Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak kam....
#11
(17. 07. 2018, 21:21:04)Juliana Napsal(a): K tomu, co říkáš, se ohromně hodí jeden aforismus (bohužel si nevybavuji autora): "Muž si bere ženu doufaje, že se nezmění; žena si bere muže doufajíc, že se změní. Oba se pletou."

... A vedle pleše i "bříško" u mužů. :)
Ano, jistě, starší muž může být jako partner přítažlivý, kdežto starší žena jak partnerka nebývá. Na druhou stranu to, že není přitažlivá eroticky, ještě neznamená, že nemůže mít hezké rysy a vzbuzovat libost stejným způsobem jako umělecké dílo. Přijde mi, že mnohé starší ženy (50+) o sebe dbají víc než muži téhož věku a ve výsledku je pohled na ně příjemnější, i když do postele by si je ovšem nikdo nezval.

No, pořád dokola se omílá, že (téměř) každá žena vstupuje do vztahu s předsevzetím, že muže změní. Tak nevím, jak dlouho takový konzervativismus může vydržet. xD

Tak to spíš asi demisexuál (?).

Též tak.

Na první pohled vypadá ten aforismus fakt prostě ale něco mi na něm pořád nesedělo a těžce jsem nad tím stále dumal. Hlavně je nejednoznačný, ikdyž za to může asi čeština a překlad. Možná je to i záměr autora. Muž přece může doufat jak v to, že se nezmění on ale stejně může doufat že se nezmění ona a u ženy je to to samé. Pak tu máme to Oba se pletou. Ty tři slova mohou za to, že jsem nad tím začal tak přemýšlet, protože první význam co mě napadl je, muž doufá, že on se nezmění a žena doufá, že on se změni v tom případě ale to Oba se pletou přece neplatí. To platí tehdy pokud muž doufá, že žena se nezmění a žena doufá, že muž se změní, pak Oba se pletou platí ale současně se dá použít ještě muž doufá, že on se nezmění a žena doufá, že ona se změní pak je konec také platný. :D Tak a ted čekám jak mi moji úvahu rozbiješ.

Tak já jsem úplný ideál mužské "krásy" od 17 plešatý a právě i jinak prostorově řešený ::) . Nějak nechápu proč starší muž by měl být přitažlivý a starší žena by být neměla. Pěkná žena bude vždy pěkná ve své věkově kategorii, pokud si vzhled nějak sama nezničí. Akorát dnes je problém, že nevíš jestli je ta starší žena přirozeně pěkná nebo má za sebou 30 operací, tunu sraček na ksichtě a hektolitry botoxu v sobě. Kolegině má ted 45 let, ukazovala mi fotky když byla mladší a dle mého vypadá ted daleko líp.

Když se přestanu civět(zní to jako bych byl snad úchyl, co vidí ženu, doběhne k ní, předkloní se a čučí na prsa a tečou mu sliny z pusy) na partie, definitivně nejhezčí věc je úsměv, né ten televizní, kdy ukazují, čím tě budů žužlat, ale takový ten kdy se koutky mírně posunou a trochu se rty zúží. Pak se krása, ženy násobí.


Hm ty místa na seznámení celkem zajímavé a nápad pro nepražáka? :D


Zajímavá statistika, statistiku dělali muži předpokládám a na vzorku kolika, 1000 testovacích subjektů. V podstatě stačí zvolit správně znění testu aby vyhovoval víc mužskému mozku a 5 bodů dole je hned.
Odpovědět
#12
(18. 07. 2018, 18:24:49)Grča Napsal(a): ...

1. To platí tehdy pokud muž doufá, že žena se nezmění, a žena doufá, že muž se změní, pak Oba se pletou platí. 

2. Ale současně se dá použít ještě: muž doufá, že on se nezmění, a žena doufá, že ona se změní, pak je konec také platný. :D

3. Nějak nechápu proč starší muž by měl být přitažlivý a starší žena by být neměla.

4. Pěkná žena bude vždy pěkná ve své věkově kategorii, pokud si vzhled nějak sama nezničí. Akorát dnes je problém, že nevíš jestli je ta starší žena přirozeně pěkná nebo má za sebou 30 operací, tunu sraček na ksichtě a hektolitry botoxu v sobě. Kolegině má ted 45 let, ukazovala mi fotky když byla mladší a dle mého vypadá ted daleko líp.

5. ... zní to jako bych byl snad úchyl, co vidí ženu, doběhne k ní, předkloní se a čučí na prsa a tečou mu sliny z pusy...

6. ... na partie, definitivně nejhezčí věc je úsměv, né ten televizní, kdy ukazují, čím tě budů žužlat, ale takový ten kdy se koutky mírně posunou a trochu se rty zúží. Pak se krása, ženy násobí.

7. Hm ty místa na seznámení celkem zajímavé a nápad pro nepražáka? :D

8. Zajímavá statistika, statistiku dělali muži předpokládám a na vzorku kolika, 1000 testovacích subjektů. V podstatě stačí zvolit správně znění testu aby vyhovoval víc mužskému mozku a 5 bodů dole je hned.

1. Ano, takhle to chápu taky.
Pokud aforismu rozumím správně (a takhle snad i dává smysl), je to míněno následovně: Žena se spokojuje s nedokonalou daností svého muže, protože doufá, že ji vlastními silami přetvoří v něco lepšího, prostě v tvora, který po sobě sklápí prkénko za záchodě a občas jí říká, že ji miluje. 
Muž už si vybírá realitu své ženy takovou, jakou ji chce mít celý život, tedy mladou, štíhlou a atraktivní, a pak se diví, když žena stárne. 
Oba se pletou: žena v tom, že muž se změní, kdežto muž v tom, že žena se nezmění.
Samosebou, že i muž se mění fyzicky, ale to není to, o co v aforismu jde. Podstatná jsou kritéria důležitá pro obě bytosti: pro ženu "vzdělavatelnost" muže, pro muže krása ženy. A to, že oba se v těch kritériích hořce zklamou.

2. To by logicky také platilo, ale podle mě druhá část neodpovídá realitě - ženy sebe ve vztahu měnit nechtějí. To, že muž doufá, že on sám se nezmění, je zřejmě fakt. :D

3. Neříkám, že to platí paušálně, totiž že každý starší muž by byl eroticky přitažlivý, natož pro každou ženu. 
Jde o to, že žena přestává být eroticky přitažlivá poté, co mine její plodné období (tedy z biologických - nebo i metafyzických, chceš-li - důvodů). Pokud muže přitahuje žena řekněme nad padesát let, už to klasifikujeme jako poruchu (gerontofilii). 
Erotická přitažlivost muže není tak striktně ohraničena věkem, protože muž je teoreticky (při dobré životasprávě atd.) plodný takřka až do smrti. 
Vycházím samozřejmě z předpokladu, že erotická atrakce je daná plodností, ale je to předpoklad podložený biologicky - pokud nás přitahují neplodní lidé, jde o evolučně handicapující defekt.

4. Jasně, to je právě ten rozdíl mezi erotickou přitažlivostí a čistě estetickou krásou. Samozřejmě, že může být nádherná, dokonce i když je to sedmdesátiletá stařenka - s krásnými rysy, očima, s přirozenou grácií. Ale prostě není přitažlivá pro opačné pohlaví. Sedmdesátiletý muž by teoreticky ještě přitažlivý být mohl (a znám takový případ, kdy dvacetileté děvče zamilovaně randí se sedmdesátiletým pánem, který je velmi chudý).

5. Já si nemůžu pomoc, že svého asexuálního hlediska v tom nevidím zas až takový rozdíl. Ale dobře.

6. To už je romantičtější. :D

7. Ehm, nojo, promiň. :-D Ale i dalších městech jsou přece proboha knihovny a divadla a jiné prostory, kde se pořádají přednášky a diskuse. Jako dítě jsem chvíli žila v šestnáctitisícové skorovesnici a vím, že tam byla knihovna, divadlo, kino, museum a občasné přednášky na různá témata v kulturních institucích, konaly se tam plesy a podobně. Nemluvě o tom, že snad není takový problém dojet občas do nějakého většího města regionu, aby člověk mohl kulturně žít a seznámit se tak s lidmi na stejné vlně.

8. Ne, ten výzkum řešil pracovní kolektiv psychologů, v němž pochopitelně byly i ženy. Nemluvě o tom, že to, co se testuje (protože se to obecně ztotožňuje s inteligencí), je především abstraktní myšlení, v němž prostě ženy dobré nejsou. Jistě, že překonávají muže v jiných věcech, třeba empatii, ale ta pod inteligenci jako takovou nespadá. Podle mě je to fér.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#13
Tak, já to právě pochopil pouze jako změnu chování, ne jako změnu fyzickou. Dík za vysvětlení. Co je tedy muž před tím, než z něj žena udělá tvora? :D Chápu, trochu ho vychová :D , stejně nerozumím co máte pořád s tím prknem.

Je zajímavé, že píšeš logicky a příjde mi že chápeš vztahům daleko lépe jak já. Je ti jasné, že úchylné pohledy zjištují velikost tukových zásob, dostatečnou šířku porodních cest a jestli mládě bude mít dostatek potravy( ikdyž tímto ženy muže oblbují).

Já jsem romantická duše ikdyž se to třeba nezdá :D

Jsem tak trochu dost nespolečenský a mám raději pokleslejší zábavu, než je muzeum, divadlo a plesy.

Určitě ženy excelují v naprosto jiné věci říkat a myslet si něco jiného :D
Odpovědět
#14
(15. 07. 2018, 22:52:27)mašinka Napsal(a): To je holt ta upřímnost, kterou ne každá zvládneme :-D

LOL LOL LOL
... a poněkud zemitější vyjadřování ;)  (což mi automaticky navozuje požadavek tzv. "selského rozumu"...)

--------------------------------

Nedokážu si odpustit pár (rýpavých?) poznámek k předchozím příspěvkům:

- Intelektuálka a inteligentní děvče není nutně totéž! (i když u mnoha bývá přítomno obojí), a podobně to, že je někdo vzdělaný či sečtělý nutně nezaručuje, že je opravdu inteligentní... 
Tudíž i na vytipovaných místech jako knihovna, divadlo, přednáška atd. se moc inteligentních tvorů vyskytovat nemusí... LOL
(...a po pravdě i já, si raději pokecám se svou kadeřnicí, která je dle mého názoru hodně inteligentní, než s leckterou vysokoškolsky vzdělanou kolegyní... :) )
- Vnímání toho, jak a čím je kdo erotický, je velmi subjektivní... (pro sexuála i asexuála)

-----------------------------

To Grča:
- Ženy především vládnou inteligencí emoční a tu i ty s průměrným IQ mají často vyšší než řada mužů Posmívající se (tedy inteligentní tím pádem jsou :) )

- Je velmi zajímavé, že když se důsledně snažím uplatňovat v komunikaci "říkám to, co si myslím... (a myslím si, co chci)", mají s tím častěji problém muži než ženy... LOL (tedy buď porušuji pravidlo, nebo nejsem žena bez ohledu na druhotné znaky Uplakaný )

- I když si to mnohdy neuvědomujeme (nebo nechceme uvědomovat), všichni v sobě máme toho "primitiva" (přirozené, živočišné) a nelze se ho tak jednoduše zbavit... Tudíž u tebe se mi líbí, že s tím "hovadem" v sobě trochu počítáš, přinejmenším ho registruješ, a tím pádem by tě nemuselo nečekaně zaskočit ;) ... (a přeprat)

- To prkýnko je velmi zajímavá záležitost.... podle mne zrovinka jedna z "pudových" záležitostí  (jako logické se mi totiž zdá, záchod zadeklovat kompletně, jednak nedojde při splachování k nechtěné spršce plné mikrofujtajblů - pokud dokonce nějaké čuně nesplachuje, tak se puch šíří pozvolněji  -  a obě pohlaví férově musejí zvedat a následně sklápět... ;) )
Odpovědět
#15
(19. 07. 2018, 01:15:31)Morwen Napsal(a): - Intelektuálka a inteligentní děvče není nutně totéž! (i když u mnoha bývá přítomno obojí), a podobně to, že je někdo vzdělaný či sečtělý nutně nezaručuje, že je opravdu inteligentní... 
Tudíž i na vytipovaných místech jako knihovna, divadlo, přednáška atd. se moc inteligentních tvorů vyskytovat nemusí... LOL
(...a po pravdě i já, si raději pokecám se svou kadeřnicí, která je dle mého názoru hodně inteligentní, než s leckterou vysokoškolsky vzdělanou kolegyní... :) )

Přesně! Vztah intelektuál versus inteligence není ekvivalence ani implikace, ale jen korelace, jinak řečeno, intelektuál nemusí nutně být nadprůměrně inteligentní (tj. IQ 100+) a naopak inteligentní člověk se vůbec nemusí pokládat za intelektuála (ostatně, některé skupiny jsou vyložene anti-intelektuální).

Navíc mám pocit, že mnoho inteligentích lidí se nechalo "intelektuálně zakrnět", jak vlivem školy (kde často není důležité být inteligení, ale mít jen opravdu dobrou paměť), tak vlivem rodičů a tlaku okolí (např. podlehnou tvrzení, že "obor X/Y není pro kluky/holky" nebo "činnost Z je jen pro šprty").

A u žen je to ještě těžší v tom, že zatímco muži se většinou svou inteligencí chlubí (i když často vlastně nemají čím), část žen se raději dělá hloupější než skutečně je a investují své úsilí raději do fyzického vzhledu (viz např. Téměř polovina mladých žen preferuje velká ňadra před inteligencí), protože předpokládájí (a bohužel ne bezdůvodně, viz např. Muži dávají přednost hloupým krasavicím před inteligentními ošklivkami), že půměrný muž lépe vidí než myslí a že by jejich inteligence mohla muže odradit. Osobně to pokládám za strašlivé ...
Odpovědět
#16
(19. 07. 2018, 01:15:31)Morwen Napsal(a):
(15. 07. 2018, 22:52:27)mašinka Napsal(a): To je holt ta upřímnost, kterou ne každá zvládneme :-D

LOL LOL LOL
... a poněkud zemitější vyjadřování ;)  (což mi automaticky navozuje požadavek tzv. "selského rozumu"...)

To Grča:
- Ženy především vládnou inteligencí emoční a tu i ty s průměrným IQ mají často vyšší než řada mužů Posmívající se (tedy inteligentní tím pádem jsou :) )

- Je velmi zajímavé, že když se důsledně snažím uplatňovat v komunikaci "říkám to, co si myslím... (a myslím si, co chci)", mají s tím častěji problém muži než ženy... LOL (tedy buď porušuji pravidlo, nebo nejsem žena bez ohledu na druhotné znaky Uplakaný )

- I když si to mnohdy neuvědomujeme (nebo nechceme uvědomovat), všichni v sobě máme toho "primitiva" (přirozené, živočišné) a nelze se ho tak jednoduše zbavit... Tudíž u tebe se mi líbí, že s tím "hovadem" v sobě trochu počítáš, přinejmenším ho registruješ, a tím pádem by tě nemuselo nečekaně zaskočit ;) ... (a přeprat)

- To prkýnko je velmi zajímavá záležitost.... podle mne zrovinka jedna z "pudových" záležitostí  (jako logické se mi totiž zdá, záchod zadeklovat kompletně, jednak nedojde při splachování k nechtěné spršce plné mikrofujtajblů - pokud dokonce nějaké čuně nesplachuje, tak se puch šíří pozvolněji  -  a obě pohlaví férově musejí zvedat a následně sklápět... ;) )

no s tím zemitějším vyjadřováním ::D problémy v komunikaci mám a né vždy volím správná slova, o tomto problému vím


Proto muži hledají ženy aby k sobě měly tu emoční část, která jim chybí, no prostě se vyvažují. Možná patřím k těm světlejším výjimkám ale jak je někde dojemná(nesmí být pitomě dojemná) scéna tak pláču, stalo se mi jednou že u mě propukl půl hodinový pláč a dva dny jsem byl rozrušený a jen pomyšlení na tu scénu ve mě vyvolávalo znovu pláč.

Myslím, že je přirozené, že tvé "říkám to, co si myslím..." uráží víc muže a mé uráží víc ženy. Asi je to přirozené, žena čeká od muže pochlebování, jak je dokonalá, krásná, senzační a ještě bude určitě něco co mě teď nenapadá, opačně je to to samé. Je tedy možné, že kritiku lépe přijímáme od stejného pohlaví. Za život lituji asi jen 2-3x že jsem něco řekl.

Ten "primitiv" mě jednou ovládl, a stačilo, bylo mi 9 let. Jestli myslíš přeprat jako, že se budu k ženě chovat nějak jinak, protože je to žena, to už se také stalo, celkem mě to překvapilo. Jak říkáš, to "hovado" ve mě je a je nedílnou součástí, předstírat, že ve mě není by bylo lhaní okolí a především sám sobě a já k sobě bývám většinou dost sebekritický.

Prkénko je jeden z dlouholetých sporů žen a mužů ::D asi je nejjednodušší naučit muže při močení sedět :D 

(19. 07. 2018, 02:23:04)Magramal Napsal(a):
(19. 07. 2018, 01:15:31)Morwen Napsal(a): - Intelektuálka a inteligentní děvče není nutně totéž! (i když u mnoha bývá přítomno obojí), a podobně to, že je někdo vzdělaný či sečtělý nutně nezaručuje, že je opravdu inteligentní... 
Tudíž i na vytipovaných místech jako knihovna, divadlo, přednáška atd. se moc inteligentních tvorů vyskytovat nemusí... LOL
(...a po pravdě i já, si raději pokecám se svou kadeřnicí, která je dle mého názoru hodně inteligentní, než s leckterou vysokoškolsky vzdělanou kolegyní... :) )

Přesně! Vztah intelektuál versus inteligence není ekvivalence ani implikace, ale jen korelace, jinak řečeno, intelektuál nemusí nutně být nadprůměrně inteligentní (tj. IQ 100+) a naopak inteligentní člověk se vůbec nemusí pokládat za intelektuála (ostatně, některé skupiny jsou vyložene anti-intelektuální).

Navíc mám pocit, že mnoho inteligentích lidí se nechalo "intelektuálně zakrnět", jak vlivem školy (kde často není důležité být inteligení, ale mít jen opravdu dobrou paměť), tak vlivem rodičů a tlaku okolí (např. podlehnou tvrzení, že "obor X/Y není pro kluky/holky" nebo "činnost Z je jen pro šprty").

A u žen je to ještě těžší v tom, že zatímco muži se většinou svou inteligencí chlubí (i když často vlastně nemají čím), část žen se raději dělá hloupější než skutečně je a investují své úsilí raději do fyzického vzhledu (viz např. Téměř polovina mladých žen preferuje velká ňadra před inteligencí), protože předpokládájí (a bohužel ne bezdůvodně, viz např. Muži dávají přednost hloupým krasavicím před inteligentními ošklivkami), že půměrný muž lépe vidí než myslí a že by jejich inteligence mohla muže odradit. Osobně to pokládám za strašlivé ...

Je heterosexuální žena toužící po větších prsech hloupá, pokud ji to zajistí "lepšího" samce, je o ni větší zájem, má tedy větší šanci narazit na boháče, který brzo zaklepe kosínkama a bude dědit(to je extrém), spíš je to ukázka pudu sebezáchovy.
A k ošklivkám, je to dost hnusné, tak nazývat ženy. Opravdu ošklivých žen jsem viděl málo, často si za to mohly sami(kouření, špatná životospráva). Té krásy jak je médii do nás stále huštěno se dosahuje tím, že ženy o sobě lžou. Tuny make up, nadstavované vlasy, plastické operace a další věci o kterých raději nechci nic vědět. Je otázka, jak moc by ty "krasavice" obstáli proti "ošklivkám" v rovném boji bez vylepšení, pak by se možná ukázalo, že ty "krasavice" zas tak krásné nejsou a "ošklivky" nejsou tak ošklivé
Odpovědět
#17
(18. 07. 2018, 22:27:00)Grča Napsal(a): Tak, já to právě pochopil pouze jako změnu chování, ne jako změnu fyzickou. Dík za vysvětlení. Co je tedy muž před tím, než z něj žena udělá tvora? :D Chápu, trochu ho vychová :D , stejně nerozumím co máte pořád s tím prknem.

Je zajímavé, že píšeš logicky a příjde mi že chápeš vztahům daleko lépe jak já. Je ti jasné, že úchylné pohledy zjištují velikost tukových zásob, dostatečnou šířku porodních cest a jestli mládě bude mít dostatek potravy( ikdyž tímto ženy muže oblbují).

Já jsem romantická duše ikdyž se to třeba nezdá :D

Jsem tak trochu dost nespolečenský a mám raději pokleslejší zábavu, než je muzeum, divadlo a plesy.

Určitě ženy excelují v naprosto jiné věci říkat a myslet si něco jiného :D

Prostě normální muž, ne muž k obrazu ženinu. :D Tvor, který nechává špinavé nádobí ve dřezu - asi. Nevím, nejsem vdaná panička s manželem a domácností (a špinavé nádobí ve dřezu nechávám taky), vycházím z toho, co kolem sebe slýchám nebo čtu.

Hehe, díky, za to vděčím Schopenhauerově Metafysice pohlavní lásky. Přijde mi to jako takový vztahový slabikář pro asexuály. Jistě, je důležité nezapomínat, že jsme jen primáti, kteří vynalezli vidličku.

Pod slovem romantický si každý představuje něco jiného, protože ti třeba přijde, že se jako romantik nezdáš. :D

To bylo doporučení adresované především EDW, který projevil zármutek (nebo co to bylo), že nepotkává ženy, jež by ho dokázaly intelektuálně zaujmout. Nikoho nenutím chodit do divadla! ;)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#18
(19. 07. 2018, 01:15:31)Morwe Napsal(a): - Intelektuálka a inteligentní děvče není nutně totéž! (i když u mnoha bývá přítomno obojí), a podobně to, že je někdo vzdělaný či sečtělý nutně nezaručuje, že je opravdu inteligentní... 
Tudíž i na vytipovaných místech jako knihovna, divadlo, přednáška atd. se moc inteligentních tvorů vyskytovat nemusí... LOL
(...a po pravdě i já, si raději pokecám se svou kadeřnicí, která je dle mého názoru hodně inteligentní, než s leckterou vysokoškolsky vzdělanou kolegyní... :) )

- Ženy především vládnou inteligencí emoční a tu i ty s průměrným IQ mají často vyšší než řada mužů Posmívající se (tedy inteligentní tím pádem jsou :) )

- To prkýnko je velmi zajímavá záležitost.... podle mne zrovinka jedna z "pudových" záležitostí  (jako logické se mi totiž zdá, záchod zadeklovat kompletně, jednak nedojde při splachování k nechtěné spršce plné mikrofujtajblů - pokud dokonce nějaké čuně nesplachuje, tak se puch šíří pozvolněji  -  a obě pohlaví férově musejí zvedat a následně sklápět... ;) )

Jasně, to je určitě pravda, ale EDW si stěžoval, že nenaráží na intelektuálně zajímavé ženy (v běžném životě, jak jsem si - doufám, že správně - domyslela). Proto mi přijde logické zkoušet místa, kde existuje větší PRAVDĚPODOBNOST, že na inteligentního člověka (ženu) narazí, protože tak či onak souvisejí buď s inteligencí (diskusní kluby, přednášky), nebo alespoň kulturností. 
Rozhodně tím ale netvrdím, že a) všichni na daném místě budou vzdělaní, natož inteligentní, b) že inteligentní lidi nelze potkat v tramvaji nebo na lavičce v parku. Jen mi prostě přijde metodičtější a účinnější nečekat, že se to náhodou stane.
Pokud si EDW chce najít inteligentní partnerku, vůbec nejlepší by asi bylo, kdyby si podal přihlášku do MENSY a chodil na její akce. I když je mi jasné, že "intelektuální zajímavost" nebude jediná podmínka jeho vysněného vztahu, asi tam uspěje dřív než ve frontě na párek v rohlíku.

Nejsem si jistá, nakolik se dá tzv. emoční inteligence pokládat za inteligenci. Samozřejmě je to důležitá vlastnost, ale má jenom málo společného s tím, co pod pojmem inteligence tradičně rozumíme a na čem je založená (minimálně evropská) mentalita a vzdělanost.

S prkýnkem to byl jen stereotyp jako taková ilustrace. :D Upřímně docela chápu, že pro většinu žen je otravné to prkýnko sklápět, než si můžou sednout, ale to se zadeklováním celého WC má taky logiku.

***

Magramal: Mám tentýž dojem. Nicméně vrozená, fluidní inteligence je jedna věc, a pak je tu ještě krystalická inteligence, která se získává vzděláním (ať už školním, nebo jiným), a ta podle mě s "intelektuálstvím" souvisí.

***

Grča 2: Teda, bez urážky, ale jsi si úplně jistý, že pláč u filmu řadí muže mezi světlé výjimky? :D Nedávno jsme to řešili na jednom semináři s jistým panem docentem a třída (plus páně docentova manželka) se tak nějak shodla, že mužský pláč u filmů je spíš děsně legrační než dojemný.
Já jsem třeba striktně racionální typ (podle MBTI charakteristiky INTJ) a sentimentální muži mi přijdou... no, anomální. Jako přátele si je nevybírám, protože si s nimi nepřipadám dobře.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#19
(19. 07. 2018, 02:23:04)Magramal Napsal(a): Přesně! Vztah intelektuál versus inteligence není ekvivalence ani implikace, ale jen korelace, jinak řečeno, intelektuál nemusí nutně být nadprůměrně inteligentní (tj. IQ 100+) a naopak inteligentní člověk se vůbec nemusí pokládat za intelektuála (ostatně, některé skupiny jsou vyložene anti-intelektuální).

Zajímavé. Nicméně četla jsem ještě někde trochu jinou definici vztahu mezi intelektem a inteligencí. Bylo to, že intelekt je schopnost logického myšlení a úsudku (a patří k němu ono měřitelné IQ), kdežto inteligence je součet intelektu a dobře rozvinuté emoční inteligence (zahrnuje tedy navíc porozumění ostatním lidem a k tomu příslušné techniky taktické empatie).
Ale možná právě proto se opravdu inteligentní člověk nehlásí k tomu, že by byl intelektuálem ;)  .
Odpovědět
#20
(19. 07. 2018, 05:48:55)Grča Napsal(a): Prkénko je jeden z dlouholetých sporů žen a mužů ::D asi je nejjednodušší naučit muže při močení sedět :D 

... sice si myslím, že můj návrh je férovější, ale jsem pro  Velmi šťastný

(19. 07. 2018, 05:48:55)Grča Napsal(a): Je heterosexuální žena toužící po větších prsech hloupá, pokud ji to zajistí "lepšího" samce, je o ni větší zájem, má tedy větší šanci narazit na boháče, který brzo zaklepe kosínkama a bude dědit(to je extrém), spíš je to ukázka pudu sebezáchovy.
A k ošklivkám, je to dost hnusné, tak nazývat ženy. Opravdu ošklivých žen jsem viděl málo, často si za to mohly sami(kouření, špatná životospráva). Té krásy jak je médii do nás stále huštěno se dosahuje tím, že ženy o sobě lžou. Tuny make up, nadstavované vlasy, plastické operace a další věci o kterých raději nechci nic vědět. Je otázka, jak moc by ty "krasavice" obstáli proti "ošklivkám" v rovném boji bez vylepšení, pak by se možná ukázalo, že ty "krasavice" zas tak krásné nejsou a "ošklivky" nejsou tak ošklivé

...Obávám se, že hloupá je, nebo velmi nejistá, či dokonce neženská, když se nechá ovlivňovat tak hodně okolím, a nedokáže zajistit "lepšího samce" jinou (ženštější) metodou než sebepoškozováním... Druhá věc je, zda se v takovém případě vůbec jedná o "samce", když v jistých ohledech ještě nedozrál - hlavním lákadlem jsou pro něj plná ňadra, což je jistě pochopitelné u dítěte ;)
... a s tím souvisí i to "lhaní žen o sobě" ... muži v podstatě(podvědomě?) chtějí být klamáni (což mi zase navozuje onu nezralost - neschopnost v tomto přijímat realitu)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Kam se řadím sa-diskusni-forum-ia 2 7601 24. 10. 2016, 23:49:48
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Kam se vlastně řadím? Jojo-diskusni-forum--chan 27 60699 14. 02. 2013, 15:37:41
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex