Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
som zda sa demisexual
#1
ahojte

nikdy by som nepovedal, ze sa najdem medzi asexualmi, pretoze sex mam velmi rad. dnes som ale cital clanok o asexualoch a narazil som tam na pojem demisexual: Je to človek, ktorého dokáže sexuálne priťahovať len niekto, s kým má blízky a dôverný vzťah.

Môj príbeh je taký, že som skutočne neriešil mimo vzťahov sex. Ináč, som homosexuál, ale nikdy ma nebavili tie ich bary a pochody ... takže som sa vlastne akosi vôbec nikam nevedel zaradiť.

Môj posledný vzťah sa skončil pred 5 rokmi, od vtedy som nemal sex. Teda, ešte raz po dvoch rokoch s týto mojím ex, ale už to akosi vôbec nebolo ono, lebo som ho už nemiloval. Teraz mám chlapca, už vyše roka. Ale nikdy sme spolu nemali sex. Nikdy som tomu vzťahu vlasnte nechápal a stále som sa seba pýta, či je toto vôbec vzťah. Ale on bude asi homosexuálne orientovaný asexuál alebo čosi také. No príde mi to uletené vcelku, ale sedí to do môjho príbehu. Doteraz som ani netušil, že také čosi vôbec existuje. Ešte to chcem skúmať ďalej a som zvedavý, kam sa dopátram.
Odpovědět
#2
(12. 02. 2016, 13:37:15)demik Napsal(a): ahojte

Doteraz som ani netušil, že také čosi vôbec existuje. Ešte to chcem skúmať ďalej a som zvedavý, kam sa dopátram.
No těch kategorií je, co si lidi vytvářejí... tak hledej a třeba narazíš i na demižonsexuála...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#3
myslel som si, ze na tomto fore sa clovek moze o tychto veciach otvorene a normalne bavit, ale asi nie ...
Odpovědět
#4
Neber to hneď tak vážne, s humorom sa žije lepšie :) Možno sa Ti bude zdať, že niektorí ľudia tu sú trošku ostrejší, ale proti tomu sa ľahko obrníš ;)
Ale nakoniec, je to asi pravda. Načo škatuľky. Myslím, že keby si si urobil anketu napríklad u žien, dajme tomu vo veku 40-50 rokov, možno by si zistil že väčšina z nich nemala sex s nikým, ku komu by necítila nejaký hlbší cit. Možno dokonca väčšina z nich mala sex len so svojim manželom. Ktovie... Ale isto si ani jedna z nich nepomyslela, že je demisexuálka. To len dnešná doba nám podsúva, že je úplne normálne spať s kýmkoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek, čím častejšie, tým lepšie. A keď sa do tohoto "normálu" nevieme vtesnať, snažíme sa zistiť, čo s nami nie je v poriadku a potrebujeme sa niekam zaradiť.
Vôbec nemusíš riešiť, čo to s Tebou je. Nič :) Ak hľadáš odpovede na otázky ohľadom Tvojho zrejme asexuálneho priateľa, tak by si ich tu mal nájsť.
Odpovědět
#5
ono cloveku, ktory sa cely zivot nikam nevie zaradit sa zije lepsie, ked zisti, ze existuje skupina ludi, ktora pomenuva co je. mne je fakt cudzi ako homosexualny tak aj heterosexualny svet. mne je jedno ako sa to vola a fakt posledne co ma zaujima je dajake skatukovanie.

ked si cely zivot pripadas ako na cudzej planete, napises o tom na fore, ktore je o to urcene a z celej podstaty tvojho pribehu ti niekto vypichne len to, ze to co som ma mozno aj dajake meno a pritom vobec nepochopi, ze ja hladam takto skor fakt ludi s ktorymi si sadnem .... tak neviem ... humor je posledne, co ma napada, kedze prve miesto, kde som si myslel, ze sa budem moct otvorene bavit o tom, lebo som to prave objavil ma proste posle do puce nejakou sprostou poznamkou ... proste, fakt smiesne mi to nie je ... skor hlboke sklamanie
Odpovědět
#6
(12. 02. 2016, 16:39:07)vanellus Napsal(a): Myslím, že keby si si urobil anketu napríklad u žien, dajme tomu vo veku 40-50 rokov, možno by si zistil že väčšina z nich nemala sex s nikým, ku komu by necítila nejaký hlbší cit. Možno dokonca väčšina z nich mala sex len so svojim manželom. Ktovie... Ale isto si ani jedna z nich nepomyslela, že je demisexuálka.

toto je trochu zle definovane, je jedno s kolkymi ludmi clovek mal sex, ide o to kto ho sexualne pritahuje.
napr homosexualka, ktora nie je "out" a má priatela moze s nim mať sex, ale sexualne ju nepritahuje.
tak isto demisexual moze mat sex s hocikym, ale nemusi ho pritahovat.
alebo tie 40-50 rocne zeny mozu mat za cely zivot jedneho sexualneho partnera ale pritahovat ich moze ovela viac.

demisexualita je len o tom, ze ci ta clovek sexualne pritahuje. nejakom volnou definiciou by sa dalo povedat, ze ci clovek citi nejaku fyzicku alebo psychisku potrebu sexualnej cinnosti s clovekom toho alebo toho pohlavia.

ale ak ma clovek zase vysoke libido, moze si ho uspokojovat sam alebo s niekym, ale ako hovorim, ten niekto ho nemusi sexualne pritahovat

sexualna pritazlivost a sexualne spravanie su dve odlisne veci
Odpovědět
#7
To demik
Jestli potřebuješ přispět na papírové kapesníčky, pošli mi číslo účtu.
Ale nejsem si vědom že bych měl nějaké sprosté poznámky. To že jsem tě ,,poslal do puče" jsi snad napsal ty, nebo ne?!
Chápu že jsou lidé postrádající smysl pro humor a lidé ješitní, ale lhát by se nemělo. Lháře z duše nenávidím.
No ale každopádně tu najdeš i mnoho lidí co budou ti chtít pomoci, ale já to tedy nebudu.
Mě je sympatičtější demižonsexuál, což je kategorie lidí kteří se vzruší při pohledu na demižom s alkoholem.
Kdyby jsi místo ječení a uraženého psaní polopravd hledal tuto kategorii, nemusel by ses tak fňukavě shodit.
Som HĽLLLboko zklamanýýýýýýýýýýííí....
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
adevr,
asi skor ide o to, ze ludia su niekedy uplne v zlej psychickej situcii, konecne najdu nieco co im vysvetli ich zivot a preco sa im zda, ze su ini ako ludia okolo nich.
pride sem, je rad, ze najde komunitu ludi, ktori su v niecom rovnaki. a prvi komentar je robenie si srandy.

tak isto ked tu raz ked niekto spravil temu o tom ako ma vyriesit problem s priatelom, ktory ma pravdepodobne maly penis a ty si si robil srandu.

v oboch pripadoch skor plati radsej byt ticho, pretoze tym, ze si robis srandu cloveku mozes dost ublizit. ale ak ti je jedno ci cloveku ublizis, tak to potom vypoveda aky si clovek.
Odpovědět
#9
To primula

Já si naopak myslím že ta jeho reakce byla přehnaná a hysterická.
Nijak jsem na něj neutočil, jen jsem vtipně okomentoval jeho příspěvek a použil slovní hříčku.
Nikde přece není psáno že by se na něčí dotaz měli chrlit odborné rady a otvírat citlivé náruče.

Přece i to že se najde někdo s jiným pohledem na věc, ať už je to bagatelizovaní problémů nebo humorný odstup, či dokonce negativní názor patří patří nejen k diskuzi , ale i k životu. Tohle je vzorek toho čím se jedinec může setkat, když dá v plen svoji starost. Lidé prostě mohou mít jiné pohledy, a s tím by měl každý kdo se dotazuje, smířit.
Já jsem prostě zvyklý problémy řešit s humorem, a i když vím že jsou skutečné tragedie, hledám z nich i únik takovým směrem a citlivě volím i vtipnou útěchu.

Takto jsem se podílel na výchově dětí, vedl organizaci, nebo firmu, byl ve válečném konfliktu, a zažil několikerá úmrtí blízkých.
A to, že mám stále dost přátel by mohlo značit že jsem to nedělal tak špatně.
Takže sorry že mi občas připadne něco i vtipné.
Když jsem z takové tragédie o pojmenování dotazovatele udělal úsměvnou záležitost, to musím být ale zlý človíček. :)

Vím o životě docela dost, a nedělalo by mi problém uznat že se ho to mohlo dotknout a při určitém úhlu pohledu na věc, že jsem lehce přestřelil...
Ale to by nesměla přijít ješitná a hysterická reakce, navíc v ní bez problému pán lže.
Takže se tím docela slušně odkopal, a může být rád že se blíží Valentýn, a nenaložím mu víc.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#10
Nějak jsi nám zhrubnul.
Demižonsexuál ještě dobrý, demik nepochopil srandu, je tu nový, nezná tě, taky tu často plácám rádobyvtipný blbosti, ale následně ho bezdůvodně tupit [Jestli potřebuješ přispět na papírové kapesníčky ...... HĽLLLboko zklamanýýýýýýýýýýííí....] to fakt už legrační není. S tím si zalez na jiná specializovaná fóra.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Som tu nová kla-diskusni-forum-risa 1 6768 25. 03. 2019, 16:41:06
Poslední příspěvek: art-diskusni-forum-3mis
  Som asexual? Nex-diskusni-forum-ter 2 7233 27. 11. 2018, 22:09:11
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
Rainbow Som zmätená rainbow-diskusni-forum-shit_sia 2 6912 09. 05. 2017, 22:28:22
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Som Niekto a som tu nový! Nie-diskusni-forum-kto 15 31361 09. 04. 2017, 21:01:26
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Uf, a som tu Lav-diskusni-forum-onna 2 8720 04. 03. 2017, 21:59:56
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex