Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tolerovat neveru- ano ci ne?
#1
Ahojte mili asexualove, potrebuju poradit...
Nejdrive neco o me- ze jsem pravdepodobne asexualni jsem si uvedomila spis nedavno, po precteni clanku v Respektu. Ale divna jsem byla vzdycky, to jo :) Mam dost muzske uvazovani, hraju fotbal a studuju technickou skolu, ale jinak jsem celkem excentricka a mam rada spolecnost. Muj nazor na vztahy a sex byl dost dlouho odmitavy- jen jsem za tim nikdy nevidela asexualitu a omlouvala jsem si to hledanim toho praveho.

Pak me jednou sbalil muj dlouholety kamarad, musim rict sbalil, protoze me proste ukecal nebo spis vnutil do vztahu, ve kterym ja jsem se necitila dobre, nebylo to pro me prirozeny a nechtela jsem ho, ale uz jsme spolu tri roky :) Vyvoj sel jednoduse od odmitaveho postoje az pres neutralitu az po dnesni vztah, ktery ja bych pro sebe popsala spis duvernym pratelstvim a sdilenim. Tedy tim, co ceka kazde manzelstvi po par letech. Paradoxne si myslim, ze mi to vyhovuje vic- mam k sobe blizkou dusi, ktera me zna skrz naskrz a je se mnou porad a to mi staci.

Problem je, ze mi do toho nezapada sex ani neznosti. Dotyky a pusinkovani jsem celkem rezolutne odmitla uz po nekolika mesicich, na coz on nastesti pristoupil. Sexu jsem se naucila, ale nikdy me to moc nebavilo, ale porad to pro me bylo dost nove. Horsi je to ted. Jak asi vetsina z vas zna- mela jsem nechut chodit k nemu na vecer domu, protoze jsem vedela, co me ceka. Nemyslim si, ze jsem uplne asexualni, jsem schopna mit sex i tydne ;) Jenze jeho frekvence je bohuzel nekde jinde, kor kdyz se pres tyden moc nevidime. A tak zacina vetsina nasich hadek. Mne to prijde smesne- ale bohuzel. Nejcastejsim tematem sporu je, ze s nim nechci spat a ze ho nemam rada.

Momentalne jsem na rok v zahranici a ani nevite, jaka je to parada. Muzeme si volat denne pres skype, coz stale delame, ale nemuzeme mit sex. Horsi bylo, kdyz me byl na tyden navstivit. Ne, ze bych ho nevidela rada, ale znate to... ty ses pryc tak dlouho a ja trpim, sup, a uz me tahal dvakrat denne do postele. Ke konci tydne uz jsem z toho byla tak deprimovana, bylo mi z toho smutno a ouzko, ale v podstate jsem nemohla rict ne, pac se zas dalsi minimalne dva mesice neuvidime. Tak jsem vetsinu jen pretrpela.

A ted se dostavam konecne k otazce. Vcera jsme meli dalsi vaznou debatu na skypu. Ze trpi nedostatkem je mi jasne, o tom vubec nepochybuju, a kdybych pochybovala, tak on to sem tam zmini, jak jsem mohla odjet a bla bla... Ale nejak mi zacal vycitat, ze jsem hrozne tvrdohlava a ze bych o tom mela premyslet, protoze takhle by to se mnou dlouho nevydrzel. Ted zpetne si nejsem jista, jestli mluvil o necem jinem, nez o sexu, asi jo, obcas kdyz se zaseknu, tak pres to vazne nejede vlak. Nicmene jsem si jista, ze hlavni problem je prave tady. Jeste jsme nikdy na tohle tema nezabrousili, tak jsem tak nenapadne natukla: No vis, kdyz ja to proste nepotrebuju tak casto. A vite, co rekl on? Ja vim, vsak ja te taky obcas nenutim, ale pak bys na oplatku zas mohla ty nebyt tak tvrdohlava... V prekladu: ty bys ses taky mohla nekdy premoct. Omg, on to mysli opravdu vazne, mysli si, ze je to proste jednoduchy obcas rict: Tak jo, pojdme na to. Ze je to jen moje psychicky rozhodnuti, ktery se da kdykoliv vuli zmenit. Nastesti pak vypadl internet.

Tak jsem o tom dlouho premyslela- tim, ze me obcas nuti se bohuzel nevyhnutelne posunujeme k tomu, ze ja se zacinam cim dal vic vyhybat a uzavirat, to je asi jasne. Ale vidim, ze pro nej je to opravdu dulezite a ze se neprestane snazit. Jsem cynik, takze jedine, co mi z toho vyplyva, je bokovka. Ne nutne ted, v tomhle mu verim, opravdu me miluje a snazi se. A vite co? Mne by to asi nevadilo. Mam pocit, ze jsem dost citove netecna a ze pokud by mel holku na sex, tak bych to byla schopna prekousnout. Kdyz jsem mu to napul ze srandy navrhla, tak rekl, ze v zadnym pripade, ze to by pak znamenalo, ze ja bych si taky mohla nekoho najit a to on by neprezil. Rada bych znala vas nazor/ zkusenosti s podobnym pripadem. Ja vim, ze bych si s nim o tom mela promluvit, ale tohle je zas lepsi resit osobne. Pokud me teda zrovna nebude tahat do postele :P

Omlouvam se, ze pisu takove romany, ale mam toho dost na srdci. Dekuju za nazory!
Odpovědět
#2
Ahoj, vítám Tě mezi námi. :)
Jak správně podotýkáš na konci svého příspěvku, bude nezbytně nutné si s partnerem prohovořit. Z jeho reakce je vidět, že očekavá, že se to časem u Tebe se sexem zlepší :-(. Zřejmě o nějaké asexualitě či hyposexualitě ani netuší a z toho vychází jeho mylný dojem, že ho nemáš ráda.
Pro začátek se zkus porozhlídnout tady po fóru, nedávno se tu diskutovalo o podobných záležitostech (někde tu je i přímo téma týkající se nevěry, sama jsem tu relativně krátce, tak se tu ještě dobře neorientuji...) ... třeba se v něčím příběhu najdeš, jako mnozí...
Za sebe Ti můžu říct pouze to, že jsem řešila podobnou situaci, ale zjistila jsem, kdyby bývalý manžel šel za jinou, nesnesla bych to. Na druhou stranu, on je velmi čestný a ohleduplný člověk a na rovinu mi řekl, že ačkoli o tom přemýšlel, že by to nedokázal. Tak jsme se rozešli (píšu to jednoduše, ale manželství trvalo 16 let, z toho 8 let jsme řešili rozchod, či případné možnosti, jak by to mohlo fungovat).

P.S.: a to že píšeš romány je v pořádku, čím víc informací je k dispozici, tím větší je šance udělat si co nejlepší představu a snad něco vydumat. :)
Odpovědět
#3
(30. 10. 2011, 12:35:25)hruska Napsal(a): Kdyz jsem mu to napul ze srandy navrhla, tak rekl, ze v zadnym pripade, ze to by pak znamenalo, ze ja bych si taky mohla nekoho najit a to on by neprezil.

Sakra, to tě po těch letech asi moc dobře nezná... Kdyby se ti podařilo vysvětlit mu, v čem spočívá asexualita, těžko by se bál, že si "taky někoho najdeš". Takže nějaká ta upřímná rozmluva by asi byla na místě.

Vlastní zkušenost nemám, ale vždycky mi připadalo zvláštní, proč lidi tolik vyvádějí kvůli nevěře, ve které šlo jen o sex... Pak jsem konečně pochopila, že pro sexuály to důležité je, ale pořád nevidím důvod, proč by to mělo rozrušovat asexuála. Kdybych neuměla vařit, taky bych asi neplakala, že manžel chodí do restaurace :-) Ale samozřejmě je tam pak riziko citové nevěry a taky riziko toho, že najde nějakou, která mu dá sex i partnerství, a dá jí přednost...
Odpovědět
#4
Bokovka není jen o sexu, ale i o nepřímý finanční odměně za poskytnutou službu a to je nepříjemný i pro nezúčastněného asexuálního partnera.
Taky nevim co lidi tolik vyváději kvůli nevěře a nahotě.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#5
(01. 11. 2011, 15:58:49)AlineDaryen Napsal(a): Vlastní zkušenost nemám, ale vždycky mi připadalo zvláštní, proč lidi tolik vyvádějí kvůli nevěře, ve které šlo jen o sex... Pak jsem konečně pochopila, že pro sexuály to důležité je, ale pořád nevidím důvod, proč by to mělo rozrušovat asexuála. Kdybych neuměla vařit, taky bych asi neplakala, že manžel chodí do restaurace :-)
Mě by to strašně štvalo a ani pořádně nevím proč. Prostě jsem žárlivá. Nesnesla bych, kdyby můj partner dělal s nějakou ženskou věci, které by měly být vyhrazené pro mě - i když ty věci dělat nechci.

(01. 11. 2011, 15:58:49)AlineDaryen Napsal(a): Ale samozřejmě je tam pak riziko citové nevěry a taky riziko toho, že najde nějakou, která mu dá sex i partnerství, a dá jí přednost...
Jo, toho bych se taky bála. Měla bych pocit, že jako partnerka jsem úplně na nic, a když je tolik ženských, které můžou bez problémů ve vztahu poskytovat všechno, tak proč by někdo měl ztrácet čas se mnou.

Odpovědět
#6
I když je muž víc vtažen do pudovosti, přece jen, je-li aspoň trochu vyspělý, touží po sexu jen s osobou, kterou miluje. Nejde jen o to samotné "uvolnění z přepjetí". Tudíž je pro něj nevěra nepřijatelná a nabízená nevěra výsměchem k jeho citům...

Vztah musí fungovat na důvěře a respektu. Je-li tu ovšem čisté odmítání (v jakékoli formě a rovině), kazí to celkovou důvěru. Proto je potřeba si promluvit a poodhalit možnosti, aby se v tom tvůj přítel vyznal! a nebylo to pro něj jen otázkou náhody, kdy se podvolíš a kdy ne, to je pak jistě frustrující. Jak pro něj, tak samozřejmě pro tebe...

Tudíž problém vnímám spíš v té rovině nevyzpitatelnosti (nevyznání se ve vzájemných pocitech)... Jakmile bude vědět, s čím může počítat, že nejsi naladěna kategoricky proti, spíš jen ne vždy se ti chce, a v jakých zákonitostech se tak děje, bude dobře pro oba. Na druhé straně je to velmi těžké a pro mnohé takřka nemožné...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#7
(03. 11. 2011, 10:21:00)Arthur Napsal(a): I když je muž víc vtažen do pudovosti, přece jen, je-li aspoň trochu vyspělý, touží po sexu jen s osobou, kterou miluje. Nejde jen o to samotné "uvolnění z přepjetí". Tudíž je pro něj nevěra nepřijatelná a nabízená nevěra výsměchem k jeho citům...

U muže jde jen o chtíč. To by neprosperovaly bordely a neuskutečňovaly se vztahy na jednu noc. Je to pro ně druh zábavy.
Pokud se ovšem vyspělostí nepovažuje silná vůle. To se dá pak zakázat si všechno což je přemáhání.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#8
(03. 11. 2011, 15:08:05)ChildFreeMan Napsal(a): U muže jde jen o chtíč. To by neprosperovaly bordely a neuskutečňovaly se vztahy na jednu noc. Je to pro ně druh zábavy.
Pokud se ovšem vyspělostí nepovažuje silná vůle. To se dá pak zakázat si všechno což je přemáhání.

Psal jsem "je-li aspoň trochu vyspělý". Vyspělostí jsem určitě nemyslel sílu vůle a přemáhání. Z toho, co jsi napsal, mi vychází, že mužskou sexualitu ztotožňuješ s chtíčem, to je podle mne nešťastné .Tady spíš musí každý mluvit sám za sebe...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#9
(01. 11. 2011, 15:58:49)AlineDaryen Napsal(a): Sakra, to tě po těch letech asi moc dobře nezná... Kdyby se ti podařilo vysvětlit mu, v čem spočívá asexualita, těžko by se bál, že si "taky někoho najdeš". Takže nějaká ta upřímná rozmluva by asi byla na místě.

Tak tomuhle bodu se bohuzel musim k necemu priznat- jsem asi zvlastni kombinace asexuala a narcise, takze ac sex nevyhledavam, s flirtovanim nemam problem, to je dost neprijemne. Takze i kdyz jsme si pripadny exces vyrikali a ja sekam latinu, tisicikilometrova vzdalenost dela svoje.

K tematu zivocisnost:

Souhlasim s AlineDaryen- osobne nevidim zas takovy problem v tom, kdyz chlap pujde do restaurace, pokud ja neumim varit, ale s tim, ze se potom vzdycky vrati, nebude mluvit o tom, co mel za lahudky, ale obejme me a rekne, ze me ma rad a jak se mel v praci. Ale pravdou je, ze bych mela urcite strach, ze mi pak plachne se servirkou, protoze s tou muze taky vecer koukat na filmy a navic mu k tomu vzdycky tak dobre uvari.

Citace:Tudíž problém vnímám spíš v té rovině nevyzpitatelnosti (nevyznání se ve vzájemných pocitech)... Jakmile bude vědět, s čím může počítat, že nejsi naladěna kategoricky proti, spíš jen ne vždy se ti chce, a v jakých zákonitostech se tak děje, bude dobře pro oba. Na druhé straně je to velmi těžké a pro mnohé takřka nemožné...

Arthuruv postreh se mi libi- nez se kazdy den hadat a premlouvat jeden druheho, spis to zkusit nejak nastavit do tolerovatelne hladiny pro oba. Jen ty zakonitosti v takovem pripade rozhodne nefunguji...
Ja mela bohuzel dost dlouho takovy ten zensky pohled, ze to na me prece musi videt. On byl naopak dost dlouho zhrzeny, ze se mi to s nim nelibi, nez konecne pochopil, ze to asi neni jeho chyba. Nicmene jeho poznamka- taky by ses obcas mohla premoct, me donutila k napsani sem, protoze tim padem evidentne nechape souvislosti, ma pocit, ze je to jen moje tvrdohlavost.
Dekuju za muzske reakce k tematu!
Odpovědět
#10
Moje osobni zkusenost je ta, ze se stejne casem rozejdete. Bud tebe prestane bavit se pretvarova. A nebo jeho prestane bavit partnerka, ktara se do sexu musi nutit.
Chvili to boli a cloveka to mrzi. Ale casem zjisti, ze ta neskutecna volnost, bez pretvarky a pocitu ze "musim", je naprosto bajecna a stoji to za to!

Ale v ramci celeho Tveho pribehu musim rict, ze si nejsem jista, jestli jsi asexualka. Do toho vztahu i do sexu Te vlastne dostrkal partner. Kdo by se divil, ze z toho nejsi nijak odvazana. A to samozrejme nevim, jak kvalitni milenec vubec je.
Podle mne existuje moznost, ze kdybys potkala nekoho jineho, do koho by ses od zacatku zamilovala a preskocila vzajena jiskra (a on byl kvalitni milenec), tak by ses treba nestacila divit, jak moc se Ti sex najednou libi!!!!

Jak rikam, neznam Tebe ani jeho. Ale je snadne vse hazet na jednoho partnera. Automaticky je to Tvoje vina, ze po sexu nejsi cela diva. Ani ho nenapadlo, ze by treba mohla byt chyba v nem, ze je spatny milenec a nedokaze Te uspokojit!!!
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Smile Abro. Ano? Anna-diskusni-forum-Beth 2 6935 02. 07. 2018, 19:51:44
Poslední příspěvek: Anna-diskusni-forum-Beth
  Ano? Any-diskusni-forum-len 12 27559 03. 01. 2011, 22:10:22
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox
  Asexuál. Áno alebo nie? EricD-diskusni-forum-raven 6 15375 13. 06. 2010, 13:46:33
Poslední příspěvek: v-diskusni-forum-ye

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex