Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skončím sama?
#11
Pro mě - stejně jako pro TaiTodd - zní odpověď: zvířata. To je svého druhu rodina, díky které člověk není sám, má všechny přednosti lidské společnosti a žádnou její nevýhodu (až na to, že s takovou domácností lze vést jedině monology). Zdá se mi to jako dokonalé řešení pro asexuála.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#12
(29. 09. 2017, 07:08:05)Juliana Napsal(a): Pro mě - stejně jako pro TaiTodd - zní odpověď: zvířata. To je svého druhu rodina, díky které člověk není sám, má všechny přednosti lidské společnosti a žádnou její nevýhodu (až na to, že s takovou domácností lze vést jedině monology). Zdá se mi to jako dokonalé řešení pro asexuála.

Nechci vypadat jako cynik, ale lidského partnera nemusíš odblešovat  Velmi šťastný .
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#13
(29. 09. 2017, 21:00:55)raindragon Napsal(a):
(29. 09. 2017, 07:08:05)Juliana Napsal(a): Pro mě - stejně jako pro TaiTodd - zní odpověď: zvířata. To je svého druhu rodina, díky které člověk není sám, má všechny přednosti lidské společnosti a žádnou její nevýhodu (až na to, že s takovou domácností lze vést jedině monology). Zdá se mi to jako dokonalé řešení pro asexuála.

Nechci vypadat jako cynik, ale lidského partnera nemusíš odblešovat  Velmi šťastný .
Optimistko...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#14
Zdravím, Atmis,


vítám tě tu a k tvému příspěvku mohu předně říct, že jsem na tom částečně podobně. Také nejsem, asi vůbec, typ člověka, co by se hnal za založení vlastní rodiny nebo mít nějakou přítelkyni či přítele, vlastně částečně stále bydlím "u rodičů" a docela mi to vyhovuje. Jenže... na rovinu, členové rodiny odcházejí, dům se stále více vyprazdňuje, je to tu čím dál víc opuštěnější a také mi vrtá hlavou, co dál...

Možná jsou lidé, kterým bydlení o samotě vyhovuje a nevadí jim to, ale bydlet s někým je bezpochyby vždy výhodnější, nikdy nevíš, co se může stát, třeba onemocníš, budeš potřebovat pomoc, pak se takový spolubydlící vždy hodí. A když má někdo dům se zahradou, tak tam to sám člověk prostě nemá moc šanci zvládnout.

Rozhodně bych byl pro spolubydlící shánět, i kdyby jen na kratší dobu. Někoho dlouhodobě by bylo ideální, ale jak píšeš, je nás málo...

Já osobně ještě přemýšlím o řešení cestovat po světě, poznávat svět, kultury, lidi, na různých místech v různých rodinách vypomáhat, dobrovolničit a na oplátku se stát vlastně členem té dotyčné rodiny. Vyzkoušel jsem si to krátkodobě a docela mi to vyhovuje. Dalo by se říct, že řešením i tvého problému by mohlo být zkrátka najít nějakou takovouto novou rodinu :-).

Přeji ti hodně úspěchu! :-)
Odpovědět
#15
(30. 09. 2017, 06:44:32)d-kun Napsal(a):     Rozhodně bych byl pro spolubydlící shánět, i kdyby jen na kratší dobu. Někoho dlouhodobě by bylo ideální, ale jak píšeš, je nás málo...

    Já osobně ještě přemýšlím o řešení cestovat po světě, poznávat svět, kultury, lidi, na různých místech v různých rodinách vypomáhat, dobrovolničit a na oplátku se stát vlastně členem té dotyčné rodiny. Vyzkoušel jsem si to krátkodobě a docela mi to vyhovuje. Dalo by se říct, že řešením i tvého problému by mohlo být zkrátka najít nějakou takovouto novou rodinu :-).
 

To je super nápad - pokud člověk neplánuje vytvořit si vlastní, biologickou rodinu, proč se nestát součástí cizí rodiny a, o to zajímavěji, třeba i kultury.  :)
Odpovědět
#16
Ahoj, tvůj příspěvek mě zaujal, protože se momentálně nacházím právě v té situaci, které se ty bojíš, že nastane.. Mám pár let před třicítkou, partnera nemám a momentálně bydlím na bytě se spolubydlícími, se kterými se vidíme párkrát do týdne a mezi dveřmi se akorát pozdravíme. A na jednu stranu mi to tahle vyhovuje, stejně jako ty jsem introvert a nepotřebuji být neustále ve společnosti ostatních. Na druhou stranu poslední dobou začínám pociťovat osamělost, kterou jsem dříve nevnímala. Možná je to tím, že moji kamarádi se už povětšinou spárovali a je čím dál tím těžší udržovat s nimi užší vztah. Sestra se nedávno vdala a má malé dítě, které jí zabírá většinu času. Chodím do práce, denně komunikuji s lidmi a s kolegy máme fajn vztahy, ale nestačí to.
Momentálně se to snažím řešit tím, že nacházím stále nové aktivity, kterým se můžu věnovat, věci, které se můžu učit a hodně cestuji, což částečně pomáhá. Ale nějak si neumím představit, že by to takhle mělo být napořád. Asi ve mě pořád dřímá nějaká ta podvědomá představa, že domácnost rovná se minimálně dva (a obvykle více). Zkusila jsem si rok žít sama v garsonce a musím říct, že alespoň prozatím to není pro mě ideální. Přítomnost spolubydlících, i když minimální, mi vyhovuje více. Třeba se to časem změní, třeba až mi bude těch třicet, tak mě začne unavovat dělit se někým neustále o koupelnu a kuchyň a pak to začnu řešit.
Těžko říct, co je pro tebe ideální řešení. Já myslím, že si to prostě musíš zkusit a pak uvidíš, jaký životní styl ti vyhovuje a jaký ne. Určitě bych taky hned po škole nešla do hypotéky a nekupovala byt, ale pronájem je podle mě přijatelný kompromis. A pokud máte s rodiči dobrý vztah, tak asi není problém se vrátit zpátky, pokud to nebude fungovat? Nebo by se třeba i ten dlouhodobý spolubydlící našel, jak vidíš z mé odpovědi, nejsi v téhle situaci sama ;)
Odpovědět
#17
(24. 09. 2017, 23:26:18)jan Napsal(a): Když chce člověk společnost vždy může někam zajít, dnes není díky internetu problém najít akce, kde se scházejí lidé s podobnými koníčky

Omlouvam se ze vam vstupuji do diskuze. Nemel by jsi nejaky tip na hledani podobnych akci, nejlepe pro technicky zamerene lidi?
Jsem dost nesmely a neduverivy a dela mi velky problem se nekam odhodlat vyrazit sam mezi cizi lidi. K tomu kdyz ani nevim kde to ma smysl hledat a jsem tak trochu perfekcionista, tak to nakonec skonci tim ze to vzdam jeste nez neco poradne najdu.

Citim se momentalne v trochu beznadejne situaci, prakticky nikdo koho znam nema cas nebo naladu se mnou neco podnikat a cim dal tim vic z toho propadam depresim.
Odpovědět
#18
(02. 10. 2017, 16:29:36)Taylor Napsal(a): Omlouvam se ze vam vstupuji do diskuze. Nemel by jsi nejaky tip na hledani podobnych akci, nejlepe pro technicky zamerene lidi?

Bohuzel technicke veci jdou celkem mimo me + je to hodne obecne, ale pokud jste z Prahy urcite doporucuji se podivat na https://brmlab.cz/ a pak take CVUT dela casto zajimave prednasky & diskuze pro verejnost (hlavne IT tematika). Kazdopadne by nemel byt problem neco, konkretne pro tebe zajimaveho, na googlu najit, klidne zacit jen aktivitou na nejakem foru/irc a osobne se setkat pozdeji.
Odpovědět
#19
Dik, dival jsem se na to. Kdyby se tak nekomu chtelo tam zajit se mnou. Priznam se ze je pro me cim dal obtiznejsi neco podniknout sam.
Odpovědět
#20
(03. 10. 2017, 00:05:38)Taylor Napsal(a): Dik, dival jsem se na to. Kdyby se tak nekomu chtelo tam zajit se mnou. Priznam se ze je pro me cim dal obtiznejsi neco podniknout sam.

A co zkusit se přihlásit do Prostřena? Poznáš technické zákulisí  vysílání,  hodnotné  a tajemné kuchařské  recepty, a mnoho zajímavých kamaradských spolusoutěžících. ?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Sama nevím, jak na tom jsem Ly-diskusni-forum-re 31 54858 17. 10. 2018, 14:26:11
Poslední příspěvek: Ly-diskusni-forum-re
  jsem ráda že nejsem sama ka-diskusni-forum-la 10 31589 17. 02. 2011, 13:24:41
Poslední příspěvek: Sir -diskusni-forum-Erik

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex