlepší "furt se na někoho sápat". Trnem v oku jsou mi postelové scény z filmů a seriálů, kde konkrétní erotický moment není natočen, ale který nemá tak daleko do toho, abychom si ho mohli domyslet (čili představit si, co se děje pod peřinou). Zkrátka - vadí mi, když "po sobě lezou" - a to jinak než polibky a objímáním.

Myslela jsem to tak, že mi to přijde prostě bezohledné, až trapné když takhle často jsou nějaký články o plemenitbě...jak to pak máme brát?? To pak vypadá jako že je to "plemenění pro zábavu" snad nejdůležitější věc ze všech, a zaslouží si být na titulní straně.
Nehledě na to, že ty články se často opakují a už je to ohraná písnička.
Prostě nechápu proč se víc nepíše o problémech...o opuštěných zvířatech, o těžce nemocných lidech, nebo klidně o nemocech a prevenci jak jim předejít, o tom co se děje, jak se na nás ženou muslimáci (i když o nich se v poslední době píše dost často, je to velký problém současnoti)...tady dávám jen příklady o čem by se mělo víc psát.
Kdyby se víc psalo o takových věcech, lidi by si toho víc všímali a třeba by je to zaujalo a ty špatné příběhy by mohli dopadnout lépe...
Ale to jsem asi až moc naivní a věřím, že existuje lidskost a ochota pomáhat, pokud to jde...hlavně pro svůj vnitřní dobrý pocit z toho.

Chyba na mojí straně za to, že mě už nudí pořád číst články o plemenitbě...že bych si raději přečetla něco smysluplného.
Jo považuju to za bezohlednost.
Tím řvát na ulici nebylo míněno někde běhat s transparentem, a řvát že jsem áčko, někoho přesvědčovat, nutit někomu můj názor atd....ale dát ostatním najevo, aby projevili trochu tolerance vůči nám (i když to je blbost, protože nás právě je tak málo a menšina proti většině je bez šance).
Jasně že mě to nikdo nenutí číst, ale ono je to hrozně příjemný cpát tohle několikrát do týdne mezi normální zprávy, bezohlednost to považuju ještě z toho důvodu, že by místo toho článku mohl být jiný, který pojednává o SKUTEČNÉM PROBLÉMU.
Jasně že jsou určitý weby každý zaměřený na něco jinýho, tak si samozřejmě přečtu jen to, o co se zajímám průběžně, nebo to co mě zaujalo aktuálně.

A co s tím dělat? Omezit ty články a zaměřit se na jiný důležitý věci.
I když já jeden člověk s tím asi těžko něco zmůže?

Sosna: Díky je to tak, jak píšeš. :-)
UweFiltr to pochopil po svém, ale neříkám na to nic, názory tu můžou být všelijaké, a pokud nejsou urážlivé a sprosté, tak je to v pořádku.

UweFiltr: Mám pocit, že ty by ses nejspíš za asexuály nedokázal postavit, a třeba i pomoct tomu, aby se o nás dozvědělo víc lidí...
Nebo se snad stydíš za to, kým jsi?
"Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká" (Seneca)
Odpovědět
#19
(25. 02. 2015, 13:43:51)Kristý Napsal(a): Myslela jsem to tak, že mi to přijde prostě bezohledné, až trapné když takhle často jsou nějaký články o plemenitbě...jak to pak máme brát?? To pak vypadá jako že je to "plemenění pro zábavu" snad nejdůležitější věc ze všech, a zaslouží si být na titulní straně.

Pro vydavatele je důležitý, aby si ty noviny někdo koupil, respektive v dnešní době, aby na ten článek někdo kliknul. A jestli jsou články o sexu u čtenářů populární, tak prostě články o sexu v těch novinách budou vycházet. Světe div se, dost lidí to opravdu dělá pro zábavu a považuje to za důležitou věc. A nemyslim si, že jsou kvůli tomu všichni prasata a primitivové.
A jak to máš brát? To fakt nevim, jak to máš brát. Jestli se ti to nelíbí, tak to prostě nečti. Nebo začni vydávat vlastní noviny.


Kristý Napsal(a):A co s tím dělat? Omezit ty články a zaměřit se na jiný důležitý věci.
I když já jeden člověk s tím asi těžko něco zmůže?

A to si představuješ jak? Přijdeš jako někam do redakce novin, zakážeš jim psát o sexu a určíš jim nějaký normy a kvóty na důležitý témata, který budou muset dodržovat? A co když to nikdo kromě tebe nebude číst? Tak ty noviny zkrachujou? Nebo to bude někdo dotovat?


Kristý Napsal(a):UweFiltr: Mám pocit, že ty by ses nejspíš za asexuály nedokázal postavit, a třeba i pomoct tomu, aby se o nás dozvědělo víc lidí...
Nebo se snad stydíš za to, kým jsi?

Za co bych se měl asi tak postavit? Já si nepřipadám, že bych jako asexuál byl nějak diskriminovanej a měl bojovat za nějaký svý práva nebo tak něco.
A za asexualitu se nestydim. Ale jestli se někdo jménem asexuálů bude domáhat např. cenzury v novinách, tak se začnu stydět za něj.
Odpovědět
#20
(25. 02. 2015, 15:13:30)UweFiltr Napsal(a):
(25. 02. 2015, 13:43:51)Kristý Napsal(a): Myslela jsem to tak, že mi to přijde prostě bezohledné, až trapné když takhle často jsou nějaký články o plemenitbě...jak to pak máme brát?? To pak vypadá jako že je to "plemenění pro zábavu" snad nejdůležitější věc ze všech, a zaslouží si být na titulní straně.

Pro vydavatele je důležitý, aby si ty noviny někdo koupil, respektive v dnešní době, aby na ten článek někdo kliknul. A jestli jsou články o sexu u čtenářů populární, tak prostě články o sexu v těch novinách budou vycházet. Světe div se, dost lidí to opravdu dělá pro zábavu a považuje to za důležitou věc. A nemyslim si, že jsou kvůli tomu všichni prasata a primitivové.
A jak to máš brát? To fakt nevim, jak to máš brát. Jestli se ti to nelíbí, tak to prostě nečti. Nebo začni vydávat vlastní noviny.


Kristý Napsal(a):A co s tím dělat? Omezit ty články a zaměřit se na jiný důležitý věci.
I když já jeden člověk s tím asi těžko něco zmůže?

A to si představuješ jak? Přijdeš jako někam do redakce novin, zakážeš jim psát o sexu a určíš jim nějaký normy a kvóty na důležitý témata, který budou muset dodržovat? A co když to nikdo kromě tebe nebude číst? Tak ty noviny zkrachujou? Nebo to bude někdo dotovat?


Kristý Napsal(a):UweFiltr: Mám pocit, že ty by ses nejspíš za asexuály nedokázal postavit, a třeba i pomoct tomu, aby se o nás dozvědělo víc lidí...
Nebo se snad stydíš za to, kým jsi?

Za co bych se měl asi tak postavit? Já si nepřipadám, že bych jako asexuál byl nějak diskriminovanej a měl bojovat za nějaký svý práva nebo tak něco.
A za asexualitu se nestydim. Ale jestli se někdo jménem asexuálů bude domáhat např. cenzury v novinách, tak se začnu stydět za něj.

Prostě, lidi čtou to, co je baví. A převážnou většinu baví právě ten podivný sex. Kdyby to lidi nezajímalo, tak o tom nebudou psát. Prostě je to dnešní přesexovaná doba a já si dám tu práci psát o opaku, ne o sexu, ale o asexualitě, a šířit tak informace o naší orientaci. Ne, že by teda na můj blog chodilo hafo lidí, věřím však, že těmito články možná návštěvnost stoupne a lidé jako my budou vědět, kam patří.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex