Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nová sexuální orientace - návrh
#11
(01. 02. 2012, 20:52:27)AlineDaryen Napsal(a): Ufff, už to začíná být překombinované. Trochu jako kdyby se sexuálové snažili vymyslet odborný termín pro to, jestli se jim líbí tmavé nebo světlé vlasy, a ještě se přitom hádali s těmi, kterým se líbí zrzavé :D Je fajn poznat sám sebe co nejvíc do hloubky, ale začíná mě unavovat ta přemíra cizích slov obsahujících kořen "sex"...

Určitě jsem ale šedé áčko, tři čtvrtiny mého šatníku jsou šedé :-)

Tady nejde o to, aby to bylo co nejvíce překombinované.... Tady jde o to, že když člověk ví, co vlastně je, může si o tom třeba něco vyhledat a přečíst a lépe se pak rozhodovat, co dál. Prostě líp se žije a nakládá s tím, že jsi xxxsexuál, než s tím, že vůbec nevíš, co jsi. Ale také bych se zařadila do té šedé zóny, přestože nenosím šedé ani ponožky:-).

Odpovědět
#12
(01. 02. 2012, 20:58:22)Myšička Napsal(a): Tady nejde o to, aby to bylo co nejvíce překombinované.... Tady jde o to, že když člověk ví, co vlastně je, může si o tom třeba něco vyhledat a přečíst a lépe se pak rozhodovat, co dál. Prostě líp se žije a nakládá s tím, že jsi xxxsexuál, než s tím, že vůbec nevíš, co jsi. Ale také bych se zařadila do té šedé zóny, přestože nenosím šedé ani ponožky:-).
Souhlasím s Myšičkou doslovně, jen navíc:
„...než s tím, že vůbec nevíš, co jsi…“
To je výstižné. Říkáš si pak, co semnou je? Jsem z jiné planety? Nemůže mi tu nikdo rozumět.
Mně se docela ulevilo. Patřím jen do homosexuál a asexuál. To znamená, že jsem úplně normální :-) Na jednu stranu nepatřím k většině, ale na druhou je nás víc a je fajn vědět, že v tom není člověk sám.
Máš-li lásku, máš všechno.
(John Lennon)
Odpovědět
#13
(01. 02. 2012, 19:50:28)Myšička Napsal(a):
(01. 02. 2012, 14:15:19)MadRat Napsal(a): Možná by bylo užitečné zmínit i demisexuály, což jsou lidi, kteří dokážou fungovat jako "normální" sexuálové, ale až poté, co mají s druhou osobou utvořené silné citové pouto (zažívají jenom sekundární sexuální atrakci). Ti jsou docela častí, podle mě. V praxi jsou to lidi, kteří nedokážou mít sex bez lásky a zamilují se třeba do blízkého kamaráda, kterého znají už dlouho a pak s ním chtějí mít vztah i sex. Vtipné, je, že jsem si kdysi myslela, že takhle fungují "normální" sexuálové a že lidi, co jsou schopní spát s někým, koho vůbec neznají jenom proto, že jim přijde sexy, jsou dost úchylní a že jich moc není. LOL Ach, ta naivita....LOL

Myslela jsem, že demisexuál je synonymem pro "grey A," alespoň ve výsledcích toho anglického testíku to měli v jedné kategorii. Každopádně - existuje něco jako opak demisexuála? Tedy člověk, který naopak není schopen provozovat sex s někým, ke komu má citové pouto? Protože já dokážu mít sex jen na začátku vztahu (a nebo bez vztahu). S dlouhodobým přítelem už to prostě nejde.
Demisexuál je prostě určitý dost specifický podtyp toho gray-A. Do jedné kategorie to asi dali proto, že je to všechno prostě sekce pro lidi, co nejsou úplně vyhranění asexuálové ani sexuálové.
Opak určitě existuje - jsi toho důkazem. Akorát to zatím nikdo nijak nenazval. Už tak je těch názvů dost. :-D
Odpovědět
#14
Jestli se chcete blíže "škatulkovat", tak tady je link na kvíz.

http://www.okcupid.com/tests/what-kind-o...al-are-you

Celkem jsem se pobavil. Grey-A je tam taky.
Odpovědět
#15
(01. 02. 2012, 14:15:19)MadRat Napsal(a): Možná by bylo užitečné zmínit i demisexuály, což jsou lidi, kteří dokážou fungovat jako "normální" sexuálové, ale až poté, co mají s druhou osobou utvořené silné citové pouto (zažívají jenom sekundární sexuální atrakci). Ti jsou docela častí, podle mě. V praxi jsou to lidi, kteří nedokážou mít sex bez lásky a zamilují se třeba do blízkého kamaráda, kterého znají už dlouho a pak s ním chtějí mít vztah i sex. Vtipné, je, že jsem si kdysi myslela, že takhle fungují "normální" sexuálové a že lidi, co jsou schopní spát s někým, koho vůbec neznají jenom proto, že jim přijde sexy, jsou dost úchylní a že jich moc není. LOL Ach, ta naivita....LOL

Demisexuál? To je tedy pro mne nový pojem! A vypadá to, že bych to mohla být já, i když i libido nemám nijak vysoké, takže hyposexuální demisexuál? LOL Ještě romantický typ a vyjde z toho jakási prapodivná patlanina. :) Je faktem, když jsem se zamilovala, tak jsem se na sex i docela těšila, na ten první, což mne tehdy překvapilo, přece jen jsem měla do té doby pocit, že ta potřeba nijak moc není....teď to beru jako občasné příjemné zpestření, podobně asi i partner, ale klidně bych mohla existovat i bez toho ve vztahu, hlavní je láska, bez té bych existovat nemohla.....:) Takže co vlastně jsem? ;)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#16
(08. 02. 2012, 12:19:16)Nela Napsal(a): Takže co vlastně jsem? ;)

Raději se neptej. Snažíme se tu být všichni slušní LOL
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#17
(08. 02. 2012, 12:37:42)ChildFreeMan Napsal(a):
(08. 02. 2012, 12:19:16)Nela Napsal(a): Takže co vlastně jsem? ;)

Raději se neptej. Snažíme se tu být všichni slušní LOL

No jo, tady na tomto fóru asi budu "neslušná", na fórech jiných bych byla nejspíš za jeptišku.LOL Těžký to život....:)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#18
(08. 02. 2012, 12:19:16)Nela Napsal(a):
(01. 02. 2012, 14:15:19)MadRat Napsal(a): Možná by bylo užitečné zmínit i demisexuály, což jsou lidi, kteří dokážou fungovat jako "normální" sexuálové, ale až poté, co mají s druhou osobou utvořené silné citové pouto (zažívají jenom sekundární sexuální atrakci). Ti jsou docela častí, podle mě. V praxi jsou to lidi, kteří nedokážou mít sex bez lásky a zamilují se třeba do blízkého kamaráda, kterého znají už dlouho a pak s ním chtějí mít vztah i sex. Vtipné, je, že jsem si kdysi myslela, že takhle fungují "normální" sexuálové a že lidi, co jsou schopní spát s někým, koho vůbec neznají jenom proto, že jim přijde sexy, jsou dost úchylní a že jich moc není. LOL Ach, ta naivita....LOL

Demisexuál? To je tedy pro mne nový pojem! A vypadá to, že bych to mohla být já, i když i libido nemám nijak vysoké, takže hyposexuální demisexuál? LOL Ještě romantický typ a vyjde z toho jakási prapodivná patlanina. :) Je faktem, když jsem se zamilovala, tak jsem se na sex i docela těšila, na ten první, což mne tehdy překvapilo, přece jen jsem měla do té doby pocit, že ta potřeba nijak moc není....teď to beru jako občasné příjemné zpestření, podobně asi i partner, ale klidně bych mohla existovat i bez toho ve vztahu, hlavní je láska, bez té bych existovat nemohla.....:) Takže co vlastně jsem? ;)

Podle mě demisexuál na tebe celkem sedí (+ ještě to nízké libido, ale to není věc, kterou by se demisexuálové obecně vyznačovali). Akorát že v ČR je to ještě víc neznámý pojem než asexuál, takže bys ten název stejně používala jenom sama pro sebe.
Je celkem škoda, že tady musíš tu kolonku "orientace" vyplnit zaškrtnutím jednoho slova, které nemusí být úplně výstižné. Bylo by lepší, kdy tam každý mohl napsat cokoliv co chce.
Odpovědět
#19
(08. 02. 2012, 14:03:53)MadRat Napsal(a): Je celkem škoda, že tady musíš tu kolonku "orientace" vyplnit zaškrtnutím jednoho slova, které nemusí být úplně výstižné. Bylo by lepší, kdy tam každý mohl napsat cokoliv co chce.

U mne by z toho asi bylo hotové slohové cvičení.:D Ale vážně, je asi normální, že těch úplně "čistých" typů jakékoliv orientace bude pomálu, ona ta kategorizace je vlastně orientační, zjednodušující, aby se vůbec dalo někam vřadit, aby tu nebylo x podtypů...dělala jsem si tady jeden test a vyšlo mi tam romantický asexuál...tak možná i ano s tím, že jsem tu a tam schopná i sexu, ale když už tady byla zmínka o libidu, docela by mne zajímalo, jak to máte....Ty jsi, madrat, psala, že máš libido docela vysoké aniž chceš sex, já to mám zase tak, že něco jako sexuální vyžití si dovedu představit tak dvakrát, třikrát do měsíce i s partnerem, to mi zase nevadí, to je v pohodě. :) Nevím, jak to mají normální sexuálové, ale tuším, že jejich apetit bude asi daleko větší....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#20
(08. 02. 2012, 14:52:14)Nela Napsal(a):
(08. 02. 2012, 14:03:53)MadRat Napsal(a): Je celkem škoda, že tady musíš tu kolonku "orientace" vyplnit zaškrtnutím jednoho slova, které nemusí být úplně výstižné. Bylo by lepší, kdy tam každý mohl napsat cokoliv co chce.

U mne by z toho asi bylo hotové slohové cvičení.:D Ale vážně, je asi normální, že těch úplně "čistých" typů jakékoliv orientace bude pomálu, ona ta kategorizace je vlastně orientační, zjednodušující, aby se vůbec dalo někam vřadit, aby tu nebylo x podtypů...dělala jsem si tady jeden test a vyšlo mi tam romantický asexuál...tak možná i ano s tím, že jsem tu a tam schopná i sexu, ale když už tady byla zmínka o libidu, docela by mne zajímalo, jak to máte....Ty jsi, madrat, psala, že máš libido docela vysoké aniž chceš sex, já to mám zase tak, že něco jako sexuální vyžití si dovedu představit tak dvakrát, třikrát do měsíce i s partnerem, to mi zase nevadí, to je v pohodě. :) Nevím, jak to mají normální sexuálové, ale tuším, že jejich apetit bude asi daleko větší....

Však ty tam slohové cvičení stejně máš, akorát ne v kolonce "orientace". :D
Normální sexuálové to mají podle mě s libidem taky různě, jak kdo a jak kdy. Souvisí to s hladinou hormonů a ta kolísá.
S tím sexem 2-3X do měsíce určitě nejsi jediná. Pokud je to kvůli hormonům, tak by to mělo jít řešit pomocí léků, ale otázka je, jestli ti to stojí za to do sebe valit takové svinstvo, když nemocná nejsi. Tvůj partner má asi taky dost nízké libido, takže stejně to tvoje zvyšovat nepotřebuješ.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Upresneni orientace ke-diskusni-forum-x!k 28 76190 15. 09. 2013, 18:33:34
Poslední příspěvek: lil-diskusni-forum-ina
  Nova mapa uzivatelu ke-diskusni-forum-x!k 25 71484 30. 05. 2013, 22:55:58
Poslední příspěvek: vende-diskusni-forum-miaire

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex