Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak trochu se vypovídat...
#31
Celkem by mě také zajímalo znát rozložení představ a reálných dispozic pro vnímání druhých mezi různě podmíněnými výběry z velkého vzorku lidí. Ale reálný význam pro život, kromě nějakých manipulací/reklam/politiky, to podle mě moc nemá. Důležité jsou právě ty vztahy s jednotlivými reálnými lidmi kolem nás.

Další věc je, že i každý člověk v různých situacích může cítit a zafungovat jinak. Ani sám u sebe člověk nemůže prohlásit s nějakou velkou jistotou, jak se v různých situacích bude cítit a chovat atd.

Určitě často Arthurův pohled často platí. Žádost mít vyvolenou ženu pro sebe, přání být v jejích očích alfa samcem s tím, že bude následovat sex, je do určité míry většině mužů vrozená. Byl jsem velmi překvapený tím, jak třeba kolega nedokázal s trochou nadhledu brát situaci, kdy se (ač jsem to nevěděl) cítil/byl mnou ohrožený. Přitom na druhou stranu dokázal udržet své chování ve velmi civilizovaných mezích a vlastně si i trochu sám sebe dokázal uvědomit s úsměvem - ovšem mírně hysterickým. Ale cílový objekt byl pro něj pouze/nadevše žena, kterou velmi obdivoval a chtěl, a představa pouhého kamarádství byla pro něj zcela bezcenná. Z mého pohledu dosti krajní možnost. Na druhou stranu, právě tato dívka mě pěkně rozházela moje představy o tom, že ženské vnímání může být slučitelné s mými představami a byl jsem z toho docela smutný/rozházený. Nakonec si na mě na chvíli udělala čas kamarádka z mládí a ještě kamarád a zase mi pomohli trochu srovnat představy, od těchto extrémů.

Myslím, že víc kolegů i kamarádů je nastavených tak, že vztah k dívce/ženě mohou mít jak čistě kamarádský, profesní (spolupráce), vnímat jí jako společnost na výlety/kulturní akce tak pouze/především vztah podložený přitažlivostí/sexuálním zájmem nebo založený na úctě k schopnostem/vlastnostem. Přitom vývoj a nebo existence každé této složky může být v čase jiný a nemusí spolu souviset. Často pak musí mít člověk odvahu si i sám sobě říct, jak to vlastně v danou chvíli s jeho vztahem je. Dokázat to pak vysvětlit/přiznat někomu blízkému je pak ještě těžší. Ideál v případě životního partnera je pak ve formě dlouhodobé souhry všech složek. Za sebe to vidím také dost podobně a jsem přesvědčený o tom, že mohou i v jednom čase být všechny formy různě rozložené na víc osob. A kromě té přitažlivosti pohlavní bych do toho balíku počítal i muže.

U mě většina takových pocitů spřízněnosti/kamarádství s lidmi, které opravdu lépe poznám, přetrvává nejspíš asi natrvalo - dokud si jich mohu vážit. A to i přesto, že se s danými lidmi z mnoha důvodů (především nedostatku času nebo toho, že pokročili do jiné životní fáze) roky nevidím. I když se nakonec moje neaktivita může jevit podobně jako jev popsaný níže.

Naopak u (většiny?) dívek mě je spíš líto, že často jejich zájem je k dané osobě intenzivní (často i nekritický) ale po přenesení zájmu jinam cítění/vztahu k lidem z minulosti upadá a schopnost pozitivního vztahu mizí. Spíš teprve až když mají stálé partnery a jsou ve spokojeném dlouhodobém vztahu, tak opět začínají staré přátele vnímat. Ale i tohle pozorování platí jen pro někoho a ani u nikoho není absolutní, je to vše statistika/náhoda/štěstí/deterministický chaos/boží vůle.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Tak trochu se vypovídat... - od mušelín - 26. 10. 2011, 18:17:34
RE: Tak trochu se vypovídat... - od MadRat - 26. 10. 2011, 23:08:56
RE: Tak trochu se vypovídat... - od mušelín - 26. 10. 2011, 22:12:02
RE: Tak trochu se vypovídat... - od mušelín - 12. 11. 2011, 20:24:06
RE: Tak trochu se vypovídat... - od MadRat - 14. 11. 2011, 16:19:16
RE: Tak trochu se vypovídat... - od Cho-diskusni-forum-dec - 16. 11. 2011, 01:53:15

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Tak trochu jiný pohled na partnerský vztah... Julia L-diskusni-forum-avender 25 77148 27. 11. 2017, 07:30:54
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Tak trochu zpověď a žádost o radu.. Te-diskusni-forum-rra 6 15757 25. 05. 2017, 00:13:20
Poslední příspěvek: Te-diskusni-forum-rra
Sad Tak trochu zoufalství jjanyska 1 5833 04. 05. 2017, 00:49:34
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Tak trochu o obrazu asexuality v próze Ru-diskusni-forum-na 34 66828 03. 01. 2017, 20:32:22
Poslední příspěvek: Ru-diskusni-forum-na
Brick Trochu o mé maličkosti Nov-diskusni-forum-elli 11 28641 29. 11. 2011, 11:43:18
Poslední příspěvek: Art-diskusni-forum-hur

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex