Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ah shit, here we go again.
#1
Bug 
Zdravíčko!
Nevím, proč jsem se sem registrovala, poněvadž já nevím. Definuju se jako "bisexuálka", protože je to nejjednodušší a nikdo (kromě mladších kluků, kteří se tážou, jak vypadá sex holky s holkou) se na nic neptá. Neměla jsem úplně potřebu to rozvádět nějak víc, ale najednou mi to nějak nedalo. 
Jako mladší, v nějakých patnácti, jsem měla období, kdy jsem byla o své asexualitě téměř přesvědčená, a pak jsem se té myšlenky vzdala. Když jsem zjistila že to není ono s klukem, myslela jsem, že když to zkusím s děvčetem, bude to jiné - nebylo. Tak jsem si řekla, že to je asi normální a že si to třeba někdy užiju - pořád mám totiž z nějakého důvodu potřebu si zíkávat cizí pozornost, což je podle mě ale problém z úplně jiného soudku.
Sice jsem měla kdovíjaké crushe a instantní zamilovanosti, ale vždycky pouze psychické a téměř "fixační", nikoliv sexuální. Na sex jsem pomýšlela jen z určitého pasivního společenského tlaku, po zkoušení žádná sláva a doteď si jej neužívám, a ač mé erotogenní zóny jsou fyzicky v pořádku a funkční už od útlého věku, ani po prvním styku jsem nenašla chuť podmíněnou atraktivitou jiné bytosti; pokud si něco "užívám", je to sebeukejení, ale i to dělám nerada. Když už se vzruším, tak jen hodně, hodně vyjímečně (jednou, dvakrát jsem se do toho nastavila v delíriu, většinou ale je to potřeba po vyvrcholení vycházející z ničeho konkrétního). Když si k tomu připočtu fakt, že můj výběr nemá nic společného s pohlavím a nahlížím na lidi spíše jako na obraz, než na předmět touhy, zajímá mě - je tohle ono? Je kromě "učebnicové" definice áček i tohle určitý poddruh, když se sice člověk dokáže vzrušit, ale nezávisle na jiných lidech, dokáže dosáhnout orgasmu, ale nemá na to vliv s kým nebo zda sám, pod vlivem upnutí myšlenek na určitou vrcholně nesexuální úchylku?
Přijde mi až, že jsem se přizpůsobila a styky provádím, ovšem nějak tuším, že to mám v hlavě hozené trošku jinak. Nějak nevěřím tomu, že to takhle mají všichni, proč by jinak chtěli furt mrdat?
Odpovědět
#2
Ne, podle mě ne.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
(01. 08. 2020, 20:19:39)Juliana Napsal(a): Ne, podle mě ne.

A netušíte, jestli se můj problém nějak definuje, nebo je to normální? Docela mě to trápí, ten rozdíl mi začíná už fakt vadit... Fakt nemám sex ráda, v podstatě.  Uplakaný To tady sice není nic vyjímečného, ale... chápeme se.
Odpovědět
#4
(01. 08. 2020, 22:00:36)brrhmlw Napsal(a): A netušíte, jestli se můj problém nějak definuje, nebo je to normální? Docela mě to trápí, ten rozdíl mi začíná už fakt vadit... Fakt nemám sex ráda, v podstatě.  Uplakaný To tady sice není nic výjimečného, ale... chápeme se.

(Klidně si tykejme, tady si všichni tykají. :-)) No, ona existuje taková škála: na jednom konci je asexualita a na druhém -sexualita, a mezi tím spousta stupňů. To, co popisuješ, podle mě není „čistá" (úplná) asexualita, ale určitě taky ne heterosexualita. Zkrátka něco mezi, očividně blíž k té asexualitě. Název to nejspíš nemá, ale zcela určitě v tom nejsi sama.

K asexualitě mi nesedí ta autoerotika, ale to beru hlavně podle sebe. Na tomhle fóru určitě najdeš i takové, kteří se jako asexuálové definují, a přesto v tomhle ohledu „fungují". Taky je otázka, proč se kvůli ní vlastně cítíš špatně. Mizerné pocity každopádně má i hodně heterosexuálů, připadají si pak třeba ponížení nebo nečistí. Takže samo o sobě to není ukazatelem orientace. Na druhou stranu to, že k nikomu necítíš erotickou přitažlivost, působí jako typicky asexuální rys (já to mám třeba stejně, také jsem schopná se do někoho zamilovat čistě citově, bez tělesné složky, bez touhy, bez žárlivosti). 

Důležité je, že to, co je Ti nepříjemné, bys určitě dělat neměla. A už vůbec ne kvůli společenskému tlaku. Pokud z příběhů lidí na tomhle fóru plyne nějaké poučení, pak to, že člověk sám sebe násilně nepředělá, naopak si jenom ublíží.

Nevím, kolik Ti je, ale podle stylu, jakým píšeš, působíš mladě. Je normální, že mladí lidé se teprve hledají a že se jejich sexualita může (ale nemusí) vyvíjet. Já jsem si jistá svojí asexualitou od sedmnácti dodneška (je mi čerstvě dvacet tři), ale je to jen jeden příklad. :) 
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#5
(02. 08. 2020, 00:13:44)Juliana Napsal(a):
( (je mi čerstvě dvacet tři)

Tož to vám přeju všecko nejlepší. Hodně lásky, štěstí, zdraví a tak..
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#6
(01. 08. 2020, 22:00:36)brrhmlw Napsal(a): A netušíte, jestli se můj problém nějak definuje, nebo je to normální?...

Bez ohledu na to, jestli pro tvůj způsob fungování existuje/neexistuje nějaká definice nebo ho někdo považuje za normální/nenormální, funguješ svým vlastním způsobem a máš veškeré důvody k tomu fungovat právě tak, jak funguješ... Zkus svůj způsob přijmout, prozkoumat ho, a najít možnosti, kterými ho můžeš využít.
Odpovědět
#7
Vsichni nechtej furt mrdat, ale ti co chtej jsou nejvice videt a zastini tak ty nemrdajici. Tak uz to byva. 

Nepremyslela jsi o terapii? Ziskavani si pozornosti, problemy v intimite... Tech red flags tam bude asi vice a mozna by bylo fajn na to nahlednout z jineho uhlu pohledu - ale s timhle navrhem si naloz jak uznas za vhodne :)

Drzim palce
Odpovědět
#8
Adevr: Díky. :)

Prince: Souhlasím, taky mě to napadlo.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex