Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"David (18) má o životě jasno: Sex není nic pro mě!" na Žena.cz
#1
Viz David (18) má o životě jasno: Sex není nic pro mě!. I když perex a začátek článku článku je poněkud zmatený, nejspíš z toho důvodu, že v zdrojovém článku z anglického Mirroru zcela chybí (osobně nevím, jak si například přesně vyložit úvodní větu "Sexualita je s lidským životem neoddělitelně spjata."), ale od polovini se to lepší a závěr s citátem MUDr. Zlatko Pastora dokonce přímo zmiňuje asexualitu a nemožnost tento stav měnit přemlováním.

PS: Zmínka o tom, že "sex se ženami povede dřív nebo později k obvinění mužů ze znásilnění" může na první pohled znít bizarně, ale bohužel jsou současné právní systémy, hlavně v severských zemích, opravdu takto nastaveny, viz už jednou mnou zmiňovaný případ Juliana Assange, zakladatele WikiLeaks (i když je dost možné, že kdyby se jednalo o někoho jiného, nejspíš by se to k soudu nedostalo a obě "oběti" jsou ve skutečnosti jen tzv. užitečnými idioty, respektive idiotkami).
Odpovědět
#2
(08. 01. 2016, 20:54:40)Magramal Napsal(a): (osobně nevím, jak si například přesně vyložit úvodní větu [i]"Sexualita je s lidským životem neoddělitelně spjata."
DOCELA JEDNODUŠE, BEZ SEXU BY SES NENARODIL, TUDÍŽ BY JSI NEMĚL ŽIVOT...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#3
Mám pocit, že ten článek není ani tak o asexualitě jako spíš o tom, že emancipace žen se v některých zemích dostává do opačného extrému, kdy zase muži začínají být zatlačováni do pozadí a musejí se podřizovat. Tohle jsem si na vlastní kůži vyzkoušela ve Finsku, kde se muž pomalu bojí ženu pozvat na něco k pití, aby náhodou neomezil její... nezávislost, svobodu? Nezdá se mi, že to by byl správný směr, kam by se společnost měla vyvíjet, ale ano, dost to určitě ovlivňuje výchova a je na rodičích, aby své dítě naučili když už ne lásce (ve smyslu lásky k bližnímu, ne erotické!), tak alespoň respektu k oběma pohlavím.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#4
Súhlasím, v článku síce asexualita je spomenutá, ale ide tu o niečo celkom iné. Je desivé, kam sa naša spoločnosť dostáva. Snáď nikoho neurazím, ale nielen extremizácia feminizmu ma desí, tiež extremizácia volania za práva LGBTI komunity. Prečo keď máme pocit, že niekomu su uberané jeho práva, prečo sa mu jednoducho tie práva len nepriznajú? Prečo treba zachádzať do extrémov? Prečo nikomu nestačí jednoduchý prejav tolerancie? Mohli sme si tu pokojne žiť, každý tak, ako sa cíti. Takto sa rozdúchava akurát tak nenávisť, pretože pôvodne preferované skupiny začínajú mať pocit, že teraz sú tie práva zase uberané im.
Pokiaľ sa táto iniciatíva nevymkne chlapom z rúk, tak som aj celkom rada za ňu. Už som sa bála, že o chvíľu skončíme, ako v Merleho Mužoch pod ochranou :)
Odpovědět
#5
mam dojem, ze ten clanek nechapu, je asexual a nebo patri ke skupine jedincu co maji dojem, ze je nekdo obvini ze znasilneni, to je zase zmateny clanek
Odpovědět
#6
(08. 01. 2016, 21:22:08)adevr Napsal(a):
(08. 01. 2016, 20:54:40)Magramal Napsal(a): (osobně nevím, jak si například přesně vyložit úvodní větu "Sexualita je s lidským životem neoddělitelně spjata."
DOCELA JEDNODUŠE, BEZ SEXU BY SES NENARODIL, TUDÍŽ BY JSI NEMĚL ŽIVOT...

No právě, jde o to, jestli autor myslel toto (i když dnes už ani to nemusí nutně platit, viz toto vlákno), nebo se spíš nechal inspirovat Maslowem nebo, bohové chraň, dokonce Freudem, u kteráho je navíc ona, emh, "oddělitelnost" velmi zásadní :-).

(09. 01. 2016, 14:51:31)zerubis Napsal(a): mam dojem, ze ten clanek nechapu, je asexual a nebo patri ke skupine jedincu co maji dojem, ze je nekdo obvini ze znasilneni, to je zase zmateny clanek

Ano, v tomto ohledu je to poněkud zmatené. Nicméně fenomén MGTOW (sám jsem se divil, že je to i na Wikipedii) je zajímavý sám o sobě, obdobně jako tvz. býložraví muži, japonský fenomén, o kterém jsem se tu myslím už dřív zmiňoval. Dokonce mají i vlastní stránku www.mgtow.com, ačkoliv osobně bych doporučoval spíš odkazy z hesla na Wikipedii a ze stránek z ní odkazovaných, například dvoudílný článek o tzv. Sexodu (=sex+exodus, aneb o mužích, co kašlou na ženy, případně i na celou společnost).

Pokud se tento trend rozšíří i k nám, tak to nás asexuály bude znamenat, že akceptace asexuální orientace společností bude o dost rychlejší, než by byla přirozenou cestou (tj. hlavně generační výměnnou). Na druhou stranu, je otázka, jaké budou konečné následky (anebo "to, co není vidět", jak by řekl geniální francouský politik a ekonom Frédéric Bastiat), protože MGTOW odmítají nejen sex, ale společnost žen celkově, tudíž v konečném důsledku to může být i horší ...

Osobně si myslím, že tento jev, pokud je to opravdu odezva na radikální feminismus, by mohl být společenskou obdobou jistého fenoménu z oblasti regulace a teorie systému, a to takzvané netlumené zpětné vazby (viz obrázek odezvy na jednotkový skok, modré křivky jsou netlumená, červená tlumená zpětná vazba), kdy pokus o co nerychlejší změnu stávajícího stavu způsobí, že se po nějakou dobu přejde do téměř opačného extrému (v hovorové češtině je na to krázný výraz odezdikezdismus :-) ), po které následuje výkyv zpět (i když menší, než půovodní) a až po sérii několika takovýchto (postupně exponenciálně klesajícíh) výkyvů se situace ustálí v novém rovnovážném bodě.

Nicméně společnost je mnohonásobně složitější a navíc je nelineární, což znamená, že v extrémním případě se může stát, že místo toho, aby se ustálila v nové, pro nás optimální rovnováze, projde fázovým přechodem a skončí někde naprosto jinde, přitom onen stav může být mnohem, mnohem horší než ten výchozí - nechci takovýto případ uvádět, ale stačí se kouknout na dnešní politickou situaci a to, co se stalo na Silvestra v Německu (což se, mimochodem, stalo už mnohokrát předtím ve skandinávských zemích (včetně tutlání v médiích), které jsou v tomto, ehm, "stavu" poněkud napřed).

PS: Nejvíce mně pobavil obrázek z článku Why “Men Going Their Own Way” Is No Way For Men To Go (který, ač je psaný z "machistického" úhlu pohledu, je relativně rozumný) s názvem přeložitelným zhruba jako Oficiální panicověkometr (orig. OFFICIAL VIRGIN AGE METER (sic)), ten čaroděj (navíc s holi se znakem Chaosu!) je perfektní :-)
Odpovědět
#7
Ten článek Why “Men Going Their Own Way” Is No Way For Men To Go sice nezní moc objektivně, protože je psaný z dost výrazně zaujatého úhlu, přesto by se dalo vyvodit, že tenhle styl není ta správná cesta za nadšením a úspěchem, ale spíš obranná reakce na zklamání. Jako obvykle je nejpřínosnější diskuze pod článkem, s praktickými zkušenostmi. Napadá mě, pro ty co věří na osud a přirozené členění světa, že části populace byla skutečně určena duchovní cesta, která je možná o něco náročnější, poskytuje však určitý nadhled. Cesta učení, poznávání a vědění je všeobecně považována za hodnotnou, přináší však zodpovědnost, pokud někdo jednou pochopí nějaký proces, začne vidět následky a nemůže se už nikdy vyčlenit ze zodpovědnosti za jejich působení. A troufám si tipovat že ten panicověkometr bysme tady myslím prohráli skoro všichni :)
Odpovědět
#8
(13. 01. 2016, 05:23:59)Magramal Napsal(a): Pokud se tento trend rozšíří i k nám, tak to nás asexuály bude znamenat, že akceptace asexuální orientace společností bude o dost rychlejší, než by byla přirozenou cestou (tj. hlavně generační výměnnou).

Nie som si istá, či práve táto cesta je schopná priniesť pochopenie a akceptáciu asexuality spoločnosťou. A či by sme to takto vôbec chceli. Ak toto hnutie dospeje k radikalizácii, čo isto dospeje, nech už bol pôvodný impulz akýkoľvek, môže to priniesť skôr zneváženie možno zamysleniahodných prvotných ideí. Zvlášť, ak sa za ne časom začnú skrývať sklamanie, pohŕdanie, či nedostatok sebaúcty, ako to prebiehalo v prípade feministického hnutia.
A to nehovorím o tom, že dobrovoľný celibát má s asexualitou či hyposexualitou pramálo spoločného. Navyše je dnešnou spoločnosťou vnímaný dosť rozpačito.
Odpovědět
#9
(13. 01. 2016, 19:20:21)vanellus Napsal(a): Nie som si istá, či práve táto cesta je schopná priniesť pochopenie a akceptáciu asexuality spoločnosťou. ...

Nejspíš jsem to měl více rozvést: nejde o akceptaci asexuality jako takové (ve smyslu čtvrtá sexuální orientace), ale spíš toho, že v očích většinové společnsoti legitimně existují lidé, kteří se vykašlali na sex jako takový, přitom je podružné to, jestli je to z důvodů přirozeného nejzájmu (tj. asexuality), nebo pro to, že pro ně rizika převažují nad výhodami (hnutí MGTOW).

Dnes jsou takoví lidé, jak bylo přesně řečeno, vnímáni rozpačitě, protože společnost a média nás neustále přesvětčují, jak je sex důležitá a "nedílná" součást života (viz původní článek na Žena.cz) a ti, co nemají sex, i když by ho dle společnosti mít měli, jsou prostě "divní", případně "zoufalci".

Pokud ale bude takovýchto lidí množství "větší než malé", přestanou být bráni jako exotická podivnost a stanou se jen běžnou minoritou, obdobně jako například svobodné matky (kdysi by takováto skutečnost vydržela na malé vesnici jako zdroj drbů i týdny, zatímco dnes by to bylo ve většině vesnic téma sotva tak na den :-) ). V této minoritě bude pro asexuály existence mnohem snesitělnější*. Ostatně, v Japonsku už se přesne toto vlastně stalo, i když vzhledem k rozdílné kulturně-náboženské tradici to nebyl zas tak velký problém ani předtím.

Na druhou stranu, nevíme, jaké budou dlouhodobné následky. Minimálně pro heteroromanické asexuálky to bude znamenat další nekompatibilní orientaci, protože zatímco ony sice nechtějí sex, ale chtějí závazky, u MGTOW je to přesně nopak (tj. sex možnýá ano, ale určitě ne závazky). A heteroromanický asexuálům může způsobit problém v tom, že klišé "Všichni muži to chtějí" bude rozšířeno o dodatek "a ti co ne, jsou určitě MGTOW".


*To, že odstranění do té doby "Jediného správného přístupu k věci ™" pomůže i těm ostaním přístupům, do té doby exotickým, jsem sám svědkem v oblasti IT: Před (druhým) úspěchem Applu a nástupem chytrých telefonů, tabletů a podobných ne-Windowsoidních počítačoidních zařízení jsme byli my, uživatelé Linuxu, považováni za exoty a lidé často vůbec nevěřili, že někdo může mít počítač a nepoužívat Windows. Stačilo pář let a i když jsme stále považováni za exoty (Technet z iDnes onehdy označil provozování Linuxu na deskopu za známku punku :-) ), nikoho už dnes nezaráží, že máme počítače ale neporovozujeme na nich Windows :-)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4464 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  [Novinky.cz] Když je pro někoho sex v podstatě za trest pat-diskusni-forum-eeso 5 12227 17. 07. 2019, 20:19:39
Poslední příspěvek: maš-diskusni-forum-inka
  Žena.cz: "Sex mě obtěžuje. Je ho prostě moc!" Magr-diskusni-forum-amal 1 6878 10. 08. 2013, 07:07:57
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen
  "Hledám urostlého, mužného chlapa! Zn. Který nechce sex" na Žena.cz Magr-diskusni-forum-amal 6 18800 29. 10. 2012, 19:03:57
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Žena.cz Fr-diskusni-forum-igi 4 13487 01. 07. 2012, 18:45:29
Poslední příspěvek: Slečna XY

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex