Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zviditeľnenie asexuálov – prieskum
#1
Ahojte,

študujem umenie a už nejaký čas sa venujem rôznym aspektom genderu a sexuality. V prácach sa vždy snažím upriamiť pozornosť verejnosti na nejakú konkrétnu vec v tejto oblasti a zvýšiť o nej povedomie. 
S rastúcim počtom ľudí, ktorých spoznávam a o ktorých počúvam od známych si všímam nárast ľudí, ktorí sa identifkujú ako asexuáli, ale častokrát majú problém o tom otvorene hovoriť vzhľadom na neznalosť ostatných ľudí a ich predsudky.
Rada by som spracovala túto tému, citlivo, ale zrozumiteľne a chcela by som sa opýtať, čo je pre vás symbolom asexuality, prípadne ako ju vnímate, či sa stotožňujete možno so zaužívanými symbolmi, ktoré ľudia využívajú v iných krajinách. Predsalen žijeme v inom kultúrnom prostredí a preto chcem primárne pracovať s ľuďmi a ich názormi z Čiech a Slovenska
Budem rada za komentáre, ale aj keď mi napíšete správu.

ďakujem za pomoc :)
Odpovědět
#2
Obávám se, že tady bude platit co člověk, to názor. Každý má jiné zkušenosti.
Navíc nutno dodat, že existuje nezanedbatelná část asexuálů, která o zviditelňování nestojí. Ono totiž to zviditelňování /stejně jako cokoli jiného/ má svá pro a proti.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#3
Stejně si myslím, že žádný sexuálně žijící člověk asexuála doopravdy nepochopí, a tak všelijaké, na poloinformacích stavěné, studenstské studie na tohle téma jsou jen k ... na nic.
 Ale pokud má potřebu někdo ze sebe dělat exota, nebo se snažit být LGBTQ+-: aktivistou, nechť je mu svět slávy pootevřen!
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#4
(27. 11. 2020, 10:13:11)Ilmatar Napsal(a): Obávám se, že tady bude platit co člověk, to názor. Každý má jiné zkušenosti.
Navíc nutno dodat, že existuje nezanedbatelná část asexuálů, která o zviditelňování nestojí. Ono totiž to zviditelňování /stejně jako cokoli jiného/ má svá pro a proti.

dakujem za názor, súhlasím, ale zatial som sa stretla prevažne s neurčitými odpoveďami ako "aj by som to povedal, ale neviem, čo okolie..." Je však pravda, že mám kamarátov gayov, z toho niektorí nechodia na pride ani na podobné akcie, iní zas naopak. Preto som chcela získať viac pohladov na vec. Ešte raz ďakujem :)
Odpovědět
#5
(27. 11. 2020, 14:25:10)adevr Napsal(a): Stejně si myslím, že žádný sexuálně žijící člověk asexuála doopravdy nepochopí, a tak všelijaké, na poloinformacích stavěné, studenstské studie na tohle téma jsou jen k ... na nic.
 Ale pokud má potřebu někdo ze sebe dělat exota, nebo se snažit být LGBTQ+-: aktivistou, nechť je mu svět slávy pootevřen!

Díky za názor,
ocenila by som možno slušnejšiu reakciu kedže sa ani nepoznáme, netreba hneď útočiť. Vždy rešpektujem ľudí a keď sa niečomu venujem tak to robím aby som nikoho neurazila, neublížila ani neranila, nehovoriac o tom, že som sa pýtala na symboly, skúsenosti atď.. určite nemám v pláne fotiť asexuálov, liezť im do súkromia a vystavovať to ako v ZOO, ak narážate na to.
Mrzí ma to, ale aj taká reakcia je reakcia.
Odpovědět
#6
(27. 11. 2020, 21:18:34)nie_nina Napsal(a):
(27. 11. 2020, 14:25:10)adevr Napsal(a): Stejně si myslím, že žádný sexuálně žijící člověk asexuála doopravdy nepochopí, a tak všelijaké, na poloinformacích stavěné, studenstské studie na tohle téma jsou jen k ... na nic.
 Ale pokud má potřebu někdo ze sebe dělat exota, nebo se snažit být LGBTQ+-: aktivistou, nechť je mu svět slávy pootevřen!

Díky za názor,
ocenila by som možno slušnejšiu reakciu kedže sa ani nepoznáme, netreba hneď útočiť. Vždy rešpektujem ľudí a keď sa niečomu venujem tak to robím aby som nikoho neurazila, neublížila ani neranila, nehovoriac o tom, že som sa pýtala na symboly, skúsenosti atď.. určite nemám v pláne fotiť asexuálov, liezť im do súkromia a vystavovať to ako v ZOO, ak narážate na to.
Mrzí ma to, ale aj taká reakcia je reakcia.

Ocenila? Takže jiný názor, než ten který se vám hodí, je neslušný.? A to studujete pravděpodobně školu se sociálním zaměřením? Co vás tam proboha učí, levicovoou politiku a chování?
 Myslim si ostatně že moje reakce slušná je, ale vy máte očividně  problém zpracovat názory které  se Vám nehodí.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#7
Na adevra raději nereagovat, jinak se to tady zvrhne jako vždy. :p V produktivní komunikaci mu brání jeho vnitřní zraněné dítě.
Odpovědět
#8
(27. 11. 2020, 14:25:10)adevr Napsal(a): Stejně si myslím, že žádný sexuálně žijící člověk asexuála doopravdy nepochopí, a tak všelijaké, na poloinformacích stavěné, studenstské studie na tohle téma jsou jen k ... na nic.

Ne že bych nesouhlasila s vyzněním toho komentáře, ale tohle je problém veškeré vědy, ne? To bychom mohli rezignovat třeba na celou biologii, protože nikdy nepochopíme, jaké to je být svišť, a podobně. Velmi šťastný

***

Pro mě jsou symbolem asexuality velké historické osobnosti, které byly asexuály, třeba Kant, Fridrich Veliký, George Bernard Shaw a tak dále (na fóru je jim věnované celé jedno vlákno). Kantovy asexuální výroky, svědčící o absolutní zmatenosti z heterosexuálního světa, mi zlepšují náladu. (Třeba tenhle: „Manželství je smlouva o vzájemném pronájmu pohlavních orgánů.“ Vyjímal by se na svatebním oznámení.) Nemám ráda zavedené symboly typu vlajky a dortíku, jelikož nemám ráda asexuální aktivismus.

Jinak si ale myslím, že asexuálové zviditelnění nepotřebují, alespoň ne touto vnucující se aktivistickou formou, a přiznávám, že se mi podobné projekty nelíbí. „Zvyšovat povědomí“ může být buď věda/umění, nebo propaganda/politika, a tohle - při vší úctě - působí jako to druhé.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#9
Ďakujem za odpoveď,

keď tak nad tým rozmýšlam, mohla som zvoliť formu google dotazníka alebo podobne, ale zároveň som rada aj za kritickú spätnú väzbu v diskusii. Preto som sa pýtala na symboly a pod. keďže v krajinách, v ktorých som chvílu žila sú to práve symboly a aktivizmus, ktorý zviditelňuje LGBT skupiny a tieto skupiny chcú byť na daných miestach zviditeľnené, počuté a pochopené. Ale ako som písala na začiatku o kultúrnom prostredí Čiech a Slovenska – očividne je to tu iné.
Velmi sa mi páči príklad s Kantom, ale keď už sme pri tom tak Kant vs. Hegel – Forma vs. Obsah. Ešte raz sa možno zopakujem, nie som aktivista a nepovažujem sa za jedného, preto pracujem primárne s ideou Otvoreného umeleckého diela (Umberto Eco). Zjednodušene, niekto v tom nájde pochopenie, snahu o pochopenie, niekto vidí "pekný obrázok" a niekto velkú filozofiu, niekto detstvo, atď...
Čítajúc rôzne vlákna tu narážam na rôzne názory.
Odpovědět
#10
(28. 11. 2020, 17:37:38)nie_nina Napsal(a): ... keďže v krajinách, v ktorých som chvílu žila sú to práve symboly a aktivizmus, ktorý zviditelňuje LGBT skupiny a tieto skupiny chcú byť na daných miestach zviditeľnené, počuté a pochopené. Ale ako som písala na začiatku o kultúrnom prostredí Čiech a Slovenska – očividne je to tu iné.

Chápu. Ale lze se ptát, jestli asexuálové vůbec patří do skupiny LGBT. I v Čechách se najdou tací, kteří se tam řadí sami, ale tady na fóru tohle téma vždycky budilo obrovské kontroverze. :-) Protože LGBT orientace se definují na základě sexuality, kterou asexuálové buď nemají vůbec, nebo u nich funguje úplně jinak než u různých -sexuálů, a v mnoha případech nehraje roli v utváření jejich identity.
Jinak - pochopený chce být snad každý. :D Nemám nic proti osvětě, jen je podle mě fajn, když si lidé sami o informace řeknou. Opravdu nerada bych jednou zažila situaci, kdy by asexuálové vyváděli stejné hlouposti jako homosexuálové a hlasitě se dovolávali zviditelnění a emancipace, která (v bělošských zemích) už dávno proběhla, takže by nakonec normální lidi jen otrávili tím, jak se jim vnucují.

Citace:... pracujem primárne s ideou Otvoreného umeleckého diela (Umberto Eco). Zjednodušene, niekto v tom nájde pochopenie, snahu o pochopenie, niekto vidí "pekný obrázok" a niekto velkú filozofiu, niekto detstvo, atď...

To zní dobře. ;) O asexualitě ve výtvarném umění jsem zatím neslyšela. Ale je tu vlákno o asexualitě v jiných druzích umění (literatura, film), třeba by Tě mohlo zajímat, jak se s tématem asexuality poprali ostatní tvůrci? :) Mně osobně se nejvíc líbí Orwellův román Farářova dcera, kde je asexualita hlavní hrdinky vykreslená naprosto úžasně a hodnověrně, a Pygmalion od GBS (v doslovu je asexuální pasáž o tom, jak se přeceňují pohlavní vztahy).

A když jsme u Kanta...


Přiložené soubory Miniatury
   
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex