Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dneska jsem si přečetl "definici" asexuála... celkem to sedí
#11
Zdar,
myslím, že na myšlené škále od 0 ("absolutní asexuál") do ("absolutní sexuál" jsi tak někde kolem mezi 3 a 4 -čili dle "volného" pojetí dle dívky zvané Levíča (L.: promiň fakt nevím, jak to v češtině skloňovat - prostě podle slovenského Lvíčete:-D) už (anebo ještě pořád?) asexuál (zřejmě) jsi...
Pokud jde o mě leccos máme společné - "na kluky opravdu" nejsem a ženy se mně líbí a pokud jde o "mazlení" se nijak "nežinýruju". Rozdíl mezi námi je v tom (že přesto, že jsem víc než 2x starší než Ty), bez sexu jsem se obešel úplně. Přesto se sám řadím někam mezi 1 a 2, protože "správný" asexuál by (prý) - jak jsem se někde dočetl - neměl vůbec jevit jakýkoliv zájem o jakýkoliv bližší vztah s osobou jakéhokoli pohlaví:-D. Ale řekl bych, že "absolutní nula" (fyzikové prominou) z našeho pohledu snad ani neexistuje:-D - nebo snad ano ? (v tom případě bych ji v ženské podobě snad ani potkat nechtěl:-D)

10
(20. 01. 2011, 19:17:53)Koncíř Napsal(a): zdravím.
až dneska jsem se dostal k pojmu asexuál, a musím říct že se s ním celkem ztotožňuju, ikdyž nejsem si jistý jestli to uplně sedí na mě, a ani co to vlastně přesně je, budu proto rád když si přečtete můj "příběh" a za jakýkoliv komentář budu velice vděčný...
asi v sedmnácti letech jsem zjistil, že můj hodně dobrý kamarád je gay (ikdyž ten to po pár letech zase odmítl a ted prohlašuje, že je hetero, což je podle mě jen k jeho škodě, protože si jsem celkem jistý že je gay)
no ale můj problém byl jinde, chlapi se mi nikdy nelíbili, mužské tělo mě ani trochu nevzrušovalo, takže vím určitě že gay nejsem.. na druhou stranu ženské tělo mi příjde nádherné a ženy mě přitahují. alespon po vizuální stránce, žena mě dokáže i vzrušit, s moji poslední dívkou jsem se mohl líbat i mazlit, dojde i na orální sex, jenže to je tak všechno, samotný akt mě... no prostě nebaví, jsem toho schopen pár sekund (pokud vůbec) ale většinou pak jakákoliv vášeń vyprchá a nejsem už pak ničeho schopný, problém je že zatímco v jejích očích je vidět vzrušení a ... no že by to prostě chtěla, já zůstávám chladný, myslí odpluji jinam a jakýkoliv pokus o takříkajíc "zásun" mi prostě zkazí veškeré předchozí chvíle...
nikdy mi nedělalo problém bavit se s dívkámi, stejně jako bavit se s kluky, rád bych jednou měl rodinu a děti, problém je že holky co jsem zatím poznal, tak vždycky byly potom zklamané když mělo dojít na "onu věc", já se tomu většinou vyhýbal co to jen šlo... pro okolí jsem byl vždycky tak trchu exot, věčně jsem četl, pil zelený čaj a teď studuju na univerzitě jazyky (angličtinu a španělštinu), neměl jsem rád fotbal a nějaké auto- moto mi je uplně volné... na druhou stranu nikdy mě ani trochu nepřitahovali muži... můj hlavní problém je, že jsem si kvůli tomu připadal divný (snad se to táhne i do současnosti), neschopný a hodně mi to sráželo sebevědomí, dokonce jsem si často říkal že by bylo jednodušší být gay a mít v tom jasno...
takže moje otázka zní: ženy se mi líbí, muži ani trochu (když mluvím o fyzické stránce), jenom prostě nemám potřebu sexu... rád se mazlím a rád jsem s dívkou, ale bez potřeby koitusu... jsem asexuál nebo ne?
Odpovědět
#12
k Ivovi 63: ono je sice možné, že existuje absolutní asexuál, nebo něco takového, ale pochybuju že někdo kdo o sobě může říct. že vůbec neprojevuje žádný zájem o druhé (nebo stejné) pohlaví se vyskytuje na tomto fóru, resp. spíš bych řekl někdo kdo by byl naprosto spokojený s tím, že neprojevuje ani náznaky sexuality a jakékoliv pohlaví je mu uplně volné, by se přece nepřihlásil na tomhle fóru... protože by neměl potřebu to ani nějak řešit ne?
p.S: kde tu úžasnou stupnici můžu najít? zajímalo by mě co by na ni řekli nějací sexuologové...
Odpovědět
#13
Jsou zde jedinci, myslím na fóru, kteří nerozlišují až tak mezi pohlavími, ale důležitá je pro ně ta sociální či emoční vazba (sdílení s druhým). Čili je jim vcelku lhostejné, zdali jejich partner je mužem či ženou, hlavně, že si rozumí v duševní rovině, to je pro tyto lidi nejpodstatnější. Lidé se v podstatě sdružují nejen na podkladě sexuálního, ale i sociálního popudu a právě zde by toto mohl být tento případ. Že jednoduše nechtějí být sami....a kdo také chce, že, myslím, že jen velmi málo lidí bude dobrovolně volit v životě samotu. Tak to je třeba jedna kategorie asexuálů. Ale vypadá to, že jich může být mnohem, mnohem více.....nikdo zde ani "venku", tím myslím z odborníků, Ti určitě stoprocentně neposkytne odpověď na otázku, zdali jsi nebo nejsi asexuál. Myslím, že budeš muset hledat hlavně sám v sobě, to především, jako asi valná většina z nás tady. Ale já si stále říkám, proč se chtít mermomocí někam napasovat? Jsi jaký jsi a myslím, že ani mezi tzv. sexuály nejsou v tomto ani dva lidé naprosto stejní, navíc, sexualita (sexuální apetence především), může doznávat během života změn, i z asexuála se časem může stát sexuálně aktivní člověk a naopak sexuál může dozrát v asexualitu, nic není v životě zcela definitivní. Osobně jsem "skeptik" a tvrdím, že sexualitou podbarvené vnímání světa máme do jisté míry všichni, již jen tím, že jsme se narodili s pohlavními orgány a žlázami, jsme tedy buďto mužem nebo ženou, nikoliv bezpohlavní "to", předurčuje naše zachycování a interpretaci okolní reality. Navíc zde spolupůsobí sociální i kulturní vlivy atd. Když mám mluvit čistě za sebe, tak já to mám třeba tak, že se mi líbí pouze muži a přitahují mne duševně i fyzicky, ovšem jsem mnohem náročnější na tu duševní stránku než fyzickou, kde mi sex jako takový nechybí, i když jej jsem schopna, ale suplementace v podobě nějakého objetí apod. je pro mne v tomto vcelku dostačující a uspokojující. Orálního sexu třeba určitě schopna nejsem, to by mi přišlo jako ponižující pro mne i pro partnera. Ovšem nic proti této aj. sexuálním praktikám nemám, to aby nedošlo k omylu, hlavně když se ti dva v tomto shodnou.....No a tedy jsem nebo nejsem asexuál, když svět a opačné pohlaví vnímám jasně očima sexuality, ale nemusím s nimi sex? Toť otázka.....Čili vidíš, jak to je, všichni zde máme mnoho otázek a konečných odpovědí se stále nějak nedostává nebo jen velmi oktrojovaně a pomalu.....nejlepší je být svůj, každý jsme přece neopakovatelný unikát.
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#14
Ahoj,no myslím,že se asi budeš řadit mezi tzv. romantické asexuály http://asexual.cz/forum/thread-243.html?...y+jste+typ podívej se tady :)
Srdce Just because I can´t "do it" doesn´t mean I don´t love you. Srdce
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Ráda bych poznala muže asexuála. Kytičk-diskusni-forum-a34358 35 39228 06. 11. 2021, 11:51:58
Poslední příspěvek: mar-diskusni-forum-teza
  Žena asexuála An-diskusni-forum-es9 5 11624 15. 08. 2016, 00:28:10
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Hledám asexuála z Ostravska. Asexuálk-diskusni-forum-a_Monika 2 7989 15. 12. 2015, 18:52:33
Poslední příspěvek: Life.I-diskusni-forum-s.Good

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex