Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravím všechny
#21
(20. 08. 2011, 03:20:34)Nela Napsal(a): MadRat, z toho, co píšeš, mi vychází nejvíce varianta, že asexualita a její vnímání je vlastně velmi subjektivní záležitost...to je jistě v této rovině správné a když to tomu člověku pomůže v jeho momentální identifikaci, zakotvení se, i když třeba dočasném....proč ne, proti tomu nelze nic namítat..., tady spíš je problém v tom, že pokud asexuálové stále usilují o své uznání, jakožto sexuální orientace, měla by panovat z toho obecného hlediska jakási veřejná shoda, co asexualita vlastně je a není...a tu já stále nějak nevidím. Všechno je to jen o pocitech toho kterého člověka, spíše různorodé změti pocitů a zkušeností....chybí stále zkrátka nějaké podstatné kritérium, které by definovalo asexuála a asexualitu. Ty pocity atd. lze jistě brát v úvahu, ale k tomu, co asexuálové chtějí a očekávají, tedy ke zrovnoprávnění s ostatními orientacemi sexuálními to ale bohužel nestačí....takže tak. To je realita....
Veřejná shoda by byla, kdyby se do toho nepletly věci, které s asexualitou (i jakoukoliv jinou orientací) přímo nesouvisí, jako třeba to libido.
Co se týče těch pocitů konkrétního člověka, to by se dalo taky napasovat i na jakoukoliv jinou orientaci. Třeba takový 100% bisexuál by měl ze 100% lidí co ho kdy sex. přitahovali mít ten podíl 50% mužů a 50% žen. Ale reálně takových lidí bude asi hodně málo. Spíš to bude třeba 55:45, 60:40...a když takhle budeš pokarčovat dál, tak dojdeš k 100:0, což je jasný heterosexuál. Někde mezi tím musí být logicky třeba někdo, u koho je to 99:1. Má se kvůli tomu 1%počítat za bisexuála? Nebo když by to bylo 90:10. 10 už je celkem velké číslo. Tady prostě nikdy žádná objektivní hranice stanovit nejde, vždycky to bude na tom konkrétním člověku jak sám sebe nazve.

Jestli nevadí když odpovím na to, na co ses ptala ChildFreeMana:-)... I asexuál, stejna jako každý jiný člověk, má nějaký smysl pro estetiku, takže se mu může líbit určitý typ lidí. Ale nemusí v tom být nic sexuálního. Asi jako když se ti líbí třeba nějaký obraz, barva, psí plemeno, nábytek...cokoliv. Prostě jenom z estetického hlediska.
Odpovědět
#22
Všechno živé souvisí se vším. Takže i podoba je zčásti obrazem nitra, vlastního zdraví, životního stylu atd. To se nedá matematicky, počítačově namodelovat.
Třeba podle portrétu se dá odhadnout se značnou věrohodností, jestlli žena má či nemá vlastní děti.
Také když mě nějaký ksicht podrazil, doživotně ve mně budou skorodvojníci vyvolávat nedůvěru. Může to souviset třeba i s barvou pleti, obezitou, účesem
Takže výběr líbivějšího protějšku, obličeje, postavy nemusí být dán sexuální přitažlivostí. Prostě někdo sympatický je, jiný ne.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#23
Podoby obrazem nitra? No nestraš... moje duše snad tak hnusná není. Kroutící očima
Dostaneš-li se na dno, tak se na něm neválej, ale odraž se od něho.
Odpovědět
#24
(21. 08. 2011, 10:20:59)ChildFreeMan Napsal(a): Třeba podle portrétu se dá odhadnout se značnou věrohodností, jestlli žena má či nemá vlastní děti.

Jej, to mi zajímá, jak se to pozná?
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#25
Myslím si, že je to tak, jak píše Nela. Není to o masturbaci samé, jako spíš o tom, jestli tím člověk neutíká pouhopouze do svého imaginárního světa "rozkoše" vlivem nezkušenosti, případně zklamání, strachu z intimity atd. Dá se pochopit určitý "přetlak", ale básnit o masturbaci, když se dá sexuální energie zužitkovat k duchaplnějšímu využití, je divné, možná až úchylné. Ale musíme nejdřív vědět, že milování není (neměla by být!!!) sebestředná "masturbace" ve dvou, pak se to dá možná snáze pochopit.

Na druhé straně si proto nemyslím, že existuje nějaká velká škála asexuality. Maximálně tak velká škála slovíčkaření. Jsem, jaký jsem, se mi tu jeví jako podružné, oproti tomu se do nějaké škatulky napasovat.
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#26
(22. 08. 2011, 10:02:10)Arthur Napsal(a): Myslím si, že je to tak, jak píše Nela. Není to o masturbaci samé, jako spíš o tom, jestli tím člověk neutíká pouhopouze do svého imaginárního světa "rozkoše" vlivem nezkušenosti, případně zklamání, strachu z intimity atd. Dá se pochopit určitý "přetlak", ale básnit o masturbaci, když se dá sexuální energie zužitkovat k duchaplnějšímu využití, je divné, možná až úchylné. Ale musíme nejdřív vědět, že milování není (neměla by být!!!) sebestředná "masturbace" ve dvou, pak se to dá možná snáze pochopit.

Na druhé straně si proto nemyslím, že existuje nějaká velká škála asexuality. Maximálně tak velká škála slovíčkaření. Jsem, jaký jsem, se mi tu jeví jako podružné, oproti tomu se do nějaké škatulky napasovat.
Si mysli nebo nemysli co chceš... Očividně nechápeš nic a ani se nesnažíš to pochopit.
Měl bys hlavně být revizorem svého bytí, ne se montovat do ostatních a nazývat je úchyly.
Odpovědět
#27
Ale no tak, se nehádejte.;) Masturbace jistě nikomu neškodí, ani ostatním, ani aktéru samému..., "kritika" spočívá spíše v té abstraktní rovině, že lidská sexualita z podstaty nachází své konečné naplnění až v páru, párovém soužití. Také je to její původní účel, to nikdo zpochybnit nemůže. :) Takže možná tam by ji měl člověk přirozeně směřovat....o tom Arthur píše....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#28
Naprosto s tebou souhlasím, Nelo, člověk v naší době a kulturní oblasti by měl svou sexualitu směřovat k párovému soužití, tím naplní jak požadavky svého libida, tak svoje reprodukční a sociální funkce. Když ale zjistí, že jeho sexualita k párovému soužití, které zahrnuje pohlavní styk, přirozeně nesměřuje, přijde právě sem na fórum, protože je patrně asexuál. Víc se k tomu snad už nedá říct :-D

Prosím, nedohadujme se tady už o definicích a kdo je víc asexuál než ten druhý, nemá to žádný smysl a zjevně to vede jen ke stupňování agrese sporu. Všichni jsme tady v nějakém smyslu odlišní od většiny populace a potřebujeme se přece hlavně vzájemně podpořit, ne se dohadovat o dalších drobných odlišnostech a klást si tu většinu za vzor...
Odpovědět
#29
Zase nějaký trapný návody: Dělejte to denně, množte se jak o život, je to to jediný normální v naší společnosti. Když takovou potřebu nemáte, jste zvrhlý!

Komu kdo svou zdrženlivostí nebo vlastním stylem škodí?
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#30
(22. 08. 2011, 23:45:26)Nela Napsal(a): Ale no tak, se nehádejte.;) Masturbace jistě nikomu neškodí, ani ostatním, ani aktéru samému..., "kritika" spočívá spíše v té abstraktní rovině, že lidská sexualita z podstaty nachází své konečné naplnění až v páru, párovém soužití. Také je to její původní účel, to nikdo zpochybnit nemůže. :) Takže možná tam by ji měl člověk přirozeně směřovat....o tom Arthur píše....
To slovo přirozeně je tam strašně důležité. Pokud totiž člověk partnerský sex jako přirozený zkrátka nevnímá, tak je nesmysl jít proti své vlastní přirozenosti jenom proto, že 99% lidí to za přirozené považuje. To prostě nemůže dopadnout dobře.
Já už jsem milé lidi, co mě berou jako normálního člověka a ne jako omyl přírody našla. Nepotřebuju aby mě tak bral úplně každý. Spíš mi je líto těch lidí, co se třeba na základě nátlaku ze strany tzv."normálních" donutí dělat něco, co vůbec dělat nechtějí.:-(
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Zdravim všechny SalvorHardin 7 20532 05. 04. 2015, 02:46:22
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Zdravím všechny :) da-diskusni-forum-ny 4 11624 09. 02. 2014, 19:57:20
Poslední příspěvek: Gyr-diskusni-forum-xiur
  Zdravíím vás všechny Micha-diskusni-forum-l Lbc 2 9337 20. 02. 2012, 21:28:19
Poslední příspěvek: FurtSU-diskusni-forum-smevem
  Všechny zdravím :) Mor-diskusni-forum-wen 33 75604 03. 10. 2011, 16:08:47
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Zdravím všechny! Good Times-diskusni-forum- Bad Times 2 9237 31. 03. 2010, 16:18:30
Poslední příspěvek: Good Times-diskusni-forum- Bad Times

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex