Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co asexuálové přicházejí aneb láska se vším všudy
#21
(10. 08. 2012, 10:01:30)mušelín Napsal(a):
(10. 08. 2012, 09:39:01)Nela Napsal(a): ......

Zaujala mě ta "zdravá párová sexualita"
Co to je?? Váže se to k frekvenci? nebo k nevěře?
Kolikrát lze odmítnout, abychom ještě byli v normě?

Třeba nás Nela poučí...
LOL Asi tak.
A pro asexuála osobně stejně nic jako "zdravá párová sexualita" není, jedině tak zdravá asexualita. ;)


(10. 08. 2012, 11:22:11)Nela Napsal(a): Suma sumárum, zdravá sexualita je taková, kdy dva lidé spolu spějí na základě společně sdílených citů, postupně, k párovému manželskému soužití, sdílí spolu život, obohacují tak jeden druhého a to případně i skrze sexualitu, která je v základě přirozenou součástí lidského života. Tak. :)

Suma sumárum, zdravá párová sexualita je taková, kterou za zdravou považuješ ty. Že by to někdo jiný mohl vidět jinak, to prostě nebereš v potaz.
Odpovědět
#22
(10. 08. 2012, 12:45:55)MadRat Napsal(a):
(10. 08. 2012, 10:01:30)mušelín Napsal(a):
(10. 08. 2012, 09:39:01)Nela Napsal(a): ......

Zaujala mě ta "zdravá párová sexualita"
Co to je?? Váže se to k frekvenci? nebo k nevěře?
Kolikrát lze odmítnout, abychom ještě byli v normě?

Třeba nás Nela poučí...
LOL Asi tak.
A pro asexuála osobně stejně nic jako "zdravá párová sexualita" není, jedině tak zdravá asexualita. ;)


(10. 08. 2012, 11:22:11)Nela Napsal(a): Suma sumárum, zdravá sexualita je taková, kdy dva lidé spolu spějí na základě společně sdílených citů, postupně, k párovému manželskému soužití, sdílí spolu život, obohacují tak jeden druhého a to případně i skrze sexualitu, která je v základě přirozenou součástí lidského života. Tak. :)

Suma sumárum, zdravá párová sexualita je taková, kterou za zdravou považuješ ty. Že by to někdo jiný mohl vidět jinak, to prostě nebereš v potaz.

V psychologické a filozofické literatuře je můj názor dostatečně podložen...a lze také i zde k vlastnímu zkoumání, co je správné, využít intuitivního vnímání, pokud jej kdo má.
Jinakost je jednoduše jinakost. :) Já tolerantní jsem, ale za svým názorem si stojím.
Mušelín: My s manželem to právě takto máme a na vychytávkách společně pracujeme. ;)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#23
Zdravá párová sexualita existuje u sexuálů. U asexuálů je obdobou zdravý párový vztah. Ovšemže sexuálové mají také zdravý párový vztah, ten ale navíc obsahuje zdravou párovou sexualitu.:) Přejme jim ji.
Jen bych podotkla, že nemusí jít u zdravého párového vztahu se zdravou párovou sexualitou jen o spění k manželskému soužití, jak píše Nela.
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#24
(10. 08. 2012, 12:45:55)MadRat Napsal(a): Suma sumárum, zdravá párová sexualita je taková, kterou za zdravou považuješ ty. Že by to někdo jiný mohl vidět jinak, to prostě nebereš v potaz.

Kdyby se vytáhnul názor manžela v hospodě po pár pivech, hned by bylo jasno a překvapivě po pohádce.
Když se ptali herce Miloše Kopeckého, zda je v manželství šťastný, odvětil: Má žena je šťastná a já jsem ženatý.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#25
(10. 08. 2012, 13:07:43)Nela Napsal(a): V psychologické a filozofické literatuře je můj názor dostatečně podložen...a lze také i zde k vlastnímu zkoumání, co je správné, využít intuitivního vnímání, pokud jej kdo má.
Jinakost je jednoduše jinakost. :) Já tolerantní jsem, ale za svým názorem si stojím.
Mušelín: My s manželem to právě takto máme a na vychytávkách společně pracujeme. ;)

Teď ještě záleží, jakou psychologickou a filosofickou literaturu čteš.LOL
Tučně zvýrazněná věta mě zvlášť pobavila, něco jako výstražně zdvižený prst paní učitelky:) Aneb je tolerance skutečná a deklarovaná.
Neber si to za zlé, ale tohle není přístup dobrého psychologa - je dobře, že se oboru už profesionálně nevěnuješ.

Podívej se na to tak, ty jsi stoupenkyně romantického pojetí manžeství - ovšem toto pojetí má poměrně malou historii, a jak ukazuje realita, zrovna úspěšné není. Možná postupem času taky vystřízlivíš.
Odpovědět
#26
Zdravá párová sexualita je taková, kde se ani jeden z partnerů nenakazí. A nezlomí si nohu :D
Odpovědět
#27
(10. 08. 2012, 14:58:06)mušelín Napsal(a):
(10. 08. 2012, 13:07:43)Nela Napsal(a): V psychologické a filozofické literatuře je můj názor dostatečně podložen...a lze také i zde k vlastnímu zkoumání, co je správné, využít intuitivního vnímání, pokud jej kdo má.
Jinakost je jednoduše jinakost. :) Já tolerantní jsem, ale za svým názorem si stojím.
Mušelín: My s manželem to právě takto máme a na vychytávkách společně pracujeme. ;)

Teď ještě záleží, jakou psychologickou a filosofickou literaturu čteš.LOL
Tučně zvýrazněná věta mě zvlášť pobavila, něco jako výstražně zdvižený prst paní učitelky:) Aneb je tolerance skutečná a deklarovaná.
Neber si to za zlé, ale tohle není přístup dobrého psychologa - je dobře, že se oboru už profesionálně nevěnuješ.

Podívej se na to tak, ty jsi stoupenkyně romantického pojetí manžeství - ovšem toto pojetí má poměrně malou historii, a jak ukazuje realita, zrovna úspěšné není. Možná postupem času taky vystřízlivíš.

Takže vlastní názor vylučuje toleranci? To je mi novinka. Podívej, mušelíno, já Ti to psala již několikrát, útočící strategií na druhé se s problémem nevyrovnáš, ani s vlastní jinakostí, jen skutečně slabý člověk se ihned uchyluje k útoku. Zvláště u absolventky VŠ bych předpokládala, že nějaký přehled v odborné literatuře psychologické mít bude a i kdyby tedy ne, předpokládám, že jsi dostatečně inteligentní a sama si příslušný odborný text vyhledáš, takže tu přímo odkazy psát nebudu.;)
K poslednímu, raději budu tak trochu idealistka a pro své ideály si pracovat :), než skončit tak, že řešení najdu ve výpovědích, jak jsou ti sexuálové zkažení a sexualita sama. Nic není v životě ideální, ale jakmile společnost ideály ztratí, něco, s čím by se mohli lidé poměřovat a k čemu jít, co následovat, tak pak vše rychle zapadá do záhuby...
Ale chápu, nemálo lidí zde je zaměřeno na věčnou kritiku těch zkažených sexuálů, snad jim to tedy pomáhá vyrovnat se s jinakostí vlastní, i když, dle terminologie psychologie, zrovna ne obranným mechanismem, který by se dal označit za zdravý.

Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#28
(10. 08. 2012, 15:30:38)Nela Napsal(a): 1) Takže vlastní názor vylučuje toleranci?

2)To je mi novinka. Podívej, mušelíno, já Ti to psala již několikrát, útočící strategií na druhé se s problémem nevyrovnáš, ani s vlastní jinakostí, jen skutečně slabý člověk se ihned uchyluje k útoku.

3)Zvláště u absolventky VŠ bych předpokládala, že nějaký přehled v odborné literatuře psychologické mít bude a i kdyby tedy ne, předpokládám, že jsi dostatečně inteligentní a sama si

4) příslušný odborný text vyhledáš, takže tu přímo odkazy psát nebudu.;)
...

5) jak jsou ti sexuálové zkažení a sexualita sama. ....

1) Ne, ale můj pocit je, že Tvá tolerance je pouze deklarovaná.
2)Jakou útočnou strategii myslíš? Pokud jakýkoli argument je považován za útok, pak tedy asi útočím, ale strategii, hm, nad tím jsem ještě neuvažovala...
3) Já jsem psychologii nestudovala, tudíž Tvůj předpoklad vůbec není na místě.
4) Jaký odborný text myslíš? Takový, který potvrzuje tvoje názory?
5) Zbytek je tekuté cosi, které sis vycucala z prstu, o tom není vůbec řeč...

Odpovědět
#29
...aby při boji o podstatu zdravé sexuality nedošlo k nějakým nezdravým vzájemným kousancům...
Odpovědět
#30
LOL Tak zatím je v tomto tématu možné dozvědět se něco o asexuální diskusi :P
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex