Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konečně jsem se našla
#1
Ahoj všem,
náhodně jsem narazila na tyto stránky a forum a konečně mohu pojmenovat svůj - ehm, teď už vím, že ne problém, prostě to, jaká jsem. Jsem asexuál.
Mám za sebou jedno nezdařené manželství a druhé, které těžce skřípe právě kvůli mé nechuti k sexuálním hrátkám, manžel by mohl denně, já jednou za půl roku z donucení, díky bohu za jeho práci kamioňáka, že doma je jen na víkend a to ještě jen někdy.
Dokážu se zamilovat a milovat celou duší, ale ne celým tělem. Sex mě - mno, jak to říct - bavil při výrobě dětí, když měl nějaký účel a cíl, nepřinášel mi fyzický prožitel, ale duševní zážitek, očekávání, že z toho něco bude, vznikne .. podařili se 3 úžasné děti, za které bych dýchala, ale jejich početím vždy moje chuť k sexu zcela vyšuměla.
Z pocitu selhání sama sebe jsem se dlouho trápila, obracela se na různé on line anonymní sexuologické poradny, které povětšinou radili něco ve smyslu - musíš se překonat, jinak přijdeš o manžela, musíš najít kompromis, musíš se víc prostudovat, abys pak mohla manželovi říct, co je ti příjemné.. všechno to mělo stejný výsledek = nic.
Vím, co je mi příjemné, co mě dokáže vzrušit, co mě uspokojí, co mi přinese rozkoš, ale při sebelepší vůli to sex opravdu není.
Při čtení vašich příspěvků si konečně nepřipadám vadná, nemocná či méněcenná, prostě jen malinko jiná a snad i víc duševně vyspělá, než moji sexuálně orientovaní soukmenovci.
Takže konečně jsem se našla :-).
Odpovědět
#2
Ahoj Evelyn, vítej ! Mohu Tě uklidnit, vlastně to mám stejně jako Ty....když už sex, tak jen za účelem "výroby" ( hrozné slovo :D ) dětí, jinak mne to vnitřně nějak zvlášť neláká. Ale "dělat to" za tím účelem, že dáme někomu novému život...., to souhlasím, to sex posouvá do úplně jiné dimenze ( alespoň v mém pojetí :) )... Vášeň není, touha není, láska ano, ale jen to běžně sexuálně zaměřenému muži bohužel nestačí...Ale určitě se nemá cenu přemáhat, tzv. "tlačit na pilu", tím by sis k sexu paradoxně vybudovala pravděpodobně jen ještě větší odpor a nakonec možná i k vlastnímu muži....Je "hezké", jak v poradnách dokážou poradit, ale vůbec je nenapadne, že "slabší" se přizpůsobit trvale nemůže, že iniciativa by měla vyjít od manžela ( pokud Tě miluje ). On je ten, kdo má vyšší potřebu, on hlavně by měl mít zájem na tom, aby Ti vyšel vstříc, když už po tobě něco požaduje.... Ví vůbec o Tvých pocitech, o tom, co prožíváš ve vztahu k sexu ? Jiná cesta totiž, než pokusit se to řešit ve vzájemnosti, podle mne prostě neexistuje....Každopádně, ať již vše dopadne jakkoliv, přeji Ti hodně štěstí.
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#3
Nel, manžel ví, že sex mi nic neříká, to mu však nic neubírá na jeho vlastním libidu.
Vypozorovala jsem jednu věc - když udělám onu roznožku, slyším pak, jak mě miluje atd. Aspoň ten den to funguje spolehlivě. Jakmile odmítnu, že nechci, nemůžu (mám své dny) či jsem nemocná, navenek to zkousne, ale je pak protivnej jak sáňky v létě, vznětlivej, prostě k nevydržení a mele řeči typu že naše manželství stojí za h...o, že je to o ničem atd. Když jsem se s ním snažila zapříst rozhovor, že sex ho strašně ovlivňuje a ať se chvíli pozoruje, jak se chová, když mu dám a jak se chová, když má absťák, že si plete lásku a partnerství se sexem, měl plnou pusu řečí, že to tak není, že nervní je, protože to doma neklape.. klapalo by, ale to by s ním musela být normální řeč, což v době jeho nedobrovolné abstinence prostě není, zřejmě ty dny má mozek v kalhotách a zip ho utlačuje, takže není schopný logicky myslet.
Řešit to vzájemnou tolerancí prostě nelze - pro klid v rodině to musím být já, kdo občas ten ústupek udělá, ale se zatnutými zuby.
Taková je realita Uplakaný.
Odpovědět
#4
Promiň, že to píšu takhle natvrdo, ale stojí Ti za to v tom manželství dál setrvávat?
Odpovědět
#5
Maty, nestojí, ale musím, finančně bych to sama nezvládla. Smutný, leč pravdivý fakt.
Odpovědět
#6
Ale setrvávat s člověkem, který si Tě zjevně neváží....opravdu to za to riziko nestojí (š), Evelyn.... ?

Krátkodobě bude jistě hůře ( finančně ), ale na druhou stranu i lépe....Vím, když jsou děti, je to o mnoho obtížnější.....ale je zde i možnost obrátit se na nějakou sociální instituci, zažádat o sociální dávky....Pak je také důležitou otázkou, jaký má tvůj manžel vztah k dětem a ony k němu. Je toho mnoho na zvážení.....

Ještě mne napadla poslední možnost.....k odborníkovi ho asi nedostaneš, že ? Zde by bylo totiž, podle mne nejvhodnější manželské a rodinné poradenství, poněvadž zde je problém v samém základu - komunikaci mezi vámi ! Ta nesouladná sexualita bude s největší pravděpodobností až následkem.
Ale jestli manžel nevidí problém k řešení, pak je bohužel asi každá snaha marná....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#7
Evelyn, jenom mě napadá - zkoušela jsi navrhnout nějaké náhražky ze sexshopu? Nafukovací panny atd. Podle mě by se tím teoreticky dalo řešit, že jeden má na sex chuť a druhý ne (nevím, jestli úplně, ale za pokus by to možná stálo).
Odpovědět
#8
Tuhle alternativu jsem mu jen tak mezi řečí navrhla, jenže můj manžel o žádných náhražkách nechce ani slyšet, není na to stavěný - v tomhle je ještě ze staré školy. Já si už mockrát říkala, že kdyby měl nějakou - ehm.. příležitostnou souložnici, prostě milenku rize na sex, že by to bylo docela fajn, jenže nemá ani tu, ikdyž je kamioňák a tudíž hodně často pryč.
Odpovědět
#9
Tak to mě mrzí, doufala jsem, že by šel tímto směrem uhrát nějaký kompromis... Ale možná by to stálo za uvážení v případě, že by se situace začala nějak hrotit - pokusit se o změnu manželova přístupu :-|
(Ale jak říká Nela - asi to opravdu bude problém v zásadnější oblasti (např. komunikaci), než v sexu. Upřímně řečeno si nedokážu představit vztah s někým, komu by vůbec nevadilo, že mě v podstatě znásilňuje, a to čistě kvůli tomu, že má vysoké libido a předsudky vůči novodobým způsobům jeho uspokojení.)
No jo, tak držím palce, ať najdeš nějaké řešení, které Ti bude vyhovovat :)
Možná by stálo za to zvážit opravdu všechny možnosti, například rozchod s tím, že si předem zkusíš najít někoho, kdo je Ti sympatický, je na tom se sexem podobně a přitom by chtěl vychovávat děti. Neříkám, že přesně to máš udělat, spíš to píšu na ukázku toho, že setrvávat v manželství, které Ti nevyhovuje, není jediná možnost ;)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Konečně správně? Agg-diskusni-forum-ie74 28 55040 04. 12. 2017, 21:05:12
Poslední příspěvek: Agg-diskusni-forum-ie74
  Konečně někam patřím J-diskusni-forum-up 10 22999 14. 09. 2017, 14:47:22
Poslední příspěvek: rik-diskusni-forum-ox82
Information Ahojte, ľudia ! Našla som samu seba, ale mám z toho zároveň aj strach. ard-diskusni-forum-enia 1 7967 24. 09. 2015, 20:05:39
Poslední příspěvek: ar-diskusni-forum-bum
  Hurá, konečně stránky pro mě! fabius 7 17729 21. 09. 2013, 19:29:18
Poslední příspěvek: Sunnylo-diskusni-forum-vesToby
Lightbulb Konečně jsem se našla! Mich-diskusni-forum-elle 11 28462 12. 07. 2013, 14:22:45
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex