Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smutek a samota
#11
(01. 01. 2013, 18:41:24)MadRat Napsal(a): Přátelství mezi mužem a ženou neexistuje? Já spíš nechápu, jak se z přátelství stane to, že spolu kluk a holka chodí. Nikdy se mi to nestalo.:D

Formy života jsou rozličné a tak i přátelství muž-žena existuje. Ale aby lupou pohledal.
Chození z přátelství je dosti častá záležitost a zřejmě ta nejlepší forma. Dlouhodobým potkáváním neomámeně vidíš, jak se druhý chová, jak vystupuje, jak co řeší, o co se zajímá, jak nadává, směje, zlobí se a postupně zjišťuješ styčný body, souvislosti a jsou-li na tom oba stejně, začnou podnikat věci společně.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#12
Ahoj Bobe,
věřím, že existuje spousta žen, které se cítí podobně jako Ty a nikdy nevíš koho kdy potkáš. Budoucnost je vždycky jiná, než si ji člověk představuje.
Pokud máš nějaké zájmy, které by tě mohly dostat někam mezi lidi, tak toho využij. Nebo třeba vyzkoušej něco nového. Když narazíš na lidi, pro které budeš zajímavý, tak Ti to možná částečně pomůže. A taky bys mohl zkusit zajít třeba na nějaký sraz tady z tohohle fóra? Zkrátka udělej něco jinak.
Ale hlavně myslím, že je hodně důležité zbavit se pocitu samoty dřív, než budeš hledat partnerku. (Ale nějakým nedestruktivním způsobem, prosím :-D) Je to sice zdánlivý paradox a může to být těžké, ale je to myslím ta nejjednodušší cesta ven a mnohem trvalejší štěstí pro Tebe, pro ni i pro ostatní.
Odpovědět
#13
(02. 01. 2013, 01:25:14)houba Napsal(a): Ale hlavně myslím, že je hodně důležité zbavit se pocitu samoty dřív, než budeš hledat partnerku.

Třeba houbičkama Velmi šťastný
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#14
Proti pocitu samoty doporučuju přestěhovat se na venkov:)
Ovšem zase budeš těžko hledat práci, tak si vyber..
Odpovědět
#15
(02. 01. 2013, 19:22:49)mušelín Napsal(a): Proti pocitu samoty doporučuju přestěhovat se na venkov:)

Hned se staneš tématem diskusních kroužků starých tetek :)
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#16
(02. 01. 2013, 19:49:32)ChildFreeMan Napsal(a):
(02. 01. 2013, 19:22:49)mušelín Napsal(a): Proti pocitu samoty doporučuju přestěhovat se na venkov:)

Hned se staneš tématem diskusních kroužků starých tetek :)

Nejen to, ve vesnicích, kde funguje takový "drbací kroužek" obzlášť efektivně, může být život pro někoho, kdo zrovna nezapadá do průměru, ještě horší než ve městě. Je stále lepší být sám v anonymním davu než být sám uprostřed vesnice, kde každý zná každého a kde se na vás dívají takovým způsobem, že přemýšlíte, kdy už vytáhnou ty vidle a pochodně :-)


Osobně si myslím, že nejlepší způsob je najít si nějakou činnost, jaká člověka baví, a věnovat se jí. Zaprvé se tím zabavíte (jsou činnosti, u kterých je nutné soustředení, takže samota je pak nejen výhoda, ale i nutnost), zadruhé můžete zažít ten úžasný pocit z toho, že jste něco sami udělali, a zatřetí se to dá použít jako vstupenka do komunity (třeba i jen virtuální) podobně zaměřených lidí, u kterých je pravděpodobnost možnosti seznámení se někým k rozumnému poklábosení (a možná nejen k tomu) mnohořádově vyšší než jinde.
Odpovědět
#17
To je legrační, právě že před samotou a pocitem prázdnoty jsem z venkova utekla :-) Je vidět, že každý má zkušenosti jiné.
Odpovědět
#18
(03. 01. 2013, 01:49:00)Magramal Napsal(a):
(02. 01. 2013, 19:49:32)ChildFreeMan Napsal(a):
(02. 01. 2013, 19:22:49)mušelín Napsal(a): Proti pocitu samoty doporučuju přestěhovat se na venkov:)

Hned se staneš tématem diskusních kroužků starých tetek :)

Nejen to, ve vesnicích, kde funguje takový "drbací kroužek" obzlášť efektivně, může být život pro někoho, kdo zrovna nezapadá do průměru, ještě horší než ve městě. Je stále lepší být sám v anonymním davu než být sám uprostřed vesnice, kde každý zná každého a kde se na vás dívají takovým způsobem, že přemýšlíte, kdy už vytáhnou ty vidle a pochodně :-)

To přeháníš, ne? Tohle vysmívání se vesničanům je trapné.
Ve městě žije stejně tak ignorantů jako na vesnici to za prvé. Za druhé nemusíš před nikým vyjadřovat svůj názor.

Já žiji v městečku a znalost sousedů mi vyhovuje. Anonymita v davu je pro mě mnohem horší než samota v liduprázdné ulici. Záleží na každém...
Odpovědět
#19
(03. 01. 2013, 12:41:18)mušelín Napsal(a):
(03. 01. 2013, 01:49:00)Magramal Napsal(a): Nejen to, ve vesnicích, kde funguje takový "drbací kroužek" obzlášť efektivně, může být život pro někoho, kdo zrovna nezapadá do průměru, ještě horší než ve městě. Je stále lepší být sám v anonymním davu než být sám uprostřed vesnice, kde každý zná každého a kde se na vás dívají takovým způsobem, že přemýšlíte, kdy už vytáhnou ty vidle a pochodně :-)
To přeháníš, ne? Tohle vysmívání se vesničanům je trapné.
Ve městě žije stejně tak ignorantů jako na vesnici to za prvé. Za druhé nemuší před nikým vyjadřovat svůj názor.

To není vysmívání, jen konstatování skutečnosti. Ve městě mají bulvární tisk a řeší serebrity. Babky v krámě a na návsi probíraji místní dění: kdo se jak a proč ožral; kdo s kým co má a proč už ne, s přízní do druhého kolena; lokální politiku; úmrtí a funusy; svarby; nový potomky a jejich pravý otce; bejváky sousedů atd.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#20
(03. 01. 2013, 13:01:08)ChildFreeMan Napsal(a):
(03. 01. 2013, 12:41:18)mušelín Napsal(a):
(03. 01. 2013, 01:49:00)Magramal Napsal(a): Nejen to, ve vesnicích, kde funguje takový "drbací kroužek" obzlášť efektivně, může být život pro někoho, kdo zrovna nezapadá do průměru, ještě horší než ve městě. Je stále lepší být sám v anonymním davu než být sám uprostřed vesnice, kde každý zná každého a kde se na vás dívají takovým způsobem, že přemýšlíte, kdy už vytáhnou ty vidle a pochodně :-)
To přeháníš, ne? Tohle vysmívání se vesničanům je trapné.
Ve městě žije stejně tak ignorantů jako na vesnici to za prvé. Za druhé nemuší před nikým vyjadřovat svůj názor.

To není vysmívání, jen konstatování skutečnosti. Ve městě mají bulvární tisk a řeší serebrity. Babky v krámě a na návsi probíraji místní dění: kdo se jak a proč ožral; kdo s kým co má a proč už ne, s přízní do druhého kolena; lokální politiku; úmrtí a funusy; svarby; nový potomky a jejich pravý otce; bejváky sousedů atd.

Ať si říká kdo chce co chce, mně připadá, že drbat o místních je nakonec o malý chloupek lepší, než zaníceně drbat o tzv. celebritách z časopisů, nebo dokonce o seriálových postavách, toho už jsem taky byla svědkem, a to ani nežiju ve velkoměstě!

Teď vypadám jako obhájkyně místních drbů, ale původně jsme se bavili o předsudcích a výsměchu vesničanům, že...
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Samota Bel-diskusni-forum-lis 3 4040 12. 06. 2022, 08:27:24
Poslední příspěvek: Alby Ko-diskusni-forum-těšovec
  Samota je zlá ale sex je horší sa-diskusni-forum-ra 4 15902 20. 12. 2010, 09:30:41
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex