Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Už se zde někdo spároval?
#1
Zdravím všechny, jsem tu nová, vím že nás "divných" je málo a je těžké někoho v reálném životě poznat. Jsem ráda za možnost tohoto webu, napadla mě tedy otázka zda-li tento web již zdárně sestavil páry kterým to spolu klape, prostě by mě zajímala nějaká bilance úspěšnosti zdejšího navazování přátelství/známosti. Jaké jsou vaše zkušenosti? Dočkám se svého prince na bílém koni?
Odpovědět
#2
Hello.
Zdejší web páry nesestavuje, sestavování párů ve zdejším prostředí je tak závislé spíš od iniciativy, kterou párováníchtiví členové vynaloží. Úspěšnost je těžké odhadovat, žádné statistiky se zde nevedou, téma, kam by se úspěšní páruchtivci hrnuli svůj stav veřejně vyhlásit, neexistuje a někteří lidé, kterým se to podaří, tím mohou vyčerpat veškeré důvody, kvůli kterým sem chodili, a ztratí se tak v počtech lidí, kteří sem přestanou chodit z důvodů jiných.
My se s tou mojí zatím nezabili, takže minimálně jedna pozitivní zkušenost by byla, ať už je ale celková bilance jaká chce, mám za to, že je lepší na ni nehledět a jít cestou vynakládání iniciativy.
Odpovědět
#3
(24. 01. 2019, 21:46:42)Allusha88 Napsal(a): Zdravím všechny, jsem tu nová, vím že nás "divných" je málo a je těžké někoho v reálném životě poznat. Jsem ráda za možnost tohoto webu, napadla mě tedy otázka zda-li tento web již zdárně sestavil páry kterým to spolu klape, prostě by mě zajímala nějaká bilance úspěšnosti zdejšího navazování přátelství/známosti. Jaké jsou vaše zkušenosti? Dočkám se svého prince na bílém koni?
Zdravim
No moje zkusenost s hledanim partnerky tady... Vsechny slecny se kteryma jsem se domluvil na schuzku tak prisly na dohodnute misto, a vcas takze bilance naprosto dokonala. To ze vsechny schuzky skoncily uz jen psanim si je vec druha. Taky uz mam nejaky vek, slecny tez byly vetsinou v mych letech a ve finale mame svoje zivoty, svoje zajmy, svobodu, volnost... Mame svoje bydleni a tezko se budeme ve svym veku menit, prizpusobovat a tak. Toto je holt proste pro mlady. Toto jsem pochopil a jiz dal netrapil osud, splnil si davny sen z dospivani o krasne dame - navstivite-li muj profil pochopite.

Predpokladam ze podle nicku jste rocnik 88 takze uz taky mate svoje zvyklosti a hledani partnera se stava obtiznejsi. No ale preba zustanete stastna s kamarady...
Odpovědět
#4
Spárování tady možné je, ale nejde to obvykle hned a samo. Člověk musí zkoušet. Na první pokus to obvykle nevyjde, na druhý taky ne, ani tomu třetímu statistika moc nepřeje... Ale nakonec je to možná stejné jako v reálném životě, kde ty možnosti taky musíte trochu probrat, než narazíte na tu, která vám vyhovuje nejvíc.
Jestli to ve vztahu klape, to už je úplně jiná věc. Myslím, že první měsíc, dva,... to nejspíš jde dobře. Po delší době, když opadne počáteční nadšení, už to asi není tak jednoznačné. Říkám si, že někteří ve vztahu zůstávají možná jen proto, že vědí, že nikoho nového už nemusejí najít. S naším "handicapem" se totiž náhrada hledá těžko. Ale pořád lepší než být úplně sám, ne?
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#5
(26. 01. 2019, 09:41:29)Ilmatar Napsal(a): ...Říkám si, že někteří ve vztahu zůstávají možná jen proto, že vědí, že nikoho nového už nemusejí najít. S naším "handicapem" se totiž náhrada hledá těžko. Ale pořád lepší než být úplně sám, ne?

Proto mám za to, že než se člověk vůbec do pokusů o vztah začne pouštět, je dobré se nastavit tak, aby ho samota netrápila, dokázal si v ní najít klady, které ve vztahu nenajde (jen ne až do takové míry, aby ve vztahu nedokázal fungovat kvůli tomu, že bude zarputile trvat na něčem, co ve vztahu mít nemůže) a žil s vědomím, že vztah nepotřebuje, i když by ho ve správné podobě mohl obohatit.. Pokud se pak dostane do vztahu, který nefunguje a fungovat nebude, může ho ukončit s tím, že svoji situaci zlepšuje, ne s tím, že se vzdává něčeho, co (přesto že to nefunguje) potřebuje.
Odpovědět
#6
Že není dobré pouštět se do vztahů, když člověk nesnese samotu, s tím zcela souhlasím. Mám blízkého člověka (ne-asexuála), který tohle stále nějak odmítá pochopit a zdá se mi, že je to s ním čím dál horší.

Jenže ono je něco jiného vztah začínat a něco jiného v něm setrvávat. Já vycházím z toho, že většina vztahů zpočátku funguje víceméně dobře - už jenom proto, že do toho oba jsou schopni a ochotni vkládat skoro vše. Ale lidé se neustále vyvíjejí a jejich vzájemné vztahy taky. A tak se po pár letech snadno může stát, že city vyšumí a ze vztahu nezbude nic. Myslím, že právě pro ty, kdo žijí v dlouhodobém vztahu (= kdo si na samotu už odvykli), může být problém si přiznat, že už jim to nemá co dát, že je na čase jít o dům dál. Zvlášť když vědí, že jejich šance navázat nový vztah je asi tak 100x menší než už většinových lidí (budu-li vycházet ze statistiky, která udává, že asexuálů je v populaci asi 1 %). Pak už se nabízí myšlenka, že to možná bude menší zlo ještě chvíli vydržet...

PS: Taky je potřeba počítat s procesem stárnutí. Ukončení vztahu určitě jinak vnímá člověk, kterému je pětadvacet a má celý život před sebou, a jinak někdo na prahu čtyřicítky (nebo ještě vyššího čísla). Ti druzí už totiž mívají pocit, že to byla jejich poslední šance.
Nakolik se jejich pocit v praxi potvrdí, to už je zase úplně jiná věc.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#7
Je k tomu sice potřeba poměrně velká dávka iniciativy, ale seznámit se tu určitě jde. Já se tady sešel s hodně lidmi, našel tu několik kamarádek a dokonce i krátkodobý vztah. Vydrželo z toho ale hodně málo, většinou místo kamarádství nebo vztahu lidi spíš bojují sami se sebou a s tím, že jim ten druhý "narušuje" jejich zaběhlou rutinu - sám nejsem výjimka :)
Odpovědět
#8
Ilmatar:
Setrvávání ve vztahu už je samozřejmě něco jiného, než základní mindset vhodný pro pouštění se do párování.. Osobně mi počátek vztahu přijde velmi nesměrodatný, hlavně v případě, kdy se do něj lidé vrhnou rychle, kdy k sobě nejsou už od začátku upřímní a hrají si na masky, kdy příliš podlehnou "novelty" (anglicismus!) toho všeho a základnímu dočasnému poblouznění, které s tím přichází, kdy je jejich skutečná tvář skryta za úmyslem vztah navázat a za vyvíjenou námahou ho v dané formě udržet (schopnost a ochota do toho zpočátku dávat vše, jak to popisuješ ty, v kontrastu s tím, jakým způsobem se člověk chová poté, co ve vztahu "zpohodlní") a kdy si nedají možnost se nejdříve poznat i přijmout ze všech stránek, ať už komu mohou přijít jakkoli nekorektní.. Tohle už jsou věci, které si každý musí nastavit a ohlídat podle svého, ne vždy to samozřejmě vyjde.
Odpovědět
#9
Final score: 2,5 roku

(A omlouvám se Gyrxiurovi, že když jednou napsal, že vztah aspergera a neurotypa nemůže fungovat, pomyslel jsem si, že neví, o čem mluví.  :p :D)
Odpovědět
#10
Ahoj,
môj dobrý kamoš si tu našiel životnú lásku, takže šanca tu je, ale je priamo úmerná vynaloženej snahe a iniciatíve. 
Nesúhlasím s tým, že sme divní a je nás málo, divné je to, že mnohí len pasívne čakajú, kým ich ten druhý neosloví.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Je tu někdo? Sh-diskusni-forum-ade 18 27165 29. 02. 2020, 07:37:19
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Má to někdo podobně? Pho-diskusni-forum-uka 9 19357 18. 03. 2018, 22:23:29
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  má to někdo podobně? Zuz-diskusni-forum-kaH 2 7643 10. 08. 2016, 02:09:23
Poslední příspěvek: Imr-diskusni-forum-yll
  Milí přátelé, zde je mé trápení Verimze-diskusni-forum-tenajdu 27 55088 02. 08. 2012, 00:47:46
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Navštívil někdo z vás sexuologa? Jan-diskusni-forum-ina 35 85210 09. 12. 2010, 11:04:55
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex