Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravím všechny
#51
(29. 08. 2011, 09:01:25)AlineDaryen Napsal(a): Pro Nelu: Přesně, ta "cesta" je daleko důležitější než nějaká nálepka. Člověk asi přirozeně hledá nějakou vnitřní stabilitu, zkoumá, kam až v čem může zajít, aniž by si ubližoval, kolik samoty snese nebo naopak kolik snese společnosti, v čem si je jistý a v čem ne, co potřebuje a co ne... Kdyby šlo jen o můj vnitřní život a identitu, ani bych žádné škatulky nehledala. Ale musím se nějak vymezit i vůči ostatním lidem a vůči požadavkům společnosti, a pak je taková "kolektivní identita" ohromně užitečná a příjemná věc.
Ať se daří i tobě :-)

Kolektivní identita? Brrr... Ne, díky.
V čem Ty vidíš její užitečnost a příjemnost?
Odpovědět
#52
(02. 09. 2011, 11:59:39)mušelín Napsal(a):
(29. 08. 2011, 09:01:25)AlineDaryen Napsal(a): Pro Nelu: Přesně, ta "cesta" je daleko důležitější než nějaká nálepka. Člověk asi přirozeně hledá nějakou vnitřní stabilitu, zkoumá, kam až v čem může zajít, aniž by si ubližoval, kolik samoty snese nebo naopak kolik snese společnosti, v čem si je jistý a v čem ne, co potřebuje a co ne... Kdyby šlo jen o můj vnitřní život a identitu, ani bych žádné škatulky nehledala. Ale musím se nějak vymezit i vůči ostatním lidem a vůči požadavkům společnosti, a pak je taková "kolektivní identita" ohromně užitečná a příjemná věc.
Ať se daří i tobě :-)

Kolektivní identita? Brrr... Ne, díky.
V čem Ty vidíš její užitečnost a příjemnost?

Možná spíš chtěla napsat "kolektivní vina".:) Bůh ví... Ta odpověď mne vcelku taky zajímá...

Za sebe si myslím, že se člověk nemusí vůči společnosti vymezovat, aby ji měl na háku (nebyl jejím členem) a měl přitom svoji identitu. Když už se vymezuji, tak bojuji, takže žádná výhra... Ale možná je to jen hra slov...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#53
(02. 09. 2011, 11:59:39)mušelín Napsal(a): Kolektivní identita? Brrr... Ne, díky.
V čem Ty vidíš její užitečnost a příjemnost?

Hm, tak nějak je mi příjemnější vystupovat jako asexuálka než jako "ta, co s nikým nespí, protože ji to jako jedinou na světě v životě nenapadlo a měla by se tím pádem jít léčit" :D

Ne, vážně, třeba už jen tohle fórum je užitečné a příjemné, protože se tady potkají lidé, kteří by na sebe jinak nikdy nenarazili – a přišli sem právě proto, že jim slovo asexualita něco říká. Kdybychom nehledali určitý kolektiv, se kterým se budeme moct aspoň ve věcech sexuality identifikovat a získat v něm oporu, tak tady asi nejsme :-) A asexuální identita je užitečná i v situacích, kdy potřebuju někomu (třeba rodičům nebo přátelům) vysvětlit, proč některé věci dělám a některé ne. Je prostě fajn mít další lidi, na které se můžu v tu chvíli odkázat, když na mě chudák sexuál kouká jak péro z gauče.
Odpovědět
#54
(02. 09. 2011, 09:32:49)Arthur Napsal(a):
(29. 08. 2011, 08:13:51)Nela Napsal(a): Zahnat vůbec ne, natož bičem! :LOL: Zvlášť, když bych měla co "napravovat" nejprve u sebe. :) Je fajn, že ses v té asexuální identitě našla, jak vidím, možná, že právě tohle je nakonec to nejdůležitější. Já jsem měla trochu jinou "cestu", obávala jsem se tehdy osamělosti, která je s asexualitou často spojena, fakt nic pro mne, já potřebuji lásku dávat i brát a navíc jsem si nebyla jistá, zdali se mi skutečně nic ze sexuality nebude líbit, což se mi nakonec potvrdilo, že z mnoha pohledů je to fajn věc. ;) No, takže nakonec v mém případě spíš heterosexuálka....ať se daří, Aline.....;)

Nelo, to je zajímavé, možná by nebylo od věci, kdybys napsala, jaký pociťuješ rozdíl v tom náhledu (sexuální zkušenosti/nezkušenosti) a jak si to případně nyní vysvětluješ, "že je to z mnoha pohledů faj věc." Doufám, že mne zle nepochopíš, a nerozepíšeš se o svých praktikách a jistě velmi pestrých, bujarých a pikantních nocích...;)LOL

Arthure, Ty šmíráku jeden LOL, navíc po mne chceš něco, co už bys měl jako údajně mnohem zkušenější, jak tu vystupuješ, vědět! :p Jednoduše jsem měla možnost si vyzkoušet, že funguji v dané věci úplně normálně, akorát si to člověk neuměl za zcela "jasného stavu mysli"....a bez zkušenosti představit, tak si myslel, že bude třeba fungovat nenormálně. A ejhle, najednou je vše jinak.;) To nic nemění na tom, že se za dokonalého sexuála nepovažuji, některé praktiky neakceptuji, jak si asi ve svých až příliš bujných představách myslíš a stále se nehoním jen za uspokojením pudu, ale daleko spíše citu. Finito!:D
Víc psát nebudu, každého odkazuji na případnou vlastní zkušenost....to je nezastupitelné. :)
Jediné, co mohu určitě doporučit, holkám šikovného a zároveň citlivého partnera....:)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#55
(02. 09. 2011, 12:47:46)AlineDaryen Napsal(a):
(02. 09. 2011, 11:59:39)mušelín Napsal(a): Kolektivní identita? Brrr... Ne, díky.
V čem Ty vidíš její užitečnost a příjemnost?

Hm, tak nějak je mi příjemnější vystupovat jako asexuálka než jako "ta, co s nikým nespí, protože ji to jako jedinou na světě v životě nenapadlo a měla by se tím pádem jít léčit" :D

Ne, vážně, třeba už jen tohle fórum je užitečné a příjemné, protože se tady potkají lidé, kteří by na sebe jinak nikdy nenarazili – a přišli sem právě proto, že jim slovo asexualita něco říká. Kdybychom nehledali určitý kolektiv, se kterým se budeme moct aspoň ve věcech sexuality identifikovat a získat v něm oporu, tak tady asi nejsme :-) A asexuální identita je užitečná i v situacích, kdy potřebuju někomu (třeba rodičům nebo přátelům) vysvětlit, proč některé věci dělám a některé ne. Je prostě fajn mít další lidi, na které se můžu v tu chvíli odkázat, když na mě chudák sexuál kouká jak péro z gauče.

Já myslela, že sem chodíme pro zábavu:D?!
No, tak tedy alespoň mně vyhovuje být všude a vždy mimo kategorie. Nestačí identifikovat se s člověčenstvím? Řekla bych, že je to otázka nízkého sebe-vědomí, vědomí vlastní hodnoty bez ohledu na nějaké škatule spojené se sexuální orientací. Člověk, který o sobě bude vykřikovat, že je gay, mi nejspíš poleze na nervy, i když proti gayům a lesbám obecně nic nemám. Odkazovat se na asexualitu jako identitu mi proto připadá hloupé, už proto, že každý to tu chápe jinak a i mezi těmi x lidmi, co jsou tu registrovaní, abys pohledala 2, kteří se na nějaké definici shodnou.
Odpovědět
#56
(02. 09. 2011, 15:00:45)mušelín Napsal(a): Já myslela, že sem chodíme pro zábavu:D?!
No, tak tedy alespoň mně vyhovuje být všude a vždy mimo kategorie. Nestačí identifikovat se s člověčenstvím? Řekla bych, že je to otázka nízkého sebe-vědomí, vědomí vlastní hodnoty bez ohledu na nějaké škatule spojené se sexuální orientací. Člověk, který o sobě bude vykřikovat, že je gay, mi nejspíš poleze na nervy, i když proti gayům a lesbám obecně nic nemám. Odkazovat se na asexualitu jako identitu mi proto připadá hloupé, už proto, že každý to tu chápe jinak a i mezi těmi x lidmi, co jsou tu registrovaní, abys pohledala 2, kteří se na nějaké definici shodnou.

Jasně, pro zábavu především :D

Já zas celkem ráda někam patřím, mám se pak aspoň s kým vykecávat :-) A přestože se tu nikdo na žádné konkrétní definici neshodne (což se dost jasně ukázalo v předchozí debatě), všichni jsme tady a to už podle mě něco znamená.
Nakonec, na definici člověčenství se taky ještě nikdo neshodl, a přiznám se, že to je pro mě moc široké pole... Zas tak moc lidi ráda nemám.
Odpovědět
#57
Odkaz na definici člověčenství přikládám níže. Celkem by mě zajímalo, zda-li někdo máte nějakou jinou :-)

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clov%C...oudr%C3%BD
Odpovědět
#58
(02. 09. 2011, 16:24:22)AlineDaryen Napsal(a): Nakonec, na definici člověčenství se taky ještě nikdo neshodl, a přiznám se, že to je pro mě moc široké pole... Zas tak moc lidi ráda nemám.

No, myslela jsem člověčenství nikoli jako myšlenkovou sounáležitost/shodu s nějakým velkým celkem, ale jako základní vymezení, co člověk je - jaké jsou jeho běžné fyzické a psychické možnosti.

Jinak bych se mohla připojit k prohlášení bači a výrobce koncovek z Valašska "Lidi mám rád, ale jen občas." :)
(01. 11. 2011, 17:40:53)Illusor Napsal(a): Odkaz na definici člověčenství přikládám níže. Celkem by mě zajímalo, zda-li někdo máte nějakou jinou :-)

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clov%C...oudr%C3%BD

LOL pořád čerpáš své poznání z Wikipedie?
Odpovědět
#59
(01. 11. 2011, 17:40:53)Illusor Napsal(a): Odkaz na definici člověčenství přikládám níže. Celkem by mě zajímalo, zda-li někdo máte nějakou jinou :-)

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clov%C...oudr%C3%BD

U některých jedinců, ač je zřejmé, k čemu má otázka směřovat a čemu posloužit, mám skutečně pocit, že rozšiřovat tuto definici člověčenství oproti wiki bibli, je vskutku přepjaté...Pán zelený
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#60
Já nevím, ale ten úvodní obrázek na Wikipedii je dost hrozný. :) Mnohem hezčí je to miminko dále....hlavně, ať jsou ti lidé raději oblečení, to je pak lepší estetický zážitek. :) O "člověku moudrém" také dost pochybuji, když si uvědomíme, co děláme přírodě, zvířatům (jatka atd.),sobě navzájem... tak možná člověk chytrý, ale moudrý určitě ještě zdaleka ne....moudrost mi koreluje totiž s určitým stupněm duševní (duchovní) vyspělosti, chytrost je hlavně výkonností mozku a chytrý může být i kdejaký duševní primitiv....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Zdravim všechny SalvorHardin 7 20528 05. 04. 2015, 02:46:22
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Zdravím všechny :) da-diskusni-forum-ny 4 11623 09. 02. 2014, 19:57:20
Poslední příspěvek: Gyr-diskusni-forum-xiur
  Zdravíím vás všechny Micha-diskusni-forum-l Lbc 2 9336 20. 02. 2012, 21:28:19
Poslední příspěvek: FurtSU-diskusni-forum-smevem
  Všechny zdravím :) Mor-diskusni-forum-wen 33 75597 03. 10. 2011, 16:08:47
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Zdravím všechny! Good Times-diskusni-forum- Bad Times 2 9236 31. 03. 2010, 16:18:30
Poslední příspěvek: Good Times-diskusni-forum- Bad Times

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex