Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozhovor s asexualem - DVTV
#31
(31. 08. 2019, 20:11:47)Juliana Napsal(a): Ilmatar: Jé, děkuji moc. :) Dává to smysl.

Otázkou je, jestli daný pocit smyslu vychází z korelační asociace, nebo v něm opravdu figuruje kauzalita. :D
Odpovědět
#32
(31. 08. 2019, 20:28:51)Nihillus Napsal(a):
(31. 08. 2019, 20:11:47)Juliana Napsal(a): Ilmatar: Jé, děkuji moc. :) Dává to smysl.

Otázkou je, jestli daný pocit smyslu vychází z korelační asociace, nebo v něm opravdu figuruje kauzalita. :D

No, bylo by potřeba udělat průzkum, zda všichni, kdo mají létací sny, byli v dětství vyhazováni do vzduchu. Pokud ne, tak víme, že tudy cesta nevede. Zároveň by Freudova hypotéza naznačovala, že létací sny mají i lidoopi, protože také oni jsou jako mláďata zvedáni do vzduchu. Ale nevím, jak něco takového ověřit. (Viděla jsem pokusy se zvířaty, jimž vědci odstranili část mozku a ona pak byla "náměsíčná" - dělala skutečně to, o čem se jim zdálo, například pobíhala po místnosti. Ale asi bych nechtěla vidět gorilku s chirurgickým zákrokem na mozku, která se ve snu snaží létat. Nejsem Pavlov, Harlow ani jiné cynické hovado.) Pak by to také vyžadovalo vysvětlení, proč se naše techniky létání ve snu liší (někdo se odráží rukama, někdo pluje samovolně, někdo leží vodorovně, jiný šlape vzduch, ...). A především Freudova myšlenka nevysvětluje, k čemu je nám tahle vzpomínka (opakující se a rozšířená téměř po celém lidstvu) prospěšná.

Mě napadlo hledat v létacích snech fylogenetické vzpomínky na doby, kdy jsme byli raně čtvrtohorními primáty žijícími v korunách stromů. Ale nevím, jestli by to bylo vůbec možné (zkušenost je vlastnost získaná během života jedince, a tudíž pravděpodobně nedědičná - alespoň u mnohobuněčných organizmů). Možná by to ale přece jen nějak šlo, viz tento článek o novém objevu v epigenetice:-\

V každém případě Freudův závěr je první přijatelné (tj. ne na úplně hlavu padlé) zdůvodnění, kterou jsem zatím slyšela. Mimochodem mně se první létací sen v životě zdál asi před měsícem a spustila ho četba Karla Čapka, respektive povídky, v níž se létá. Nikdy předtím se jsem ve snu neletěla.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#33
Jé, díky za tuto diskuzi! Má cenné informace! Menstruace je podle mě nepříjemnější než poluce. Protože způsobuje BOLEST. Kdyby působila pouze ty ostatní nepříjemnosti, které způsobuje, a nebyla by tam ta bolest, nebylo by to tak hrozné. Záhadou dodnes zůstává, PROČ je zapotřebí mít menstruaci, PROČ tam to vajíčko prostě nemůže být furt připravené? Nevím, nedokážu to pochopit. Vím, že poluce atd., kterou zažívají muži, je může uvést do trapné a ponižující situace...  Věřím, že je to nepříjemné. Ale nebolí to. Hlavně obyčejní sexuálové, kteří se furt litují, že to nemají kam zasunout a kdesi cosi, které údajně svědí koule a strašně to potřebují - tak ty lituji. Oni litují nás, ale ve skutečnosti my litujeme je - protože oni se toho nedokáží zbavit. Ale my si žijeme v klidu, spokojeni, zatímco oni jsou otroky svých otravných potřeb. Takoví úchyláci prostě tím otravují nevinné oběti (nemyslím pouze pedofily atd.). Včera jsem četla na FB diskuzi, kdy jedna paní se zeptala, jakou by jí doporučili erotickou pomůcku pro zpestření partnerského pohlavního života. Ženy jí radily... Jedna paní napsala, že po dětech už nešukat, ať se to nedozvědí. Oni se jí tam pak vysmívali, že to jako "po dětech už žádnej sex? vždyt to ten chlap uteče atd. A jedna paní k tomu připsala: "A vůbec - to nemáte svoje potřeby?" Byla jsem tak ráda, že je nemám :)

Tahle diskuze mě fakt baví a nikde jinde se tyhle věci probírat nedají. Moc díky za cenné info, výzkum se připravuje, otázky jsou vymyšleny. Omlouvám se, komu jsem ještě neodpověděla, co nejdřív to napravím.
Jinak ty komenty pod tím videem na youtube jsou fakt žumpa. Tvl, jsem naprosto hrdá, že jsem asexuálka, jsme výjimeční! Proč jsem si nechala podlomit sebeúctu? Proč jsem se nechala shodit debilním výsměchem a urážkami vrstevníků? Mám jeden z největších darů, nejsme závislí na sexuálních věcech jako většina lidí! Jsme čistší, jako hrdinové pohádek, oproštění od věčného sexu! Lituji, že jsem kdy odstoupila od svých ideálů! Neměňme se. Ti, co se nám vysmívají, nám akorát závidí, že jsme oproštěni od této potřeby a dokážeme myslet normálně, zatímco oni nevědí, co kam strčit! Nelíbí se mi to, nikdy nepůjdu proti sobě!
Jste fajn lidi!

Odpovědět
#34
... Představuji si Sosnu v uniformě a s nárameníkem (velké černé A v bílém kolečku), jak tohle hřímá z tribuny a za ní visí vlajka s nápisem "SVĚTOVÝ SVAZ ASEXUÁLŮ: Za čistší zítřky světa." LOL
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#35
Jen poznámku k tomu létání  ve snech.
Kdo vyzkoušel holotropní dýchání, tak odprostěn od těla,  se taky vydal poletovat na zvláštní místa.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#36
(31. 08. 2019, 23:59:35)Juliana Napsal(a): ... Představuji si Sosnu v uniformě a s nárameníkem (velké černé A v bílém kolečku), jak tohle hřímá z tribuny a za ní visí vlajka s nápisem "SVĚTOVÝ SVAZ ASEXUÁLŮ: Za čistší zítřky světa." LOL

Jen mám  obavu že  by , pod krutou Sosní kuratelou a prosazovanými hodnotami i násilné  absence sexu, ty zítřky netrvaly dlouho, a lidstvo by vymřelo!
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#37
Škoda, že Adevre, mluvíš jako typický sexual...

Odpovědět
#38
"... krutou Sosní kuratelou." :D :D :D To je virtuózní libozvuk. (Promiň, Sosno.)

Citace:Sosna: Menstruace je podle mě nepříjemnější než poluce. Protože způsobuje BOLEST. Kdyby působila pouze ty ostatní nepříjemnosti, které způsobuje, a nebyla by tam ta bolest, nebylo by to tak hrozné.

Pořád lepší křeče v břiše než ty hrůzy, které tady popisovali Fibril a Grča. Pro moji důstojnost by byla nesrovnatelně větší rána, kdybych měla manipulovat se svými vylučovacími orgány a ještě si u toho představovat něco... no prostě něco. Kroutící očima Takhle se ode mě nečeká žádná fyzická ani duševní spolupráce s biologickými procesy, na nichž se podílet nechci, protože se mi nelíbí. Nejlépe to vymyslel Magramal, ale nevím, jestli bych už jako dítě měla tolik odhodlání a uvědomělosti jako on.

Citace:Sosna: Hlavně obyčejní sexuálové, kteří se furt litují, že to nemají kam zasunout a kdesi cosi, které údajně svědí koule a strašně to potřebují - tak ty lituji. Oni litují nás, ale ve skutečnosti my litujeme je - protože oni se toho nedokáží zbavit. Ale my si žijeme v klidu, spokojeni, zatímco oni jsou otroky svých otravných potřeb. 

Napadlo tě někdy, že ne každý sexuál je závislé zvíře s hypertrofovaným pudem, které myslí jen na to jedno? Šklebící se Namátkou: Shakespeare měl tři děti, Wagner čtyři, Darwin deset, Eurípidés byl dvakrát ženatý, Feurbach napsal, že ho víc baví přivádět na svět potomky než filosofická díla, Bedřich Smetana, Musset a Baudelaire zemřel na syfilis, Tolstoj a James Joyce byl v posteli fakt čuňata. A přesto toho stihli i docela dost ušlechtilého a duchovního, ne? Jestli se stýkáš s heterosexuály, kteří nedokážou řešit nic jiného, než že je svědí rozkrok, pak ti říkám, problém není v heterosexualitě.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#39
(01. 09. 2019, 01:38:42)Sosna Napsal(a): Škoda, že Adevre, mluvíš jako typický sexual...

Posmívající se ...fakt? Ale ty Sosno..., viš o tom, že kluky nenosi čáp, holky vrána a sluníčkáře nevytahuje slunko kozám z nápoje?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#40
(01. 09. 2019, 10:04:50)adevr Napsal(a):
(01. 09. 2019, 01:38:42)Sosna Napsal(a): Škoda, že Adevre, mluvíš jako typický sexual...

Posmívající se ...fakt? Ale ty Sosno..., viš o tom, že kluky nenosi čáp, holky vrána a sluníčkáře nevytahuje slunko kozám z nápoje?

Ted se zhroutila moje predstava "zrozeni slunickare"... Tos mi nemel delat  Uplakaný Druha nejvetsi brutalita v mem zivote po tom, co jsem jako dite objevil rodice jak bali vanocni darky  Uplakaný
Slepé cesty jsou...
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Yasmin Benoitová: rozhovor Jul-diskusni-forum-iana 36 55937 12. 12. 2019, 09:49:04
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Zájemce o rozhovor pro seriál iDNES.cz Lidé česka? Jakub -diskusni-forum-Heller 0 5069 02. 11. 2017, 15:55:45
Poslední příspěvek: Jakub -diskusni-forum-Heller
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5176 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Rozhovor pro Humans of Prague Aline-diskusni-forum-Daryen 3 10065 06. 04. 2017, 16:59:08
Poslední příspěvek: Zir-diskusni-forum-iath
  Rozhovor pro stream.cz annat-diskusni-forum-rojska 17 46567 17. 01. 2010, 10:21:23
Poslední příspěvek: Lu-diskusni-forum-cy

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex