Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Článek na Deník.cz
#22
(02. 02. 2020, 06:08:57)Sosna Napsal(a): Ano, účelem zkratky je zkrátit, ale měla by to být zkratka, která existuje (ty internetové jsou prostě falešné - jj nebo tvl nejsou knižní zkratky). A nelíbí se mi, když se naše krásné české zkratky nahrazují těmi anglickými. Navíc na mobilu displej sám navrhuje slova, takže ani není třeba je celá vypisovat, ale stačí jen zakliknout to správné. A na klávesnici je pohodlnější celý výraz komfortně v několika vteřinách naťukat.
Díky, musí to být pěkná práce.

Zkratka, kterou někdo použije, zřejmě existuje. Neexistující zkratky použít nelze. LOL Kdybychom se měli řídit kritériem, že existuje jen to, co je ve slovníku, úplně by to podvázalo vývoj jazyka. I ty zkratky, které jsou dnes knižní, byly jednou nové. 
České zkratky se anglickými nenahrazují, snad s jedinou výjimkou aka = tzv. Zkratky jako jj, tvl nebo mmntp jsou krásně české. A shodly jsme se na tom, že třeba mmch místo btw by bylo divné. Vadí ti tak moc i zkratky latinské jako etc., cca, R. I. P. nebo Q. E. D?
Já nepíšu na mobilu, a když, mám tuhle stupidní věc vypnutou. Nedůvěřuji tomu. O minulých prázdninách přišla otcovu kamarádovi SMSka od manželky, která zněla: "Uz mame na zahrade tu mrtvolu." Když se jí konečně dovolal, vyšlo najevo, že mobil udělal "mrtvolu" z "pergoly" a ona si toho nevšimla. Ale měla bys vidět jeho výraz, než zjistil, co se doma děje.
Ne, není pohodlnější vyťukat celé slovo, než napsat několik písmen - to snad nemůže tvrdit nikdo příčetný!
Jak jsem říkala, pořád shánějí lektory.

Magramal: Jak člověk vleze do té diskuse ke článku? Já na ni nikde nevidím odkaz. Ale moc se mi líbí ta slaďoučká nástěnka polepená srdíčky pro hodné imigranty, která jim má dát najevo, že je tu chceme. 
A nemohl být název článku změněn prostě proto, že autor technicky vzato neprojevil rasismus, nýbrž opovržení vůči lidem nemluvícím anglicky? Třeba si ten novinář (ehm, propagandista) uvědomil, že jazyk s rasou nemá nic společného a mnoho z těch neanglofonních imigrantů jsou Poláci nebo Ukrajinci, jak v článku zmiňuje ta poloviční Irka.
Jinak autorovi pamfletu držím palce a God save the Qeen. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Článek na Deník.cz - od Jul-diskusni-forum-iana - 30. 01. 2020, 03:07:56
RE: Článek na Deník.cz - od Gr-diskusni-forum-ča - 30. 01. 2020, 09:04:17
RE: Článek na Deník.cz - od ad-diskusni-forum-evr - 01. 02. 2020, 19:38:28
RE: Článek na Deník.cz - od ad-diskusni-forum-evr - 01. 02. 2020, 20:59:09
RE: Článek na Deník.cz - od ad-diskusni-forum-evr - 01. 02. 2020, 22:00:06
RE: Článek na Deník.cz - od ad-diskusni-forum-evr - 05. 02. 2020, 00:00:39

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Denik N - Hleda se respondent ke-diskusni-forum-x!k 4 13911 29. 01. 2016, 19:54:49
Poslední příspěvek: ke-diskusni-forum-x!k
  deník aha zerubis 9 23210 14. 03. 2013, 22:40:44
Poslední příspěvek: ic-diskusni-forum-e80

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex