Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak trochu se vypovídat...
#31
Celkem by mě také zajímalo znát rozložení představ a reálných dispozic pro vnímání druhých mezi různě podmíněnými výběry z velkého vzorku lidí. Ale reálný význam pro život, kromě nějakých manipulací/reklam/politiky, to podle mě moc nemá. Důležité jsou právě ty vztahy s jednotlivými reálnými lidmi kolem nás.

Další věc je, že i každý člověk v různých situacích může cítit a zafungovat jinak. Ani sám u sebe člověk nemůže prohlásit s nějakou velkou jistotou, jak se v různých situacích bude cítit a chovat atd.

Určitě často Arthurův pohled často platí. Žádost mít vyvolenou ženu pro sebe, přání být v jejích očích alfa samcem s tím, že bude následovat sex, je do určité míry většině mužů vrozená. Byl jsem velmi překvapený tím, jak třeba kolega nedokázal s trochou nadhledu brát situaci, kdy se (ač jsem to nevěděl) cítil/byl mnou ohrožený. Přitom na druhou stranu dokázal udržet své chování ve velmi civilizovaných mezích a vlastně si i trochu sám sebe dokázal uvědomit s úsměvem - ovšem mírně hysterickým. Ale cílový objekt byl pro něj pouze/nadevše žena, kterou velmi obdivoval a chtěl, a představa pouhého kamarádství byla pro něj zcela bezcenná. Z mého pohledu dosti krajní možnost. Na druhou stranu, právě tato dívka mě pěkně rozházela moje představy o tom, že ženské vnímání může být slučitelné s mými představami a byl jsem z toho docela smutný/rozházený. Nakonec si na mě na chvíli udělala čas kamarádka z mládí a ještě kamarád a zase mi pomohli trochu srovnat představy, od těchto extrémů.

Myslím, že víc kolegů i kamarádů je nastavených tak, že vztah k dívce/ženě mohou mít jak čistě kamarádský, profesní (spolupráce), vnímat jí jako společnost na výlety/kulturní akce tak pouze/především vztah podložený přitažlivostí/sexuálním zájmem nebo založený na úctě k schopnostem/vlastnostem. Přitom vývoj a nebo existence každé této složky může být v čase jiný a nemusí spolu souviset. Často pak musí mít člověk odvahu si i sám sobě říct, jak to vlastně v danou chvíli s jeho vztahem je. Dokázat to pak vysvětlit/přiznat někomu blízkému je pak ještě těžší. Ideál v případě životního partnera je pak ve formě dlouhodobé souhry všech složek. Za sebe to vidím také dost podobně a jsem přesvědčený o tom, že mohou i v jednom čase být všechny formy různě rozložené na víc osob. A kromě té přitažlivosti pohlavní bych do toho balíku počítal i muže.

U mě většina takových pocitů spřízněnosti/kamarádství s lidmi, které opravdu lépe poznám, přetrvává nejspíš asi natrvalo - dokud si jich mohu vážit. A to i přesto, že se s danými lidmi z mnoha důvodů (především nedostatku času nebo toho, že pokročili do jiné životní fáze) roky nevidím. I když se nakonec moje neaktivita může jevit podobně jako jev popsaný níže.

Naopak u (většiny?) dívek mě je spíš líto, že často jejich zájem je k dané osobě intenzivní (často i nekritický) ale po přenesení zájmu jinam cítění/vztahu k lidem z minulosti upadá a schopnost pozitivního vztahu mizí. Spíš teprve až když mají stálé partnery a jsou ve spokojeném dlouhodobém vztahu, tak opět začínají staré přátele vnímat. Ale i tohle pozorování platí jen pro někoho a ani u nikoho není absolutní, je to vše statistika/náhoda/štěstí/deterministický chaos/boží vůle.
Odpovědět
#32
Chodec: Wow, parádní analýza. Líbí se mi, že vycházíš ze svých zkušeností a z toho, jak se proměňují v čase. Život fakt moc není o nějakých teoriích.
Odpovědět
#33
(16. 11. 2011, 01:53:15)Chodec Napsal(a): Za sebe to vidím také dost podobně a jsem přesvědčený o tom, že mohou i v jednom čase být všechny formy různě rozložené na víc osob. A kromě té přitažlivosti pohlavní bych do toho balíku počítal i muže.

U mě většina takových pocitů spřízněnosti/kamarádství s lidmi, které opravdu lépe poznám, přetrvává nejspíš asi natrvalo - dokud si jich mohu vážit. A to i přesto, že se s danými lidmi z mnoha důvodů (především nedostatku času nebo toho, že pokročili do jiné životní fáze) roky nevidím. I když se nakonec moje neaktivita může jevit podobně jako jev popsaný níže.

Naopak u (většiny?) dívek mě je spíš líto, že často jejich zájem je k dané osobě intenzivní (často i nekritický) ale po přenesení zájmu jinam cítění/vztahu k lidem z minulosti upadá a schopnost pozitivního vztahu mizí. Spíš teprve až když mají stálé partnery a jsou ve spokojeném dlouhodobém vztahu, tak opět začínají staré přátele vnímat. Ale i tohle pozorování platí jen pro někoho a ani u nikoho není absolutní, je to vše statistika/náhoda/štěstí/deterministický chaos/boží vůle.

Další moc hezký příspěvek od Tebe, Chodče. :)
Mám to úplně stejně. :) Ten vývoj a změny, rozložení emocí na různé jedince... však může člověk pozorovat až po určité době a je potřeba být k sobě hodně upřímný a to mnohdy bolí... On kolikrát člověk žije v zaběhnutých schématech a ani ho nenapadne, že by měl nebo dokonce mohl něco přehodnotit... Tedy se nedivím, že jsem k podobným zjištěním nedošla ve dvaceti, ale až mnohem později... ;)

U většiny žen , bohužel, také pozoruji to, co Ty, proto mám tendenci hledat si kamarády mezi muži, tam to však zase naráží na ono sexuálno... (nebude nic? tak na co bych tě měl, když jinde můžu k tomu dostat i "hotelový servis"...)
Ženy také upřednostňují rodinu (ono jim mnohdy ani nic jiného nezbývá, když se často přenese veškerá péče o rodinný krb pouze na ně :-( ), takže ani (nebo právě v tom okamžiku) když mají spokojený dlouhodobý vztah, přátelství nemohou pěstovat... :-(

Protože mám v poslední době dost času rozhlédnout se kolem, vidím, že takových lidí, kteří jsou schopni a ochotni vytvořit skutečně přátelský vztah, nejsou sice davy, ale jsou. :)
A ty Chodče, jak to vypadá, zřejmě patříš mezi ně. ;)
Odpovědět
#34
(16. 11. 2011, 01:53:15)Chodec Napsal(a): Určitě často Arthurův pohled často platí. Žádost mít vyvolenou ženu pro sebe, přání být v jejích očích alfa samcem s tím, že bude následovat sex, je do určité míry většině mužů vrozená.

Jen bych upravil, že jsem o žádném vlastnictví nemluvil, ani jsem nic takového nemyslel. Ztotožňovat moji úvahu s představou alfa samce je nepatřičné a zcestné... Nezpochybňuji přátelství, kamarádství a jejich hodnotu. Můj názor je jen ten, že nejotevřenější vztah může člověk mít ke své partnerce, pokud ji člověk dokáže milovat. Ostatní vztahy jsou odvarem nebo odstínem toho... a vůbec tu nejde o alfa "samectví"! Za předpokladu, že nejsme schopni svoji partnerku milovat a být s ní jedno tělo i duše, pak jistě může být kamarádství a přátelství v našich očích na větší úrovni..., protože je nám cizí intimní spojení na citové rovině. Každopádně milovat partnerku znamená být jí v prvé řadě přítelem. Chybou by pak bylo, kdyby člověk neuměl obecně navazovat vztahy s ženami a nemohl by jim být přítelem, ovšem pak už by se dalo pochybovat, jestli to dokáže i vůči "vlastní" ženě.... Tudíž mám zato, že jestliže dokáže člověk dostatečně milovat svoji ženu, má dispozice být i dobrým přítelem jiným ženám a naopak...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#35
Co je v domě, není pro mě!
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#36
No, tak Martin si našel přítelkyni a já jsem asi po dvou letech v úplném klidu. Myslela jsem, že budu s psychikou na šrot (těžko se vysvětluje), ale překvapivě jsem na tom mnohem líp. Konec dobrý, všechno dobré. :-) Tedy... ještě nějakou spřízněnou duši pro mě a bude to tak. :-)
Můj svět je v pořádku.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Tak trochu jiný pohled na partnerský vztah... Julia L-diskusni-forum-avender 25 76850 27. 11. 2017, 07:30:54
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Tak trochu zpověď a žádost o radu.. Te-diskusni-forum-rra 6 15649 25. 05. 2017, 00:13:20
Poslední příspěvek: Te-diskusni-forum-rra
Sad Tak trochu zoufalství jjanyska 1 5807 04. 05. 2017, 00:49:34
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Tak trochu o obrazu asexuality v próze Ru-diskusni-forum-na 34 66411 03. 01. 2017, 20:32:22
Poslední příspěvek: Ru-diskusni-forum-na
Brick Trochu o mé maličkosti Nov-diskusni-forum-elli 11 28545 29. 11. 2011, 11:43:18
Poslední příspěvek: Art-diskusni-forum-hur

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex