Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexuálka v písni
#1
Music 
V písni Svatba od Čechomoru se vyskytuje asexuálka - považte:

Citace: "Ty družbo nejmladší, pro Boha Tě prosím,
neukládej mě s ním, nebo umřít musím."

"Byť bys i umřela, ty s ním spáti musíš "
"Bože můj, Otče můj, k čemu Ty mě nutíš."

Dopadne to s ní bohužel špatně.

Citace:Její stará máti, do komůrky vkročí,
svoje bílé nohy, v jasnej krvi smočí

Video v neskutečně špatné kvalitě na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=_dgd62BjzxE
Odpovědět
#2
Spis bych to videla na to tradicni tema, o kterem se v lidovych pisnich zpiva pomerne casto, vcetne napr. Promen, take od Cechomoru - "nenosim ja tebe nenosim v srdecku" :-) V minulosti to holt nebylo tak snadne jako dnes, zenske byly zavisle na muzskych, takze kdyz taticek (a mamicka) zavelel "vezmes si mlynarovic Frantu, je to bohatej chlap, chce te a my jsme chudi", tak holt city nikoho asi nezajimaly.
S tim ukladanim a spanim to vidim vzhledem k pravdepodobnemu stari textu na jinymi slovy manzelstvi.
Laissez-faire...
Odpovědět
#3
No, když si projdeš ten text, tak se nechá zapíchnout s odůvodněním, že chce zůstat pannou:
Citace:Když bylo k půlnoci, k dvanácté hodině.
Obrať se Ty milá, pravým líčkem ke mně.

Já se neobrátím, své krásy neztratím.
Krásu bych ztratila, pannou bych nebyla.

I v rozuzlení písně je zdůrazněno její panenství, tak mi to přišlo, že nechce sex, spíš, než že by nechtěla konkrétně svého ženicha...
Možná to je výsledek katolické indoktrinace a zdůrazňování významu panenství puberťákům, třeba to vzala moc vážně :D
Odpovědět
#4
Treba tim mysli ze by ji ten jeji mily uz potom nechtel, kdyby nebyla panna, ztratila by v jeho ocich svou krasu (nebo alespon cast z ni). V dobach minulych nic zvlastniho :-)
Laissez-faire...
Odpovědět
#5
Tak to mě nenapadlo :)
Ale stejně si budu sobecky dál myslet, že jí šlo o to nemít sex :D
Odpovědět
#6
Já bych to řekl tak: pravdu má patrně hic iacet, souhlasím však s Katrinou - proč se zbytečně připravovat o krásnou iluzi, že na nás umělci myslí? Pojďme hledat další takové písně :)
53x + m3 = 0
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex