Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
asexualove.net
#1
Našla jsem tento odkaz : http://www.asexualove.net/library/03/0912.html jsou tam docela zajímavé články, ale je to v angličtině. Např. jsem se tam i dozvěděla, že existují asexuálové, kteří nemají žádnou sexuální touhu nebo jen minimální ( to sedí Smutný ) a pak takoví, kteří sice sexuální touhu běžně pociťují a praktikují v nějaké formě sebeuspokojování pro uvolnění, ale vypadá to, že jejich mozek ( to předpokládají vědci ) jim "to" z nějakého důvodu nepropojuje vzhledem k lidem. Genetická odchylka nebo vývojová vada v uspořádání některých mozkových center ? Zatím přesně nevíme....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#2
I kdyby to byla "odchylka" tak bych měla přinejhorším jednu úchylku navíc. Šklebící se Myslím, že to se v celkovém počtu ztratí.
[Obrázek: Stamp.jpg] Lady Chloë = 2 v 1
Odpovědět
#3
Tvůj optimismus bych chtěla mít, Chloë ! Poradíš, jak jsi k němu dospěla ? ;) Mně ta asexualita bohužel pořád přijde jako obtížné břemeno. ;(
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#4
Nelo,to záleží dost na tom,jaký máš vztah sama k sobě.Jsi-li k sobě přehnaně kritická,pak považuješ asexualitu za velké břemeno.Uleví se Ti,když sama sobě tuto "nedokonalost" odpustíš.
Dostaneš-li se na dno, tak se na něm neválej, ale odraž se od něho.
Odpovědět
#5
Neberu to jako něco negativního... ono sexuálně zaměření lidé se jednoduše chovají jinak a takové chování mne vůbec nepřitahuje. I kdyby po mně takový člověk sex nechtěl nebo já bych sex chtěla, stejně bych si s ním pořádně nerozuměla. Spíše to beru jen jako důsledek toho, jaká jsem v jiných směrech, jednoduše k mé osobnosti to patří. Nelo, určitě máš také nějaké skupiny lidí, do kterých by ses nedokázala zamilovat... proto to těžko budu považovat za handicap, to bych byla handicapem sama o sobě a musela bych se komplet celá psychicky předělat. LOL
[Obrázek: Stamp.jpg] Lady Chloë = 2 v 1
Odpovědět
#6
Na tyhle stránky jsem narazil už před časem, ale jsou takový blbý, je to asi 5 let neaktualizovaný a pořád to někde hází error 404 :'-(.
Vědcům se to mluví o nějakých vývojových vadách, ale nevím, jestli jejich názor je zrovna směrodatný, protože do hlav nám nevidí a přes všechny svoje poznatky nemají ani tušení, jak se aseuálové cítí. To, že se nám něco nelíbí, přece není žádná porucha - to je jako kdyby říkali, že je porucha, pokud někomu nechutná zmrzlina. Já jsem sexu úplně normálně schopen, ale připadá mi to takový hnusný, slizský a ulepený, tak nevím, proč bych to měl dělat - a rozhodně si nemyslím, že by to byla nějaká porucha (impotentní rozhodně nejsem a psychicky jsem v pořádku - teda aspoň si to myslím :-D).
Proč považuješ asexualitu za břemeno? Zkus se na to podívat z tý druhý stránky - jsi výjimečná, protože narozdíl od ostatních odmítáš takový nízký pud. Kromě toho narozdíl od ostatních nemusíš řešit takový věci jako kdo je lepší v posteli, jestli dost uspokojuješ svýho partnera, atd. Prostě my áčka jsme s našimi sexuálními životy spokojení - protože žádný nejsou a tak nám to vyhovuje :-). Jediný, co je na tom opravdu špatný, je to, že je opravdu těžký sehnat nějakýho asexuálního partnera. Ale ono to má taky svoje výhody - máš dost času sama pro sebe, nemusíš se nijak omezovat, nemáš se s kým hádat,... :-) A navíc - pokud se nám podaří tenhle server pořádně zpopularizovat, pak bude takový shánění zas o něco lehčí :-)
[Obrázek: banner_reformycz.gif]
Je obrovský rozdíl mezi tím být chudý a být bez peněz. Být bez peněz je dočasný stav. Chudoba je stav mysli.
Odpovědět
#7
re Backstreet Boy: clovece, ako keby si hovoril za mna a moje pocity. dakujem ;)
Odpovědět
#8
Nelo, mně asexualita výborně vyhovuje, odpadají problémy s nechtěným těhotenstvím, pohlavními chorobami... Pán zelený
Jestli Ti to ale vadí, tak myslím, že postupem času (obzvlášť vzhledem ke své specializaci) najdeš nějaký způsob, jak to vyřešit.

Edit: mimochodem, děkuju za tu informaci o typech asexuálů, posledních pár dní o tom uvažuju a dneska jsem dospěla k názoru, že asi neumím propojit sexuální touhu s konkrétním člověkem.
Odpovědět
#9
Tak vám všem děkuju za povzbudivé názory. Máte pravdu, že je výhodnější si ze všeho brát tu lepší stránku a zvláště se to týká záležitostí, které nelze změnit nebo jen velmi obtížně. Však já na tom také nejsem tak špatně, jak to asi vypadá ;), jsem s tím relativně smířená, více méně, jako by ve vlnách, nevím, jak to lépe vyjádřit....ale určitě mi rozumíte. Včera jsem se opět nacházela někde na spodku té vlny, ale ono to přejde, už je to mnohem lepší...Včera se mne také snažila povzbudit kamarádka s tím, že prý to měla podobné, ale dnes je z ní od jisté noci normální sexuálka.....je prý naprosto normální, když člověk neví, co vlastně postrádá, že to nepostrádá. Ale chce alespoň okusit, pokud má možnost, ne ? Kroutící očima Proto vím, že se zřejmě mýlí....Jasně, od takových "radostí" jako jsou antikoncepce, pohlavní choroby a nechtěná těhotenství plus u někoho interupce, my máme pokoj a to je velké plus, ale od něčeho jiného máme zase pokoj snad i nedobrovolně, není to tak ? S malými rozdíly od člověka k člověku, ale ten základ, myslím, bude stejný. Nebudu už raději více rozvádět. Katrino, díky, také mne překvapila info, že mnozí asexuálové sexuální pud v nějaké běžné hladině pociťují, do té doby jsem si myslela, že " pravý " asexuál má sexuální puzení minimální nebo žádné. Ale není to tak. Jde o to, že nechce sex s druhými lidmi, to bude zřejmě to zastřešující poznávací znamení všech a. Že se někteří nakonec přizpůsobí, to je věc jiná, třeba proto, že chtějí udělat radost partnerovi nebo ze "sobeckých důvodů" proto, že nechtějí zůstat sami. Náročnější to v tomto případě zřejmě bude pro asexuální muže, žena i leccos "zahraje", to je realita mnoha manželství a partnerství, opravdu. Léčba asexuality je možná a s velkou pravděpodobností úspěšná pouze tam, kde se ukáže, že samotná asexualita je důsledkem, nikoliv příčinou. U sebe si jsem jistá, že možná není ( není co léčit...). V tom je ta tragédie poznání....Pro obecnou informaci bych jen na závěr dodala, že z biologického hlediska chuť na sex i u žen zčásti ovlivňuje zásobení organismu testosteronem, čím je ho více, tím je žena tzv. "mužštější" a má předpoklady k tomu být také náruživější, pokud ji neblokují nějaké jiné problémy, u žen je to o něco složitější...Mně zřejmě nebylo dáno, no, co se dá dělat....ale zase mne aspoň nikdo nemůže nařknout z toho, že jsem tzv. mužatka. LOL
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#10
Tak to je docela sranda, protože já mám nadbytek testosteronu LOL

Od čeho máme pokoj nedobrovolně... Napadají mě vztahy (partnerské), ale tak nějak doufám, že teď, když se nám to tu postupně rozrůstá, bude možné se časem seznámit s někým, koho sex taky nezajímá :) Snad :D To je podle mě jedna z hlavních výhod toho, že se o asexualitě začalo více mluvit.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex