Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak kam....
#71
To Juliana
Myslím že občas bude pro psa fajn když mu koupíš a uvaříš třeba kousek kuřecího stehna, holt je to masožravec, tak to potřebuje. I když naší psí třeba milovali i třešně, nevím jak by fungovali bez bílkovin a živin z masa. Ale nikdy jsem se tím podrobněji nezabýval, stačil mi pouze selský rozum a informace z okolí že to funguje.

Co se týče toho, vzít si nějaké starē zvíře na dožití, tak pokud máš možnosti, jen do toho.
Ve statku kam chodím občas jezdit, si vzali na ,,důchod" starou kobylku, co celý život tahala stromy z lesa. Byl to utahaný sešlý kůň, bez zájmu, co neznal nic než dřinu. Hrozila jí jatka.
Postupně se ale sama začala zapojovat do dění, bavili jí děti a dneska je z ní výborný ,klidný a troufnu si říct i šťastný kůň, pro hypoterapii, a nikdy jsem neviděl hodnějšího koně k postiženým dětem . Jmenuje se Lenka.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#72
Adevr hledám dostatečně slušná slova, do hyžďového svalu, musel jsi psát ten poslední příklad? Má fantazie si to hned představila a oběd jsem naštesti udržel.
Myslel jsem to tak, že omezovat se pouze na dva stavy voní a smrdí je omezující.

Juliano
silnější, chytřejší atd. budeš jen tehdy pokud budou ti slabší, hloupější atd.. Abys mohla bádat, potřebuješ toho zemědelce, který bude pěstovat plodiny aby ty jsi nemusela a mohla jsi bádat. Takový zametač ulic, je to povolání společensky hodně nízko, muže ho dělat každý, proč na takovou práci mrhat talentovaným člověkem, přitom pro společnost je zametač ulic nepostradelný, ikdyž to nedokáže společnost docenit. Samozřejmě za nekvalifikovanou práci nemůže očekávat obrovskou odměnu ale odměna by měl mít takovou aby nemusel živořit, a za kvalifikovanou odpovídající odměnu také. Akorát já změním životní prostor za prachy. Společnost která by dlouhodobě upřednostňovala pouze ty nejlepší by narazila u těch průměrných, pravděpodobně by to skončilo krveprolitím.

Pokud jsem správně pochopil, žiješ celý život ve městě, mysliš, že kráva je dobré startovní zvíře?

Jsou i vegetariáni co nedávají maso psům. Je to ale blbost. Mi jsme kupovali kuřeci zbytky na polívku, stalo to pár korun a masa tam bývalo celkem dost.
Odpovědět
#73
To Grča
Jak jako ten poslední? Že ti chutná kozí mléko, jo?  Tak Grča grcal?
Chápu že tě to nadávilo, mě to dělá taky.

Nebo myslíš tu mlsnou mlsalku uhříků? Ta žila chvilku s jedním mým kamarádem, a byla uhry fascinované, dokonce se vrhala na návštěvy a vymačkávala jim je. Měla i zrcadlo, na jehož dřevěné okraje si mnohé z nekonzumovaných uhříků lepila.Tu sbírku jsem nikdy nepochopil...  Špígl jimi byl  celý děsivě obleptaný, a vytvářelo to zvláštní strukturu.
Kdo to nevěděl a občas to zrcadlo, porůznu se povalující po bytě, vzal do rukou... no nic, snad si zase nedáváš kozí sýr, to by se nám to hezky zdablovalo.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#74
A to jim tam nikdo nevrhnul? To zjistit už tam nejdu.
Odpovědět
#75
(08. 08. 2018, 14:17:33)Grča Napsal(a): A to jim tam nikdo nevrhnul? To zjistit už tam nejdu.

No, toho kluka mělo dost lidí rádo, kdo to věděl, snažil se ji kvůli němu tolerovat, ale... No to je na dlouhý povídání, a do toho se mi nechce. 
Spláchni to vychlazeným kozím prkem, a užij si to. :D
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#76
tu radost ti neudělám :D kozí prk se nekoná. Konala se placka z červené řepy(karbenátek), kaša z hokaido a salát z rajčat a vše ze zahrady :D

ps: jsem čekal kdy si toho někdo všimne :D zatím vždy to byli slováci. Jinak po našem je to boule
Odpovědět
#77
(08. 08. 2018, 16:10:41)Grča Napsal(a): tu radost ti neudělám :D kozí prk se nekoná. Konala se placka z červené řepy(karbenátek), kaša z hokaido a salát z rajčat a vše ze zahrady :D

ps: jsem čekal kdy si toho někdo všimne :D zatím vždy to byli slováci. Jinak po našem je to boule

Vím co je grča, jsem jihomoravák. 
Ač žijící v Práglu...
A zároveň na mne braly dvě holky ze Slovenska. A jeden kluk. Takže i grcåní mi není neznámé.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#78
(08. 08. 2018, 12:38:00)Grča Napsal(a): Adevr hledám dostatečně slušná slova, do hyžďového svalu, musel jsi psát ten poslední příklad? Má fantazie si to hned představila a oběd jsem naštesti udržel.
Myslel jsem to tak, že omezovat se pouze na dva stavy voní a smrdí je omezující.

Juliano
silnější, chytřejší atd. budeš jen tehdy pokud budou ti slabší, hloupější atd.. Abys mohla bádat, potřebuješ toho zemědelce, který bude pěstovat plodiny aby ty jsi nemusela a mohla jsi bádat. Takový zametač ulic, je to povolání společensky hodně nízko, muže ho dělat každý, proč na takovou práci mrhat talentovaným člověkem, přitom pro společnost je zametač ulic nepostradelný, ikdyž to nedokáže společnost docenit. Samozřejmě za nekvalifikovanou práci nemůže očekávat obrovskou odměnu ale odměna by měl mít takovou aby nemusel živořit, a za kvalifikovanou odpovídající odměnu také. Akorát já změním životní prostor za prachy. Společnost která by dlouhodobě upřednostňovala pouze ty nejlepší by narazila u těch průměrných, pravděpodobně by to skončilo krveprolitím.

Pokud jsem správně pochopil, žiješ celý život ve městě, mysliš, že kráva je dobré startovní zvíře?

Jsou i vegetariáni co nedávají maso psům. Je to ale blbost. Mi jsme kupovali kuřeci zbytky na polívku, stalo to pár korun a masa tam bývalo celkem dost.

Ano, Grčo, já vím. :D Nehodlám odstranit ostatní společenské vrstvy. Vážím si každého člověka, který dělá svou práci kvalifikovaně, a samozřejmě by měl i zametač dostat plat, který by mu zajistil lidské životní podmínky. Jde o to, že by neměl mít volební právo, ne o to, že by měl umřít hlady. Meritokracie, tedy upřednostnění nejlepších, neznamená, že zlikviduje podprůměrné - ve starověké Číně fungovala dlouho a znamenitě. Totéž pak platí na úrovni národů a ras - vládnout mají nejlepší, a ti ostatní ať zase dělají své věci. Krveprolití podle mě není v principu špatně, nejsem pacifista.

Ne, chci začít psem. :) Kráva by měla následovat.

To je taky řešení. Znám víc lidí, kteří to tak dělají. A znám i vegetariány, kteří krmí vegetariánsky své psy - prý to zvládají lépe než kočky. Ani jedno není ideální řešení, protože v prvním případě je to vlastně podpora velkochovu...
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#79
(08. 08. 2018, 07:33:10)adevr Napsal(a): To Juliana
Myslím že občas  bude pro psa fajn když mu koupíš  a uvaříš třeba kousek kuřecího stehna, holt je to masožravec, tak to potřebuje.  I když  naší psí třeba milovali i třešně, nevím jak by fungovali bez bílkovin a živin z masa. Ale nikdy jsem se tím podrobněji nezabýval, stačil mi pouze selský rozum a informace z okolí že  to funguje.

Co se týče toho, vzít si nějaké starē zvíře  na dožití,  tak pokud máš  možnosti, jen do toho.
Ve statku kam chodím občas jezdit, si vzali na ,,důchod" starou kobylku,  co celý život tahala stromy z lesa. Byl to utahaný sešlý kůň,  bez zájmu, co neznal nic než dřinu. Hrozila jí jatka.
Postupně  se ale sama začala zapojovat do dění,  bavili jí děti a dneska   je z ní výborný ,klidný a  troufnu si říct i šťastný kůň, pro hypoterapii, a nikdy jsem neviděl hodnějšího koně k postiženým dětem . Jmenuje se Lenka.

Jé, to je hezký příběh, díky, adevre. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#80
(08. 08. 2018, 20:50:15)Juliana Napsal(a): To je taky řešení. Znám víc lidí, kteří to tak dělají. A znám i vegetariány, kteří krmí vegetariánsky své psy - prý to zvládají lépe než kočky.

To je celkem logické, protože z kočky nejde (narozdíl od psa, viz článek v angličtině) udělat plnohodnotného vegetariána - zaprvé jsou kočky tzv. praví masožravci (tj. pokud jedí roslinou stravu, dělají to jen na vylepšení zažívání, ne jako zdroj živin), zadruhé si kočky samy neumí syntetizovat esenciální bílkovinu taurin (která se v roslinách nevyskytuje) a bez ní postupně oslepnou (viz Wikipedie). Nicméně existují firmy, které i přes mnohem vyšší cenu vyrábí taurin synteticky, ten se používá v lékařstí, přidává do energetických nápojů a do "vegetariánských" kočičích konzerv (což vede k zajímavé filosofické otázce, protože chemicky jsou zcela totožné látky). Nicméně to může platit jen u kočky držené v bytě, jakmile kočka může ven, nebude nejspíš potřebovat ani ty konzervy s taurinem ...
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Kam se řadím sa-diskusni-forum-ia 2 7603 24. 10. 2016, 23:49:48
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Kam se vlastně řadím? Jojo-diskusni-forum--chan 27 60705 14. 02. 2013, 15:37:41
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex