Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 2.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Máme konkurenci :-D
#1
http://asexual.tym.cz/
Zajímalo by mě, kdo to vymyslel :-)
[Obrázek: banner_reformycz.gif]
Je obrovský rozdíl mezi tím být chudý a být bez peněz. Být bez peněz je dočasný stav. Chudoba je stav mysli.
Odpovědět
#2
No výborně, upřímně řečeno mě velmi irituje spojování asexuality s nadřazeností "asexuálů" (mnohdy spíš lidí preferujících celibát) nad sexuální populací, případně s duchovní vyspělostí a podobnými věcmi.
Je dost dobře možné, že se tam zaregistrují lidé, kteří to tady kvůli podobným věcem nevydrželi ;)

PS: taky by mě zajímalo, kdo to vymyslel :D

(viz komu je to fórum určeno:
Toto fórum bylo založeno jako alternativa k fóru asexual.cz z toho důvodu, že se tam v ne zcela zanedbatelné míře objevovaly a objevují osoby, které ovšem evidentně asexuální nejsou a přitom tam zanechávají mnoho textu, který "pravé asexuály" možná odrazuje od započetí komunikace na onom fóru.
Toto fórum si nedělá ambice na plnohodnotnou konkurenci výše uvedených stránek. Nebude existovat proti, ale vedle něj.

Definovat asexualitu je složité, psychologická doktrína se tímto fenoménem dosud prakticky nezabývá, alespoň ta česká ne, výjimkou jsou některé kvalifikační (akademické) závěrečné práce.
Vycházejme z toho, co píše o asexualitě česká wikipedie. Ta říká, že "(asexualita) je označení absence sexuální touhy nebo absence sexuální orientace, případně obojího současně."

Účelem založení tohoto fóra je, aby se tu mohli střetnout ti, kteří se do této (byť poměrně vágní a široké) definice vejdou.

Nejsou tu tedy vítáni ti, kteří se označují za asexuály proto, že chtějí zasvětit svůj život bohu (apod.) a mají potřebu hlásat a vnucovat svůj duchovní světonázor dál (jak se bohužel v případě některých uživatelů děje na asexual.cz) a než že by byli asexuální, žijí spíše v celibátu.
Do uvedené definice se těžko vejdou také ti, kteří se záměrně profilují proti většinové společnosti a v rámci této profilace si zvolili jako životní cestu život bez sexu, aby se tak odlišili od ostatních a aby nebyli "průměrnými lidmi", tedy jen se snaží být jiní než ostatní a obvykle mluví, jako by sami byli víc než ostatní (sexuálové) jen proto, že se vůči nim vymezí tím, že o sobě prohlásí, že jsou asexuální.
Prosím, aby registraci na tomto fóru zvážili také ti, kteří obecně mají nějaké vážnější psychické problémy a u nichž není asexualita prvopočátkem, ale teprve následkem nějaké psychické nemoci.

Vítáni jsou naopak ti, kteří obecně nemají problém se sociální interakcí, nemají problém v běžném životě s ostatními komunikovat, tedy jsou víceméně stejní jako ostatní lidé (tzn. okolí si o nich myslí, že jsou heterosexuální, samozřejmě pokud se nevyoutovali, a že objektivně nemůžou mít problém s navázáním vztahu) jen s tím rozdílem, že je zkrátka sex neláká. Zjednodušeně řečeno normální v pohodě lidi, kteří nemají potřebu sobě nebo jinému něco dokazovat pomocí označení sebe sama za asexuála.


)
Odpovědět
#3
(10. 07. 2009, 11:56:35)Backstreet Boy Napsal(a): Zajímalo by mě, kdo to vymyslel :-)
Muzes trikrat hadat ;) A jak je tam psano, nema to byt az tak konkurence, logicky ani prilis byt nemuze, kdyz tam jsou stanovena ponekud omezujici pravidla, ktera zde nejsou.
(10. 07. 2009, 12:08:27)Katrina Napsal(a): Je dost dobře možné, že se tam zaregistrují lidé, kteří to tady kvůli podobným věcem nevydrželi ;)
Nejen zaregistruji, ale mozna neco napisou. Vemte si, ze tady spousta tech, kteri se zaregistruji, nic nenapisou, i kdyz vyplni, ze jsou asexualni. Tezko rict proc, ale muze to byt v nekterych pripadech prave proto, co se po registraci tady doctou a treba kvuli tomu zdesene zdrhnou :-) Treba. A treba taky ne. Nove forum je proste pokus a uvidime, co z nej vyplyne.
Laissez-faire...
Odpovědět
#4
Myslim, ze se zde uz dlouho nikdo "nezdesil", tak bych mozna mela neco napsat. :) Urcitou skupinu lidi to zajiste "potesi".

Kazdopadne nevim o cem budou psat lide, kteri jsou naprosto apaticti vuci teto problematice. Nezajem o neco je asi tezko bude spojovat. Pak ani nebude vlastne poznat ze jde o forum asexualu... jsou i ruzna jina fora, kde se o sexu vubec nepise.
[Obrázek: Stamp.jpg] Lady Chloë = 2 v 1
Odpovědět
#5
To si nemyslím, například si dokážu představit, že se tam lidé nebudou stydět rozebírat různé aspekty své (a)sexuální orientace, případně různé možnosti co a jak dělat, protože je za to nikdo nebude morálně odsuzovat.
Na vášnivém odporu k sexualitě mi nepřijde zajímavého vůbec nic, netuším, jak to vůbec nějaké fórum může obohacovat (samozřejmě kromě vzájemného poplácávání se po zádech a posilování ega takto zaměřených jedinců, ty to asi baví).
A to mimochodem říkám z pozice člověka, který má (za sebe) vášnivý odpor k pohlavnímu styku, ale nechápu, proč to vnucovat všem ostatním, kterým to naopak přijde přirozené...
Odpovědět
#6
Nuž, tak já, myslím, nemám žádný problém rozebírat v podstatě cokoli i tady. Před rokem ještě dvě fóra o asexualitě byla, později došlo ke sloučení právě z důvodu, že bylo zbytečné mít dvě podobná fóra týkající se jednoho tématu. Asexuál.tým.cz se snaží odlišit vyloučením sexuálů ze své komunity a ve svém popisu uvádí, že chce být alternativou, nikoli konkurencí. Ukáže to čas, ale myslím, že velkou popularitu nezíská.
53x + m3 = 0
Odpovědět
#7
:) To jsi šťastný člověk, já bych tady asi nic kontroverzního nediskutovala, poté, jak dopadla Vlasta s análním sexem...
Odpovědět
#8
Vida, k tomu tématu jsem se ještě vyjádřit nestihl, měl jsem tu dobu dost napilno, díky za připomenutí :D Já jsem rád, že Vlasta s tím tématem přišla. Sice jsem od počátku moc nerozumě, proč ji vůbec napadlo, že by to mohlo být pro nás přijatelnější... Ale bylo dost zajímavé sledovat názory ostatních, kupodivu dost negativní. Já jsem obecně tolerantní prakticky ke všemu, pokud se to přímo nedotýká mých vlastních práv a zájmů. /pardon za OT/
53x + m3 = 0
Odpovědět
#9
No každopádně nám Vlasta vzápětí zmizela z fóra :/ (už tady nemá účet)
Odpovědět
#10
Asi je zbytecne mit dve fora tykajici se jednoho tematu, zvlast kdyz je skupina zainteresovanych lidi tak mala. Kdyz se clovek ale podiva na toto forum nezaujate, musi dojit k zaveru, ze se od daneho tematu mimoradne casto odchyluje, a to nejen v k tomu urcene sekci. Berme nove forum jako specialni sekci pro urcity typ asexualu, takze tezko bude dochazet k duplicitam. Ke zbytecnym duplicitam by naopak dochazelo, pokud by tam byla treba zalozena sekce "zhlednuto a nalezeno", ktera je dobre rozjeta jiz zde. No a jinak kdyz budeme chtit byt zcela pragmaticti, tak by asexualni forum melo obsahovat asi jen sekci s informacemi o asexualite a dale seznamku, protoze o vsech ostatnich vecech muzeme psat kdekoliv jinde, jak pise Chloe, ze ano...
Frigi, vyloucenim sexualu a zdaleka nejen jich (!). Nikdo se nesnazi nekam nasilim pretahovat uzivatele. Alternativa v tom, ze kdyz se nekdo nebude citit dobre na tomto foru (nebude mit chut tu komunikovat - viz prispevek Katriny), ale zaroven je asexual, aby mel kam jinam jit, pokud jde o tema asexuality. I kdyz samozrejme ani tam se nebude muset citit dobre - podle toho, proc se neciti dobre tady.
Souhlas s tim, ze velkou popularitu asi neziska. Take to neni jeho ambici. Mozna je zbytecne, mozna ne. Nikdo tam nikoho nenuti, pokud je nekdo zcela spokojen tady, vse v poradku, at tu zustane a nove forum muze zcela ignorovat, protoze je pro nej zbytecne. Pro nej ano. Pro jine mozna ne.
Laissez-faire...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex