Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaor vespolek
#1
Tak tedy zdravím. Předem předesílám, že nejsem odborník na představování se, natož nějaké vykládání o sobě, ale pokusím se...

Jsem genderově neukotvená osoba pohoršující širokou veřejnost svou zjevnou neochotou nechat se našlapat do krabičky, která mi byla přidělena. Moje mysl je natolik otevřená, že by skrz ni proletěl Antonov 225, aniž by se křídly dotýkal futer, a ze sbírky mých psychických poruch by se dala postavit slušná menší ZOO. Považuji se za paličatého samorosta, mezi jehož záliby patří především knihy, příroda (hlavně hory a lesy), táboření, historie, záhady, zvířecí mrtvoly a role-play. Už víc než rok se učím mávat mečem a své pochybné dovednosti zúročuji v jedné lokální skupině historického šermu. S větší či menší úspěšností se vydávám za tvůrce v rovině kreslící a psací a ve skrytu duše doufám, že se mi tím jednoho krásného dne podaří alespoň na částečný úvazek živit.

Celý koncept asexuality a v mém případě i aromantismu a několika dalších přidružených anomálií je pro mě poměrně nový a trvalo mi pár měsíců se s ním jakž takž sžít a především smířit. Na druhou stranu byla ovšem obrovská úleva konečně získat odpovědi na nekonečné otázky, co je se mnou vlastně špatně a proč, a přestože to přede mě postavilo řadu nových problémů, mám alespoň výchozí bod, z něhož je mohu řešit. Je také velmi povzbuzující najednou vědět, že ve skutečnosti existuje tolik lidí, kteří prožívají něco podobného, a že těch "divných" je dokonce takové množství, že vytvářejí vlastní, navzájem se podporující komunitu.

Howgh.
When the stars threw down their spears,
And watered heaven with their tears,
Did he smile his work to see?
Did he who made the Lamb make thee?
Odpovědět
#2
Vitaj, mám rád zaujímavých umelcov, ktorí sú ešte aj mimochodom "na hlavu". A historický šerm veľmi obdivujem, ja by som sa zas chcel venovať napríklad lukostreľbe.
Porozhliadni sa tu a určite ešte niekam prihoď príspevok, máš zaujímavý profil, myslím, že s tebou bude kopec srandy. 8-) teda ak budeš písať.
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#3
To je člověk podle mého gusta. Mávání mečem jsem taky chtěl zkusit, popřípadě jiné ,,historické" disciplíny. Dle profilu zájem o severskou mytologii, metal ... Marvelovky a ufouny. :)
Snad i někdo, kdo by pochopil chod mých chaotických myšlenek.
„Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nedělali nic.“ - Edmund Burke
Odpovědět
#4
To se mi líbí.Boj s mečem můžu.Svého času jsem se pokoušela o iaido. Katanu stále mám,občas ji vemu do ruky,ale musím dávat pozor,už jsem naťukla lustr.Mám i "evropský" meč,i když s tím moc neumím.Vítej v klubu.
Odpovědět
#5
(03. 10. 2014, 13:18:03)Charlie Napsal(a): Vitaj, mám rád zaujímavých umelcov, ktorí sú ešte aj mimochodom "na hlavu". A historický šerm veľmi obdivujem, ja by som sa zas chcel venovať napríklad lukostreľbe.
Porozhliadni sa tu a určite ešte niekam prihoď príspevok, máš zaujímavý profil, myslím, že s tebou bude kopec srandy. 8-) teda ak budeš písať.
Lukostřelba je fajn aktivita. Ale chce to mít buď štěstí na lokalitu, kde je střelnice s půjčovnou vybavení, nebo prostředky na pořízení vlastní zbraně a prostor pro střelbu. Jednou... jednou...

Kopec srandy se mnou obvykle je, pokud zrovna překonám svoji přirozenou asociálnost... takže se uvidí.

(04. 10. 2014, 01:06:57)Zdenda80s Napsal(a): To je člověk podle mého gusta. Mávání mečem jsem taky chtěl zkusit, popřípadě jiné ,,historické" disciplíny. Dle profilu zájem o severskou mytologii, metal ... Marvelovky a ufouny. :)
Snad i někdo, kdo by pochopil chod mých chaotických myšlenek.
Jen směle do mávání mečem. Na historický šerm a přidružené aktivity máš dokonce i obličej. :)

S těmi myšlenkovými pochody nevím, ale na druhou stranu, když se zvládám orientovat ve vlastních asociacích...

(04. 10. 2014, 18:09:32)oddcat Napsal(a): To se mi líbí.Boj s mečem můžu.Svého času jsem se pokoušela o iaido. Katanu stále mám,občas ji vemu do ruky,ale musím dávat pozor,už jsem naťukla lustr.Mám i "evropský" meč,i když s tím moc neumím.Vítej v klubu.
Díky. :) Můžu se zeptat, co to je za meč?
When the stars threw down their spears,
And watered heaven with their tears,
Did he smile his work to see?
Did he who made the Lamb make thee?
Odpovědět
#6
(05. 10. 2014, 19:19:50)Starfire Napsal(a): Jen směle do mávání mečem. Na historický šerm a přidružené aktivity máš dokonce i obličej. :)
To už mi taky někdo řekl, ještě nechávám narůst vlasy, ale to je tak na 2 roky. :D Jsem příznivce vikingského jarl stylu (Meč a štít, luk ... kopí ne, to snad ani s nikým trénovat nelze), už jsem i okoukl zbroj (když už, tak se vším všudy :) )
„Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nedělali nic.“ - Edmund Burke
Odpovědět
#7
(05. 10. 2014, 22:40:03)Zdenda80s Napsal(a): To už mi taky někdo řekl, ještě nechávám narůst vlasy, ale to je tak na 2 roky. :D Jsem příznivce vikingského jarl stylu (Meč a štít, luk ... kopí ne, to snad ani s nikým trénovat nelze), už jsem i okoukl zbroj (když už, tak se vším všudy :) )
Popravdě řečeno, je možné být i šermíř krátkovlasý a historicky přesnější. Dlouhé vlasy jsou technicky vzato blbost, ale protože to dobře vypadá, tak se to drží. XD

Vikingové jsou boží a s kombinacemi zbraní se dá moc hezky vyblbnout, ať jsou to meče, saxy nebo sekery. A s tím kopím to není pravda, trénovat se s tím dá celkem bez problémů, těch technik je také hodně a když se to povede, tak ten souboj vypadá opravdu hodně dobře.

Zbroj jakou? Kroužky, lamely, nebo jen prošívku?
When the stars threw down their spears,
And watered heaven with their tears,
Did he smile his work to see?
Did he who made the Lamb make thee?
Odpovědět
#8
(05. 10. 2014, 19:19:50)Starfire Napsal(a): Jen směle do mávání mečem. Na historický šerm a přidružené aktivity máš dokonce i obličej. :)

Ja by som bol v tomto ohľade skôr LARpista 8-) Aj keď ohnivá mágia sa ťažko znázorňuje.... a ak by som ju chcel znázorniť, tak by som podpálil seba a ľudí navôkol. Tak sa budem držať toho, že si zariadim zbroj cechu zlodejov, kúpim nejaký ten luk aa môžem splývať s tieňmi. 8-)
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#9
(05. 10. 2014, 22:55:33)Starfire Napsal(a): Popravdě řečeno, je možné být i šermíř krátkovlasý a historicky přesnější. Dlouhé vlasy jsou technicky vzato blbost, ale protože to dobře vypadá, tak se to drží. XD

Vikingové jsou boží a s kombinacemi zbraní se dá moc hezky vyblbnout, ať jsou to meče, saxy nebo sekery. A s tím kopím to není pravda, trénovat se s tím dá celkem bez problémů, těch technik je také hodně a když se to povede, tak ten souboj vypadá opravdu hodně dobře.

Zbroj jakou? Kroužky, lamely, nebo jen prošívku?
Vím, že dlouhé vlasy pro bojovníky nebyly vhodné a taky se nenosily, ale přijde mi to přirozenější a i pro moji osobnost. Taky vím, že vikingové měli upravované, zastříhávané vousy, ne jak nám nám to podsouvají ve filmech a pod.

Souboje s kopím jsem fakt neviděl, takže nemůžu posoudit ... jen mi to připadalo trošku divné na přátelský souboj a ne na ostrý.

Kroužkovku.
„Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nedělali nic.“ - Edmund Burke
Odpovědět
#10
(06. 10. 2014, 17:12:20)Zdenda80s Napsal(a): Vím, že dlouhé vlasy pro bojovníky nebyly vhodné a taky se nenosily, ale přijde mi to přirozenější a i pro moji osobnost. Taky vím, že vikingové měli upravované, zastříhávané vousy, ne jak nám nám to podsouvají ve filmech a pod.

Souboje s kopím jsem fakt neviděl, takže nemůžu posoudit ... jen mi to připadalo trošku divné na přátelský souboj a ne na ostrý.

Kroužkovku.
Kéž by to byl jediný hřích filmů s historickou tématikou.

Kopí nejsou pro přátelský souboj o nic divnější než meče nebo sekery. Je to vlastně klacek s jedním koncem špičatým, takže se s ním dá provádět spousta nelikvidačních technik. A má tu výhodu, že všechny ošklivé věci se dějí na tom druhém konci. :D

Takže bojovník z vyšší vrstvy... A k tomu helmu normanku, nebo brejlovku?
When the stars threw down their spears,
And watered heaven with their tears,
Did he smile his work to see?
Did he who made the Lamb make thee?
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Dobrý den vespolek Egr-diskusni-forum-etta 5 16325 03. 02. 2013, 17:05:11
Poslední příspěvek: MadRat
  Ahoj vespolek Ski-diskusni-forum-p76 19 40900 23. 07. 2012, 18:11:05
Poslední příspěvek: FurtSU-diskusni-forum-smevem

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex