Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co asexuálové přicházejí aneb láska se vším všudy
#31
(10. 08. 2012, 16:09:19)mušelín Napsal(a): 1) Ne, ale můj pocit je, že Tvá tolerance je pouze deklarovaná.
Můj pocit je stejný.
Napsat, že zdravá sexualita je to a to totiž automaticky zároveň říká, že všechno ostatní je špatně. A to rozhodně není známka tolerance.

A jinak teda nevím co má se zdravou sexualitou společného manželství. Manželství je od přirozeného čehokoliv na míle vzdáleno, je to lidský výmysl.
Z mého pohledu je třeba přirozenější (zdravější) např. sexualita člověka, který nestojí o žádný vztah, tak si prostě najde stejně zaměřeného partnera na nezávazný sex, než sexualita dvou lidí v manželství po 10 letech, kdy je to pro ně už jenom otravná povinnost.
Chudáci sexuálové...

Odpovědět
#32
(10. 08. 2012, 19:51:23)Katrina Napsal(a): LOL Tak zatím je v tomto tématu možné dozvědět se něco o asexuální diskusi :P

I pro Frisket: Já myslím, že náš rozhovor s Nelou může sloužit jako modelový, doslova studijní kus, jak někdo, komu se nechce nebo neumí argumentovat začne brnkat na struny emocí, osočuje druhého pomalu z nenávisti atd. Není to zábavné?
Když někdo předpokládá, že každý VŠ by měl mít nastudováno několik svazků z psychologie, to je samo o sobě dost humorné. Nebo zaměnovat slovo útočný za útočící... já jsem se tedy pobavila.

Ale kdyby to vlákno nebylo, tak se nic nestalo, však už se to tu probíralo dřív a víckrát.
Odpovědět
#33
(10. 08. 2012, 21:31:34)mušelín Napsal(a): Já myslím, že náš rozhovor s Nelou může sloužit jako modelový, doslova studijní kus, jak někdo, komu se nechce nebo neumí argumentovat začne brnkat na struny emocí, osočuje druhého pomalu z nenávisti atd. Není to zábavné?
Když někdo předpokládá, že každý VŠ by měl mít nastudováno několik svazků z psychologie, to je samo o sobě dost humorné. Nebo zaměnovat slovo útočný za útočící... já jsem se tedy pobavila.

A bude hůř Velmi šťastný
Počkejme si na její doklubání _
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#34
(10. 08. 2012, 20:08:08)MadRat Napsal(a):
(10. 08. 2012, 16:09:19)mušelín Napsal(a): 1) Ne, ale můj pocit je, že Tvá tolerance je pouze deklarovaná.
Můj pocit je stejný.
Napsat, že zdravá sexualita je to a to totiž automaticky zároveň říká, že všechno ostatní je špatně. A to rozhodně není známka tolerance.

Ono by se to dalo brát tak, že vedle zdravé a nezdravé sexuality existuje ještě zdravá a nezdravá asexualita. Mám ale podezření, že N. zastává maximu: zdravá sexualita je vždy zdravější než zdravá (?) asexualita...:)
Odpovědět
#35
(10. 08. 2012, 16:09:19)mušelín Napsal(a):
(10. 08. 2012, 15:30:38)Nela Napsal(a): 1) Takže vlastní názor vylučuje toleranci?

2)To je mi novinka. Podívej, mušelíno, já Ti to psala již několikrát, útočící strategií na druhé se s problémem nevyrovnáš, ani s vlastní jinakostí, jen skutečně slabý člověk se ihned uchyluje k útoku.

3)Zvláště u absolventky VŠ bych předpokládala, že nějaký přehled v odborné literatuře psychologické mít bude a i kdyby tedy ne, předpokládám, že jsi dostatečně inteligentní a sama si

4) příslušný odborný text vyhledáš, takže tu přímo odkazy psát nebudu.;)
...

5) jak jsou ti sexuálové zkažení a sexualita sama. ....

1) Ne, ale můj pocit je, že Tvá tolerance je pouze deklarovaná.
2)Jakou útočnou strategii myslíš? Pokud jakýkoli argument je považován za útok, pak tedy asi útočím, ale strategii, hm, nad tím jsem ještě neuvažovala...
3) Já jsem psychologii nestudovala, tudíž Tvůj předpoklad vůbec není na místě.
4) Jaký odborný text myslíš? Takový, který potvrzuje tvoje názory?
5) Zbytek je tekuté cosi, které sis vycucala z prstu, o tom není vůbec řeč...

Pocity můžeš mít jaké chceš, jistě, ale když na nich vystavíš své hodnocení, zdali je někdo úspěšný ve své profesi či ne, tak je to opravdu pádný argument...;) A ještě mi jaksi uniká, jak se tento "argument" vztahuje k tomuto tématu, které zde řešíme. Ale budiž, řešíš si prostě své pocity, já Ti jen přeji, aby sis je úspěšně vyřešila a již Tě netrápily, aby sis neuhnala nějaký duševní problém podstatnějšího rázu, jehož nezpracované emoce jsou obvykle spouštěčem. Právě, že jsi psychologii nestudovala, ani o ni nemáš zjevně hlubší zájem, přiznáváš tedy svoji neznalost, co k tomu více dodat, zajisté jsi mi tedy "vhodným" oponentem v dané věci. Ale Ty by ses jistě hádala i s odborníkem v oboru, který má za sebou x let vědecké práce a výzkumu na daném poli, pokud by zrovna nepodpořil tvé argumenty či spíše smyšlenky. Taková už zjevně je mušelína...:)

Čili, klidně se tu vy někteří, utvrzujte ve svém bludu, že sexualita a sexuálové jsou ti špatní, že děti jsou otravná holota, že je lidé mají vesměs proto, aby si jimi zaplácali svůj smysl života, že sexuálové si zahýbají, kde mohou a že manželství jako takové je k ničemu, když po létech je prý stejně k ničemu...když vás tento váš umělý svět učiní vnitřně "šťastnými", budiž....pochybuji ovšem..
V diskuzi s tebou tímto končím, jen bychom se opět točily v kruhu a já v tom žádný smysl nevidím.
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#36
Nela:A popravdě, já osobně bych přivítala více názorů sexuálních lidí na věc, jak vůbec vnímají lásku k partnerovi, fyzickou přitažlivost..., jejich prožitky k tomuto-pro porovnání. Takto tu máme jen víceméně podobný obraz daných věcí a to může vést i k tomu, že se tu lidé utvrzují vzájemně jen v nějakém stereotypu v pohledu na sexualitu, ale realita je třeba jiná. Na Avenu jsem viděla třeba vlákno, kde sexuální lidé popisovali, co se s nimi doslova děje při prožívání sexuální přitažlivosti k partnerovi, včetně fyzických pochodů a bylo to hodně zajímavé.
---
Dobra: Hm, takové vlákno bych také uvítala - autentické zkušenosti sexuálů, kteří se zajímají o asexualitu. A tím, že by to bylo samostatné téma, tak ti asexuálové, kteří nemají zájem o sexu ani číst, tak by také mohli být spokojeni.
------
Vidím, že toto vlákno sexuály nezaujalo - ozval se jen trochu Buk.
Zatímco asexuálové o něj zájem mají - v rámci obhajoby nezájmu o sex.
Hej, sexuálové, kde jste? Necháte v tom Nelu samotnou?DotazDotazDotaz
Nelo, považuješ asexualitu za přirozenou?
Nelo, považuješ asexuální vztah za rovnocenný vztahu sexuálnímu?
Také se mi zdá, že tvoje tolerance je jen deklarovaná.

Abychom se od tohoto dilematu vzdálili, zajímalo by mě to proč vlastně toto vlákno vzniklo, a to - co se s tebou děje při prožívání sexuální přitažlivosti k partnerovi včetně fyzických pochodů. Možná pak by se na toto téma přihlásili další sexuálně orientovaní členové tohoto webu.:)
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#37
(11. 08. 2012, 10:05:45)Dobra Napsal(a): Hej, sexuálové, kde jste? Necháte v tom Nelu samotnou?DotazDotazDotaz

Jako bych se nezaregistroval na fórum o prodlužování nehtů, tak se sem soudní sexuálové taky necpou. Mají svých sexuálních starostí dost. Mám obavu, že by to byla jedna velká agresivní agitka.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#38
(11. 08. 2012, 03:26:08)Nela Napsal(a): Pocity můžeš mít jaké chceš, jistě, ale když na nich vystavíš své hodnocení, zdali je někdo úspěšný ve své profesi či ne, tak je to opravdu pádný argument...;)
Hlavně že ty tady běžně analyzuješ lidi, které vůbec neznáš, na základě čeho jiného než svých pocitů? A to ti přijde v pořádku. Jakmile se někdo podobným způsobem pokusí vyjádřit k tobě, tak hned po něm uraženě vyjedeš.


(11. 08. 2012, 03:26:08)Nela Napsal(a): Čili, klidně se tu vy někteří, utvrzujte ve svém bludu, že sexualita a sexuálové jsou ti špatní, že děti jsou otravná holota, že je lidé mají vesměs proto, aby si jimi zaplácali svůj smysl života, že sexuálové si zahýbají, kde mohou a že manželství jako takové je k ničemu, když po létech je prý stejně k ničemu...když vás tento váš umělý svět učiní vnitřně "šťastnými", budiž....pochybuji ovšem..
Nevím že by tu někdy někdo psal, že úplně všichni sexuálové jsou špatní, nebo že by obecné přesvědčení bylo, že děti jsou otravná holota, nebo že bys tady byla jediná, kdo stojí o manželství.
Urážíš se tu jako puberťačka a překrucuješ a vybíráš si jenom konkrétní výroky konkrétních lidí, které prohlašuješ za obecné přesvědčení lidí tady.
A jsi i naivní jako puberťačka. Prostě bysis měla uvědomit, že ty negativní výroky tady lidi píšou proto, že mají negativní zkušenosti, které ty prostě přehlížíš, protože nezapadají do tvých růžových vysněných představ. Je dost možné, že se jednou hodně spálíš, pokud nevezmeš v potaz, že svět není jenom tvoje růžovoučká pohádka. I v těch pohádkách jsou zlé čarodějnice, draci, příšerky a tak. ;)

Odpovědět
#39
(11. 08. 2012, 03:26:08)Nela Napsal(a): Čili, klidně se tu vy někteří, utvrzujte ve svém bludu, že sexualita a sexuálové jsou ti špatní, že děti jsou otravná holota, že je lidé mají vesměs proto, aby si jimi zaplácali svůj smysl života, že sexuálové si zahýbají, kde mohou a že manželství jako takové je k ničemu, když po létech je prý stejně k ničemu...když vás tento váš umělý svět učiní vnitřně "šťastnými", budiž....pochybuji ovšem..

Všimla jsem si, že pokaždé, když někdo projeví jiný než tvůj názor, zakončíš to vlnou iracionálních výlevů.

Kdo tady říká, že sexuálové jsou špatní? Nevšimla jsem si, že by je tady někdo odsuzoval.
Že děti dokáží být pěkně otravné, není žádný blud, stejně jako to, že si je lidé pořizují, protože je to jejich smysl života.
Někteří v nich ovšem svůj smysl života nevidí a žijí spokojeně i bez nich, což, zdá se mi, nějak nemůžeš pobrat.
Nevěra je celkem běžný jev, s tím nic nenaděláme. Počítat s ní musí každý.
Je hezké a obdivuhodné, když spolu dva lidé vydrží žít až do smrti, ale k tomu snad není zapotřebí požehnání církevní nebo světskou autoritou...tolik k instituci manželské.

Smiř se s tím, že se s tvým romanticko-filozofickým přístupem k životu všichni neztotožňují. Nechápu tu touhu tady pořád někomu dokazovat všeobecnou platnost tvých názorů podložených všemi možnými filozofickými spisy...óó, to je tedy fakt něco.LOL


Odpovědět
#40
Souhrnná odpověď výše přispívajícím: právě, že zohledňuji oba aspekty, ze kterých je svět tvořen, jak pozitivní, tak negativní (jako bych nedávno a v jiné diskuzi hovořila do větru...), problém zde je ten, že se zde až příliš často mluví o těch "čarodejnicích", takže o nějaké vyváženosti v pohledu na realitu se zde ani zdaleka mluvit nedá, byť je to deklarováno. Jistě, je to každého volba, ovšem, je třeba si uvědomit, že zastřešujícím jmenovatelem lidí, kteří byli v životě úspěšnými, byl vždy vyvážený pohled na život, smysl a cíl, depresisté skončili jako depresisté, tu a tam "řešení" nějakou tou sebevraždou atp. Ale třeba je to jeden ze znaků asexuality, být negativistický, nevím.

Když mluvím o nějakém ideálu, tak mluvím samozřejmě o směřování, cestě, osobním úsilí přiblížení se mu, jistě i přes mnohé překážky a nástrahy, které nám život přichystá, ne o nějaké představě života v "pohádce". Kdo to tak pochopil, tak je skutečně naivním...či poněkud nechápavým. Je určitě na každém, jaký život si vybere, co chce realizovat, k čemu směřovat v životě atp., já jsem si vybrala cestu ověřenou a pokud mohu soudit, kráčí se mi po ní docela dobře. Jedna teorie např. říká, že ke každému se v životě vrací to, co vysílá, tak možná je odpověď vzhledem k některým zúčastněným a jejich četným negativním zážitkům ze vztahů aj. i zde, kdo ví....

K asexualitě - pozoruji zdejší prostředí již dlouho, jako jednu z proměnných, avšak podstatných....a můj současný názor značí pojem ambivalence. Z toho vzorku lidí zde přihlášených a přispívajících, neusuzuji na celek, zde až příliš často vidím jedince s osobnostní odchylkou až duševní patologiií, nevyřešenou orientací a pohlavní identitou, lidi pocházející z emočně chladných rodinných prostředí, možná až dysfunkčních rodin atd. Co si např. myslet o preferenci masturbace až za hrob oproti přirozenému lidskému vztahu či o potřebě řezání se po sexu atd., no asi jen to, že v člověku, jeho psyché, vše v pořádku nejspíše nebude....že má nejspíše problémy nejméně s intimitou ve vztahu k druhému, možná i k sobě samému. Je to zatím hypotéza, pravda, ale i tak je třeba ji brát v úvahu. Tak jestli právě příčina asexuality u mnohých lidí nebude právě zde, v osobnostní patologii, je to názor, který zastávají mnozí odborníci a já se k němu pomalu, ale jistě v současnosti přikláním. Z počátku to tak nebylo....snad je tu i na druhé straně i ta vyvážená asexuální populace, já jakožto nezdolná optimistka :) tomu stále i věřím. Chtěla bych...

Asexualita je....jednoduše odchylka. Odchylka od normy, ne úchylka, to je rozdíl. Stejně jako je odchylkou např. homosexualita, bisexualita....normou sexuálního chování je heterosexualita. Tak je to v odborných kruzích přijímáno. Tento obecně přijímaný postoj jistě však nic nevypovídá o netoleranci vůči odlišně sexuálně zaměřeným lidem, naopak, tam, kde bývá porozumění, je obvykle i pochopení a to právě tu toleranci čítá jako opak nevědomosti, která obvykle přináší s sebou všechny problémy a negativní jevy jako nesnášenlivost, nepochopení atd. Toť vše ode mne. :)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex