Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"David (18) má o životě jasno: Sex není nic pro mě!" na Žena.cz
#6
(08. 01. 2016, 21:22:08)adevr Napsal(a):
(08. 01. 2016, 20:54:40)Magramal Napsal(a): (osobně nevím, jak si například přesně vyložit úvodní větu "Sexualita je s lidským životem neoddělitelně spjata."
DOCELA JEDNODUŠE, BEZ SEXU BY SES NENARODIL, TUDÍŽ BY JSI NEMĚL ŽIVOT...

No právě, jde o to, jestli autor myslel toto (i když dnes už ani to nemusí nutně platit, viz toto vlákno), nebo se spíš nechal inspirovat Maslowem nebo, bohové chraň, dokonce Freudem, u kteráho je navíc ona, emh, "oddělitelnost" velmi zásadní :-).

(09. 01. 2016, 14:51:31)zerubis Napsal(a): mam dojem, ze ten clanek nechapu, je asexual a nebo patri ke skupine jedincu co maji dojem, ze je nekdo obvini ze znasilneni, to je zase zmateny clanek

Ano, v tomto ohledu je to poněkud zmatené. Nicméně fenomén MGTOW (sám jsem se divil, že je to i na Wikipedii) je zajímavý sám o sobě, obdobně jako tvz. býložraví muži, japonský fenomén, o kterém jsem se tu myslím už dřív zmiňoval. Dokonce mají i vlastní stránku www.mgtow.com, ačkoliv osobně bych doporučoval spíš odkazy z hesla na Wikipedii a ze stránek z ní odkazovaných, například dvoudílný článek o tzv. Sexodu (=sex+exodus, aneb o mužích, co kašlou na ženy, případně i na celou společnost).

Pokud se tento trend rozšíří i k nám, tak to nás asexuály bude znamenat, že akceptace asexuální orientace společností bude o dost rychlejší, než by byla přirozenou cestou (tj. hlavně generační výměnnou). Na druhou stranu, je otázka, jaké budou konečné následky (anebo "to, co není vidět", jak by řekl geniální francouský politik a ekonom Frédéric Bastiat), protože MGTOW odmítají nejen sex, ale společnost žen celkově, tudíž v konečném důsledku to může být i horší ...

Osobně si myslím, že tento jev, pokud je to opravdu odezva na radikální feminismus, by mohl být společenskou obdobou jistého fenoménu z oblasti regulace a teorie systému, a to takzvané netlumené zpětné vazby (viz obrázek odezvy na jednotkový skok, modré křivky jsou netlumená, červená tlumená zpětná vazba), kdy pokus o co nerychlejší změnu stávajícího stavu způsobí, že se po nějakou dobu přejde do téměř opačného extrému (v hovorové češtině je na to krázný výraz odezdikezdismus :-) ), po které následuje výkyv zpět (i když menší, než půovodní) a až po sérii několika takovýchto (postupně exponenciálně klesajícíh) výkyvů se situace ustálí v novém rovnovážném bodě.

Nicméně společnost je mnohonásobně složitější a navíc je nelineární, což znamená, že v extrémním případě se může stát, že místo toho, aby se ustálila v nové, pro nás optimální rovnováze, projde fázovým přechodem a skončí někde naprosto jinde, přitom onen stav může být mnohem, mnohem horší než ten výchozí - nechci takovýto případ uvádět, ale stačí se kouknout na dnešní politickou situaci a to, co se stalo na Silvestra v Německu (což se, mimochodem, stalo už mnohokrát předtím ve skandinávských zemích (včetně tutlání v médiích), které jsou v tomto, ehm, "stavu" poněkud napřed).

PS: Nejvíce mně pobavil obrázek z článku Why “Men Going Their Own Way” Is No Way For Men To Go (který, ač je psaný z "machistického" úhlu pohledu, je relativně rozumný) s názvem přeložitelným zhruba jako Oficiální panicověkometr (orig. OFFICIAL VIRGIN AGE METER (sic)), ten čaroděj (navíc s holi se znakem Chaosu!) je perfektní :-)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: "David (18) má o životě jasno: Sex není nic pro mě!" na Žena.cz - od Magr-diskusni-forum-amal - 13. 01. 2016, 05:23:59

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4522 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  [Novinky.cz] Když je pro někoho sex v podstatě za trest pat-diskusni-forum-eeso 5 12409 17. 07. 2019, 20:19:39
Poslední příspěvek: maš-diskusni-forum-inka
  Žena.cz: "Sex mě obtěžuje. Je ho prostě moc!" Magr-diskusni-forum-amal 1 6947 10. 08. 2013, 07:07:57
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen
  "Hledám urostlého, mužného chlapa! Zn. Který nechce sex" na Žena.cz Magr-diskusni-forum-amal 6 18983 29. 10. 2012, 19:03:57
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Žena.cz Fr-diskusni-forum-igi 4 13612 01. 07. 2012, 18:45:29
Poslední příspěvek: Slečna XY

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex