Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahojte - queer identity a neurodivergence?
#1
Rainbow 
Ahoj,
jsem celkem rok nalezená aroace žena a tak nějak se poznávám a sžívám se svou identitou (a taky škrtám plány, které jsem tak nějak předpokládala, že k nim časem dojdu). Takže jsem v takovém podivném vakuu kdy už zase po 30 trochu nevím kdo jsem, ale je mi vlastně lépe než předtím. Páč už vím kdo nejsem :). Pomalu googlím, vyoutovala jsem se rodině (celkem bezbolestné) ateď hledám a objevuji svoje lidi. Je vlastně super vidět další lidi co zažívali podobné pocity v pubertě i dál a slyšet, že všechny ty věci co jsem cítila a cítím, jsou validní, skutečné a v pořádku. Je to do určité míry poměrně úzdravný zážitek a já si čím dál více uvědomuji jak je komunita důležitá.

Kromě toho jsem tak trochu hodně ADHD a na mám prvním Brněnském pridu jsme se tak trochu sešli u stolu 5 Ace lidí a z nás 5 byli 3 ADHD a 1 na autistickém spektru. A tak vlastně přemýšlím jestli je to náhoda, zvýšená pravděpodobnost a nebo něco, co spolu souvisí. Mám asi milion teorií a je to potenciálně fascinující věc. Moc ráda pokecám s člověkem kdo se vnímá, že také spojuje tyto dva koncepty. A celkově si ráda pokecám i s dalšími lidmi :). Jsem kromě dalšího i vášnivá gamerka (video i deskovky:)
Odpovědět
#2
Taky si myslím, že málokdo je "jen" asexuální a dost často tam hraje roli něco dalšího jako právě třeba autismus.
Odpovědět
#3
(16. 06. 2023, 21:25:34)iNNer Napsal(a): Taky si myslím, že málokdo je "jen" asexuální a dost často tam hraje roli něco dalšího jako právě třeba autismus.

Já bych asexualitu zase nepatologizovala. Beru ji jako jednu z orientací, ne jako nějaký defekt, který je průvodním jevem mentálního problému. Jasně, že se může pojit s autismem (nebo být dokonce jeho důsledkem), ale určitě bych netvrdila, že "málokdo je jen asexuální" (zvlášť když k tomu nejsou tvrdá data), to je jako tvrdit, že "málokdo je jen homosexuál". 
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#4
Ja som asexuál, ADD aj asperger, však si urob test na http://www.rdos.net/sk/index.php a uvidíš, podeľ sa... Ja mám diagnózu ofiko, ale začalo to zisťovanie, že som asi na spektre práve týmto testom. A viem, je tam aj česká verzia, ale tá je od staršej verzie testu, tak ak rozumieš slovensky, urob si buď tú, alebo anglickú. A keby si robila slovenskú a našla chybu, daj vedieť, som ten čo ju preložil ;)
Niekto z Martina a okolia na stretávky a pokec?
Odpovědět
#5
To že někdo není z nějakého sociálního, společenského či fyzického důvodu navázat vztah, neznamená že je asexuál. Má jen asexuální chování. 

Připadne mi, že dnes kdejaký sebestředný sobeček , než aby si přiznal pokřivený charakter, onálepkuje se, dle trendů, jako asexuál. 

Ono to asi lépe zní než třeba morální kripl.  

Touto veřejně vyventilovanou úvahou, zdravím skutečné asexuály.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#6
Gyrxiur: Podle toho testu jsem v pořádku (neurotypik), a to i když pracuje s předpokladem, že člověk s Aspergerovým syndromem bude pravděpodobně asexuál, takže za moji asexualitu mi naskakovaly "body". :D A hezký překlad.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#7
(23. 06. 2023, 21:32:46)Juliana Napsal(a):
Gyrxiur: Podle toho testu jsem v pořádku (neurotypik), a to i když pracuje s předpokladem, že člověk s Aspergerovým syndromem bude pravděpodobně asexuál, takže za moji asexualitu mi naskakovaly "body". :D A hezký překlad.

Tak je ten test k ničemu pokud  pracuje s předpokladem, že člověk s Aspergerovým syndromem bude pravděpodobně asexuál.
Pokud  test tvé fyzické kondice bude zohledňovat kolik máš končetin... 
Člověk s Aspergerovým syndromem možná bude asexuál, ale se stejnou pravděpodobností bude heterosexuál/homosexuál/bisexuál s asexuálním chováním. Ale stále to nebude nic jiného, než jen větší pravděpodobnost, že je heterosexuál/homosexuál/bisexuál. Viz. i výše adevrův příspěvek.
A že si někdo začne říkat asexuál jenom proto, že mu to tak vychází v nějakém testu, no tak to už je konec.
Já si to myslím, nejsem si zcela jist, ale ten test mi to potvrdil, takže jsem. Potvrdit ti něco takového může pouze tvoje vlastní životní zkušenost. Co nejdelší samozřejmě. Pochopitelně to nelze brát doslova a čekat do důchodu, kdy pak s klidným svědomím řekneš jsem asexuál. Jde spíš o to sám sebe otestovat v některých zlomových okamžicích a pomalu si to ve vědomí urovnávat. Respektive život si tě otestuje sám.
S patnáctiletým (i osmnáctiletým), který "má jasno" není něco v pořádku.
Odpovědět
#8
Na to ani nebudu odpovídat, tobě je stejně jedno, co v komentáři reálně stojí, radši si to prostě vymyslíš. 
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#9
(27. 06. 2023, 03:10:24)Juliana Napsal(a):
Na to ani nebudu odpovídat, tobě je stejně jedno, co v komentáři reálně stojí, radši si to prostě vymyslíš. 

To tě chválím, jen neurotik má utkvělou představu, že musí na vše odpovídat.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Ahojte TB5Te-diskusni-forum-ch20VT 1 1465 12. 02. 2023, 21:38:40
Poslední příspěvek: Nevim-diskusni-forum-Neznam
  Ahojte Jukiko 5 13329 02. 03. 2017, 17:49:25
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
Information Ahojte, ľudia ! Našla som samu seba, ale mám z toho zároveň aj strach. ard-diskusni-forum-enia 1 7987 24. 09. 2015, 20:05:39
Poslední příspěvek: ar-diskusni-forum-bum
  ahojte vanellus 25 48460 26. 03. 2015, 22:17:09
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Ahojte clairne 23 50586 25. 03. 2015, 19:51:00
Poslední příspěvek: Exi-diskusni-forum-tus

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex