Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualita nebo jen "Co jsem nepoznala, to mi nechybí"?
#51
(26. 08. 2022, 11:39:21)adevr Napsal(a):
(26. 08. 2022, 11:04:53)NevimNeznam Napsal(a):
(26. 08. 2022, 06:41:16)adevr Napsal(a): Je to jednoduché,  je ti sex zcela lhostejný, někdy i třeba  legrační a ukoptěný? Či máš  ráda sex, různé erotické  praktiky, užíváš si to?  Jestli ZROVNA ne, je to kvůli partnerovi? S jiným nebo jinou by to šlo líp? Jsi jen frigidní, nebo máš jiný zdravotní nebo psychický problém?

Nemít partnera, kterému vím, že sex chybí, tak by mi lhostejný byl. Legrační to bych ani neřekla. Užívám si spíš pocit, že partnerovi se to líbí. Ne, pár "vztahů" dlouhých cca půl roku mám za sebou a s každým to v tomhle ohledu bylo stejný. Podle gynekoložky jsem fyzicky v pořádku, nenašla žádný problém. A nějaké trauma z minulosti si taky nevybavuju, zneužívaná nebo tak něco jsem nikdy nebyla.

Legrační... tak prostě mnoha asexuálům ty kopulační pohyby, hekání a upocenost, směšné připadají. Jiné třeba odpuzují. Další tvrdí že jsou jim lhostejné, ale pokud si to nějakým způsobem užíváš, tak bych řekl, že asexuální nebudeš. 
Jen máš nějaký problém.
 Ale takových tu je víc. Například frigiditu, přechod, nebo impotenci, přelepí nálepkou asexualita... a je to, holt, víc trendy. 
Ale nejsem v tomto odborník, jen píšu svůj názor vycházející z nějakých zkušeností. 

On je vlastně asexuální každý, v miminkovském věku. Pak, až se začne sexualita probouzet, se to láme.
Takže když někdo tvrdí že je asexuál od narození... tak kdo není, že? 

Pokud byl však například někdo sexuálně zneužíván jako dítě, může mít v dospělosti asexuální chování. A může i vystupovat velmi ortodoxně. Vždyť kdo pak pozná, jestli tu asexualitu , stejně, v sobě neměl celý život... Otázka je, co by s ním udělal dobrý psychiatr.

No právě že neužívám, spíš mám radost z toho, že jemu se to líbí. Jako když třeba pro někoho z lásky něco uvaříš, i když tě vaření zrovna dvakrát nebaví, ale máš radost, že mu to chutná. Taky jsem si říkala, jestli to není frigidita, ale o tom jsem si četla taky a to mi úplně nesedí. U psychologa i sexuologa jsem párkrát byla a nikoho z nich ani frigidita ani asexualita nenapadla, tak já nevím, asi jsem nějaký vyjímečný případ, který ještě nemá název :DDDD
Odpovědět
#52
NevimNeznam: až bys zase šla někdy k sexuologovi nebo psychologovi, zkus se ho zeptat na asexualitu a jestli má na ně testy.

Mimochodem sex by si měly užít oba dva ne jen jeden....
Odpovědět
#53
(26. 08. 2022, 15:29:56)Cipísek Napsal(a): NevimNeznam: až bys zase šla někdy k sexuologovi nebo psychologovi, zkus se ho zeptat na asexualitu a jestli má na ně testy.

Mimochodem sex by si měly užít oba dva ne jen jeden....

Na to existujou testy?
Odpovědět
#54
(26. 08. 2022, 15:40:23)NevimNeznam Napsal(a):
(26. 08. 2022, 15:29:56)Cipísek Napsal(a): NevimNeznam: až bys zase šla někdy k sexuologovi nebo psychologovi, zkus se ho zeptat na asexualitu a jestli má na ně testy.

Mimochodem sex by si měly užít oba dva ne jen jeden....

Na to existujou testy?
Jestli existují testy netuším, ale můžou tě poslat na různá vyšetření, že ti organismus funguje tak jak má (dle stanovených lékařských tabulek) -

Asexualitu mohou do určité míry předurčovat genetické dispozice a dále ji formuje povaha a také výchova a rodinné vzory. Příčiny asexuality se uvádí jako:

– biologické – v důsledku hormonální nerovnováhy (ta může být způsobena sníženou funkcí štítné žlázy)
– psychologické – plynoucí například z nějakého nevyřešeného traumatu z dětství (zneužívání)
– sociální – následováním nějakého vzoru, který se sexualitě vyhýbá (třeba při příslušnosti k církvi)
– intelektuální – může se jednat o vědce, filozofy a jiné vysoce inteligentní osoby, které se o tom svobodně rozhodly. Jejich sexuální energie a impulsy jsou transformovány na jejich tvorbu či bádání a sexualitu vnímají jako zbytnou a nemající takovou hodnotu jako jejich činnost.

https://psycholognatelefonu.cz/2020/12/1...sexualitu/
Odpovědět
#55
(26. 08. 2022, 16:41:34)Cipísek Napsal(a):
(26. 08. 2022, 15:40:23)NevimNeznam Napsal(a):
(26. 08. 2022, 15:29:56)Cipísek Napsal(a): NevimNeznam: až bys zase šla někdy k sexuologovi nebo psychologovi, zkus se ho zeptat na asexualitu a jestli má na ně testy.

Mimochodem sex by si měly užít oba dva ne jen jeden....

Na to existujou testy?
Jestli existují testy netuším, ale můžou tě poslat na různá vyšetření, že ti organismus funguje tak jak má (dle stanovených lékařských tabulek) -

Asexualitu mohou do určité míry předurčovat genetické dispozice a dále ji formuje povaha a také výchova a rodinné vzory. Příčiny asexuality se uvádí jako:

– biologické – v důsledku hormonální nerovnováhy (ta může být způsobena sníženou funkcí štítné žlázy)
– psychologické – plynoucí například z nějakého nevyřešeného traumatu z dětství (zneužívání)
– sociální – následováním nějakého vzoru, který se sexualitě vyhýbá (třeba při příslušnosti k církvi)
– intelektuální – může se jednat o vědce, filozofy a jiné vysoce inteligentní osoby, které se o tom svobodně rozhodly. Jejich sexuální energie a impulsy jsou transformovány na jejich tvorbu či bádání a sexualitu vnímají jako zbytnou a nemající takovou hodnotu jako jejich činnost.

https://psycholognatelefonu.cz/2020/12/1...sexualitu/

Tak to možná někam zajdu, ať vím na čem jsem
Odpovědět
#56
(26. 08. 2022, 16:41:34)Cipísek Napsal(a):
(26. 08. 2022, 15:40:23)NevimNeznam Napsal(a):
(26. 08. 2022, 15:29:56)Cipísek Napsal(a): NevimNeznam: až bys zase šla někdy k sexuologovi nebo psychologovi, zkus se ho zeptat na asexualitu a jestli má na ně testy.

Mimochodem sex by si měly užít oba dva ne jen jeden....

Na to existujou testy?
Jestli existují testy netuším, ale můžou tě poslat na různá vyšetření, že ti organismus funguje tak jak má (dle stanovených lékařských tabulek) -

Asexualitu mohou do určité míry předurčovat genetické dispozice a dále ji formuje povaha a také výchova a rodinné vzory. Příčiny asexuality se uvádí jako:

– biologické – v důsledku hormonální nerovnováhy (ta může být způsobena sníženou funkcí štítné žlázy)
– psychologické – plynoucí například z nějakého nevyřešeného traumatu z dětství (zneužívání)
– sociální – následováním nějakého vzoru, který se sexualitě vyhýbá (třeba při příslušnosti k církvi)
– intelektuální – může se jednat o vědce, filozofy a jiné vysoce inteligentní osoby, které se o tom svobodně rozhodly. Jejich sexuální energie a impulsy jsou transformovány na jejich tvorbu či bádání a sexualitu vnímají jako zbytnou a nemající takovou hodnotu jako jejich činnost.

https://psycholognatelefonu.cz/2020/12/1...sexualitu/

To by ovšem znamenalo, že čtvrtý typ rozpoznáváme jen u osob starších než dejme tomu 20 let.
Třetí možná od 15ti let. Dříve snad jen pod vlivem rodiny. Takže je to dáno výchovou, což je ovšem něco jiného, čili panu doktorovi to tady nějak falíruje.
Sklony (tedy zájem o" problematiku" sexuality, byť čistě v teoretické rovině) se projevují nepochybně už dříve.
Odpovědět
#57
(27. 08. 2022, 14:22:24)marteza Napsal(a): To by ovšem znamenalo, že čtvrtý typ rozpoznáváme jen u osob starších než dejme tomu 20 let.

Cože, proč by mělo? Co třeba Alexander von Humboldt?
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#58
(27. 08. 2022, 18:03:54)Juliana Napsal(a):
(27. 08. 2022, 14:22:24)marteza Napsal(a): To by ovšem znamenalo, že čtvrtý typ rozpoznáváme jen u osob starších než dejme tomu 20 let.

Cože, proč by mělo? Co třeba Alexander von Humboldt?

Co je to za výkřik? Na základě jednoho jména nemůžeš stavět pravidlo nebo ho dokonce vyvracet.
Pan doktor vzal již nežijící asexuály a pokusil se zpětně analyzovat, jak a proč. A přitom navíc pletl asexualitu s celibátem.
Odpovědět
#59
Říká ti něco princip falzifikace? Obávám se, že nejen můžu na základě jednoho protipříkladu vyvracet tvrzení, ale že přesně tak věda funguje.

Zaprvé to byla doktorka a zadruhé - tvrdíš na základě čeho???
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#60
(28. 08. 2022, 15:09:43)Juliana Napsal(a):
Říká ti něco princip falzifikace? Obávám se, že nejen můžu na základě jednoho protipříkladu vyvracet tvrzení, ale že přesně tak věda funguje.

Zaprvé to byla doktorka a zadruhé - tvrdíš na základě čeho???

Já tedy vůbec nevím, co znamená to "to byla doktorka".
A pak, pokud tedy chceš vyvracet nějaké tvrzení, tak nemůžeš jen tak něco zakřičet, jak jsem napsal. Měla bys vysvětlit, co tím myslíš, co a jak tím vyvracíš.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Není to jen blok? Ell-diskusni-forum-inka 8 16547 11. 11. 2017, 03:42:24
Poslední příspěvek: Tay-diskusni-forum-lor
  Jsem nebo nejsem asexuál? Nob-diskusni-forum-edar 8 20090 13. 12. 2014, 14:05:11
Poslední příspěvek: base-diskusni-forum-life
  Tak kdo nebo co jsem ? Er-diskusni-forum-ol 11 28608 12. 04. 2013, 09:35:38
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex