Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arthur
#1
Ahoj, nevím, jestli sem patřím. Zjistíme... Jsem heterosexuál a na asexualitu jako orientaci moc teda nevěřím. Podle mýho je rozdíl mezi sexem a milováním. Když se nemohu milovat nebo nemohu někoho milovat (obrazně řečeno), považuju se jasně za asexuála, protože mi chybí ta druhá polovička, ne sex! Podle mýho je asexualita moderní blábol. Ale třeba je tomu jinak, ještě to tu nemám dostatečně pročtený, možná změním názor.
Při milování necítím žádné trauma ani při představě milování. Je to pro mě o splynutí, kde nesmí hrát roli ego. Taková meditation spíš! Asi záleží, jestli se chceme milovat s milovaným, nebo jestli chceme jen sex. Ten se mi příčí. Ale jen na tom se označit za asexuála mi přijde vachrlatý! Přijde mi to, jakobyste tu spíš byli societa sexuálního antikonzumismu. Což je zase sympatické, jen aby se za tím neskrývaly jiný problémy...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#2
Nevím jestli je napadání a urážení tou správnou startovní pozicí pro diskusi. "moderní blábol".. mně to připadá spíše naprosto logické... Když lze cítit sexuální atrakci k jedincům stejného, opačného pohlaví případně obou - proč by nemohlo být k žádnému?

nevím jak to mají ostatní, ale pro mně je milování a sex na stejné úrovni. Je to sice míň divné ,ale pořád divné
Odpovědět
#3
(31. 12. 2010, 12:58:00)Adriane Fox Napsal(a): Když lze cítit sexuální atrakci k jedincům stejného, opačného pohlaví případně obou - proč by nemohlo být k žádnému?

Nevím, tak jsem o tom ještě neuvažoval. Páč ani jako heterosexuál se necítím na to, abych se definoval podle povšechné "atrakce". Já necítím žádnou atrakci vůči někomu, koho nemiluji! Pak je to sice nakonec žena, ale to je až následek, ne příčina mít k někomu intimnější vztah. proto rozlišuju mezi sexem a milováním. Takže mám podle tebe taky nějakou novou orientaci, která by byla víc než mým blábolem? Skutečně tomu nerozumím... Musím si přečíst i jiný články. Dosud jsem to četl jen tak na netu, proto mě to zaujalo. Něco cítím společnýho, ale otázek je na druhý straně víc než dost...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#4
Někde tady na fóru už se to rozebíralo... Přitažlivost jen ke konkrétním osobám atd.
Odpovědět
#5
(31. 12. 2010, 13:26:08)Adriane Fox Napsal(a): Někde tady na fóru už se to rozebíralo... Přitažlivost jen ke konkrétním osobám atd.

Někde u nás v hospodě taky, a otázky se spíš rozšiřují...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#6
Nevim, co cekas, ze ti tady rekneme. Zda sem patris, to je tvoje vec, ale asexual zcela jiste nejsi. To, ze nechces mit sex s nekym, ke komu nic necitis je naprosto normalni a (doufam) tak to ma spousta lidi. To s asexualitou nema vubec nic spolecneho.
Odpovědět
#7
skor by si mal ist hladat riesenie tvojho problemu na stranky zamerane na sexualitu a s tym spojene problemy a dilemy. Pekny den
Odpovědět
#8
Rozdíl mezi sexem a milováním? No možná nějaký bude,ale jen u velmi málo lidí.Moje osoba v tom žádný rozdíl nevnímá.Nejsem schopná ani jednoho :D
Srdce Just because I can´t "do it" doesn´t mean I don´t love you. Srdce
Odpovědět
#9
pokud je asexualita moderní blábol, tak bych asi meškal čas někde jinde než na fóru o asexualitě
Odpovědět
#10
(31. 12. 2010, 12:31:02)Arthur Napsal(a): Podle mýho je asexualita moderní blábol.

To je hodně odvážné tvrzení. Sice je pravda, že dosud neexistuje jednoznačná známá příčina(y) asexuality a definice jsou prozatím pracovní, ale když se sejde několik desítek osob, které vykazují podobné až stejné znaky ve vztahu k sexualitě, tak už to minimálně něco značí, ne? Čili s takovými kategorickými tvrzeními bych byla opatrná, dnes již až na vyjímky několika málo fanatiků také nikdo netvrdí, že např. homosexualita je nemoc, jako to říkali "odborníci" dříve. Neznamená, že když něčemu ještě nerozumíme, že to je důkazem toho, že daný jev sám o sobě neexistuje.
Jinak podle mne asexuál ani hyposexuál nejsi. Akorát si to potřebuješ trochu srovnat a bude dobře.;)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex