Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
můj psychologický výzkum + něco o mě
#11
Mně tedy přijdou ti makakové horší než děti, i když obojí je samozřejmě fuj. Proto, že pokusy na lidech mají teoreticky přinést nějaký prospěch (primárně) lidem, kdežto pokusy na zvířatech neděláme pro blaho jiných zvířat (a když, vždycky je konečným účelem stejně člověk, který např. nebude finančně tratit, pokud se, dejme tomu, podaří vymýtit nějakou chorobu hospodářských zvířat). Pokusy na lidech se dají brát jako oběť jednotlivce ve prospěch populace, a tím i některých z jeho vlastních genů. Oběť zvířete je prostě aplikace předpokladu 'z cizího krev neteče'.

Nicméně díky za tu poznámku, je to opravdu zajímavé. Snad časem začnou mít etické komise problém i s experimenty na zvířatech.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#12
(13. 08. 2022, 19:11:33)Juliana Napsal(a): Mně tedy přijdou ti makakové horší než děti, i když obojí je samozřejmě fuj. Proto, že pokusy na lidech mají teoreticky přinést nějaký prospěch (primárně) lidem, kdežto pokusy na zvířatech neděláme pro blaho jiných zvířat (a když, vždycky je konečným účelem stejně člověk, který např. nebude finančně tratit, pokud se, dejme tomu, podaří vymýtit nějakou chorobu hospodářských zvířat). Pokusy na lidech se dají brát jako oběť jednotlivce ve prospěch populace, a tím i některých z jeho vlastních genů. Oběť zvířete je prostě aplikace předpokladu 'z cizího krev neteče'.

Nicméně díky za tu poznámku, je to opravdu zajímavé. Snad časem začnou mít etické komise problém i s experimenty na zvířatech.

Etické komise na univerzitách v EU rozhodně posuzují i pokusy na zvířatech, ale netuším jak je to v jiných částech světa...
Odpovědět
#13
EU umožňuje kvůli medicínskému výzkumu testovat i na primátech (vyjma lidí). Sám princip testování způsobujícího nějakou újmu bez souhlasu testovaného je podle mě skrz naskrz nemorální. Komise může maximálně regulovat nějaké excesy nebo zamítnout méně potřebné pokusy, ale už fakt, že jiné dovolí, ji z mého hlediska diskredituje. Třeba na PřF UK prošel idiotský pokus na hraboších, měřící, za jak dlouho se udusí. Zajímalo by mě, jak ho etická komise ospravedlnila.
(To jen na okraj, když přišla řeč na ty pokusy. Je mi jasné, že Vy osobně žádné makaky, hraboše ani jinou faunu netýráte. :D)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#14
To Juliana

Nemám nic proti zdravotnickém výzkumu mého slepého střeva, až tedy bude mimo mé tělo, ale svoji asexualitu vůbec neberu jako zdravotní problém. Ty ano? 
Považuji se, v tomto ohledu,  za zcela normálního člověka, prostě jsem se nějak narodil, nějak žiji, jsem s tím v pohodě, a mé okolí taky, a to že by chtěl výzkumem někdo naznačovat nějakou jinakost, mi docela vadí. 

A je sice fajn jakou máš důvěru v lidi, třeba máš jistotu že paní netýrá nějaké tvory z fauny, ale já bych takto optimistický nebyl. Člověk prostě není dobré zvíře... :)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#15
Ne, adevere, ani já asexualitu jako zdravotní problém neberu. :) Ale slepé střevo taky není zdravotní problém, je to... orgán, který může, ale taky nemusí být nemocný.

Možná o svoji naivitu a důvěru v lidi časem přijdu, kdo ví.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#16
(14. 08. 2022, 14:54:56)Juliana Napsal(a): Možná o svoji naivitu a důvěru v lidi časem přijdu, kdo ví.

To, velmi pravděpodobně, ano. Ale myslím že ty to dokážeš zvládnout. 
I když někdy ...  Překvapený
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#17
(14. 08. 2022, 14:54:56)Juliana Napsal(a): Ne, adevere, ani já asexualitu jako zdravotní problém neberu. :) Ale slepé střevo taky není zdravotní problém, je to... orgán, který může, ale taky nemusí být nemocný.

Možná o svoji naivitu a důvěru v lidi časem přijdu, kdo ví.

vše, co se v přírodě vyskytuje je naprosto přirozené a asexuality není výjimkou, to je můj základní přístup
Odpovědět
#18
(14. 08. 2022, 19:57:01)Ivana69 Napsal(a):
(14. 08. 2022, 14:54:56)Juliana Napsal(a): Ne, adevere, ani já asexualitu jako zdravotní problém neberu. :) 

vše, co se v přírodě vyskytuje je naprosto přirozené a asexuality není výjimkou, to je můj základní přístup

Aha... a proto je třeba jeden druh za nějakým pofidérním, aktivistickým, mnohdy zištným účelem, rozdělovat do umělých kategorií, rozebírat různost jejích škál, zdůrazňovat jejich vyfabulovanou jinakost, definovat lidství podle pomyslných, stále se opakujících tabulek, vytvořenými lidmi milující pseudořád, a cpát je do zvrhlých totalitních ,,šuplíčků"? 
Co je na tom přirozeného?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můj příběh sang-diskusni-forum-ius94 0 1572 18. 08. 2022, 21:58:20
Poslední příspěvek: sang-diskusni-forum-ius94
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 4 8249 17. 08. 2022, 18:59:51
Poslední příspěvek: Nevim-diskusni-forum-Neznam
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 46822 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 18563 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret
  Můj příběh Sim-diskusni-forum-eon 2 5454 23. 06. 2020, 14:11:19
Poslední příspěvek: catgir-diskusni-forum-lsilvia

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex