Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yasmin Benoitová: rozhovor
#31
(10. 12. 2019, 23:24:15)peter.lacey Napsal(a):
(10. 12. 2019, 20:54:23)adevr Napsal(a):
(10. 12. 2019, 12:39:28)raindragon Napsal(a): Tenhle výklad mě opravdu nenapadl.
Nicméně konečné rozhodnutí o tom, jaká osoba (jakého etnického původu) bude v reklamě, není na té, která se chce stát modelkou, ale na majiteli té reklamní kanceláře. Což může být klidně modrooký blonďatý Brit. Ostatně, všichni víme, jaký vkus při výběru manželky projevil princ Harry.

Vůbec to tak není, čerňoši a muselmani schválně  provokují a za podpory levicových aktivistů útočí na firmy už jen za trička s opici a banány, za jakýkoli ornament co připomíná byť jen vzdáleně něco arabského z koránu,  žaluji google když je jejich počítač označi za tlupu goril,firmu vyrábějí cí naplasti za újmu, protože je dělají pouze světlé, nutí se díky pozitivní diskriminaci na mista kde absolutně  nemají co dělat ( třeba o modelingu)  a tak bych mohl pokračovat, s fakty, do alelujá.
Takže kdyby někdo udělal v Britanii, potažmo v zemi kde už  je čerňochů a slimáků přes 10%,  reklamu pouze s čistokrevnými anglány, bude mít zaděláno na problém. Ostatně  těch afér v posledni době proběhlo dost.
  Určite se objeví  pak tucet neziskovek a veletucet organizací, co ho označí  za rasistu. To se vsaď.

A Harry Windsdorů? Tak já určite nevěřím tomu,  že ta svatba nebyl kalkul. Na trůn šanci nemá, tak ho nechali pro rodinu obětovat.  Tím že vzali čerňošku do familie, stali se přijatelnější pro situaci jaká v anglii je, a prostě se tímhle gestem přenesli do nového tisiciletí... aby ukázali jak jsou moderni a nerasističtí, a nikdo jejich ,,vládnutí" a styl života nezpochybňoval. 
Tak to vidim jà, a  myslim že  se nepletu.
Nepleteš se. P

Na druhou stranu ma v sobe Meghan alespon nejakou jiskru, coz se o sucharce Kate rict neda :-)
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#32
(10. 12. 2019, 20:54:23)adevr Napsal(a):  je čerňochů a slimáků přes 10%,  reklamu pouze s čistokrevnými anglány, bude mít zaděláno na problém. Ostatně  těch afér v posledni době proběhlo dost.

Nejen reklamu. Pamatuju, že před časem jsem někde četl rozhovor z jedním z bývalých členů Monty Pythonů a jedna z věcí, co mně zaujala, bylo to, že dnes by podle něj nemohla BBC takovýto pořad vůbec natočit - ne ani tak kvůli poněkud drsnějšímu humoru nebo politické nekorektnosti, ale už jen z toho důvodu, že osazenstvo se skládalo z šesti bílých mužů a jedné bílé ženy (navíc ještě blondýny), tudíž by odporovalo požadavkům na rasovou a genderovou diverzitu.

Sice mně poněkud uklidňuje, že podobné snahy se technickým oborům zatím spíše vyhýbají (např. zatímco feministkám velmi vadí, že v managementu není alespoň 50% žen, to, že v republice je jen jediná řidička fekálního vozu, je necháva zcela chladné :-) ), ale vzhledem k existenci programů typu "Ženy do IT" se děsím dne, kdy se výhýbat přetanou ...
Odpovědět
#33
Tohle ta paní napsala moc hezky, a myslím že by si to měla raindragon přečíst. https://www.evahrindova.cz/nejvetsi-nebe...llG8K3TeSs
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#34
Juliana: Slogan  I am the cutest monkey in the jungle pobavil. Možná to byl zlomyslný vtip návrhářky, která se chtěla pomstít svým šéfům, těžko to jinak vysvětlit.

Jinak je zajímavé, že zmiňuješ TGM, zrovna nedávno jsem četla o tom, jakým způsobem se angažoval v období hilsneriády a jak intenzivním a nenávistným útokům musel kvůli tomu čelit. Přičemž jeho aktivismus samozřejmě neměl původ v tom, že by snad měl rád Židy obecně nebo toho primitivního hlupáka Hilsnera konkrétně.
Jinak je samozřejmé, že národnostní (a náboženská) homogenita usnadňuje významným způsobem správu jakéhokoliv státu. Co se týče Zemí Koruny české, ta negativní zkušenost rozdělené společnosti (na segregované komunity českou, německou a židovskou, přičemž existovalo ještě další členění např. na české a německé Židy, kteří spolu vzájemně nemluvili) je myslím pořád výrazně zakořeněná v našem podvědomí. Právě možná na rozdíl od západních národů, kde ta homogenizace proběhla už před mnoha staletími, takže z jejich kolektivní národní paměti už zřejmě vymizela vzpomínka na to, jaké konflikty může rozmanitá společnost přinášet.
Nicméně je zapotřebí zárověň vědět, že to není pravidlo platící absolutně, v historii existují příklady různě smíšených komunit, které dokázaly koexistovat. Hodně záleží třeba i na tom, jak přísná  pravidla pro soužití nastaví vládnoucí vrstva a jak důsledně vynucuje jejich dodržování. Tady je myslím zakopaný pes problémů současné západní Evropy.


Magramal: To s Monty Pythony je opravdu zajímavé. Fakt je, že když už Britové točí historické adaptace svých vlastních dějin se správně stanoveným podílem herců tmavé pleti, tak je možná otázka času, kdy udělají i remake Pythonů, aby si nikdo nemohl stěžovat Velmi šťastný .
Ještě že Červenému trpaslíkovi tenhle osud nehrozí.

Adevr: no, jsou blbí, dobře jim tak ..
Odpovědět
#35
Jesteze jsem klidny, ze vse dopadne tak jak ma...prelevani energii...;)
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#36
RainDragon: Já bych to vysvětlila tak, že aktivisté zase viděli diskriminaci tam, kde nebyla. Motiv opičky je na dětském oblečení docela častý, možná proto, že člověk obecně a dítě zejména má rysy juvenilního šimpanze (v biologii se to jmenuje permanentní juvenilita, popsána Adolfem Portmannem a Louisem Bolkem).

Ohledně TGM máš pravdu. Také mě zarazilo, kolik špíny se vylilo na Masaryka, "hlízu morovou" - a to ho mám nerada. Stejně na tom byl ostatně Zola, který také pokládal Dreifuse za brutálního nesympatického imbecila. Ona četba anonymů zaslaných kterékoli osobnosti je zážitek, který člověka rychle zbaví iluzí o lidstvu.

Ani na tom západě nejsou populace tak homogenní. Když to bereme tak, že do Západní Evropy patří Velká Británie, Pyrenejský poloostrov, Francie, Benelux, (Německo? Rakousko?) a Švýcarsko, pak v Belgii máme Vlámy a Valony (kteří proti sobě stáli v obou světových válkách), ve Španělsku Španěly, Basky a Katalánce (kteří mezi sebou bojovali před necelými sto lety v občanské válce), v Británii latentní napětí mezi Angličany a Iry, snad i mezi Skoty, a ve Francii problém Alsaska s jeho německou většinou (stačí si vzpomenout na hrůzy prusko-francouzské války, první světové války a druhé světové války v tomto regionu, naplněné vražděním, mučením a vyháněním jedněch druhými, podle toho, kdo zrovna vyhrával); ostatně jiné menšiny ve Francii byly asimilovány také relativně nedávno, počínaje Velkou francouzskou revolucí. Rakousko, pověstný "žalář národů", má s diverzitou obyvatel také bohaté a nepěkné zkušenosti, které nakonec přivodily jeho pád. Švýcarsko (a eventuálně Německo v případě Polabských Slovanů) je snad jediná západní země, kde integrace vážně fungovala. Alespoň si to tedy myslím - bohužel jsem zeměpis vždycky ignorovala... což mě teď přijde draho. 

Fibril: A to jsem si myslela, že já jsem politický optimista. :D
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#37
Juliana:
Jsem fatalista :-D
Slepé cesty jsou...
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Rozhovor s asexualem - DVTV Gr-diskusni-forum-ča 78 112018 08. 01. 2020, 19:19:58
Poslední příspěvek: holci-diskusni-forum-cicka
  Zájemce o rozhovor pro seriál iDNES.cz Lidé česka? Jakub -diskusni-forum-Heller 0 5070 02. 11. 2017, 15:55:45
Poslední příspěvek: Jakub -diskusni-forum-Heller
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5179 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Rozhovor pro Humans of Prague Aline-diskusni-forum-Daryen 3 10068 06. 04. 2017, 16:59:08
Poslední příspěvek: Zir-diskusni-forum-iath
  Rozhovor pro stream.cz annat-diskusni-forum-rojska 17 46568 17. 01. 2010, 10:21:23
Poslední příspěvek: Lu-diskusni-forum-cy

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex