Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moc prosím o radu / názor
#11
(10. 06. 2012, 23:35:26)Magramal Napsal(a): V jednom článku o účasti mužů u porodu bylo jako jedno z "bodů proti" uvedené něco ve smylu "Muž pak může přestat vnímat svou ženu jako sexuální objekt". V jiném článku to bylo dokonce ještě dále rozvedné - zatímco pokud muž jen sedí vedle ženy a drží jí za ruku, zatímco lékařský tým pracuje na druhé straně za zástěnou, není pravděpodobné, že by tento případ nastal.

Pokud se ale zůčastní porodu jako by natáčel dokument pro Nationa Geographics a na vlastní oči vidí oslizlé a zkrvavené dítě deroucí se z míst, které měl před tím spojené s činnostmi zcela jiného druhu, tak je možné, že tato část jeho ženy pro něj bude už navždy pouze "výrobník dětí".
Je možné, že existují takoví blbci.

Odpovědět
#12
No, řekla bych, že jde spíš o pudovou reakci, těžko to někdo udělá schválně jen proto, že je to blbec.
Odpovědět
#13
(11. 06. 2012, 16:03:44)Dobra Napsal(a): Je možné, že existují takoví blbci.
Jsou takoví nadšenci, co chtějí mít zdokumentovaný příchod potomka na svět. Myslí si, že to bude pohádka, ale on je to ve skutečnosti spíš horor. Řev, krev a nakonec z manželky vyleze fialový mutant. LOL
Odpovědět
#14
(11. 06. 2012, 16:27:46)Katrina Napsal(a): No, řekla bych, že jde spíš o pudovou reakci, těžko to někdo udělá schválně jen proto, že je to blbec.

Já myslím, že budoucí otec je předem seznámený s tím, jak porod probíhá. Naopak si idealisticky myslím, že by rodící ženu měl obdivovat a že by to v něm mělo vzbuzovat něhu - jak je statečná,že šla do těhotenství s vědomím, že ji pravděpodobně čeká značná bolest. A tím víc by ji měl milovat po porodu, citově i fyzicky. A proto se domnívám, že ti, kteří se na ženu po porodu dívají z hlediska toho, jak je rození ošklivé a tím pádem i žena je odpudivá, jsou blbci. To znamená, že v okamžiku po porodu odpor k tomuto procesu může být pudový, ale rozum i cit toto překoná (u neblbců).:)
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#15
(11. 06. 2012, 17:38:49)Dobra Napsal(a):
(11. 06. 2012, 16:27:46)Katrina Napsal(a): No, řekla bych, že jde spíš o pudovou reakci, těžko to někdo udělá schválně jen proto, že je to blbec.
Já myslím, že budoucí otec je předem seznámený s tím, jak porod probíhá. Naopak si idealisticky myslím, že by rodící ženu měl obdivovat a že by to v něm mělo vzbuzovat něhu - jak je statečná,že šla do těhotenství s vědomím, že ji pravděpodobně čeká značná bolest. A tím víc by ji měl milovat po porodu, citově i fyzicky. A proto se domnívám, že ti, kteří se na ženu po porodu dívají z hlediska toho, jak je rození ošklivé a tím pádem i žena je odpudivá, jsou blbci. To znamená, že v okamžiku po porodu odpor k tomuto procesu může být pudový, ale rozum i cit toto překoná (u neblbců).:)
Souhlas s Katrinou v tom, ze bych ty chlapy hned neoznacovala za blbce. Jiste, ze vi predem, jak porod probiha. Stejne jako ta zena. Ale skutecny zazitek je stejne vzdycky nasobne intenzivnejsi a patrne ve vetsine pripadu podstatne predci veskera ocekavani obou, a to i ta nejdesivejsi ocekavani. Taky jsem tak nejak vedela, jak to probiha. Pak jsem si nasla nejaka videa porodu na youtube a taky to pro me bylo dost silne, vic nez jsem cekala, i kdyz jsem samozrejme vedela, ze tam bude spousta krve atd. A videt to osobne, dost mozna by to se mnou seklo stejne jako s radou tatinku.
Celkem nepochybuju o tom, ze vetsina muzu, kteri jsou u porodu sveho ditete, tu zenu skutecne obdivuji za jeji statecnost atd. To ale nemuze nic zmenit na tom, co se deje v podvedomi - pocinaje tim, ze tu bolest, kterou jeho milovana proziva, ma na svedomi prakticky on, konce ja nevim cim jeste... A to potom ma holt vliv na to, co citi na zaklade toho bez nadsazky mnohdy traumatickeho zazitku. Rozum nerozum.
Nemyslim, ze by to slo prekonat rozumem - tedy milovat nekoho na zaklade rozumu a tim spis aby ho nekdo na zaklade rozumu (fyzicky) pritahoval. Pokud bychom meli prijmout tento nazor, asi bychom museli rict, ze hodne zdejsich asexualu by nemelo byt asexualy z toho duvodu, ze na zaklade rozumu by prece meli zit se sexualem (kdyz je prece tak hodny, chytry, empaticky atd. ... tak to prece musi jit citove i fyzicky, jinak jsme blbci, ne?).
Laissez-faire...
Odpovědět
#16
(11. 06. 2012, 17:38:49)Dobra Napsal(a):
(11. 06. 2012, 16:27:46)Katrina Napsal(a): No, řekla bych, že jde spíš o pudovou reakci, těžko to někdo udělá schválně jen proto, že je to blbec.

Já myslím, že budoucí otec je předem seznámený s tím, jak porod probíhá. Naopak si idealisticky myslím, že by rodící ženu měl obdivovat a že by to v něm mělo vzbuzovat něhu - jak je statečná,že šla do těhotenství s vědomím, že ji pravděpodobně čeká značná bolest. A tím víc by ji měl milovat po porodu, citově i fyzicky. A proto se domnívám, že ti, kteří se na ženu po porodu dívají z hlediska toho, jak je rození ošklivé a tím pádem i žena je odpudivá, jsou blbci. To znamená, že v okamžiku po porodu odpor k tomuto procesu může být pudový, ale rozum i cit toto překoná (u neblbců).:)
Myslím si, že porod je natolik brutální (lepší slovo mě nenapadá) záležitost, že na to nejde být připravený jenom nějakým teoretizováním. Ani koukáním na videa. Je to něco podobného, jako kdyby měl být člověk připravený na válku tím, že viděl pár válečných filmů. Nebo být schopný zachraňovat lidi u dopravní nehody na základě nějakého teoretického kurzu.

Hic iacet to vystihla naprosto přesně.
Tohle prostě nejsou věci, které by se daly nějak řešit racionálním uvažováním, ani není možné se na to opravdu připravit. Nikdo nemůže předem přesně vědět jak bude snášet nějakou těžkou situaci, dokud se do ní nedostane.
Určitě bych neoznačila někoho za blbce kvůli tomu, že se po nějakém traumatu zasekne. Spíš se divím, že existujou lidi, kteří se nezaseknou.
Odpovědět
#17
Omlouvám se těm, které jsem označila za blbce. Správné pojmenování je pošetilec. Já si opravdu (asi utopisticky) myslím, že muž u porodu na svoji ženu s obdivem a soucitem zírá a ví, že ten odpudivý, zapatlaný kousek se po umytí stane nejkrásnějším dítětem na světě.
Srovnávat porod s lidmi zraněnými při dopravní nehodě nebo dokonce s válkou je absurdní !!!
Ale je mi jasné, že co člověk, to názor.;)
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#18
Idealistka? To se asi neshodneme :) Raději vycházím z toho, jak věci jsou, než jak by "měly být". Porod je stejně vizuálně šokujcí jako ostatní traumatické události a klidně může u muže desexualizovat jeho manželku/partnerku. Postižený muž může být maximálně "pošetilec, že k tomu porodu vůbec lezl a nezvážil, co to s ním může udělat" - řekla bych, že spousta mužů nezváží možná rizika. Ale jinak jde o normální oběti šoku, které to rozhodně neudělaly schválně.
Odpovědět
#19
(12. 06. 2012, 14:41:02)Dobra Napsal(a): Srovnávat porod s lidmi zraněnými při dopravní nehodě nebo dokonce s válkou je absurdní !!!
Pro mě je to úplně přiměřené srovnání - prostě je to něco traumatizujícího. A vidět v TV záběry z dopravní nehody nebo válečný film mi příjde víc vpohodě, než záběry z porodu.
Naprosto jistě vím, že kdybych chtěla děti, tak bych je musela adoptovat, protože k porodu mám takový odpor, že proti tomu sex vlastně úplně zbožňuju.
Takže mi připadá úplně pochopitelné, že někdo z toho může mít trauma a bloky.

Odpovědět
#20
Já tedy taky daleko líp snesu války a násilí než porod :-) Takže až budu jednou stát na porodním sále, tak taky nevím, jak se zachovám a jaký to na mě bude mít vliv.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Nejsem v názvech moc dobrá, pardon A-diskusni-forum-ni 17 25709 30. 05. 2020, 15:06:21
Poslední příspěvek: Gin-diskusni-forum-ger
  Nejsem v názvech moc dobrá, pardon A-diskusni-forum-ni 0 3443 29. 04. 2020, 18:45:10
Poslední příspěvek: A-diskusni-forum-ni
  Prosim o Vas nazor, drive nez oslovim erudovaneho odbornika) han-diskusni-forum-anas 5 14742 08. 08. 2017, 23:40:42
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Tak trochu zpověď a žádost o radu.. Te-diskusni-forum-rra 6 15509 25. 05. 2017, 00:13:20
Poslední příspěvek: Te-diskusni-forum-rra
  vas nazor ? Ni-diskusni-forum-kča 15 30301 06. 01. 2015, 19:08:19
Poslední příspěvek: Ni-diskusni-forum-kča

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex