Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOHUŽEL SI NEVYMÝŠLÍM
#21
(23. 09. 2012, 09:50:06)Mavni Napsal(a): Nekonečná touha po opětování náklonosti k druhé osobě je mnohem víc, než krátkodobá tělesná potřeba i když v případě sexuálu opakující se.
S tim se da vystačit i celý život.

Hm, pro mě sex ani v nejmenším není jen tělesná potřeba.
Odpovědět
#22
[/quote]

Hm, pro mě sex ani v nejmenším není jen tělesná potřeba.

[/quote]

Je to tělesná potřeba těch co jí vyžadují, v podstatně všechno dnes směřuje akorát k výběru sexuálního parntera a v rámci TV a medii je sex upřednostnován. Pro mě to též není tělesná potřeba, samotná představa mě odrazuje od navazování známostí (a většina si to s tím spojuje).
Pokud člověku přináší styk určité uspokojení, bude sexuálně nárůživý a vyhledávat ho pravidelně. Člověku, kterému tyto aktivity nevyhovují, žádné uspokojení mu nedodová, pochopitelně je nebude vyhledávat a tím pádem se stáva zřejmě i asexuálem. To ovšem neznamená, že nemá potřebu se družit.
Odpovědět
#23
(23. 09. 2012, 12:08:13)Mavni Napsal(a): Je to tělesná potřeba těch co jí vyžadují, v podstatně všechno dnes směřuje akorát k výběru sexuálního parntera a v rámci TV a medii je sex upřednostnován. Pro mě to též není tělesná potřeba, samotná představa mě odrazuje od navazování známostí (a většina si to s tím spojuje).
Pokud člověku přináší styk určité uspokojení, bude sexuálně nárůživý a vyhledávat ho pravidelně. Člověku, kterému tyto aktivity nevyhovují, žádné uspokojení mu nedodová, pochopitelně je nebude vyhledávat a tím pádem se stáva zřejmě i asexuálem. To ovšem neznamená, že nemá potřebu se družit.

To chápu, jen jsem chtěla říct, že pro sexuály sex není 'jen' tělesná potřeba. Mnohem víc je to psychická potřeba. Samozřejmě, nic pro těm, kteří to mají jinak, koneckonců, nemůžeme být všichni stejní a to je dobře.
Odpovědět
#24
(23. 09. 2012, 12:28:00)averys Napsal(a): To chápu, jen jsem chtělá říct, že pro sexuály sex není 'jen' tělesná potřeba. Mnohem víc je to psychická potřeba. Samozřejmě, nic pro těm, kteří to mají jinak, koneckonců, nemůžeme být všichni stejní a to je dobře.

Přesně tak, duležita rovnost a svoboda ve vlastním vyjádření. Důležité je to, když se takové věci jako asexuality, veganství, makrobiotika apod., dostanou postupně do podvědomí, aby lidé jako my nebyli nijak nepřipadali divně a při rozhovoru se to bralo jako když někdo pěstuje nebo nepěstuje venku květiny. Třeba to časem bude i tak, že se lidé budou ptát jeden druhého: " Ty souložíš, pane jo, to je divný"...vtip.
Mě je uplně jedno co kdo vyznávat at to jsou čtyřprocentní, nebo hippies, ale zaklád je aby to nevmetali každému na potkaní do ksichtu.
Já sám tady mluvim poprvé otovřeně v otázkách sexuality a mé asexuality, neboť to teď, jsen neměl ani tucha, že si lidé takto sdružují a mohou mluvit o svých pocitech. Já do této doby, jakožto "společenský samotář" si myslel, že jsem v tomhle uplně sám.
Odpovědět
#25
Ach! Kdybych já s jistotou říci jen mohla, že asexuálem na věky stanovena jsem, zajisté bych se vmetati to jala každému druhému v tvář ničehož se nestydějíc.
Odpovědět
#26
Mavni,
budiž ti útěchou, že já jsem neznala ani slovo ASEXUÁL.
Jo, heterosexuál, bisexuál, homosexuál a lesba, ale tohle?
Frigidní, či impotentní = asexuální ?

Odpovědět
#27
Impotent nerovná se asexuál. Asexuál může být impotent, ale impoten nemusí být asexuál. Asexualita je stav mozku, impotence stav příslušného orgánu. Nebo jinak: Impotent může chtít, ale není schopen. Asexuál může být schopen, ale nechce.

A je naprosto normální, že existují termíny pro věci, které sice na "neslovní" úrovni znáte, ale protože pro ně není slovo (nebo to slovo neznáte), tak ani nevíte, že to slovo neznáte. Teprve v okamžiku, když se to slovo dozvíte (nebo si ho alespň vymyslíte), tak teprve tehdy je jeho pojem pozdvyhnut z neslovní úrovně do slovní a můžete o něm konečně naplno přemýšlet a zjišťovat, že ho vlastně dávno znáte (pokud nevěříte a umíte anglicky, koukněte na TVTropes. ale pozor, je to dost návykové ...).

Obecně, čím víc toho člověk ví, tím víc se mu otevírá obzor z věcí, o kterých neví. Básničtěji řečeno, na čím větší horu člověk vystoupí, tím víc dalších hor z jejího vrcholku uvidí. Na druhou stranu, když se po mnoha hodinách podíváte z okna a zjistíte, že obloha se na východním obzoru pomalu mění z černé na tmavomodrou a přesto je seznam otevřených tabů stále dost dlouhý na to, aby se nevešel na obrazovku, tak je jasné, že nic se nemá přehánět :-) .
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex