Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravím
#1
Zdravím, na toto fórum jsem se zaregistrovala s tím, že bych zde snad mohla najít cosi, co by mi pomohlo porozumět sama sobě. Začalo to když jsem byla mladší, kdy mé vrstevnice začalo zajímat opačné pohlaví, ale mě to k němu nikdy nijak netáhlo. Utěšovala jsem se tím, že je to prostě jen otázka času, že se to nějak 'spraví'. Zájem o chlapce se však nedostavoval ani nadále, až jednou jsem tomu dala šanci s jedním klukem, zkrátka a dobře, 'dejme tomu šanci, třeba se to dostaví'. Ne, nedostavilo. Bližší fyzický kontakt se mi nelíbil, pokud to bylo na bázi držení za ruce či objetí bylo to v pohodě - i když mě romantika také nikdy nebrala, žádné hlubší pocity při sladké řeči a tak -, ale líbání a podobné věci se mi nezamlouvali, natož pak vzrušovali, naopak, každý takový moment pro mě byl utrpení, zvláště když to začal přítel vyžadovat častěji a častěji. Špatně se mi mu dívalo do očí a později už mě netěšila ani vidina, že svého přítele uvidím, když chtěl aby se náš vztah v intimním směru 'hnul dál'. Když jsem se mu to pokoušela vysvětlit, nikam to nevedlo, prý že tomu přijdu na chuť... nestalo se tak, a tak jsem vztah ukončila.
Samozřejmě, napadla mě i možnost homosexuální orientace, avšak stejné pohlaví mě po fyzické stránce přitahuje asi tak, jako pohlaví opačné - nijak.
Plnoletost mi buší na dveře a mě se zkrátka nezamlouvá vyhlídka intimního vztahu. Lidi mi říkají věci, jako 'zatím jsi nepotkala toho pravého', 'dej tomu šanci', 'možná máš deprese', 'a zkusila jsi ještě...' Zkátka a dobře, já to tak prostě necítím. Jeden kluk se mi svým způsobem líbí, ale nikoli po fyzickém hledisku, v tom směru na něj ani nemyslím - z mé strany se jedná pouze o vzhlédnutí v jeho charakteru a respektu k němu, dobře se s ním rozmlouvá, máme podobný smysl pro humou, porobné koníčky.
Sama sebe vidím jakožto asexuála. Mé okolí se na to zase kouká tak trochu skepticky, skrze prsty, s tím, že prostě nevím, o čem mluvím - hlavně ze strany členů rodiny. Proto bych chtěla požádat o nějaké objektivnější posouzení, abych se sama sobě alespoň trochu lépe vyznala... děkuji :)
Odpovědět
#2
Vítej mezi námi. :-)
Myslím, že tohle fórum je docela fajn útočiště, kde můžeš zakotvit a uniknout před tlakem vnějšího světa. Ale s ohledem na tvůj věk bych se taky přikláněla k možnosti, že se to ještě změní. Přinejmenším je dobré tuhle možnost úplně nezavrhovat. Pokud se cítíš být jako asexuál teď, tak jím buď. Ale pokud někdy získáš pocit, že to není ono, tak se neboj asexuálem přestat být.
Ostatním do toho nic není. Jestli s tím mají nějaký zásadní problém, je asi opravdu lepší jim poskytnout nějakou malou, nevinnou, milosrdnou lež, ať mají pokoj. Ať ho máš i ty. Řekla bych totiž, že ten nátlak, že musíš, že to jinak nejde, že se od tebe něco očekává, to všechno jenom zhoršuje.
Tak tedy hodně zdaru, ať se ti podaří se v sobě lépe vyznat :-)
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#3
Všichni přece chtějí víc peněz, všichni chtějí větší dům, nový telefon, počítač, televizi, auto, víc dětí, víc sexu... Nikdo nás nemůže nutit být jako ostatní.
Jediné, co má smysl, je láska, to ostatní jsou jen prostředky.
Odpovědět
#4
Ahoj,
moje situace je té tvojí hodně podobná, ale budu mluvit jen za sebe. Nejlepší je podle mě nechat tomu volnej průběh a počkat, jak se to vyvine. Třeba vážně potkáš toho "pravého" ve smyslu, že pochopí tvoje potřeby. Do asexuálního spektra spadá spousta lidí a asexualita nedá se diagnostikovat, takže je to spíš na tobě, jak se chceš identifikovat. S okolím je potřeba opatrně. Já jsem se třeba svěřovala fakt jen lidem, kterým věřím, že to pochopí, a i tak je občas potřeba mít po ruce pomalu odkazy na odborné články, aby člověk nepůsobil, že si něco vycucal z prstu. Spousta lidí ani neví, že asexualita existuje, ale třeba se to časem zlepší :)
Přeju hodně štěstí při sebepoznávání :)
Odpovědět
#5
Asexualita nie je daná vekom, žiadna -sexualita nie je daná vekom. Ja som sa asexuálne cítil od puberty a trvá to, mal som všelijaké vzťahy a pri tom poslednom som si myslel, že sa niečo môže zmeniť (nezmenilo sa, iba som si potvrdil, že sex je naozaj nechutná činnosť, no fuj). Takže... je to všetko podľa mňa 50/50. Buď naozaj niekoho stretneš, alebo spolu pôjdeme na pivo a budeme sa znechucovať pri pohľade na neodlepných bozkávajúcich sa ľudí.
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex