Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozhovor s asexualem - DVTV
#21
(30. 08. 2019, 18:52:21)Juliana Napsal(a): Souhlasím s Ilmatar. Převlékání postele nebo praní povlečení není zvlášť příjemná aktivita, zvlášť kdybyste, nedej bože, nespali (-y) v té vlastní. A pro dvanáctileté děvče to může být stejně ponižující jako pro chlapce v témže věku zase jeho problémy.

Zásadní rozdíl ale vidím v tom, že zatímco řada mužů vnímá "uvolňování přetlaku" jako něco příjemného, patrně neexistuje žena, která by si důkazy vlastní plodnosti užívala. (Snad s výjimkou těch, které se bály, že jsou těhotné.) Nepochybně v tom hraje roli, že pro mnoho žen jde o bolestivou záležitost, mnohdy dokonce VELMI bolestivou. Mentální (ne)přijetí těch dvou jevů může být hodně odlišné a u žen se často setkávám s trpností, odevzdaností nebo vztekem. Předpokládám, že takové reakce u mužů jsou krajně vzácné.
Nemluvě o sociálních aspektech. Severoameričtí prérijní Indiáni posílali svoje ženy do zvláštních chýší za táborem, aby tam svoje dny přetrpěly jen ve společnosti ostatních žen. Projevů mužské plodnosti si, pokud vím, společnost moc nevšímá. (Opravte mě, prosím, pokud se pletu.) Před časem jsem byla na pedagogickém školení, kde lektorka (psycholožka) nabádala ženy, ať si v každé situaci zachovají chladnou hlavu. Říkala, že pokud se nechá vytočit muž, všichni to budou brát tak, že je prostě vytočený. Pokud se rozčílí žena (a je jedno kvůli čemu), poslouží její hněv jako záminka k ponižující bagatelizaci: "No jo, ona má zas krámy."

Fibril: Sny vycházejí z podnětů, které během dne posbíráme, ale uplatňují se výběrově, podle toho, jakou relevanci pro nás mají. Jatka podle mě nejsou dobrý příklad, protože pro vegetariány opravdu představují problém k řešení. (Včera večer jsem si pouštěla video o brutálním týrání krav na židovských (košer) jatkách, takže by bylo úplně přirozené, kdyby se mi o tom zdálo, ačkoli jsem vegetarián.) Divné by bylo, kdyby se vegetariánovi zdálo, že si vychutnává stejk, to ano. 
Neumím si představit, že by si člověk ve snu užíval něco, co ve skutečném světě nemá potřebu zkoušet. Jako vegetarián jsem nikdy ve snu nejedla maso a jako asexuálovi se mi nikdy nezdálo o tom, že si užívám "čuňačinky" (maximálně občas mívám noční můru, jak se snažím uprchnout z vlastní svatby :D). Nechápu, jak by ve spánku někoho mohlo vzrušovat to, co ho nevzrušuje (třeba latentně) v normálním životě. Jak by to bylo možné? Ve snu jsme to přece pořád MY.
Nevim tedy co cely dny sbiram za podnety...ale moje sny byvaji sileny velmi casto. A pokud je v nich stredobodem moje postava, tak ma asi vicero vlastnich ja. Protoze ve snech dokazu byt fakt ruznej. Takze...jsme to ve snu porad stale MY? :-)
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#22
Na můj vkus tu stříká a vytéká moc tělních tekutin. Zlatá politika. :D
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#23
(30. 08. 2019, 19:40:50)adevr Napsal(a): Na můj vkus tu stříká a vytéká moc tělních tekutin. Zlatá politika.

Politika, jo? Takže krev, pot a slzy sluníčkářů ti nevadí? Překvapený

***

Fibril: Podle mě jsme. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#24
Viděl jsem nějaký dokument o výzkumu spánku a o snech. Sny mají pravděpodobně vícero funkcí a jednou z nich je funkce regenerační. Naše smyslové vnímání se odehrává z větší části podprahově. Oči vidí všechno, nejenom to, co si naše bdělá mysl uvědomuje. Slyšíme také všechny zvuky kolem. Mysl si ty zvuky a vizuální vjemy filtruje, protože zpracováním všech vjemů z okolí by se naše mysl zahltila. Vybíráme si tedy jenom to, co je pro nás relevantní. Mnohé pokusy ukázali, že tomu tak opravdu je. Ty ostatní šumy se ukládají do jakési krátkodobé paměti. O mnohých věcech, které jsme přes den vnímali, ani vědomě nevíme. Mohou nás ovšem ovlivňovat v podprahovém vnímání. V noci dochází k utlumení okolních vjemů a mozek má konečně čas se vrátit k těm vjemům, které během dne přijal, ale neměl je čas zpracovat, anebo se na ně soustředit.
Další funkcí snů je navozovat různé scénáře, často i tragické, které se nám mohou přihodit a tak nás připravit, nebo nás varovat před nějakým nebezpečím. Taky ve snech přemýšlíme, vytváříme různé často i iracionální kombinace a scénáře, nad kterými ráno žasneme. Mendělejev například na svůj objev tabulky prvků přišel ve snu a to přesněji poté co se danou tematikou intenzívně zabýval během dne, ale nemohl přijít na žádné souvislosti. Ukázalo se, že lidé kteří v důsledku mrtvice dočasně přišli o schopnost snít, jsou pořád unavení, protože si jejich mozek neodpočine od zahlcení informacemi, které momentálně nezvládá ve snech zpracovat. Být obětí nějakého zločinu ve snech, nebo před něčím takovým utíkat, je zcela normálním jevem. Být zločincem, zabijákem, vrahem, nebo sexuálním agresorem ve snu je asi patologický jev.
Odpovědět
#25
Přesně tak. Prý se s naším věkem vyvíjejí i scénáře nočních můr, takže např. děti mají mnohem víc zlých snů, kde před nebezpečím prchají, než dospělí. Strašně by mě ale zajímalo, jaký evoluční význam mají létací sny. Podařilo se mi najít o tom jenom esoterické žvásty. :-\
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#26
Tak to ja budu napul esoterorista, a napul patologicky jevar :-D
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#27
(30. 08. 2019, 21:27:17)Fibril Napsal(a): Tak to ja budu napul esoterorista, a napul patologicky jevar :-D

Ještě že jsem Ti přesně nepopsal, kde tu chatu mám  LOL
Odpovědět
#28
(30. 08. 2019, 19:51:23)Juliana Napsal(a):
(30. 08. 2019, 19:40:50)adevr Napsal(a): Na můj vkus tu stříká a vytéká moc tělních tekutin. Zlatá politika.

Politika, jo? Takže krev, pot a slzy sluníčkářů ti nevadí? Překvapený

***

To ne, to beru jako společenskou povinnost moudrého člověka. Ehm... :D
No, a já se z jejich krve, slz a zbůhdarma vynaloženého potu, vyloženě  raduji... ;)
Sluníčkáři a podobá neomarxistická a musllimofilní lůza jsou totiž jako nádor který je nutno stále ničit, aby se nemohl rozrůstat. 
Bohužel  má živnou půdu složenou z inbecilních lidí, ale jak už ,, prý" řikali husité : ,, Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme! "
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#29
(30. 08. 2019, 20:48:57)Juliana Napsal(a): Strašně by mě ale zajímalo, jaký evoluční význam mají létací sny. Podařilo se mi najít o tom jenom esoterické žvásty. :-\

Freud (aspoň myslím, že to byl on) to někde vykládal jako zapomenutou vzpomínku na dětské hry, kdy nás třeba rodiče (nebo jiní dospělí příbuzní) vyhazovali do vzduchu a my měli pocit, že létáme. 
Co je na tom pravdy, to si netroufám posuzovat :)
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#30
Ilmatar: Jé, děkuji moc. :) Dává to smysl.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Yasmin Benoitová: rozhovor Jul-diskusni-forum-iana 36 55965 12. 12. 2019, 09:49:04
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Zájemce o rozhovor pro seriál iDNES.cz Lidé česka? Jakub -diskusni-forum-Heller 0 5070 02. 11. 2017, 15:55:45
Poslední příspěvek: Jakub -diskusni-forum-Heller
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5177 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Rozhovor pro Humans of Prague Aline-diskusni-forum-Daryen 3 10066 06. 04. 2017, 16:59:08
Poslední příspěvek: Zir-diskusni-forum-iath
  Rozhovor pro stream.cz annat-diskusni-forum-rojska 17 46568 17. 01. 2010, 10:21:23
Poslední příspěvek: Lu-diskusni-forum-cy

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex