Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co asexuálové přicházejí aneb láska se vším všudy
#11
Ehm, nebylo by možné všechny příspěvky pod založením diskuse smazat, aby se mohlo psát k tématu a nikoliv psát filosofická pojednání o vhodnosti formulování názvu diskuse? :-)))))
Odpovědět
#12
Druhý pokus: http://asexual.cz/forum/thread-2111.html
(09. 08. 2012, 17:11:25)ice80 Napsal(a): Ehm, nebylo by možné všechny příspěvky pod založením diskuse smazat, aby se mohlo psát k tématu a nikoliv psát filosofická pojednání o vhodnosti formulování názvu diskuse? :-)))))

Díky za inspraci ;)
Odpovědět
#13
Asexuálové přichází o adrenalin při nevěře.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#14
jakoby se nevěra omezovala na sex...ačkoliv co člověk to pojetí. šťastní neromantičtí
(09. 08. 2012, 16:56:00)MadRat Napsal(a):
(09. 08. 2012, 16:12:16)Frisket Napsal(a): ...a stejně tak strašpytlové typu já, přicházejí o pocit při seskoku padákem, anebo lidi, co nesnáší kopr o koprovku, případně bezvěrci o víru... kde je problém?
LOL Nikde, přicházet můžeš jenom o to, co chceš dělat, ale nemůžeš.

(09. 08. 2012, 16:12:16)Frisket Napsal(a): jinak, ironii nadpisu jsem taky nepochopila...a dneska asi nemám chápavý den, protože mi ani nedochází užitečnost tématu
Ironii by pochopil leda tak jasnovidec. Lepší by bylo něco jako "Sexuálové, proč je pro vás sex důležitý?"
Užitečnost tématu vidím v tom, že je dobré chápat druhou stranu. Aspoň částečně.

obávám se, že druhou stranu nemůžu pochopit, i kdyby mi někdo vysvětloval stokrát, jak to je nejlepší na světě. od toho mám spoustu sexuálně aktivní kamarádů, kterým dělám vrbu.: )
další poměrně odpuzující formou poznávávní lidské sexuality je zajít na chvíli na lide.cz do některé z flirt místností a čekat, jaké oplzlosti si vás najdou
Odpovědět
#15
Pro mě je název fora zcela výstižný a reprezentuje přesně to, co bych se tu rád dozvěděl, pokud se tady tedy objeví něco k věci :-)
(09. 08. 2012, 19:01:08)ChildFreeMan Napsal(a): Asexuálové přichází o adrenalin při nevěře.

Tak tohle už je k věci :-) Pravda, na tom něco bude. Jeden z asexuálního páru se asi nebude bát pustit toho druhého na nějaké to kulturní povyražení. Nejenže se ti dva nebudou hádat už ve chvíli, kdy jede sdělí svůj úmysl někam vyrazit bez druhého, ale ten druhý se ani nebude užírat tím, co se na té akci stane. Pro ty, kteří obtížně hledají výhody asexuálního soužití, je to docela pozitivní zpráva :-)))))
Odpovědět
#16
(09. 08. 2012, 22:44:47)Frisket Napsal(a): jakoby se nevěra omezovala na sex...ačkoliv co člověk to pojetí. šťastní neromantičtí

Procházka nebo posezení je úplný čajíček proti sexu s nebezpečím načapání, získání nemoci či uplácání dítěte. Přistižení in flagranti se špatně okecává, proto jsem tomu přisoudil vyšší hladinu adrenalinu.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#17
Ono přece každý sexuální pár si hned nemusí zahýbat, podstatně záleží na tom, jaké ti lidé vyznávají hodnoty, jaké mají morální cítění, to není tak, že je sexuální člověk vláčen pudem a vesměs všechnu energii věnuje v životě tomu, jak by si jej uspokojil. To je snad jeden z mýtů, který tu panuje... Možná takové chování je dnes docela rozšířeno, nevím, ale to neznamená, že to je zdravá párová sexualita. Z mého pohledu tedy, když se sejdou dva sobě podobní a nevadí jim to, tak to asi není zvláštní problém, pokud tedy se to nedotýká společnosti tak, že by pak přenášeli pohlavní choroby atd, ale to se málokdy stává, většinou tím jeden z páru trpí, takže to většinou problematické chování je.

I proto to pořád vyzdvihuji, sexualita není jen pohlavní styk, je to hlavně výchova ke správnému sexuálnímu chování, myšlení, vědomí, že její součástí jsou i ty psychologické, sociální a kulturní komponenty, že ji rozhodně nelze omezovat jen na sex. Omezení jen na akt sexu znamená tu nejhorší živočišnost v samém základu a když to tak někdo snad pojímá, tak pak se opravdu většinou jako to zvíře i chová...s tím souvísí i ty nevěry atd.
Jinak tohle téma je pěkné, ale bohužel se obávám, že nebude mít moc kdo přispívat...

(09. 08. 2012, 14:04:18)Dobra Napsal(a): Nela je na těchto stránkách pro mě takovým představitelem sexuálů (v dobrém slova smyslu), kteří by chtěli, aby asexuálové poznali, že trocha sexu neuškodí, že to podpoří vztah.

No nevím, Dobro, pro nemálo sexuálních lidí jsem slabý odvar.Velmi šťastný Ale je to nakonec jedno, já nelpím na žádných nálepkách, jsem to, co jsem. :) A zastávám názor, že sexualita určitě neškodí, jde o přirozenou součást života, škodlivou se stává jedině tehdy, když je oktrojována od té lidské komponenty, jak popisuji výše. Takovou sexualitu skutečně zavrhuji. Ale že bych v ní hledala démona a příčinu všeho zla nebo něco v základě abnormálního, tak to určitě ne. Čili, nesnažím se asexuály "přemlouvat" k sexu, jen stojím tak nějak názorově v opozici k docela časté démonizaci sexu zde. Chytrému napověz a hloupého trkni, tak se to říká, ne?;)

Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#18
(10. 08. 2012, 09:39:01)Nela Napsal(a): ......

Zaujala mě ta "zdravá párová sexualita"
Co to je?? Váže se to k frekvenci? nebo k nevěře?
Kolikrát lze odmítnout, abychom ještě byli v normě?

Třeba nás Nela poučí...
Odpovědět
#19
(10. 08. 2012, 10:01:30)mušelín Napsal(a):
(10. 08. 2012, 09:39:01)Nela Napsal(a): ......

Zaujala mě ta "zdravá párová sexualita"
Co to je?? Váže se to k frekvenci? nebo k nevěře?
Kolikrát lze odmítnout, abychom ještě byli v normě?

Třeba nás Nela poučí...

Nevěra nikdy, ale lze odpustit, když je ze strany provinilého touha po nápravě, všichni jsme jen lidé...a také, láska odpouští. :)
Frekvence je čistě individuální záležitostí párů, také praktiky, když s nimi oba zúčastnění v páru souhlasí a nedotýkají se negativně někoho jiného vně...u parafilií je to, pravda, kontroverznější, ale proti gustu...osobně jsem přesvědčena, že skutečně duševně vyspělý pár parafilie nepěstuje, je to vždy nějaká odchylka v osobnosti toho člověka...

Suma sumárum, zdravá sexualita je taková, kdy dva lidé spolu spějí na základě společně sdílených citů, postupně, k párovému manželskému soužití, sdílí spolu život, obohacují tak jeden druhého a to případně i skrze sexualitu, která je v základě přirozenou součástí lidského života. Tak. :)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#20
(10. 08. 2012, 11:22:11)Nela Napsal(a): Suma sumárum, zdravá sexualita je taková, kdy dva lidé spolu spějí na základě společně sdílených citů, postupně, k párovému manželskému soužití, sdílí spolu život, obohacují tak jeden druhého a to případně i skrze sexualitu, která je v základě přirozenou součástí lidského života. Tak. :)

Hezká pohádka. Mám radši ty tradičnější:)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex