Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moc prosím o radu / názor
#21
(13. 06. 2012, 00:39:04)Sysel Napsal(a): Já tedy taky daleko líp snesu války a násilí než porod :-) Takže až budu jednou stát na porodním sále, tak taky nevím, jak se zachovám a jaký to na mě bude mít vliv.
Tak to abys tam radši ani nechodil...
Odpovědět
#22
(13. 06. 2012, 10:49:53)MadRat Napsal(a):
(13. 06. 2012, 00:39:04)Sysel Napsal(a): Já tedy taky daleko líp snesu války a násilí než porod :-) Takže až budu jednou stát na porodním sále, tak taky nevím, jak se zachovám a jaký to na mě bude mít vliv.
Tak to abys tam radši ani nechodil...
Nebo seď za plentou a rodičku hlaď po čele a říkej jí uklidňující a potěšující věci. Neměli by tedy zakázat budoucím otcům, aby se zúčastnili porodu nebo alespoň aby se dívali, jak se miminko dere ven, když to může vyvolat u nich takové reakce?
Mikshee, určitě ti držíme všichni palce, aby to s vámi dobře dopadlo. A jak to dopadne, tak nám, prosím, napiš.
(13. 06. 2012, 18:41:32)Dobra Napsal(a):
(13. 06. 2012, 10:49:53)MadRat Napsal(a):
(13. 06. 2012, 00:39:04)Sysel Napsal(a): Já tedy taky daleko líp snesu války a násilí než porod :-) Takže až budu jednou stát na porodním sále, tak taky nevím, jak se zachovám a jaký to na mě bude mít vliv.
Tak to abys tam radši ani nechodil...
Nebo seď za plentou a rodičku hlaď po čele a říkej jí uklidňující a potěšující věci. Neměli by tedy zakázat budoucím otcům, aby se zúčastnili porodu nebo alespoň aby se dívali, jak se miminko dere ven, když to může vyvolat u nich takové reakce?
Mikshee, určitě ti držíme všichni palce, aby to s vámi dobře dopadlo. A jak to dopadne, tak nám, prosím, napiš.:)

Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#23
Ahoj,
v první řadě - Díky všem za rady a příspěvky, každý den to tady hltám jako blázen.
Přiznávám svou naivitu! O tom, že by porod mohl muže takhle fatálně zasáhnou, jsem fakt nevěděla. Možná dobře mi tak, nevědomost neomlouvá, kdybych to věděla, tak bych mu tu účast asi vymlouvala. Jako, že by mohl ragovat negativně, ve smyslu "...fuj krev a spousta jiných tekutin, atd... příště už u toho být nechci" to jsem myslela, že možné je. Ale takové věci jako nějaký syndrom Madony...tak to čumím jako tele. Paradox je, že on tam původně nechtěl být a já ho do toho nenutila. Necítila jsem potřebu ho tam mít, protože jsem věděla, že to prostě sama zvládnu. Blbec dal na kamarády!!! Když se zmínil před kámošema, že tam nejde, tak začali machrovat, jak oni to zvládli v poho, že to vlastně nic není.... Asi by si připadal jako pako, kdyby tam nešel.
Ach jo...fakt nevím, co s tím. Vždycky byl dost zdrženlivý i při "obyčejném" rozhovoru o sexu, takže myslím, že porada s odborníkem asi jen tak v úvahu nepřipadá. Spíš by ho to poplašilo. Zkusím tomu dát čas a nebudu na něho tlačit, tohle se nedá vynutit.
Budu věřit, že trpělivost růže přináší a když ne.......tak se skoro bojím domýšlet :-(
Každopádně díky moc všem!
Odpovědět
#24
Díky, žes dala vědět, nevěděla jsem na 100%, jestli manžel byl, nebo nebyl u porodu. Ale myslím, že když byl, tak to pravděpodobně bude tím.
Možná by nebylo od věci zjistit, jak se to dá řešit - k tomu není potřeba ho hnát k odborníkovi, stačí tam zajít sama.
V každém případě moc držím palce!
Odpovědět
#25
(12. 06. 2012, 16:37:28)MadRat Napsal(a):
(12. 06. 2012, 14:41:02)Dobra Napsal(a): Srovnávat porod s lidmi zraněnými při dopravní nehodě nebo dokonce s válkou je absurdní !!!
Pro mě je to úplně přiměřené srovnání - prostě je to něco traumatizujícího. A vidět v TV záběry z dopravní nehody nebo válečný film mi příjde víc vpohodě, než záběry z porodu.
Naprosto jistě vím, že kdybych chtěla děti, tak bych je musela adoptovat, protože k porodu mám takový odpor, že proti tomu sex vlastně úplně zbožňuju.
Takže mi připadá úplně pochopitelné, že někdo z toho může mít trauma a bloky.

Nebo to můžeš mít jako já, uspí Tě a dítě bude na světě. :) Já to ale měla kvůli zdravotním problémům, už plánovaný císařský řez a v celkové anestezii. Dítě jsem až viděla krásně umyté, čisťoučké...Pánbů mě má asi rád, protože také bych asi nebyla ta odvážná matka, jak se o nich všude píše....každopádně porod a těhotenství je náročné, já už se teď potýkám s dalšími zdravotními problémy.....další mimčo už bych asi nedala....ale svoji touhu jsem si splnila. :)
Tatínka jsem u porodu neměla, ale stál při mne po celou dobu, psychicky....jinak znám i muže, co byli i u vícero porodů své ženy a problém žádný neměli, nebude to tím, že některý muž je více zralý a některý nikoliv? Muž by přece měl být ženě oporou a ne ještě, aby mu ona dělala psychoterapeuta! Kdybych měla normální porod, manžela bych tam určitě chtěla....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#26
(14. 06. 2012, 08:00:29)Nela Napsal(a): Tatínka jsem u porodu neměla, ale stál při mne po celou dobu, psychicky....jinak znám i muže, co byli i u vícero porodů své ženy a problém žádný neměli, nebude to tím, že některý muž je více zralý a některý nikoliv? Muž by přece měl být ženě oporou a ne ještě, aby mu ona dělala psychoterapeuta! Kdybych měla normální porod, manžela bych tam určitě chtěla....

To není o zralosti, každý má jinou povahu, reaguje na stejné věci různě. Můj švagr obě mé neteře v podstatě odrodil sám, byl to alternativní porod s doktorem "za plentou", a prý to byl pro něj neskutečný zážitek, ani nechtěl malé dát z ruky :-) Jeho pohled na sestru to nezměnilo ani trochu a děti zbožňuje. Ale myslím, že patří k menšině, pro většinu mužů, zvlášť těch maskulinně vyhraněných, bude pohled na porod spíš drsný střet s realitou ženství, které není jen krásné a něžné a pečující, ale taky krvavé a živelné a destruktivní. Osobně si myslím, že přítomnost otce u porodu by si měli všichni zúčastnění dobře rozmyslet. Není to žádný adrenalinový sport nebo společenská povinnost, ale prahová zkušenost.
Některé moje kamarádky se rozhodly, že chtějí u porodu spíš blízké přítelkyně nebo matku nebo sestru. Je jim příjemnější to tradiční pojetí porodu jako čistě ženské záležitosti. Celkem s nimi souhlasím. Já bych třeba k porodu nešla, protože v sobě tenhle prvek ženství nemám a asi by mě to pořádně rozložilo. Nemůžu vidět ani kašírované porody v amerických filmech, natož realitu. Kdysi nám na střední pouštěli výchovný záznam porodu a mě a většinu kluků málem vezli. My chlapi pro to zkrátka nemáme buňky :D
Odpovědět
#27
(14. 06. 2012, 08:00:29)Nela Napsal(a): Tatínka jsem u porodu neměla, ale stál při mne po celou dobu, psychicky....jinak znám i muže, co byli i u vícero porodů své ženy a problém žádný neměli, nebude to tím, že některý muž je více zralý a některý nikoliv? Muž by přece měl být ženě oporou a ne ještě, aby mu ona dělala psychoterapeuta! Kdybych měla normální porod, manžela bych tam určitě chtěla....
Podle mě to není o zralosti. Někomu to prostě vadí, někomu ne. A není možné předem odhadnout do které skupiny člověk patří, dokud se nestřetne s tvrdou realitou.

Přece jenom žena je ta, která rodí, takže by od přírody na to měla být líp stavěná, a stejně jsou ženy, které mají z porodu trauma a další dítě už kvůli tomu nechtějí.

Moje jediné štěstí je, že po dětech vůbec netoužím.

(14. 06. 2012, 10:54:03)AlineDaryen Napsal(a): Kdysi nám na střední pouštěli výchovný záznam porodu a mě a většinu kluků málem vezli. My chlapi pro to zkrátka nemáme buňky :D
"My chlapi"! LOL

Odpovědět
#28
(14. 06. 2012, 11:29:20)MadRat Napsal(a):
(14. 06. 2012, 08:00:29)Nela Napsal(a): Tatínka jsem u porodu neměla, ale stál při mne po celou dobu, psychicky....jinak znám i muže, co byli i u vícero porodů své ženy a problém žádný neměli, nebude to tím, že některý muž je více zralý a některý nikoliv? Muž by přece měl být ženě oporou a ne ještě, aby mu ona dělala psychoterapeuta! Kdybych měla normální porod, manžela bych tam určitě chtěla....
Podle mě to není o zralosti. Někomu to prostě vadí, někomu ne. A není možné předem odhadnout do které skupiny člověk patří, dokud se nestřetne s tvrdou realitou.

Přece jenom žena je ta, která rodí, takže by od přírody na to měla být líp stavěná, a stejně jsou ženy, které mají z porodu trauma a další dítě už kvůli tomu nechtějí.

Moje jediné štěstí je, že po dětech vůbec netoužím.

(14. 06. 2012, 10:54:03)AlineDaryen Napsal(a): Kdysi nám na střední pouštěli výchovný záznam porodu a mě a většinu kluků málem vezli. My chlapi pro to zkrátka nemáme buňky :D
"My chlapi"! LOL
No ono je něco jiného vidět porod, bouračky a války na obrazovce než zažít v reálu.
Porod je přirozená věc. Bez něho by nikdo z nás neexistoval, i když si myslím že by to taková škoda nebyla.;)
Bouračky si často způsobujeme sami a jen ten, kdo byl zraněný tak může srovnávat - tedy např. žena s poškozenou míchou. Zeptejte se jí co je pro ni horší: porod nebo bouračka.
Po válečných filmech je, myslím, dobré o nich přemýšlet. Když se zeptáte lidí, jestli chtějí válku, tak řeknou ne. Když se jich zeptáte, jestli chtějí víc peněz, luxusu, prostoru, váženosti, tak řeknou většinou ano. Jenže to jim může přinést právě válka, ovšemže vítězná. Proč ti lidé, kteří nechtějí válku, do války jdou? Mají strach, že budou zavření nebo dokonce zastřelení? Mají strach, že budou kvůli tomu trpět jejich rodiny?
Vždyť ve válce také mohou být zabití nebo zraněni tak, že jsou z nich mrzáci (to je ošklivé slovo, ale výstižnější mě nenapadá). A jejich rodiny budou také kvůli tomu trpět. Ach jo - Kdyby všechny klarinety. Zázraky se nedějí, zatím.
Tady mám takový výjev z války, který vás snad přesvědčí, že porod je proti válce jako když si dítě odře koleno. Kostel, ve zpovědnici ukrytý chlapec, který pozoruje, jak si vojáci hrají fotbal s lidskou hlavou.
Ovšemže jsem to viděla na plátně nebo obrazovce, ale jako bych tam byla. Radši bych rodila každý den než být tím klukem.
Je pravda, že nemám zkušenost s porodem. Mojí zatím největší bolestí byl dlouhotrvající ledvinová kolika - možná se to co se týká bolesti blíží k porodu.
Jsem čtvrté dítě mých rodičů. Díky mým rodičům a hlavně mojí mamince, která na sebe vzala vědomě bolest porodu, jsem na světě. Jsem na tomto světě ráda, protože žiji v místě, kde jsou docela příznivé podmínky k životu. Ale stejně tak by mi nevadilo, kdybych tu nebyla. Proto doufám, že budu při vědomí až budu umírat. Jsem zvědavá jestli je něco dál. Když nebude tak mám smůlu - nic se nedovím.Pán zelenýNápad
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#29
(14. 06. 2012, 17:29:45)Dobra Napsal(a): Porod je přirozená věc...


Měl by být, ale realita tomu moc neodpovídá -aby každou museli nastřihávat, aby dítě vůbec vylezlo ven, nebo jí rovnou párali břicho...
Přirozenou věc si představuju jinak.
A že je u toho krve jak u řezníka a bez pomoci by kdekterá vykrvácela...
Odpovědět
#30
No, ono umírat je taky přirozené...
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Nejsem v názvech moc dobrá, pardon A-diskusni-forum-ni 17 25622 30. 05. 2020, 15:06:21
Poslední příspěvek: Gin-diskusni-forum-ger
  Nejsem v názvech moc dobrá, pardon A-diskusni-forum-ni 0 3428 29. 04. 2020, 18:45:10
Poslední příspěvek: A-diskusni-forum-ni
  Prosim o Vas nazor, drive nez oslovim erudovaneho odbornika) han-diskusni-forum-anas 5 14705 08. 08. 2017, 23:40:42
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Tak trochu zpověď a žádost o radu.. Te-diskusni-forum-rra 6 15470 25. 05. 2017, 00:13:20
Poslední příspěvek: Te-diskusni-forum-rra
  vas nazor ? Ni-diskusni-forum-kča 15 30251 06. 01. 2015, 19:08:19
Poslední příspěvek: Ni-diskusni-forum-kča

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex