Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zviditeľnenie asexuálov – prieskum
#11
super, díky moc, určite sa na to rada pozriem! :)
Odpovědět
#12
Jinak za mě k tématu - to, jak po sexuální stránce funguju, beru podobně jako jakoukoli jinou moji stránku.
Mám hnědé oči, ale nemám potřebu se označovat za "hnědoočko" (:D), daným označením se prezentovat, brát ho jako svoji identitu nebo náležitost ke komunitě, přikládat mu nějakou zvláštní důležitost, poutat se na symboly s hnědookostí souvisejícími a nějak více se ztotožňovat s lidmi, kteří mají oči podobně hnědé, jako já.
Pokud s někým probírám svoji sexualitu, vysvětlím to vlastními slovy, aniž bych zmínil "asexualitu" nebo "demisexualitu". Pokud nerozumí a soudí, týká se to čistě mé osoby (ne pojmů, kterými se prezentuji) a nemám tak na základě toho pocit, že by šlo o zaslepenost vůči nějaké mé identitě nebo komunitě.

Osobně raději poradím asexuálovi, aby ke své nálepce přistupoval s nadhledem a ostatním lidem to předkládal více otevřeně a "lidsky" (neschovával se za svoji nálepku), než abych ostatní lidi osočoval z nepochopení dané nálepky. Mnohdy si podobné nálepkování spojují s něčím, co jim nevoní (identity politics, "levičáctví" apod... Lidi jsou v těchto věcech často reaktivní) a promítá se to pak i na jejich ochotě druhému člověku porozumět.
Pokud jim to člověk předloží bez nálepek, otevřeně a "lidsky", a i přesto nemají schopnost mu porozumět, vypovídá to více o jejich charakteru, než jen o jejich neznalosti a vztahu k pojmům týkajícím se genderu/sexuality.
Odpovědět
#13
To Nihilus.

Teda, ty mi normálně  kazíš zábavu s  aktivisty, a ještě  jsi mi dal,,nálepku". Mé vnitřní  dítě  je poněkud  dotčeno, a poslalo na tebe našeho  neviditelného psa. Až si tě najde, trošku si kousne.

To Juliana


Víš, mě  je dost protivné  že asexuály má  stále  někdo potřebu ,,zkoumat", a myslí si zároveň,  že  objevil Ameriku a bude mít pro školu nějakou zajímavou a exotickou práci. Ale proboha, kolik jen už  jsem tu takových , většinou, ,,badatelek" zažil... a co z toho.
Docela mi vadí že  má  někdo vidiny toho, že nejsme asi zcela normální, a musí nás nálepkovat, zařazovat,  zkoumat, bádat,  ač většinou  takový mudřec má často sám mnoho věcí nevyřešených.  To už  jde někdy poznat dost výrazně.  

Osobně se tedy nehodlám takovým pseudovýzkumům vystavovat, uráží mě, protože se nepovažuji za nějaký objekt hodný pozornosti ,,plenkových vědátorů" a všemožných aktivistů co si jen zatím nevrzli a neví co s tím a tak horlivě nálepkují, škatulkují a zkoumají, místo aby dělali raději něco smysluplnějšího.
Ale, jak už jsem psal, pokud má někdo tu potřebu být zkoumán, zařazován a hledat stádnost, je to jeho věc. 
Já jen napsal svůj  názor, a považuji se za zcela normální lidskou bytost. A rozebírat někoho na základě  jeho asexuality, která nikomu neubližuje,  považuji za zrůdnost. 
A v tomto tvé porovnávání  s vědeckým zkoumáním zvířete  značně  pokulhává.  A být žid,  sorry, vlastně  svišť, ...zpozorněl bych. :)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#14
(29. 11. 2020, 08:26:17)adevr Napsal(a): Víš, mě  je dost protivné  že asexuály má  stále  někdo potřebu ,,zkoumat", a myslí si zároveň,  že  objevil Ameriku a bude mít pro školu nějakou zajimavou a exotickou práci. Ale proboha, kolik jen už  jsem tu takových , většinou, ,,badatelek" zažil... a co z toho.
Docela mi vadí že  má  někdo vidiny toho, že nejsme asi zcela normální, a musí nás nálepkovat, zařazovat,  zkoumat, bádat,  ač většinou  takový mudřec má často sám mnoho věcí nevyřešených.  To už  jde někdy poznat dost výrazně.  

Osobně se tedy nehodlám takovým pseudovýzkumům vystavovat, uráží mě, protože se nepovažuji za nějaký objekt hodný pozornosti ,,plenkových vědátorů" a všemožných aktivistů co si jen zatím nevrzli a neví co s tím a tak horlivě nálepkují, škatulkuji a zkoumají, místo aby dělali raději něco smysluplnějšího.
Ale, jak už jsem psal, pokud má někdo tu potřebu být zkoumán, zařazován a hledat stádnost, je to jeho věc. 
Já jen napsal svůj  názor, a považuji se za zcela normální lidskou bytost. A rozebirat někoho na základě  jeho asexuality, která nikomu neubližuje,  považuji za zrůdnost. 
A v tomto tvé porovnávání  s vědeckým zkoumáním zvířete  značně  pokulhává.  A být žid,  sorry, vlastně  svišť, ...zpozornél bych.

Jop, tomu rozumím. Nikdo nechce být vědeckým „objektem“, jejž někdo bude vážit a měřit, případně pitvat, a vynášet nad ním svrchované soudy. A když někdo takhle dělá vědu o živých bytostech (lidech, zvířatech i rostlinách), je to samozřejmě špatně. Na druhou stranu výzkumy, které se tu na fóru čas od času objeví, bývají kvalitativní, tj. pracují s lidmi jako s osobnostmi, ne se statistikami, což (alespoň teoreticky) vyžaduje jistou empatii, osobnější přístup, někdy i určitou míru badatelovy subjektivity. 

Studentské práce jsou ve většině případů amatérské nebo poloamatérské, ano, vím to moc dobře, protože jsem taky student. Ale jak se má dotyčný badatel naučit psát vědecky, když ne tím, že to zkusí a bude se zlepšovat? To je ovšem problém, který se netýká specificky asexuality. O naprosté sterilitě a nulové výpovědní hodnotě většiny studentských výzkumů vím moc dobře - vždycky se však najde i nějaký ten talent, tak proč se zatvrzovat předem?

Ano, redukovat někoho na jeho orientaci je zvěrstvo! Souhlasím. Ale můžeš ho zkoumat z hlediska jeho orientace, tj. nepopřeš jeho ostatní aspekty, jenom si k výzkumu vybereš jeden. To je normální vědecký postup. Svišti se také nestudují komplexně, ale třeba z hlediska svých stravovacích návyků, společenské struktury nebo třeba role v potravním řetězci. Nevidím na tom nic špatného, je to jako zkoumat člověka z hlediska jeho - třeba - chemické struktury. Problém nastává teprve v případě, že vědec začne tvrdit něco ve stylu: „Nejsme nic jiného než shluk atomů!“, případně „Nejsme nic jiného než lysí lidoopi!“. Protože vždycky, snad kromě naprosto zdegenerovaných a bezcenných exemplářů, jsme i „něco jiného“. 
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#15
To Juliana

Ano, více méně s tím co píšeš souhlasím. Teoreticky. Ale chybí tam vícero aspektů.

Třeba zrovna to, že se ty žádosti o pokusy s asexuály, na seminárky a různé studentské práce, tady objevují poměrně často. A většinou jde, dle toho co píšou, o rozjuchané sluníčka. 
Nikdy to této komunitě nic dobrého nepřineslo, spíš větší zájem různých LGBT+-: aktivistů ze školy,  kteří zbystřili a hned se nás pokusili začleňovat do svých podivných sexuálních škatulek, za účelem rozšiřování své zvrácené doktríny sloužící k vypisování dalších dotací. 

Já se , za další, považuji za normálního člověka, a nemyslím si že je v sexuálním ohledu na mě něco, co by měl kdo zkoumat, Ba dokonce se mi to hnusí. 

Nejsem zbytečně zatvrzelý, jak doufá tápající Nihilus, dokonce ve své profesi jsem nucen občas i dát nějaký rozhovor do novin, ale to je o práci, a ač se považuji za introverta, nemám problém se pro dobrou věc více otevřít.
Ale co má kdo co zkoumat na mém sexuálním životě, který navíc, jako takový neexistuje? Co by koho na tom mělo lákat, lákat na nic, na nulu?
Nebo klasicky, to už tu také bylo, frustrovaný jedinec který si chtěl vypěstovat pocit jakési domnělé nadřazenosti, jako že on ,,prcá", a oni ne, a ještě o tom, ubožáčci , melou jako kdyby byli bůhvíco. Pár takových ,,zkoumatelů" skončilo nakonec i s banem. 

Proto si tedy myslím že opět nejde o nic spasitelného a důležitého , a jen si slečna či paní, myslí že objevila Ameriku, resp. Indii. Ale takových objevitelů a výzkumníků asexuálů už jsem tu zaregistroval tucty, a mnohdy , po odkopání se, nakonec vyšlo najevo že ani neví kde jim maminka doma ukládá čisté ložní prádlo. A od takových si fakt nic neslibuji.
No, ale třeba tahle paní bude opravdu zářit jako hvězda na plakátu Che Guevary co ho má možná  na zdi, a opravdu této komunitě prospěje. Myslíš si to Juliano? Pade na pade? :)

A tak tedy dobrá...
Tak tedy prosím lidi, odhalujte se ( samozřejmě že roušku si však musíte nechat) , přece Vás kecy nějakého Adevera neodradí!
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#16
Všetkým

ďakujem za spätné väzby ešte raz, možno napíšem teraz trochu aj k iným veciam. Určite, ale rešpektujem aj zamietavé názory na túto tematiku a som za ne rovnako vďačná. Špeciálne Juliane za toho Kanta a velké osobosti.

Študentské práce sú kapitola sama o sebe aj z môjho pohľadu. Väčšina prác sú zrecyklované vizuály, filozoficky alebo vedecky nepodložené kompiláty, na rýchlo urobené efektné veci bez zmyslu alebo iba efektné veci s cielom ohúriť. Nie však všetky.
Na umeleckých výškach veľakrát trvá ľuďom kým dospejú do bodu, že odložia svoje ego bokom a začnú sa úprimne venovať niečomu, čo ich zaujíma, ano – aj keď im to neprinesie slávu, v niektorých prípadoch sa to nestane vôbec.

Bežný postup vzniku práce je asi nasledovný: študent si prečíta knihu alebo článok, dohladá info na wikipédii a tam to pre väčšinu z nich končí. Keď sa za semester 5 ľudí venuje rôznym aspektom ekológie a klimatickej zmeny iba jeden z nich ide do hĺbky, rozpráva sa s odborníkmi a ponúka populárne aj nepopulárne, ale pravidvé fakty. Takto to funguje nie len u nás, ale aj na zahraničných školách.

To bol iba príklad, ano – asexualitu, gender a pod. nemôžeme škatulkovať, merať podla dát, pracovať so štatistikami ako s hlavným argumentom pri vzniku takejto práce. A to je zároveň dôvod prečo sa pýtam na názory a sú pre mňa dôležité. Nie preto lebo teraz zmením tému, ale preto aby som ju spracovala ohladuplne a citlivo. 2 dievčatá v mojom okolí sú aktivistky, ale nebudem sa riadiť pohladom iba 2 ľudí. Keď čítam AVEN a Reddit, názory tam sú "úplne inde" ako v tejto diskusii, určite také, aké by sa mi spracovávali lahšie, ale tak isto je tam komunita prevažne zo západných krajín a nie od nás. A wikipedia alebo iné internetové články? Škatulky. To je presne to, čo by mi mohla byť tiež referencia, všade použiť čierne prstene, vlajky, esá, urobiť to velké, farebné a blikajúce nech sa zo mňa všetci poserú. Očividne tam ale nesmerujem.

Možno som teda lavičiarsky exot, ktorý hľadá slávu, s plagátom Che Guevary na stene, ale na rozdiel od aktivistov svoje práce nikam netlačím a nikomu nevnucujem. Mrzí ma, ak vnímate sexuálne aktívnych ludí ako tých, čo vás považujú za nenormálnych, čo nikdy nepochopia aké to je sexuálne nežiť, čo vás chcú vystavovať a skúmať ako v ZOO.
Nie všetci ľudia sú ale rovnakí a existujú aj takí, čo si to nemyslia.

na záver len

“... pokud si tento jiný způsob pohledu sám (divák) osvojí, vidí tento obraz nejen jako obraz, nýbrž
(poté co výstavu opustí) je schopen dívat se tímto úhlem pohladu i sám... Obraz změnil nejen způsob
vidění, ale také způsob uvažování.”

– z knihy Myšlení obrazem od Miroslava Petříčka
Odpovědět
#17
(29. 11. 2020, 19:38:00)nie_nina Napsal(a): Možno som teda lavičiarsky exot, ktorý hľadá slávu, s plagátom Che Guevary na stene, ale na rozdiel od aktivistov svoje práce nikam netlačím a nikomu nevnucujem. Mrzí ma, ak vnímate sexuálne aktívnych ludí ako tých, čo vás považujú za nenormálnych, čo nikdy nepochopia aké to je sexuálne nežiť, čo vás chcú vystavovať a skúmať ako v ZOO.
Nie všetci ľudia sú ale rovnakí a existujú aj takí, čo si to nemyslia.

na záver len

“... pokud si tento jiný způsob pohledu sám (divák) osvojí, vidí tento obraz nejen jako obraz, nýbrž
(poté co výstavu opustí) je schopen dívat se tímto úhlem pohladu i sám... Obraz změnil nejen způsob
vidění, ale také způsob uvažování.”

– z knihy Myšlení obrazem od Miroslava Petříčka

Zase manipulace, vyvolávání dojmu ukřivděnosti a jakéhosi imaginárního všeobecně vnímaného postoje, jež je však pouze přáním. Proč bychom měli vnímat sexuálně aktivní lidi jako ty co nás považují za nepřátele, proboha?! Kde jste na tom byla? Snad Vás přepadl environmentální žal a eko úzkost, když jste si v zájmu VAŠÍ/VYŠŠÍ pravdy, trošku pozměnila vnímaní textu pro vlastní záměry, které jsou samozřejmě ty Opravdové a Zachrání Planetu!! Nudááááá.

Nepřátelé jsou však ti, co se pro vlastní prospěch pokouší o asexualitě vypracovat jakési povrchní studie, ač absolutně nedokážou pochopit co to je být asexuálem, když  sotva zvládají svou pučící sexualitu, představují ji následně jiným lidem jako svou,,,ehm... odbornou práci,  a tím této komunitě škodí. Nenesete sem nic nového, jste v davu podobných studentek lačnících po informacích, z oné pro vás tak exotické bandy jakýchsi asexuálů. Jen aby jste měla seminárku, že se nepletu? 

Ale pokud máte něco smysluplného, prosím, zkuste to představit. vždyť já vám nebráním, ba naopak, dobrým věcem přeji zdar a úspěch. 
Třeba se vám pak ozve i někdo jiný než 14.letá asexuálka, co už ví že sex pro ni není, protože jí ho ti hnusní spolužáci tolik zošklivili, zaprdění šílení rudí LGBTQ:+aktivisté, nebo třicetiletý ,,hoch" hltající hormony a chystající se na operaci, po níž si bude říkat Angelica, a doufá že si zde najde někoho pro cestu životem jež mu porozumí, nejlépe slečnu, protože pán je lesba. 

A ten citát je fajn, jenže se opět zcela minul účinkem, neboť ten komu měl být adresován, je často sám nejen divákem ale i tvůrcem.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#18
(29. 11. 2020, 20:16:36)adevr Napsal(a):
(29. 11. 2020, 19:38:00)nie_nina Napsal(a): Možno som teda lavičiarsky exot, ktorý hľadá slávu, s plagátom Che Guevary na stene, ale na rozdiel od aktivistov svoje práce nikam netlačím a nikomu nevnucujem. Mrzí ma, ak vnímate sexuálne aktívnych ludí ako tých, čo vás považujú za nenormálnych, čo nikdy nepochopia aké to je sexuálne nežiť, čo vás chcú vystavovať a skúmať ako v ZOO.
Nie všetci ľudia sú ale rovnakí a existujú aj takí, čo si to nemyslia.

na záver len

“... pokud si tento jiný způsob pohledu sám (divák) osvojí, vidí tento obraz nejen jako obraz, nýbrž
(poté co výstavu opustí) je schopen dívat se tímto úhlem pohladu i sám... Obraz změnil nejen způsob
vidění, ale také způsob uvažování.”

– z knihy Myšlení obrazem od Miroslava Petříčka

Zase manipulace, vyvolávání dojmu ukřivděnosti a jakéhosi imaginárního všeobecně vnímaného postoje, jež je však pouze přáním. Proč bychom měli vnímat sexuálně aktivní lidi jako ty co nás považují za nepřátele, proboha?! Kde jste na tom byla? Snad Vás přepadl environmentální žal a eko úzkost, když jste si v zájmu VAŠÍ/VYŠŠÍ pravdy, trošku pozměnila vnímaní textu pro vlastní záměry, které jsou samozřejmě ty Opravdové a Zachrání Planetu!! Nudááááá.

Nepřátelé jsou však ti, co se pro vlastní prospěch pokouší o asexualitě vypracovat jakési povrchní studie, ač absolutně nedokážou pochopit co to je být asexuálem, když  sotva zvládají svou pučící sexualitu, představují ji následně jiným lidem jako svou,,,ehm... odbornou práci,  a tím této komunitě škodí. Nenesete sem nic nového, jste v davu podobných studentek lačnících po informacích, z oné pro vás tak exotické bandy jakýchsi asexuálů. Jen aby jste měla seminárku, že se nepletu? 

Ale pokud máte něco smysluplného, prosím, zkuste to představit. vždyť já vám nebráním, ba naopak, dobrým věcem přeji zdar a úspěch. 
Třeba se vám pak ozve i někdo jiný než 14.letá asexuálka, co už ví že sex pro ni není, protože jí ho ti hnusní spolužáci tolik zošklivili, zaprdění šílení rudí LGBTQ:+aktivisté, nebo třicetiletý ,,hoch" hltající hormony a chystající se na operaci, po níž si bude říkat Angelica, a doufá že si zde najde někoho pro cestu životem jež mu porozumí, nejlépe slečnu, protože pán je lesba. 

A ten citát je fajn, jenže se opět zcela minul účinkem, neboť ten komu měl být adresován, je často sám nejen divákem ale i tvůrcem.
Ak to nie je tajné, opýtala by som sa na váš vek (ja mám 26).
Inak sa mi na vás nechce reagovať už.
Srdce
Odpovědět
#19
(29. 11. 2020, 20:33:28)nie_nina Napsal(a): Ak to nie je tajné, opýtala by som sa na váš vek (ja mám 26).
Inak sa mi na vás nechce reagovať už.
Srdce

Máte to v mém profilu, vždyť už jste se koukala. A věk proč?  V šestadvaceti, více než čtvrtstoletí...  už jste pro mne za zenitem , tak se nezlobte, nemám zájem.
 Nebo jako kategorie pro názor? Myslíte že budete moudřejší v padesáti? No, je pravda že s věkem přichází zkušenosti a pokud je umíte dobře zpracovat, tak na jejich základu přijde i ona moudrost, na níž v mládí nedosáhnete, avšak ne každý to dokáže zpracovat optimálně. 
Tak vám budu držet pěsti, třeba se vám to do té doby také povede. 
A už mě to nudí, nejste mi ničím přínosná, tak na vás také nechci dále reagovat. Majte sa.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#20
(29. 11. 2020, 08:26:17)adevr Napsal(a): To Nihilus.

Teda, ty mi normálně  kazíš zábavu s  aktivisty...

A ty kazíš zábavu nám ostatním, protože si hraješ na kurátora tohohle fóra a přivlastňuješ si a zadupáváš do země jakoukoli diskusi, která ti není po chuti.
Protože nejsem admin a nemůžu ti dát ban, můžu jen radit nováčkům, aby na tebe nereagovali.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 9 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex