Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Má to někdo podobně?
#1
Zdravím, jsem Phouka.
Že jsem asexuál jsem zjistila teprve před pár měsíci, ale okamžitě mi bylo jasné, že to na mě sedí. O věci, jako je sex jsem nikdy zájem neměla, vlastně jsem nikdy ani nebyla zamilovaná (s výjimkou takové té krátké věci, které se v angličtině říká crush, a k tomu naposledy došlo tak před deseti lety). To zjištění mě úplně nadchlo (konečně chápu proč takhle funguju!) a kdybych mohla, vyklopím to úplně každému. Vím, že to není úplně dobrý nápad, například moji rodiče (jinak moc hodní lidé) by to rozhodně nechtěli přijmout.
Má to tu někdo podobně? 
(Je mi jasné, že ano, ale stejně se musím zeptat)
Nachystejte květináče, na Vánoce jsem zpátky! Srdce
Odpovědět
#2
sama opravdu nejsi. Jako bych to napsal, já sám.
Odpovědět
#3
Tak ono jsi to, že Tě sex neláká, věděla zřejmě i dřív. Jen teď jsi tomu dala pojmenování, ale pojmenování nijak nemění skutečnost.
Odpovědět
#4
Vítej mezi námi!
Přesně takhle jsem to ve svých sedmnácti měla taky - byla jsem jednoduše nadšená, což se od té doby (během tří let) nezměnilo. :D A také že jsem to vyklopila všem, kdo byli v dosahu, jenže metodicky - nejdřív svojí nejlepší kamarádce a mladší sestře, pak "pokusným osobám" (tj. lidem, na jejichž úsudku mi moc nezáleželo), a pak ostatním. Od té doby to preventivně oznamuji všem při první vhodné příležitosti. Je to neskutečně osvobozující - a příjemné, vědět, na čem člověk je.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#5
(17. 03. 2018, 00:00:05)Maghical123 Napsal(a): Jen teď jsi tomu dala pojmenování, ale pojmenování nijak nemění skutečnost.

Maličko bych si dovolila oponovat, pojmenování může skutečnost změnit dosti zásadním způsobem.
Koneckonců, celá psychoanalýza je založena na nalézání a verbalizaci procesů, nacházejících se v prostoru lidské psýchy. Dokud tyto procesy nebo komplexy působí podvědomě, zpravidla člověka ovládají. Ale pokud jsou vytaženy na světlo denního vědomí a pojmenovány, ztratí svůj vliv a člověk je může ovládnout.

Mě také hrozně pomohlo, když jsem se mohla pojmenovat jako asexuál. Je to otázka identifikace. Pokud se mohu identifikovat s něčím, pro co má společnost nějaké pojmenování, a je to tudíž obecně existující jev, je to rozhodně mnohem lepší, než čelit něčemu nespecifikovatelnému, s čím bych se potýkala jen já sama.
Odpovědět
#6
(17. 03. 2018, 21:33:21)raindragon Napsal(a):
(17. 03. 2018, 00:00:05)Maghical123 Napsal(a): Jen teď jsi tomu dala pojmenování, ale pojmenování nijak nemění skutečnost.

Maličko bych si dovolila oponovat, pojmenování může skutečnost změnit dosti zásadním způsobem.
Koneckonců, celá psychoanalýza je založena na nalézání a verbalizaci procesů, nacházejících se v prostoru lidské psýchy. Dokud tyto procesy nebo komplexy působí podvědomě, zpravidla člověka ovládají. Ale pokud jsou vytaženy na světlo denního vědomí a pojmenovány, ztratí svůj vliv a člověk je může ovládnout.

Mě také hrozně pomohlo, když jsem se mohla pojmenovat jako asexuál. Je to otázka identifikace. Pokud se mohu identifikovat s něčím, pro co má společnost nějaké pojmenování, a je to tudíž obecně existující jev, je to rozhodně mnohem lepší, než čelit něčemu nespecifikovatelnému, s čím bych se potýkala jen já sama.

Díky naplnění tvé potřeby se s něčím identifikovat se s tím změnil způsob, jakým na danou skutečnost nahlížíš, skutečnost samotná ale zůstala nezměněná. Lidé nedokážou vnímat, jaká skutečnost objektivně je, vždy k ní přistupují přes hledáček omezeného souboru konceptů a hodnot, který si v průběhu života vytvářejí. Když jeden náhled na skutečnost vyměníš za jiný, máš pocit, že skutečnost se změnila (což je vlastně to, co je pro tebe důležité), přitom ale zůstala stále stejná - bez emocí, nesoudící a vycházející ze souvislostí, které nedokážeš vnímat.. Všechno ostatní, co v tom vidíš ty, jsou jen věci, které si do toho sama vložíš.
Odpovědět
#7
Obecně vzato máš pravdu.
Akorát já jsem měla na mysli ne skutečnosti objektivně platné, ale v zásadě jen subjektivní psychické pocity a hodnocení. A o těch si myslím, že jsou proměnné v závislosti na různých okolnostech (například právě na onom v úvodu zmíněném osvobozujícím sebepojmenování).
Odpovědět
#8
Asexualita taky není striktně specifikována (viz ostatně například seznam interakcí v profilu). Ale asi chápu, kam míříš. Holt hodně lidem pomáhá, pokud se mohou s něčím identifikovat, asi to svádí i k jisté sounáležitosti. Pro zajímavost, na "pojmenovávacím" principu funguje i boj s démony ve vymítacích filmech. Aby bylo zlo poraženo, je takřka vždy nutné jej pojmenovat. Jen holt jsem příznivcem toho, že je fajn, pokud člověk dokáže žít i bez škatulek.
Odpovědět
#9
(18. 03. 2018, 19:01:15)Maghical123 Napsal(a): Asexualita taky není striktně specifikována (viz ostatně například seznam interakcí v profilu). Ale asi chápu, kam míříš. Holt hodně lidem pomáhá, pokud se mohou s něčím identifikovat, asi to svádí i k jisté sounáležitosti.

Já myslím, že často úplně stačí, když asexuál ví, že není "rozbitý", jenom "jiný" a že v tom není sám.

(18. 03. 2018, 19:01:15)Maghical123 Napsal(a): Pro zajímavost, na "pojmenovávacím" principu funguje i boj s démony ve vymítacích filmech. Aby bylo zlo poraženo, je takřka vždy nutné jej pojmenovat.

Tohle neplatí jenom u exorcismu, pravidlo Pravých Jmen je o dost rozsáhlejší, zjednodušeně řečeno, pokud chcete (nejen) démona ovládnout, musíte znát jeho Pravé Jméno. Ačkoliv se vyskytuje v nejrůznějších mytologiích (většinou u těch kultur, které znaly písmo), ve fantasy ho proslavila hlavně zěměmořská série Ursuly Le Guinové (kde je na něm postavena celá magie) no a v horrorech právě Vymítač ďábla.

PS: pokud umíte anglicky, doporučuju tydo dvě stránky na TVTropes a WorldBuilding StackExchange (a jak linuxák, který sám démony píše, mně obzláš zaujal příspěvek 22 z té druhé :-) ).
Odpovědět
#10
(18. 03. 2018, 19:01:15)Maghical123 Napsal(a): Pro zajímavost, na "pojmenovávacím" principu funguje i boj s démony ve vymítacích filmech. Aby bylo zlo poraženo, je takřka vždy nutné jej pojmenovat. 

Takový Rampelník o tom ví své...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Už se zde někdo spároval? Allu-diskusni-forum-sha88 33 50924 28. 02. 2024, 20:52:51
Poslední příspěvek: Mor-diskusni-forum-wen
  Je tu někdo? Sh-diskusni-forum-ade 18 27164 29. 02. 2020, 07:37:19
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  má to někdo podobně? Zuz-diskusni-forum-kaH 2 7643 10. 08. 2016, 02:09:23
Poslední příspěvek: Imr-diskusni-forum-yll
  Navštívil někdo z vás sexuologa? Jan-diskusni-forum-ina 35 85210 09. 12. 2010, 11:04:55
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex