Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film o životě bez sexu
#1
Dobrý den,
Jsem tu ze zájmu profesního i osobního. Jsem režiserka dokumentárních filmů. Nejsem asexuál, naopak. Moje sexualita byla vždy velmi vyvinutá, někdy až moc. Ale před 3 lety mě přepadli zdravotní problémy, kvůli kterým mě sex bolí. Zkoušela jsem to takříkajíc lámat přes koleno, ale bolest a strach z bolesti převyšují potřebu sexuálního vzrušení, uspokojení a potěšení. Proto jsem se nedávno rozhodla se sexuálním životem „seknout“.
Mé rozhodnutí sebou nese mnoho otázníků a strachů, které mě pravděpodobně přibližuje k vám, asexuálům: zůstanu navždy sama? Oddálí mě nesexuální život od mých dosavadních přátel (kteří často sexem žijí)? Naruší to mou práci? Naše společnost se motá kolem sexuality, je to věčné a vděčné téma pro většinovou společnost, tak jak si v ní mohu najít místo já, když tuto stránku lidské existence chci pověsit na hřebík?
Zní to možná absurdně, že přičítám až tak velkou váhu sexualitě. Pravda je, že sexualita v mém životě vždy hrála velkou roli: vždy jsem se líbila, věděla jsem o tom, a své sexuality i efektu na muže jsem využívala k dobití svého. Ze své sexuality jsem čerpala i při vyrábění mých filmů, které jsou osobního rázu, dokumentují události v mém životě, a jelikož sex v něm hrál velkou roli, tak i v mých filmech sexualita a romantické vztahy hrají roli.
Nemám velké sebevědomí, spíše naopak, ale v oblasti šarmu a sexuality jsem věděla, že exceluji. Muži mi to dávali najevo. O to větší problém vidím ve ztrátě kterou zmíněnými zdravotními problémy prožívám. Jako bych ztratila svou esovou kartu.
Život ale jde dál a já s ním. Proto tu jsem, na vašem foru. Mám touhu najít paralelní svět, ve kterém život bez sexu může být stejně plnohodnotný jako ten s ním. Chci udělat film o životě bez sexu, takový, po jehož shlédnutí nemám otazníky a strach, ale jen velkou touhu jít a obejmout svět, který nabízí tolik možných druhů existence. Pomůžete mi?
Odpovědět
#2
Paralelní světy jsou všude kolem i uvnitř, žádný strachy:)

K otázce: nevím, proč by nesexualita měla narušit Tvou práci. Ať děláš cokoli, tak pakliže se na daném místě neudržuješ "přes postel", není třeba mít obavy. A točit můžeš o miliiou dalších věcech. Třeba o vymírajícím cechů včelařů:D.

Ještě ke slovu plnohodnotný/plný hodnot, záleží jakých. Aby byl plný, je nutno jej naplnit, případnou díru po sexualitě můžeš něčím zaplnit a není toho málo.

Ať se Ti tu líbí.
Odpovědět
#3
no, nevim, abyste si tady nazkazila ideály...
Ticho je zvíře v nás. Hladové a velmi zlé.
Odpovědět
#4
(12. 02. 2012, 22:47:47)fi.4 Napsal(a): no, nevim, abyste si tady nazkazila ideály...

To se nedělá, takhle strašit nově příchozí!;)
Odpovědět
#5
Zázraky ihned, nemožné do tří týdnů, spousta děkovných vzkazů.
Děláme tady jeden velký grupen sněm :o)
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#6
Ahoj,
u mě nebylo žádné "před" a "po" - nikdy jsem o sex nestála, takže dost těžko můžu chápat jak velká ztráta to pro tebe je. Přeju ti ať to zvládneš co nejlíp.
Co se týče toho, jestli tě život bez sexu oddálí od přátel, nebo naruší práci... Pokud to s přáteli bude problém, tak bych uvažovala o jejich výměně, a co se týče práce, tam fakt nevím na co by to mělo mít vliv.
Odpovědět
#7
Přátelé, kteří by se odvrátilii d někoho kvůli něčemu takovému - to snad leda by měli na její sexualitě nějaký interes!
Odpovědět
#8
(13. 02. 2012, 16:05:13)mušelín Napsal(a): Přátelé, kteří by se odvrátilii d někoho kvůli něčemu takovému - to snad leda by měli na její sexualitě nějaký interes!

Žádný interest. Ale o čem si povídají holky, když se sejdou na holčičím večírku? Často o klucích a o sexu. O čem si povídají chlapy, když jsou mezi svýma? Často o ženských. Sex je velkou součástí lidského života - je fyziologickou potřebou, pestrým kořením, dospěláckou hrou, rozptýlením, uvolněním ... je normální, že se o něm mluví, píše, dělají filmy.

Kamarádi se ode mě nechtějí odvrátit, ale odvrátit se chci já, protože se jejich vášnivých diskuzí nechci zůčástnit. Je to jako sypat si sůl na ránu.

A co se práce týče .. jsem umělec. Pracuji se svými emocemi. A sex těch emocí přináší hodně. Souvisí s ním láska, chtíč, živočišnost, tvořivá energie, .. který básník, spisovatel, malíř, sochař nečerpá ze sexu a z lásky?

Ale tímto vás nechci nakazit mým pocitem ztráty. Vím, že i když život začíná sexem, a hraje v něm velkou roli, život je pestřejší paleta. Jde to i bez něj .. akorát, jak? Pro mě je to nové. Nevím jak se překlenout přes ztrátu a těšit se z těch ostatních "barev". Vy, kdo sex neznáte, nechcete, nevnímáte, jak žijete? Jak se navzájem nacházíte? Co vás naplňuje? Co vás zbližuje? Jak projevujete náklonost? Jak si dáváte potěšení? Jak se uvolňujete? Jakou četbu máate? Na jaké filmy se díváte? Jak vnímate sexem posedlý svět kolem vás? Zraňuje vás jako mě? Cítíte se v něm jako vetřelci? Jako mimozemšťané? Anebo jako exklusivní elita?

Odpovědět
#9
Ztratit něco, v čem spočívala tvoje kreativita, musí být hrozné, naprosto chápu tvůj pocit prázdna. Ale umění je v nitru, najde si cestu ven někudy jinudy, a až se ta rána trochu zahojí, možná najdeš úplně jiný svět, do kterého bys jinak nevstoupila.

Když jsem si začala uvědomovat, že nemám schopnost mít o někoho sexuální zájem, bála jsem se, že mě to omezí, že moje psaní a překlady a myšlení obecně nebudou nikdy tak dobré jako u "normálních". Ale ukazuje se, že to tak vůbec není. Přišla jsi o schopnost mít pohlavní styk, ne o svoji sexualitu. Určitě se s ní časem naučíš pracovat a bude tě pohánět dál. Já svoje z praktického hlediska zcela zbytečné libido vkládám právě do tvorby – pořád je to ohromný zdroj energie a byla by škoda ho nevyužít.

Až se z toho psychicky trochu sebereš, asi zjistíš, že zvlášť mezi umělci jsi i bez aktivního podílu na sexu naprosto rovnocenná lidská bytost. Aspoň já mám zkušenost, že tam se víc kouká na to, co umíš, než na to, s kým a jestli s někým spíš :-) Chce to ale nezahořknout, neutíkat od hovorů o sexu, najít si pro svoji vnitřní sexualitu a smyslnost nějaké alternativní ventily, i kdyby se ostatním zdály stokrát praštěné.

Držím palce a doufám, že tady najdeš nějakou inspiraci, která ti pomůže!
Odpovědět
#10
Na světě je světů... ;) Jestli někdo z tvých přátel s Tebou přestal kamarádit,protože už nesouložíš,pak to žádné opravdové přátelství nebylo.A o práci bych se nebála,ve filmu jistě dělá i řada lidí patřící k sexuálním menšinám.Jak si tento film konkrétně představuješ? Jako hraný dokument typu,co točí např.Vít Klusák? Nebo spíš rozhovory?
Dostaneš-li se na dno, tak se na něm neválej, ale odraž se od něho.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Další krok v mém životě d--diskusni-forum-kun 5 13501 04. 02. 2015, 18:16:31
Poslední příspěvek: d--diskusni-forum-kun
  Časopis Týden -"Krásný život bez sexu" amo-diskusni-forum-sPH 23 54430 25. 01. 2012, 20:04:55
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex