Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Možná řeším hlouposti
#11
(11. 07. 2011, 22:47:12)Kob-ra Napsal(a): Myslím si, že původní účel sexu je rozmnožování. Připadá mi trošku divné až komické, že si z toho lidi udělali závislost a hračku...Dlouho jsem přemýšlela nad tím, proč mi vlastně připadá nečistý, když to může být bráno z nadhledem - že je to jen příjemný projev nejbližšší lásky dvou lidí...Ale pokud by to bylo takhle, proč je tak děsivá představa, že by např. děti měly sex již ve dvanácti? A proč člověka vyvede z míry (teda většinou), když omylem přistihne někoho zrovna v akci - obvzlášť, když je to někdo z rodiny? Ještě mě napadá další případ - ať už člověk věří tomu jestli existoval biblický Ježíš nebo ne, umíte si představit, že by míval sex? Já teda moc ne...Neumím říct jednou větou přesně proč, ale sex se neslučuje s určitou nevinností. Možná jen, že jsem taky nějakým způsobem asexuální, a proto jsem proti sexu takto zaujatá.

Ahojky, já Tvému náhledu v mnohém rozumím....také jsem svého času zvažovala různé náhledy a přístupy k sexu, došla jsem nakonec k závěru, že je to věc přirozená, tak asi bude nejlepší to tak i brát. Nedělat ze sexuality nějakého "démona". Nechci nějak radit, skálopevně, ale možná jistá odpověď spočívá v přístupu k té sexualitě, její úplné popření to podle mne nevyřeší. Asi bude přece jenom poněkud rozdíl, když probíhá mezi lidmi, kteří mají mezi sebou pevné citové pouto, které je nutno po nějakou dobu budovat (klidně i měsíce, roky, proč ne...) a mít pro jeho tvorbu vůbec psychické aj. předpoklady....proto u dětí je sex i nepřípustný, než když tento akt probíhá třeba mezi zákazníkem a prostitutkou, kde jde jen o uspokojování sexuálního pudu v jeho nejhrubší podobě. Na tom není absolutně nic pěkného, nedá se to těm lidem zakázat, samozřejmě, ale je to hnus. A v tomto podle mne tkví ta "nečistota". Ale v aktu lásky mezi dvěma lidmi ji osobně nějak nevidím. Je pravdou, že člověk tím ztrácí určitou nevinnost, jak správně píšeš, ale možná je pro tohle v určité fázi života i stvořen, kdy nejen ale ztrácí, rovněž také mnohé získává na druhé straně...vlastně v životě už to tak je, málokdy má člověk stále něco pevného, jistého, život je o změnách. Navíc, když člověk uvažuje o rodině, bez sexu to nejde. Čili pokusila bych se tuto otázku hodnotit ještě z vícero hledisek než se zakotvím v definitivu. :) Obecně můj názor na sex je ten, že k němu má člověk přistupovat úváženě, nevnímat jej jen jako nezávazné potěšení,jak se dnes mnohdy děje, ale spíš jako až důsledek toho duševně-duchovního splynutí mezi partnery.

No a k tomu Ježíši Kristu, pokud tedy skutečně existoval, to je zajímavá otázka. Spekuluje se tu a tam o Marii Magdalské, jak k ní měl blízko či neměl, některé teorie hovoří o tom, že s ní měl dokonce syna!, těžko říci. Nevím, mne osobně by byl dokonce sympatičtější i s těmito malými "poklesky". Četla jsem kdysi nějakou jeho historickou analýzu, jeho osobnosti a vyšlo tam z toho, že ve skutečnosti musel být pěkný buřič, nadšenec a vynikající rétor, který uměl přesvědčit davy, nikoliv takový ten zasněný svatý obrázek, jak jej často zobrazují církve. Dle mne hrůza! :) Nevím, ale osobně si myslím, že ať už má člověk jakkoliv vyspělého, poznalého ducha, pořád jako člověk se musí stejně vyrovnávat s některými lidskými touhami, přáními, nedostatky. Možná v menší míře než my ostatní smrtelníci, ale musí, přijde mi to tak nějak přirozené....otázkou je, do jaké míry si ostatní lidé v pohledu na tyto lidi tento fakt uvědomují či ne....

Na úplný závěr bych možná měla dodat, že sama nevidím sex jako nezbytnost naplněného vztahu - spíše jako možnost.;)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#12
Děkuju všem za názory, tuhle kapitolu si nesnažím nadobro uzavírat...hlavně Nelin komentář mi dal o něco jiný přístup k věci...
Odpovědět
#13
Milá Kob-ro, napsala jsem ten komentář i vzhledem k tomu, jak píšeš, že nějaké sexuální cítění máš....jiné je to, myslím si, u vyhraněných asexuálů, tam v této oblasti není vlastně co řešit....,ale jsem přesvědčena, že člověk přirozeně sexuální (je různá míra vyjádření té sexuality u každého...) se nemusí za svoji sexualitu nijak stydět, stejně jako člověk asexuální za svoji nesexualitu. Nemusíme být přece všichni zcela stejní. :) U Tebe možná půjde hlavně o to, jak se Ti podaří propojit tu existující biologickou složku s tím, co cítíš v srdci (podobné to bylo i u mne :)) a hledat k sobě spřízněného partnera, to bude velmi důležité, ne-li snad nejdůležitější ze všeho v tomto. Čili asi bych popřemýšlela i tímto směrem....přeji hodně štěstí na Tvé cestě. :)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#14
Ahoj,vítej. :) Takových nás tu je,tělo by mohlo,ale mysl to nedovoluje.
Srdce Just because I can´t "do it" doesn´t mean I don´t love you. Srdce
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Možná tu jsem omylem Snow-diskusni-forum-White 8 16416 16. 01. 2015, 23:32:03
Poslední příspěvek: eslard-diskusni-forum-er1234

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex